Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стара къща в села и махали между Вакарел и Панагюрище

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Почнах да оглеждам обяви за имоти в региона около Костинброд, селата Дръмша, Чибаовци, Дреново и в региона.

    Там ми харесва планинския релеф и природата, пътя до София е хубав, не са много хубави цените в близост до Костинброд, но Се Ла Ви
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #17
      гледай и по магистрала Струма, след 30-тия км. цените падат, а пътуването е минути
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #18
        Там е добре в Драговищица.
        Около и в Костинброд има тъмнозелени
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          В Драговищица цените са като в селата в София......а точно в Голяновци, селото преди Драговищица е баш "резерват" на т.зелените. Иначе не е лошо....имат 5-6 кръчми

          Коментар


          • #20
            Много благодаря за съветите и помоща, още не съм стигнал до огледи но важното е полека лека да напредвам в тази посока
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #21
              Каза че те влече към Петрохан. Огледай Слатина, Ягодово, Костенци, Боровци. Последните две, особено последното е идея по - отдалечено и няколко идеи по - безлюдно, но гледката от повечето къщи е впечатляваща (вижда се билото на Стара планина от Тодорини кукли почти до Копрен). В Бързия вече се намират прилични къщи за по 15 - 20 лв.
              Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

              Коментар


              • BatGeorgeone
                BatGeorgeone коментира
                Редактиране на коментар
                Мерси, знам за какво говориш, там е красиво, девствена природа, близо до Монтана до Вършец обаче някак е по-обезлюдено и оставено на "братята", снощи пак минах от там, но не е подходящо за моите цели.

            • #22
              ПП: Не ми дава да редактирам. Якото село е Костенци, не толкова Боровци.
              Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

              Коментар


              • #23
                #4.4
                venkabg коментира
                23-09-20, 20:32

                "....Бих си позволил един съвет-погледни Панагюрски колонии като дестинация..... По-питомно е, но далеч не е пренаселено, а и цените са прилични. Кеф ти вила, кеф ти бунгало.. "

                То не че има значение ( Джорджоне се прехвърли на поредната проучвателна мисия ) , ама това за което пишеш беше преди 20 години . Към днешна дата единственото с което съм съгласен е , че е "питомно" ( с оглед на персоните , които имат вили там) .
                Иначе нито цените са прилични , нито има някакъв избор ( хеле пък бунгало ) .
                ..освен това вече започва да се пренаселва ( според моите критерии за гъстота) , а и тенденцията ( поне до края на мандата на настоящия кмет ) е за още по- голяма пренаселеност ...

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Радиацията сигурно се отразява на популацията положително. Мини само през село Поибрене и ще се откажеш нацяло от имот в региона от заглавието.
                Това е точно така , но любопитното е че няколко известни личности с къщи в селото , все още издържат . И едва ли причината са металните решетки , с които сме ги "опаковали" . По-скоро подозирам , че Пандура е издал заповед там да не се бара .
                Последно редактирано от Vlado_Ts; 30-09-20, 09:22.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • Паджеровод
                  Паджеровод коментира
                  Редактиране на коментар
                  За Пандура има "резон", но и това е ден до пладне, щом го познаваш;-)

              • #24
                Благодаря на всички за съветите и съдействието, много ми помогнахте.

                Вчера бях на "мисия на место" и се изясниха няколко хипер важни неща, например:

                1. Не си представям жена ми и дъщеря ми да минават всеки ден през гета пълни с кебапчеизбиратели, през ландшафти изпълнени с боклуци и пластмасови торбички, а това е реалността във Вакарел и Ихтиман.

                2. Аз и жена ми, както и да е, ние работим от дома, свикваме с всичко няма ядове, но две малки деца от които едното момиче тинейджър, в онзи регион няма как да имат нормално бъдеще, поради - 2 часа път от и до София всеки ден и липсата на достатъчно "нормални връстници" казано полит-коректно.

