Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стара къща в села и махали между Вакарел и Панагюрище

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Честито!
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #62
      Честито и от мен! Да си го направиш по твой вкус и да го ползваш с удоволствие. Дръж ни в течение.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #63
        Честито.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #64


          #56.4

          BatGeorgeone коментира
          14-10-20, 16:55



          Хмм, това означава четирицифрена сума годишно данък за празен парцел... има ли начин докато няма сграда данъка да се редуцира инак ми звучи доста неправилно?

          Пуска се една Декларация по чл. 71, т.1 от ЗМДТ. Това трябва да стане до края на ноември, мисля. В нея трябва да декларираш, че имот, представляващ УПИ...нещоси (нали казваш, че няма сграда) няма да се ползва през следващата година. Преди искаха удостоверения от ВиК, Електро, ТЕЦ и т.н. че на посоченият имот не доставят услуга. Мисля че тези удостоверения отпаднаха миналата година. Та-а-а-а-а, с тази декларация ще ти НАМАЛЯТ ТБО-то. Пълно освобождаване няма.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Имаш 2 месеца за което ...

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            а намерение да си платиш после глобата за неподаване на декларация имаш ли?

          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            В НАП Добрич ми казаха, че не съм длъжен да го декларирам защото е земеделска земя и няма кадастър. И двата ми парцела са земеделска земя, нямат УПИ и нямат сгради, в НАП два пъти ходих, два пъти проверяваха нещо в компютъра и ми казаха няма нужда но ако искам мога да впиша селката. Сигурни ли сте, че земеделска земя се вписва в НАП? В краен случай имам ПИК от НАП и ще ги информирам електронно, ако става.

        • #65
          Благодаря на всички за честитките, съветите и помоща, тъкмо се прибрах и скоро ще пусна малко повече данни по темата.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            Земята е ВЪТРЕ в населено място където има много легални постройки, земята е ИЗВАДЕНА от земеделския фонд и не се води към министерство на земеделието, има ток и пътища, имена на улици с номер на всеки имот, има доста постоянно живеещи целогодишно, за сега няма чернокраки в близост, мястото има виза за проектиране, която обаче моя архитект подложи на конструктивна критика и за да играем на сигурно звъннахме на настоящия архитект, който потвърди, че е добре да пуснем един ПУП и да си извадим нова Виза, която ще си мине по каналния ред, защото съществуващата е извадена по малко по-особено начин...

          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Как има виза за проектиране ако не е урегулиран имотът?!?

          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            Параграф четири се нарича Чавдаре, някакви си особености за региона, не съм в час не мога да коментирам детайли, но е факт, че няма УПИ а се води ПИ.

        • #66
          Ето това взех, 1дка на 15 мин с кола от Цьрна Маца.

          За момента е гола поляна но с готина гледка, лека денивелация и страхотно изложение.

          Ток има до мен, стълбовете на 230Волта са на границата на имота, имота е ъглов на два пътя, вода и канал няма, сонди и кладенци са решението на местните, пътя е проходим и с лека кола въпреки, че асвалта не стига до имота.

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201015_1042052.jpg Прегледи:0 Размер:650.3 КБ ID:6660222
          Последно редактирано от BatGeorgeone; 22-10-20, 19:09.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • BRANCO
            BRANCO коментира
            Редактиране на коментар
            То стълбовете за тока хубаво са до имота ти, ама пита ли в енергото как става присъединяването ? Че често пъти в практиката, ако парцела е УПИ се налага трафопост за сметка на соПственика......

        • #67
          Филмът ще е многосериен, дано ти стигне ентусиазма и бюджета!
          Им ли къщи наблизо?
          и да не пропусна любимият въпрос на българите: за колко го взе?
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • Тропчо
            Тропчо коментира
            Редактиране на коментар
            Някои са забравили темата "Къща в гората".

        • #68
          Честито, както се казва "дупе да ти е яко", сериала няма да е многосериен а многосезонен, въоръжи се с много, ама с много търпение и мамата, а и много кинти за под масата и над нея , успех и се абонирам за темата.

          На първо време сложи една голяма каравана може и без регистрация, тъй като ще служи като един вид бунгало без да е в движение, ще има нужда докато строиш къщата, за теб, майстори, приятели и т.н.
          Последно редактирано от Еделвайс; 22-10-20, 22:34.

          Коментар


          • #69
            Честитките - честитки (и съвсем искрено се присъединих вече).
            Ама си мисля - голямо мислене, голямо кандърдисване, много терзания, сложни комбинации. За да си купиш ...1 (един) декар ливада!
            Сега, ако кажеш, че си дал повече от 3-400лв и съвсем ще загубя ориентация...
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Аааа, недей така. В моето село за 5 бона си имаш къща с декар двор. Една с всичко направено вътре - бани, гипскартони и т.н. се продаваше за 16, гледам са я продали, но не знам за колко. Приятел си купи къща в Никополско село за 2-3000 лв. с 2-3 декара двор и 10 кубика дърва на двора. Но забележи най-важното, и в двата случая си далече от София и в не много вървежно село, близо до по-голям град.

