Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стара къща в села и махали между Вакарел и Панагюрище

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стара къща в села и махали между Вакарел и Панагюрище

    Здравейте,

    Бих желал да попитам местните или хора с познания от региона между Вакарел и Панагюрище.

    Замислил съм се за една къща/постойка в региона, защото:

    Е на около един час от София.
    Е Балкан/планина, тоест диво за момента.
    Цените са все още като за нормални хора не спечелили от лотарията.

    Имам редица въпроси, ако може да се включите с мнение, съвети и препоръки.
    1. Как е(завишен или не) радиационния фон в почвата и повърхностните обекти - дървета, къщи, камъни и т.н?
    2. Как е популацията на мургави и имат ли те повсеместно разпространение или има села с преобладаващи и без налични съответно?
    3. Как е пътя като дупки и чисти ли се зимата?
    4. Има ли места, които да се избягват и защо?
    5. Има ли шанс за добър Интернет, примерно оптика в някой от селата, а в махалите?
    6. Има ли СОТ в селата, а в махалите, има ли инфраструктурни изисквания към имота за да се сложи СОТ?
    7. Как са с документите имотите по такива села и махали, интересува ме вписани ли са постройките в Нотариалните актове и дали ги има в кадастъра, говоря за масивните къщи?
    8. Какви са тенденциите в региона, упадък или заселване и пооправяне на инфраструктурата?
    Това като за начало.

    Благодаря предварително!
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От ковид-а насам, всички са хукнали да търсят селски къщи, та свършиха евтините, а и нали знаеш, че високата цена понякога лъже, но ниската никога. Защо точно трази дестинация избра? какъв ти е бюджета и имот в какво състояние търсиш? С документите всичко е относително, повечето нямат и ако намерят купувач, тепърва тръгват да ги вадят, да не говорим за десетките наследници и как като се полакоми един, сделка няма. Аз имах късмет да намеря имот с документи и единствен продавач, единствено прекарах 2 пъти по 2 часа на опашката в ЧЕЗ докато оправя партидите и ми остава само водата да пусна. Не гледай обяви, много имоти се продават без обяви, обикаляне иска и разпитване в селото.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      тогава търси нещо с паднала къща, но да има партиди за ток и вода и докарвай една каравана от британско и си ти. по-евтин вариант за къща няма да намериш.

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Аз и това търся състоянието не ме вълнува много, искам да има документи за постройката, партиди не ме вълнуват много, мога и да бъда оф грид

    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      В района около Вакарел отдавна няма нищо ефтино . Един познат който държи застрахователен офис при нас купи преди около две години стара къща някъде по махалите вакарелски та утре ще го питам как вървят около него имотите .

  • #3
    Имам един приятел живеещ във Вакарел. Ще му звънна тия дни дали знае има ли нещо за продаване около него.

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси много

  • #4
    Пътят е отчайващ, но се минава. Дупки зейват цяла година, запълването се осъществява предимно от местните-песък, чакъл, рядко бетон. Зимата пътят не е приоритет, малко хора минават по него. Ще те изядат вълците. Миналата и по-миналата година си се минава с зимни гуми без 4х4, но си иска опит. Всяка година изправям джанти, но признавам, че карам бързичко и не мога да избегна всички дупки.
    Пътят вечер оживява, никъде не съм виждал такова нещо. Обикновено карам по тъмно. Лисици, таралежи, сърни, зайци...

    Коментар


    • venkabg
      venkabg коментира
      Редактиране на коментар
      За пътят Вакарел-Белица-Поибрене-Оборище-Панагюрище.

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси, ти ще ме разбереш защо искам в точно този регион, около Белица ми е търсенето. Имаш ли контакти на местна почва за едно деликатно търсене на подходящ имот? Може и на Л.С. Мерси.

    • venkabg
      venkabg коментира
      Редактиране на коментар
      За съжаление не мога да помогна. Минавам оттам транзит.
      Бих си позволил един съвет-погледни Панагюрски колонии като дестинация. От Белица е сигурно 40мин. По-питомно е, но далеч не е пренаселено, а и цените са прилични. Кеф ти вила, кеф ти бунгало..

  • #5
    Стандартно тези , които се продават са с по 3,4,5 съсобственика и всеки има виждане , че трябва да вземе минимум 5 Е така, че приговтви 15 -25 Е за 1 декар с порутена къща и два месеца свободно време. Лично го минах този път и накрая завих наляво.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси, аз не съм на зор, ако бях на зор щях да ида по агенциите или да говоря с ЧСИ. Просто ми е текнало и ако е писано ще стане ако не е писано, няма и те така те.