                Всичко останало е супер, природата е страхотна, хората са много по-мили и по-спокойни от софиянци, помагат, цените не са по имот за лев но има много на човешки цени, въздуха и уникално чист, гледки до захлас, Био-храни в изобилие, да е жив и здрав Тони Стария да снабдява с такива

                В резюме, започвам нова "мисия" да убедя жената, че нямаме друг избор освен да купим хубав урегулиран парцел, гола земя някъде около Лозен, Камбаните, Бистрица или в близкия регион и ако/когато се наложи да се върнем в родината, теглим един заем и вдигаме сглобяема къща и те така те, всичко друго са ми били сметки без кръчмар.

                П.П. А най-тъпото нещо е, че мой близък приятел преди няколко месеца е продал двуетажа съборетина в Панчарево за по-малко от 50к лева , щото не е знаел, че търся имоти в региона, но Се Ла Ви.
                Последно редактирано от BatGeorgeone; 01-10-20, 07:39.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • BatGeorgeone
                  BatGeorgeone коментира
                  Редактиране на коментар
                  Иване, че съм човек краен е вярно но съм и прагматичен и ще ти покажа как си правя(как си правех накриво) сметката.

                  Къща с двор и съборетина на хубаво но отдалечено място за пари една шепичка, идва да види жената с децата, харесва им, после наливам торба пари и става нормално за живеене. Тази схема не се различава почти никак от "вземаш нещо около Сф за една торба пари", нещо построено но с нужда от освежаване/основен ремонт.

                  Сглобяема къща има и такава и онакава, аз в 120 квадрата не съм живял през живота си, нямам представа, на мен 60-70м2 ми стигат прекрасно. Има го и варианта, идват два камиона с контейнерни/модулни ли как се наричат къщи, само ги поставяш на основата и готово, в Англия ги виждам всеки ден, сигурно са 25-30м2 единия модул, два такива и си готов за под седмица ако имаш основата с поставените ток, ВиК и т.н.

                  Весков, знам за какво ми намекваш но ми е трудно да не кажа НЕпосилно да си наложа и да съм щастлив в апартамент, просто е нещо от което искам да избягам, приеми го като алергия към апартаменти, искам си спокойствието, искам си моите четири стени, искам си двора с гаража инак отивам в едни посоки дето не искам.
                  Последно редактирано от BatGeorgeone; 01-10-20, 15:06.

                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  Сега видях, че ще работите от вкъщи, значи търсиш нещо с редовен обществен транспорт до София, освен ако не искаш да се превърнеш в шофьор на децата или пък си живеете и децата учат на село и в София ще идвате веднъж в месеца на МОЛ и пица.

                • BatGeorgeone
                  BatGeorgeone коментира
                  Редактиране на коментар
                  Иване, силно вярвам, че пътуването с около-градски(и особено селски) транспорт е наказание за тия, които не са внимавали в училище сериозно го казвам, не бих искал да го причиня точно на децата си.

              • #25
                Заключенията ти важат за почти цяла България. Отначало ти не започна с това - ".. но две малки деца от които едното момиче тинейджър, в онзи регион няма как да имат нормално бъдеще, поради - 2 часа път от и до София всеки ден и липсата на достатъчно "нормални връстници" казано полит-коректно."., а е важно ако се търси училище.
                Политкоректно наречени, "връстниците", изглеждат интересни да дадат на децата още една гледна точка към света. Но чак да се живее с тях е ненужно.

                Коментар


                • #26
                  Споко те жената и децата при мене за 10-15 минути път в посока се пънат и искат постоянен частен шафьор

                  Искат и зимата ако замирише на сняг и да се преместят в градското жилище и т.н.

                  По възможност да живеят на тихо и спокойно място ама на 3 минути от спирката на поне 30 рейса от градския транспорт

                  Мечката играе според тоягата....
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • BatGeorgeone
                    BatGeorgeone коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тва за тоягата, и аз се съмнявах, че ги бия малко, е сега вече знам да им приложа повече от Стефан Стамболовите методи за убеждение
                    Последно редактирано от BatGeorgeone; 01-10-20, 15:11.

                • #27
                  Мисля, че си избрал грешен район и села. Има много други места, където циганията още не е стигнала. Но няма как да е близо до София или друг голям град, да е на чисто място и да е евтино.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • BatGeorgeone
                    BatGeorgeone коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не само циганията, просто това, което виждам не е нещо, което ще одобрят и когато не им хареса ще ми направят живота черен нещо като "риалити чек" се получи, имам две глезли, които си искат тяхното и за да има мира трябва да се съобразявам.

