Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да изгоним мравките от дома си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да изгоним мравките от дома си?

    Живея в едноетажна самостоятелна къща и всяка година с настъпването на пролетта,дома ми се пълни с мравки.Няма повторяемост на техните посещения ,посещават ме и в дъждовно ,и в сухо време.Мислех ,че този проблем е само при мен ,но мои приятели които живеят в панелни блокове имат същия проблем.
    Има ли колеги от форума които са се сблъскавали с този проблем и са го решили?
    Ще съм благодарен на всякакви препоръки и мнения за борба с тези малки нашественици.
    RAV 4
    F650GS

  • #2
    До: Как да изгоним мравките от дома си?

    Първоначално публикуван от freeflyer Преглед на мнение
    Живея в едноетажна самостоятелна къща и всяка година с настъпването на пролетта,дома ми се пълни с мравки.Няма повторяемост на техните посещения ,посещават ме и в дъждовно ,и в сухо време.Мислех ,че този проблем е само при мен ,но мои приятели които живеят в панелни блокове имат същия проблем.
    Има ли колеги от форума които са се сблъскавали с този проблем и са го решили?
    Ще съм благодарен на всякакви препоръки и мнения за борба с тези малки нашественици.
    Отиваш в някоя селскостопанска аптека и питаш. Аз ползвам Байгон спрей, но има и други.

    Коментар


    • #3
      До: Как да изгоним мравките от дома си?

      Имах подобен проблем преди време и след много пръскане,ръсене и мазане с разни отрови (силно безуспешно),намерих решението. Не знам,дали са същия модел,но "моите мравки" направо си живееха в нас (двуетажна къща) и явно много им харесваше. Рецептата ми беше наливане на подстъпите,откъдето идват с нафта.Това го бях ползвал в чужбина и работи против хлебарки.Малко е некомфортно,поради миризмата,но мравките си отидоха.
      Поздрави и успех в борбата и не забравяйте-те са МНОГО !

      Коментар


      • #4
        До: Как да изгоним мравките от дома си?

        Имам същия проблем, но не влизат вътре, а само в двора.Всеки път излизат от различно място. Пробвала съм една гръцка мн. силна киселина в малки оранжеви флакони, но явно проблема е в мравуняците им, които са дълбоко и правят изходи от различни места.
        Ще проверявам темата за споделен опит с добър изход
        ...иначе преди 2-3 години ми носиха един райграс където си искат и беше голям майтап!

        Коментар


        • #5
          До: Как да изгоним мравките от дома си?

          И аз имам доста

          хлебарки също

          Живея в апартамент на първия етаж и постоянно щъкат из кухнята. Всякакви препарати от аптеките са били безполезни досега...
          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
          Seat Leon 2007 1.9 TDI

          Коментар


          • #6
            До: Как да изгоним мравките от дома си?

            Първоначално публикуван от nick_todorov Преглед на мнение
            И аз имам доста

            хлебарки също

            Живея в апартамент на първия етаж и постоянно щъкат из кухнята. Всякакви препарати от аптеките са били безполезни досега...
            Мравки и хлебарки заедно е много, много рядко явление. Обикновено мравките ликвидират хлебарките. Освен, ако някой не храни старателно и едните, и другите.

            Коментар


            • #7
              До: Как да изгоним мравките от дома си?

              Ходихме за няколко дни на почивка в едно село край Елена.Там спахме в една стара къща,и още първата вечер ни налазиха мравки.В чудо се видяхме.
              Дойдоха собствениците и напръскаха със солена вода и мравките си заминаха до половин час.

              Та със солена вода пробвай.Изпитано е вече в бита ни.
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • #8
                До: Как да изгоним мравките от дома си?