  • #6
    Нещо , което не става с пари , става с много пари, зависи от мерака, не от зора, макар, че на тоалетната на Кърджалийската ЖП гара , под надписа 1 лев пише " Зор пари не жали".
    Иначе точно по този път Вакарел - Панагюрище нещата са такива, кавито ги описах, на въпроса " Защо искате толкова много за този имот?" стандартния отговор е " Амиии защото сме 3-ма наследници и всеки ТРЯБВА да вземе по 5Е, е ка да не им теглиш .....
    Наистина завих у лево ( посока Панагюрище) и стигнах предбалкана, е, за под 5Е се сдобих с 1,5 декара със стра 140 годишна къща.
    До София е 1 час, когато не е тапа на Витиня.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Дай да ти ставам комшия, сериозно, искам Балкан, природа и не супер далече от София, но разбирам идеално за какво говориш, примерно имам избор в дивия Северозапад, но как да ти кажа, сърцето не ме тегли натам, освен близко около Петрохан, около Вършец примерно и т.н. но там цените не са човешки, или примерно около Гинци в посока Петрохан, Бързия също ме кефи но и там цените не са ми посилни.

    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Ако намеря евтино и аз бих купил, но колко много са 5х.Е в наши дни?
      Купуваш си тел. апарат за 1хЕ, обслужваш колата за 1хЕ, плащаш за 1м2 панелка повече от 1хЕ, а за двор декар не Ви се дават пари?!?

  • #7
    Да дам и моето мнение по въпроса,първо от Вакарел съм.Имоти тук се предлагат доста,като цени незнам доколко са оправдани.По пътя към Панагюрище нещата по селцата(махалите)замират все повече,така че може и да има някъкъв шанс.Пътя като цяло е на поносимо ниво,даже и през зимата с малки изключения.Така че както се каза по напред в темата,марак и обикаляне с конкретни питания към местните му е цаката.Успех в търсенето.

    Коментар


    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Подкрепям. Пътят си е нормален, махалите са и на по на км от главния, там зимата чат пат е мор за по някой ден, но щом им карат хляб... .Популацията не е по- голяма отколкото другаде в района, засилва се при дърводобив. СОТ има навсякъде, където се появи необходимост. Мобилните оператори често са с проблеми. Махалителюдени, но зависи какво очаква човек и на какво е свикнал.

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Много благодаря!

  • #8
    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Здравейте,

    ..........

    Имам редица въпроси, ако може да се включите с мнение, съвети и препоръки.[LIST=1]
    ........Как е популацията на мургави и имат ли те повсеместно разпространение или има села с преобладаващи и без налични съответно?
    .....
    Расист ли си?

    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Абе аз не съм расист, ама определено не харесвам мангалите. Също така и не познавам някой който да ги харесва. Също така освен, че не познавам, но и не съм чувал да има такъв човек.
      Та въпросът си е съвсем резонен.

      Само пример-в моето село е пълно с мангали, и къщите вървт по 8-10 000, че и по-малко. В съседното село няма нито един мангал(не ги търпят и прогонват всеки който се опита да се засели там) къщите вървт по 30-40 000.
      Ако пазарната логика е расист...

    • Krelion
      Krelion коментира
      Редактиране на коментар
      Чавдар (V93)
      Кога стана калайджия, кога му почерня задникът ...

      Чаво, и ти ли си от “братята“?

    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      Това за калайджията се отнасяше за тебе. Къде си тръгнал да намесваш расизъм, като става въпрос за далеч по-прагматични неща?!? Като има тъмнозелени всеки път ще се чуди какво ще изчезне този път. и дали ще си намери къщата. В по-тежки случаи ще трябва да спи кат бат Бойко - с пищов до главата ...

      От личен опит мога да кажа колко е хубаво като няма такива елементи.

  • #9
    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Нещо , което не става с пари , става с много пари, зависи от мерака, не от зора, макар, че на тоалетната на Кърджалийската ЖП гара , под надписа 1 лев пише " Зор пари не жали".
    Иначе точно по този път Вакарел - Панагюрище нещата са такива, кавито ги описах, на въпроса " Защо искате толкова много за този имот?" стандартния отговор е " Амиии защото сме 3-ма наследници и всеки ТРЯБВА да вземе по 5Е, е ка да не им теглиш .....
    Наистина завих у лево ( посока Панагюрище) и стигнах предбалкана, е, за под 5Е се сдобих с 1,5 декара със стра 140 годишна къща.
    До София е 1 час, когато не е тапа на Витиня.
    А става ли за живеене, и колко би се вложило за " Да се живее спокойно" ?
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #10
      BatGeorgeone

      Имам човек, много близък човек (на съпругата ми е степфадър), който мисля, че е твоят човек.
      От 20+г живее целогодишно в една от махалите на Белица - мах.Горубиите.
      За да добиеш представа, колко добре познава района:
      Преди да се пенсионира на разклона за махалата нямаше табела с името й. Обаче имаше ръчно изработена табела с неговото име - ГОРСКИЯ.

