Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучето ми не ме позна

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кучето ми не ме позна

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Това се определя на местно ниво с Наредба...
    Ето например цитат от Наредбата за обществен ред на Варна: ...
    Че не се сетил някой да я обжалва. В София караме по наредба от 2002, защото по-новата от 2012 я събориха в съда.

    Пък аз си мисля, че законът е над наредбите:

    Закон за ветеринарномедицинската дейност
    ...
    Чл. 177. (1) Забранява се:
    ...
    3. извеждането на кучета без повод, а на агресивни кучета - и без намордник;


    ДОПЪЛНИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
    § 1. По смисъла на този закон:
    1. "Агресивни кучета" са кучета, които проявяват спонтанна неадекватна реакция,
    насочена срещу хора или животни, която в зависимост от силата и нейното естество би
    могла да доведе до нараняване или причиняване на смърт.
    В София наредбата е в този дух, като определението на "агресивно куче" е още по-развито. В т.ч. има и уговорка, че куче не се смята за агресивно, ако е хапало при самозащита или при защита на стопанина/човека, който го съпровожда.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      От: Кучето ми не ме позна

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      ...
      Пък аз си мисля, че законът е над наредбите
      Обаче не всички закони над всички наредби. Издебнете Гагич да не е в лигав режим и ще ви обясни.

      Коментар


      • #48
        От: Кучето ми не ме позна

        Кучетата познават по първо по звуците (ритъм на стъпки и т.н.) и после по миризма. На очите почти не разчитат за разпознаване. Но даже толкова тъпа порода като кавказеца не би сбъркал трайно стопанина си заради допълнения към аромата и промени в походката и гласа. В случая иде реч за опит за предоговаряне на ролите и кой е алфа-мъжкаря. Характерно за породата е да иска твърдо отношение, а и възрастта на кучето засилва ефекта. Необходим е казармен подход или проблемите няма да закъснеят.

        Колкото до закони и наредби:
        1. Всеки цитира какви права има, но нехае за задълженията
        2. И законите и наредбите са писани както обикновено от хора, които понятие си нямат от материята. И затова са преписвали неграмотно и непълно.
        3. Контрола за спазване на наредбите и законите е като на врата в полето

        В резултат цари анархия докато всеки се оправя сам. По възможност без да се постарае да се ограмоти първо. Щото е роден научен. И мрази да мисли.

        Някой пуска добричкото си кученце без повод в близост от деца, като не е положил елементарната грижа да го научи да идва при повикване. Най-много да разчита да го улови с плонж. Щото животинчето е добро и иска да си играе. Да ама някое дете го е страх и не иска да си играе пък. Родителите му са виновни, че не са го възпитали. А кучето е право да го ухапе, когато детето в уплаха си го удари подло.
        След случката родителите издивяват само при вида на куче, независимо дали става дума за безконтролния питбул на кварталната батка или за куче водач на слепи, в което са вложени поне 2 години труд на екип от специалисти, за да може незрящия човек да придобие поне известна автономност в следващата петилетка-две. Даже във втория случай е по-безопасно да си го върнеш на кучешкия род. Като изриташ животно на повод и с намордник, което е дресирано даже да не лае, камо ли да хукне да се радва на някой. И то така да го изриташ, че да се наложи кучето да бъде приспано преди да е изминала и година откакто е с незрящия.

        Картинката важи не само за кучетата, а за всичко в скапаното ни общество.

        Коментар


        • #49
          От: Кучето ми не ме позна

          Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
          ... кой е алфа-мъжкаря. .
          Изтръскай си нафталина от теориите! Бактън от сизърмиланщина!

          Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
          ... 1. Всеки цитира какви права има, но нехае за задълженията ...
          Сигурен ли си което или проста така си се таралежиш?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #50
            От: Кучето ми не ме позна

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Изтръскай си нафталина от теориите! Бактън от сизърмиланщина!
            Цезар Милан е обикновен шарлатан. Цитирам добре известната и работеща руска киноложка школа. Бих предпочел да ползвам немската, но тя категорично отказва да си губи времето с породи от сорта кавказка овчарка или комодор.
            ПС Преди да можеш да ми даваш съвети, дресирай десетина служебни кучета на общия и на някой от специалните курсове?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Сигурен ли си което или проста така си се таралежиш?
            Съдейки по мненията във форума и наблюденията ми извън него - просто няма друг логичен извод.
            Последно редактирано от ezhko; 07-06-18, 17:09.

