Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да изгоним мравките от дома си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Как да изгоним мравките от дома си?

    оказа се, че РЕГЕНТ все пак се намира...... просто питайте по-усърдно
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #47
      До: Как да изгоним мравките от дома си?

      Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
      Ааа, Ясене, нещо да кажеш относно интелекта им!?
      Да скочиш на две жици с високо напрежение и така да се пръснеш, че да мия после платката 1 час с четка от саждите? Да уредиш пълно разглобяване на къщата на хилядите си събратя и системен геноцид с вряла вода от душа? Не ми звучи като интелигентна постъпка. По-скоро ме победиха с численост.

      Добре, че беше един много недоспал trimata да ми помогне да преместя безжизнения чугун в банята, където да лея вряла вода и сквернословия на спокойствие.

      Гадни твари. Аз разбирам, че всичко има значение в Голямата Картина на природата, но тези са НАГЛИ.

      Коментар


      • #48
        До: Как да изгоним мравките от дома си?

        Ясене, моите най-искрени съболезнования за щетите! Не само тия буби могат да ти спретнат такъв филм...
        Имах предвид мястото на което са се скрили - усещат отровите и бягат на безопасно място и то безпогрешно. А относно числеността - определено сме малцинство, пък и доста по-млади от тях и доста по-нерепродуктивни.
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

        Коментар


        • #49
          До: Как да изгоним мравките от дома си?

          Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
          ...- усещат отровите и бягат на безопасно място и то безпогрешно
          Пак е по численост, нищо не усещат. Просто ходят по много и навсякъде, а тези, които попаднат на неправилно място, не ги виждаме.

          Коментар


          • #50
            До: Как да изгоним мравките от дома си?

            ХАХАХАХАХАХАХ
            Така не се бях смял отдавна. Неизчерпаемият човешки гений.

            Та, на въпроса:
            Всички студенокръвни мрат от БОРАКС. Ама не умират веднага, а се почувстват в началото зле и отпрашват към биотопа (гняздото).
            Там си умират и останалите ги изяждат. И те умират. И така - верижно отравяне. Рецепти:
            1. Против мравки: 50% боракс + 50% пудра захар. Общо около 20-30 грама. На няколко места.
            2. Против хлебарки: 1 сварен картоф, става и картофено пюре, 1 сурово яйце,
            10-20 % боракс, смесва се добре, поставя се в капачки от бира и се монтират в тъмните места около сифоните.

            По този начин отвъдих всички гадини в квартала. И досега не могат да се начудят бабите къде са отишли хлебарките. Аз си се хиля, и си слагам периодично. За всеки случай.

            Учи се по Хигиена в МА, и е изпитано в практиката.

            Всичко останало са тъговски трикове на фармацевтичните компании.
            “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
            Б.Франклин

            Коментар


            • #51
              До: Как да изгоним мравките от дома си?

              Хм, боракс. Супер идея, даже неотровен за топлокръвни. А откъде да го купя?

              Коментар


              • #52
                До: Как да изгоним мравките от дома си?

                Купих преди 5-6 години 2 кила от някакъв хим. магазин в София. Валерус или нещо подобно. Снабдих всички приятели. Има го, не е отровен, не се разваля. 1 кг. стига за цял живот .
                “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                Б.Франклин

                Коментар


                • #53
                  До: Как да изгоним мравките от дома си?

                  Брей, видях къде са Валерус. Ще ги преслушам.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Как да изгоним мравките от дома си?

                    Проблема се решава много лесно. Вземете си мравояд.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Как да изгоним мравките от дома си?

                      Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                      Проблема се решава много лесно. Вземете си мравояд.
                      Да и това си е варянт но ако имаме проблем с хлебарките какво трябва да си вземем... апък не ми се мисли за паяците
                      Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                      КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Как да изгоним мравките от дома си?

                        Първоначално публикуван от Русанов Преглед на мнение
                        ... ако имаме проблем с хлебарките какво трябва да си вземем... апък не ми се мисли за паяците
                        Проверено - жаба или гущер. В студентски град съм отглеждал и двете. Гущерът решава проблема в един апартамент, жабата - и във всички съседни.

                        Но имам котарак. Няма начин да го убедя, че тези твари не са вредители по зърното.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Как да изгоним мравките от дома си?

                          Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                          Проблема се решава много лесно. Вземете си мравояд.
                          Не става и с това животно Някъде назаде в темата колегите написаха ,че нещо нашите мравки не го кефели на вкус
                          RAV 4
                          F650GS

                          Коментар


                          • #58
                            До: Как да изгоним мравките от дома си?

                            На дупките, от където излизат поръсвам малко сол.Проверено е.
                            0осем9осем7шест0осем7едно
                            Миро

                            Коментар


                            • #59
                              До: Как да изгоним мравките от дома си?

                              Аз имах мравки преди години и какво ли не провах - нищо не помогна.
                              После си изчезна ей така, самички, както се бяха и появили.
                              Но за хлебарки /а сигуно и за мравки/ най-добре да се събере цялия блок и да извикате от ХЕИ да напръскат от мазетата и нагоре.
                              При нас така правим на 8-10 месеца и вече няма никакви буболечки. Последния път, преди около седмица ни излезе по 15 лв. на апартамента и то само който иска. Мился че беше 5 лв. за общите части и 10 за самия апартамент.
                              Пожелавам на всички успех в борбата с гадинките.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Как да изгоним мравките от дома си?

                                Аз съм чувал че става със сол.Но не съм съвсем сигорен.

                                Дано се махнат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X