      Преди 15-ина г направихме това, което ти искаш да правиш сега. Купихме за няколко пенита почти завършена соц. вила, съседна на неговия роден дом. От тогава те двамата с тъщата живеят там.

      Таааааа, в този ред на мисли, имаш моя и неговия телефон на Л.С. Говорих с него, няма нищо против да му се обадиш, или посетиш, както се разберете. Мисля, че ще има какво да научиш за живота в Белица.
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • krasi-mir
        krasi-mir коментира
        Редактиране на коментар
        п.п. Само за протокола:
        В края на всяка отпуска в България, минавайки покрай Вакарел на път за терминала ми иде да кръшна у десно, да си купя няколко тарелки кюфтета, кебапчета и пържоли, и една "каса" кола, да си изключа телефона, и да се ситуирам в Горубиите поне за 2 седмици.

      • stanislaffff
        stanislaffff коментира
        Редактиране на коментар
        Много свестен човек е горския,бяха добри приятели с дядо ми(лека му пръст)!

    • #11
      Sonda, става, вече има няколко човека от София, двама-трима от Плевен, чернокраките намаляха от 9-10 фамилии до три, че няма мамбо.
      Даже случайно се открихме там с колеги от института, и те се задомили там. Нет мобилен има най-вече на вива, другите се губят, че клетката на един оператор е в имот на Фандъчката, а той е през два баира. За сот не знам, все още има живи местни, те пазят.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #12
        БатДжорджо, преди 2 месеца имаше една тема за имот край Добрич. Там какво стана?

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Там нещата са на етап зародиш, има няма година две са нужни за да има къде да се пренощува, а там идеята е различна и иска шепи пари, които нямам в момента. Тази тема е с друга цел и се търси конкретен имот.

      • #13
        Радиацията сигурно се отразява на популацията положително. Мини само през село Поибрене и ще се откажеш нацяло от имот в региона от заглавието.

        Коментар


        • Паджеровод
          Паджеровод коментира
          Редактиране на коментар
          Е, айде сега, цифри и карти. Ако имаше радиация щях да светя отдавна, трийсет години работя в уж източника.

        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Поибрене е село много богато на кебапчеизбиратели, това има в предвид Паджеровода.

        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Точно това е, че няма, пък и аз щях да светя или поне по-възрастните, понеже живея в околията.

      • #14
        Е, то над Нови хан, южно демек , имоти бол и си е балкан, и път има , и нета сам идва. Даже от сот няма нужда, чернокраки няма ич.
        Странно!? Уран!?
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Всичко на ЮгоИзток от София, до към Вакарел и дори малко след него е на цени, които не мога да си позволя, Северно от Ихтиман нещата почват да се очовечават като цени и има причини за това.
          Имам приятели в Нови Хан и във Вакарел, не ме кефи и никога не ми е харесвало там, дори напротив, за това гледам в друга посока.

        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          имот веднъж се купува, гледай го с перспектива поне 20-25г. как ще изглежда района, има достатъчно примери на чудесни села, но обезлюдени и превзети от природата, мисля няма смисъл да ти давам линкове със снимки

      • #15

        #8.4
        Чавдар (V93) коментира
        Днес, 00:52
        Това за калайджията се отнасяше за тебе. Къде си тръгнал да намесваш расизъм, като става въпрос за далеч по-прагматични неща?!? Като има тъмнозелени всеки път ще се чуди какво ще изчезне този път. и дали ще си намери къщата. В по-тежки случаи ще трябва да спи кат бат Бойко - с пищов до главата ...

        От личен опит мога да кажа колко е хубаво като няма такива елементи.
        А къде е този район, ако е близо до София......и аз имам интерес.

        Коментар


        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          Не е близо - 240 км. То и затова е толкова спокойно.

        • bocho64
          bocho64 коментира
          Редактиране на коментар
          Намери си имот в ГДР(Голяма Дива Раковица) и гарантирано с такава популация няма да имаш досег! Там в радиус от десетина километра около селото ако се яви такъв яде мноооого бой ! И е близо до столицата.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X