            Коментар


            • #51
              От: Кучето ми не ме позна

              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
              ... ПС Преди да можеш да ми даваш съвети, дресирай десетина служебни кучета на общия и на някой от специалните курсове?
              .
              Ох Боже, то пък не е пълно с шарлатани и ментета сред т.нар. треньори ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                От: Кучето ми не ме позна

                Например тези ли?

                Коментар


                • #53
                  От: Кучето ми не ме позна

                  Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                  Например тези ли?
                  Не тези. А разни други, които тръскат хората за пари и им разтягат масали за глутницата, алфа-кучето и т.н.

                  П.П. Между другото, тези кучета от клипчето с казармени методи ли са обучени?
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-06-18, 18:21.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кучето ми не ме позна

                    Това са лабрадори, а не кавказци или ротвайлери, където постоянно следва да се парира специално селектирания стремеж към доминация, който заедно с неособено високата интелигентност е нужен на едно предимно стражево куче.
                    При лабрадорите борбата не е за доминация, а срещу огромната им лакомия.
                    Що се отнася до командите, там нещата са по-лесни, тъй като породата си е интелигентна. Но все пак си е настойчива, упорита, редовна всекидневна работа.
                    Последно редактирано от ezhko; 07-06-18, 19:51.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кучето ми не ме позна

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Че не се сетил някой да я обжалва. В София караме по наредба от 2002, защото по-новата от 2012 я събориха в съда.

                      Пък аз си мисля, че законът е над наредбите:
                      .
                      Какво да се обжалва? Наредбата е в духа на закона и не противоречи на него...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кучето ми не ме позна

                        Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                        Това са лабрадори, а не кавказци или ротвайлери, където постоянно следва да се парира специално селектирания стремеж към доминация, който заедно с неособено високата интелигентност е нужен на едно предимно стражево куче.
                        Само за протокола - ротвайлерите са едни от най интелигентните кучета.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кучето ми не ме позна

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Само за протокола - ротвайлерите са едни от най интелигентните кучета.
                          Жената е фен на породата. Имали сме две. Могат да бъдат дресирани като караулно-стражеви, но тогава човек трябва да си отваря очите не на четири, а на петнадесет... И постоянно да работи с кучето. Постижимо само в къща с голям двор и здрава и висока ограда.
                          В града е далеч по-разумно да бъдат разлигавени до течно състояние, в което лесно да приемат детските пакости и капризи като игра. Получава се отлично с женските, но винаги едно на ум за мъжките ...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кучето ми не ме позна

                            Съгласен съм с Ежко...
                            По принцип с всички сериозни (силни) породи трябва да се работи постоянно, за да няма проблеми...
                            А за в града не виждам никакъв смисъл да се гледат големите породи - мъка и за кучето и за стопанина..
                            Имаме един съседски поинтер... Много голям, но и добродушен... Което не пречи да стряска хората, защото от няма къде го пускат да бяга свободно, и то навърта сигурно десеттина километра из парка, като понякога е над 500м от стопанина, докато поизгори енергията..
                            'Вълкодава' ми се уморява на първите 100м си почва да си ходи спокойно до мен
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кучето ми не ме позна

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              ... А за в града не виждам никакъв смисъл да се гледат големите породи - мъка и за кучето и за стопанина..
                              Имаме един съседски поинтер... Много голям, но и добродушен... Което не пречи да стряска хората, защото от няма къде го пускат да бяга свободно, и то навърта сигурно десеттина километра из парка, като понякога е над 500м от стопанина, докато поизгори енергията..
                              Кой казал, че всички големи породи умират от желание да търчат?!?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кучето ми не ме позна

                                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                                Това са лабрадори, а не кавказци или ротвайлери, където постоянно следва да се парира специално селектирания стремеж към доминация, който заедно с неособено високата интелигентност е нужен на едно предимно стражево куче.
                                Разликата между кавказец и ротвайлер е по голяма, отколкото между лабрадор и ротвайлер. Кавказката овчарка си е до ден днешен пастирско куче, свикнало на независимост и неподатливо на обучение. Ротвайлерът от едно стотина години се ползва, освен да лежи по дворовете, за служебно куче. Обучава се сравнително лесно, включая и на команди, недостижими за която и да е азиатска овчарка. Казано по друг начин, едното може с прилично обучение да е като часовник и да му вярваш безрезервно, а другото и да си скъсаш задника, пак трябва да имаш едно на ум.
                                А приказки за интелигентни и тъпи породи са несъстоятелни. По върви обучаеми и по трудно обучаеми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X