                Ползвах едни хранилки на Райд,има за хлебарки и за мравки-много ефикасно.Другото преди около 7-8 години ,един български гел,напълно прозрачен поставя се малко пред дупката където излизат,не умират веднага,а се цапат и по този начин внасят и в гнездото.Всяка сутрин черно пред дупката,от където избият слагаш.За съжаление даже не помня и името ,но беше в тубичка,като паста за зъби от метал.
                Иначе солта ,като я поставиш не минават през нея ,но си правят друг проход и обикновенно цялата къща е посипана с нея.
                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                Коментар


                • #9
                  До: Как да изгоним мравките от дома си?

                  Преди три години и ние на вилата имахме същият проблем.Гадовете се качваха по терасата и влизаха в стаята.След невероятни пръскания с много видове препарати , мазане с тебешир и.т.н.( между другото бягат от веро ,но на терасата още първият дъжд го измива и айде пак) ни стана ясно , че трябва да търсим друг подход.И така няколко дни наблюдавахме всички възможни места ( на земята - на улицата още) от където излизат и тръгват към нас.Съпругът ми ги напълни с отрова и отгоре много старателно ги замаза ( ако не ме лъже паметта с теракол , но едва ли и с други подобни няма да се получи).От тогава нямаме мравки( дано не се появяват , че се бях побъркала направо).Успех на всички в борбата!
                  Женя Вълчанова 0888272565

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да изгоним мравките от дома си?

                    Не харесвам крайните методи, гадинките са тук (на Земята) доста преди нас и няма как да ги избегнем. От тук изброените методи ми хареса най-много солената вода, всичко друго оказва влияние и на вас самите.

                    Не, че и ние нямаме мравки в кухнята си, всяка година, но за сега са търпими и си живеем заедно.
                    Последно редактирано от Танасе; 22-04-09, 14:47. Причина: допълване
                    Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да изгоним мравките от дома си?

                      Преди години водихме люта битка с един мравуняк.Бяха пробили 60см. стена на една къща която е била необитаема дълго време. Спасението беше в нафтата.Като заляхме с нея местата от където се провираха ни оставиха намира.
                      А иначе в апартамента извират из под паркета,но за сега само ръся със сол.
                      [COLOR=Blue][B][SIZE=3]Пътя към ада е постлан с добри намерения![/SIZE][/B][/COLOR]
                      JEEP GRAND CHEROKEE 2.5 TD

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да изгоним мравките от дома си?

                        Кажете пропорции за тази солена вода? Че и аз съм с един тебешир в ръка и мажа.
                        Благодаря предварително.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да изгоним мравките от дома си?

                          Първоначално публикуван от polsport Преглед на мнение
                          Кажете пропорции за тази солена вода? Че и аз съм с един тебешир в ръка и мажа.
                          Благодаря предварително.
                          Колкото повече сол толкова по добре.Може и директно да насипеш там където няма да се разнася\зад мебели, под балтуми,мокети\.
                          [COLOR=Blue][B][SIZE=3]Пътя към ада е постлан с добри намерения![/SIZE][/B][/COLOR]
                          JEEP GRAND CHEROKEE 2.5 TD

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да изгоним мравките от дома си?

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Отиваш в някоя селскостопанска аптека и питаш.
                            Аз преди така питах в аптеката,и продавачката ми казва: имаме гел за мравки...
                            Питам,аз сега една по една да ги хващам и да ги мажа

                            Та взех някакъв спрей,не помня какъв точно, но бързо ги отказа да пълзят наоколо.
                            А и марвките се събират където има храна....

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да изгоним мравките от дома си?

                              Гелове, сол .... и т.н. Те гадините ще си останат и след нас, но можем да ги "редуцираме". Солта на яз. Васил Коларов / Сега Беглика/, червените горски мравки я минават с четирийсе. Да споделя вдин изпитан препарат - Фендона. Много пречистен. Става за всякакви гадини. Безвреден. Както каза една звезда от Агроинсект:"Пръскаме и при кърмачета". Продава се в развасовка тип "пеницилин" и се ползва инструкцията.
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X