Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семеен бюджет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: семеен бюджет

    Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
    Изобщо, да имаш взимане-даване с банка е все едно да се обвържеш с мафията - отърването е само с краката напред...Ако някой знае друг начин, моля да сподели.
    По принцип си прав, НО...
    И аз имам заеми, които вместо да намаляват се увеличават от време на време, ама пък без тях още доста години трябваше да събирам за джипка и да се разхождам пеша по горите.

    Може и така да е по-добре. След години например, може и да не може вече да се кара така свободно.
    ... to be continued

    Коментар


    • #17
      До: семеен бюджет

      Може ли да ми кажете откъде да си сваля програмата my money за която Yaro спомена. Благодаря Ви предварително

      Коментар


      • #18
        До: семеен бюджет

        Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
        Е тука беше и моята грешка. Ама така е, като си казвам всичко.
        Ехехехе явно има още луди хора

        Аз тази графа съм я засекретил от много отдавна. Там при абсолютна необходимост се публикуват силно фрагментирани данни, неразбираеми и по възможност не повече от 20% от реалните стойностти. И така жената ме хули, не ща и да си представям, ако беше иначе
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #19
          До: семеен бюджет

          като ви слушам, оставам с впечатление, че разходите са винаги повече от приходите.....Е ,кво правите с дупката ??

          Коментар


          • #20
            До: семеен бюджет

            Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
            ..... "Не е важно колко харчиш, важно е колко изкарваш". И по тази логика човек не се депресира, чудейки се как да си стегне джоба, а се фокусира върху това как да изкара повече за да си ходи с отворени джобове и да си свирка.
            Хм, то хубаво ще започнеш да изкарваш повече, но си мисля, че започнеш и да харчиш повече...и така не му виждам края, зацикля се. Все едно да бягаш от нещо, вместо да се обърнеш и да му набиеш шута. Вярно, може и да си счупиш крака или нещо по-лошо, но поне ще има някакъв край. Образно казано...

            П.П.

            Какво беше там..."По-добре ужасен край, отколкото ужас без край"

            Коментар


            • #21
              До: семеен бюджет

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Определено е интересно, но си е занимавка. Не съм раздробявал до шопска и ракии, но например цигарите ги бях извадил в отделна категория. Също така, ако сте семейни е силно препоръчително графата "4x4", "Auto" или както сте я кръстили (ясно е за кое говорим ) да НЕ СЕ показва на нежната половинка...
              тук си прав.....моя мотор примерно, понеже няма как да го засекретя , струва за пред полвинката 3500, а реално е 7500

              Коментар


              • #22
                До: семеен бюджет

                Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
                като ви слушам, оставам с впечатление, че разходите са винаги повече от приходите.....Е ,кво правите с дупката ??
                Заобикаляме я. Внимателно.
                ... to be continued

                Коментар


                • #23
                  До: семеен бюджет

                  Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
                  Заобикаляме я. Внимателно.
                  ...... и играем редовно ТОТО

                  Коментар


                  • #24
                    До: семеен бюджет

                    Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                    Хм, то хубаво ще започнеш да изкарваш повече, но си мисля, че започнеш и да харчиш повече...и така не му виждам края, зацикля се. Все едно да бягаш от нещо, вместо да се обърнеш и да му набиеш шута. Вярно, може и да си счупиш крака или нещо по-лошо, но поне ще има някакъв край. Образно казано...

                    П.П.

                    Какво беше там..."По-добре ужасен край, отколкото ужас без край"
                    Хаха, да, така е - цикъла си е цикъл. Но пък точно така трябва да бъде. Значи ако приемем за даденост, че винаги харчим толкова, колкото имаме, то аз със сигурност сега се чувствам доста по-добре, от преди 10 години, въпреки че пак харча точно толкова колкото имам

                    Тоест цикъла не е лош. Лошо ако се обърнеш и му биеш дузпата прекалено рано, защото да прекратиш цикъла при заплата 200 лева не е голяма оферта
                    VW Touareg V10, 5000cc

                    Коментар


                    • #25
                      До: семеен бюджет

                      Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
                      ....Тоест цикъла не е лош. Лошо ако се обърнеш и му биеш дузпата прекалено рано, защото да прекратиш цикъла при заплата 200 лева не е голяма оферта
                      Е, да вярно е, но трябва да се намери някакъв баланс...или по-скоро граница. Хубаво е да караш в планината, да газиш в голямата кал, екстремчета, това-онова, но трябва и да се внимава... да не се бухнеш в пропастта.

                      Коментар


                      • #26
                        До: семеен бюджет

                        Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
                        Е то, че се вижда - вижда се, но няма аналитичността. Аз като се замисля, що годе се сещам за какво съм харчил пари през последните 20-30 дни, но не мога да направя анализ с исторически поглед.
                        Да, ама е по-лесно да ги обработиш/въведеш на веднъж, отколкото да тичаш до компютъра след всяка шопска салата . Това се е само начина за набавяне на данни.
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • #27
                          До: семеен бюджет

                          Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                          Ясно е, че разходите са повече от приходите, но въвеждането на картите, по някакъв начин ми отне възможността да си правя каквито и да било сметки. Удобни били...не знам, по-скоро модерни а аз не си падам по модерните неща, защото обикновенно са временни и с неясно развитие...или в някои случаи , дори с отрицателни последствия. Удобството пък само по себе си е въпрос на време и нагласа.

                          Изобщо, да имаш взимане-даване с банка е все едно да се обвържеш с мафията - отърването е само с краката напред...Ако някой знае друг начин, моля да сподели.
                          Решението е просто . Дебитна карата без овърдрафт. В банка, която няма такси при плащане при търговци и евентуално и при теглене от банкомат. В такъв случай има месечна такса, но тя е под 2 лв.
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #28
                            До: семеен бюджет

                            Може да съм по старомодно мислещ но смятам ,че нашата банкова система е една пародия на това което представляват банките в света.Всичко тук е направено да исмуче колкото може повече от обикновения човек и на всичкото отгоре парите ти не са защитени по никакъв начин.
                            По отношение на планирането на бюджета се отказах да го правя защото се оказа ,че разходите са горе долу постоянна величина и каквото и да правя по никакъв начин не мога да спестя от нищо.Единственото е да се увеличава приходната част.

                            Коментар


                            • #29
                              До: семеен бюджет

                              Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                              ..Всичко тук е направено да исмуче колкото може повече от обикновения човек и на всичкото отгоре парите ти не са защитени по никакъв начин...
                              Ще отговоря с цитат:

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Ами то това е идеята...

                              Коментар


                              • #30
                                До: семеен бюджет

                                Първоначално публикуван от kolega_bg2002 Преглед на мнение
                                Може ли да ми кажете откъде да си сваля програмата my money за която Yaro спомена. Благодаря Ви предварително
                                Виж тази: PersonalFinancesLite

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X