            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              На брат ми жената е мексиканка и брата живя по Латинска Америка няколко години, искаш ли да ти намеря парцели за по 60 лева на хектар, малко пътя до там е дълъг, 3-4 прекачвания със самолет, после два дни с лодка и после около ден пеша из джунглата, кво му плащаш, и горски няма наблизо та може да строиш на воля с безплатен дървен матрял

            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Така де, спор няма. Но отговорът ми беше към това твое изречение: "за 3-400 лева няма място на планетата където да може да си купиш нещо повече табела за имота и евентуално кутия боя с четки да си варосаш дърветата в него"

          • #70

            #67.1
            Тропчо коментира
            Днес, 23:05
            Някои са забравили темата "Къща в гората".

            мноооого време има докато стигне до "къща на ливадата"........ като знам и аз колко наивно мислех само преди няколко месеца и как морето ми беше до колене, хем почнах от наистина от нещо като "къща в гората" и след немалко пари съм доникъде......................

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:къща отвън    (2).jpg
Прегледи:447
Размер:654.3 КБ
ID:6660353

            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #71
              И много обичам да ми кажат някой Българи как нещо няма и не може да стане, направо си умирам за такива супер аргументирани твърдения и добавена стойност
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #72
                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:0000002554.jpg Прегледи:0 Размер:56.3 КБ ID:6660449
                Айде щото от '17-та да са се дигнали малко нещо, айде щото тия 15мин (което би било вярно, ако живееш в караулката на КАТ), айде щото каквото и да било - айде нека е 500лв.
                Последно редактирано от davc; 23-10-20, 09:42.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • bocho64
                  bocho64 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Айде да не спорим за минути щото от 30г го пътувам всеки ден.

                • davc
                  davc коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е нервиш се, значи си дал доста повече. Твои са си парите (както няколко пъти се каза) и последното, което правя е сметката им. Единствено изразих учудване, че след толкова еквилибристики (или поне така изглеждаше в темата) си направил най-елементарното.
                  Инак за строителството - до такова на теб (при наличните обстоятелства) ти предстоят няколко години (пак ще се изнервиш, ама не бързай да скачаш, защото е така). Поне две-три, а и доста още пари. Така по представеното, май си от другата страна (спрямо магистралата) на Елин Пелин-Вакарел - нещо в махалите около Чукурово, правих там една къща, но доста отдавна, може би преди 15-ина години.

                • Чавдар (V93)
                  Чавдар (V93) коментира
                  Редактиране на коментар
                  Напълно спокойно може да е дал в много пъти повече. За парцел около декар със статут на земеделска земя, но в границите на населено място, преди няколко години ми искаха 50К.

              • #73
                С това аз затварям тази страница за себе си, имота е намерен, следват теми по проектиране, архитектура и всичките безбройни препятствия и веселия с бюрокрацията и началните етапи в строителството, следва продължение в друга тема, благодаря на всички за мненията и съдействието!

                Ако не беше този форум и тази общност, нямаше да мога да си намеря това по-горе, супер благодарско!
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Вие си го намерихте.
                  Не е нужно да благодарите.
                  Очакваме продължението.

              • #74
                Не че се заяждам но това е една гола поляна и една бездънна яма за пари до като стане за живеене.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • VECTOR
                  VECTOR коментира
                  Редактиране на коментар
                  davc Ето ти една круша: Имам вила + два дка двор. Жена ми и майка ми страдат че наоколо няма комшии, за мен и брат ми това е единственото предимство.
                  Лош ли е имота или е хубав?

                • veskov
                  veskov коментира
                  Редактиране на коментар
                  VECTOR
                  #74.7
                  VECTOR коментира
                  Аа, познато, но не е баш по темата. Майката си е майка и проблемът е решим, но докато узреят другите и си в изходна позиция, този път с децата

                • davc
                  davc коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз не съм казвал нищо за хубави и лоши имоти.

              • #75
                Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                Не че се заяждам но това е една гола поляна и една бездънна яма за пари до като стане за живеене.
                Къща 150 м2,на един етаж.Работилница 20м2,навес(не гараж) за 3 коли.Барбекю със стая за гости и сауна.Добре проектирана отоплителна система,септична яма, хидрофор,солари.Мисля,че 400 000лв ще стигнат.
                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                Коментар


                • s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Някои хора не са получили толкова пари като заплати нето за целия си трудов стаж.

                • Krelion
                  Krelion коментира
                  Редактиране на коментар
                  Човек трябва да си знае възможностите.Не е хубаво да се опитваш да се надскочиш.Най много да се поболееш.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X