                • #28
                  Осъзнах си грешката вече, но ми отнема малко повече време да схвана нещата

                  Ще дерзаем, и живот и здраве ще променя концепцията скоро.

                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • rosen_offroad
                    rosen_offroad коментира
                    Редактиране на коментар
                    Само не си мисли че в Добрич няма тъмнозелени

                    Там обаче си почти в центъра.....

                  • BatGeorgeone
                    BatGeorgeone коментира
                    Редактиране на коментар
                    За Добрич жокер ми не требе където ги мисля нещата, знаеш сам, ситуацията с братята е много добре, там по-скоро опасенията са за продавци на енфие и комарите, няма такива комари, лятото в движения ме ядяха )

                • #29
                  Бих желал съвет и насоки за няколко въпроса.

                  1. Как мога да упълномощя мой приятел, който да ме представлява за нуждите на сключване на предварителни договори, плащане на капаро и т.н.? Уловката е, че мен няма в района(държавата) за да идем заедно при нотариус, мога да пратя данни/копия и парици но пропуснах да направя пълномощни миналата седмица

                  Приказка с нотариуса при който смятаме да сключим сделка дали ще успее да постигне нещо, има ли някакъв начин, регламентиран или друг?

                  2. Капарота и предварителен договор, как се процедира и какви капани да очаквам, защото виждам как някой се пробват да ме хлъзгат? Мисля да дам пари на един приятел и той да действа но винаги да има договор, който да защитава мен и разбира се продавача, но нямам идея как се процедира в детайли и какви са добрите практики?

                  Врътката е моя приятел да оправи и подготви всичко и аз лично дойда само за сключване на сделката.

                  Това на първо четене, мерси предварително!
                  Последно редактирано от BatGeorgeone; 05-10-20, 14:46.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • IvanIvanovi
                    IvanIvanovi коментира
                    Редактиране на коментар
                    темата е безкрайна, но с две думи могат да те хлъзнат по различен начин, ето какво се сещам на първо четене:
                    - имота да е с неуредени документи и оправянето им в последствие да ти струва повече от цената му
                    - продавачите да са измамници и след като вземат капарото или цялата сума да се окаже че имота не е техен или е заложен или е продаден още няколко пъти

                    скоро минах по пътечката, затова един съвет:
                    - колкото и да ти хареса имота, не давай капаро ако не е с изрядни документи
                    - колкото и да са изрядни документите, не давай капаро ако не си се договорил със всички наследници ПИСМЕНО
                    - не поемай никакви разноски предварителном, задължение на собственика е да извади всички документи, скици, удостоверения и т.н. - ти дължиш единствено местния данък
                    не се връзвай с брокер на продавача, ако ще е брокер - си наеми собствен, ако попаднеш да "ексклузивна" обява, дето искат да вземат комисион от двете страни и не работят с насрещни брокери ги отсвирваш или ако имота си заслужава пращаш друг на огледа да подписва и търсиш контакт със собствениците.
                    - каквото и да ти говори продавача или неговия брокер /най-вече/, всичко проверявай сам или твой доверен юрист.

                • #30
                  Мани тая работа с приятели.
                  вземи си адвокат.
                  Първо, няма нужда от нотариално заверено пълномощно към него.
                  Второ и много важно, ще знае всички врътки.
                  Трето, няма нужда да идваш дори за нотариалния договор.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • turtey
                    turtey коментира
                    Редактиране на коментар
                    Какво нотариално пълномощно за адвокат те подгони

                  • IvanIvanovi
                    IvanIvanovi коментира
                    Редактиране на коментар
                    отиди Петьо, при нотариус /както съм написал/ да сключиш сделка за покупка на имот от името и за сметка на трето лице, без нотариално заверено пълномощно от него и ела после напиши как е минало изповядването.

                  • turtey
                    turtey коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ако съм адвокат мога. Пак трябва пълномощно, но не нотариално.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X