Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Вечна" память: къде може?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: „Вечна" память: къде може?

    Истината е, че Тогава вече не „владеем ситуацията". И все пак...
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #77
      От: „Вечна" память: къде може?

      Вчера във трамвай девятка
      пукнал някакъв си дядка...
      Носят го напред с крака-
      тумба-лумба, иха-ха... Илф и Петров, "Златният телец"
      Честно казано, и тибетско погребение ме устройва. Не ходя на гробища, но често мисля за покойните ми близки хора. Това е по-важно за мен.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #78
        От: „Вечна" память: къде може?

        Темата е съвсем на място!! Това за някои,които не я намират за уместна! На някой от нас(на мен),се е случвало да са близко до оная с косата! Не е задължително,но е желателно да споменете къде искате да ви ядат червейте!Човека е самовлюбен,и иска дори тогава да е на по-добро място! Това разбира се,е лично предпочитание,и не е задължително за изпълнение!Няма и да разберете дали се е осъществило,но на близките ще им е по-лесно с избора!А дали някой ще дойде да сложи цветя върху дупката в която се разлагаш,на мен лично,ми е все тая! И все пак,добра е темата!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #79
          От: „Вечна" память: къде може?

          Това, за гражданството, отшумя преди бая време. Свързваш се с погребална агенция, купуваш си място с изглед и колкото по-далеко от големите градове - по лесно.
          До тук - добре. Но доколкото схващам идеята, не виждам как в обозримото бъдеще гробищния парк ще стане "парк", както е в някои други ширини.
          Не виждам как ще бъдат спрени бабите, готвещи се за "приемен изпит" и нападнати от боголюбие (и човеконенавист) да изпълняват сатанинските си ритуали в опит да изкупят прегрешенията на младини. Или мутрагенските наследници, надпреварващи се да го извадят най-големия камик с 3д картинка, нищо, че намачкват съседните гробове при монтажа. Или "почистването" на гробищата чрез палене на треви и боклуци, практикувано неофициално от гробищните управи.
          Или глутниците кучета и стадата цигани след всеки празник.

          Наложи ми се да погреба доста близки хора последните години и ми се повръща само като чуя гробище.

          Нагоре и само нагоре през комина и каквото остане - дреме ми. Да го хвърля кой където иска.
          Вярно, може да се наложи да поизчакам във фризера някой друг месец, че доста народ се ориентира, но ще го преживеем, както се казва.
          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

          Коментар


          • #80
            От: „Вечна" память: къде може?

            Колега сто, пак няма да се съглася с тебе Ами ако са сто и десет Нали друг "разполага", по принцип.
            Докторе от Плевен - небесно може, ама ако си у Тибет, тука сме у България и лешояди няма, както всички знаем. И за другото си прав, разбира се - разни хора, разни идеали. Ей го, имам едни първи братовчеди, една година им е разликата, десетина-дванаесе години по-малки от мен и много си ги обичам. Лелиния /баща им/, преди години го свалихме от петия етаж с трима комшии. Братчеда, готин пич и главен готвач на едно интересно място, не стъпва на гробища, не знае гроба ни на баща си, ни на дядо къде са. Братчедката, млада хубава жена, отдадена изцяло на семейство и на работа, на официалните дати е редовна /ако не е възпрепятствана/, иначе и отвреме навреме идва с леля ми, че и на нашия, и на дядо и на другите лели правят обиколката. Абе свят широк и хора всякакви, не съм ги питал иначе кой колко се сеща, тва са си техни работи. Живи и здрави.

            Коментар


            • #81
              От: „Вечна" память: къде може?

              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              ... Ами ако са сто и десет Нали друг "разполага", по принцип.
              ....
              Едната ми баба живя до 103, другата до 96. Средно - около 100. Подминал съм половината , че и отгоре. А друг разполага само ако му оставиш избор, нали?

              Сега сериозно - не смятам, че правим услуга на близките си с конкретни претенции къде, как, какво после и други такива. Това трябва да е тяхно решение.

              Коментар


              • #82
                От: „Вечна" память: къде може?

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                ...
                А друг разполага само ако му оставиш избор, нали?
                ...
                Явно по тая логика един комшия вчера направи друг избор.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #83
                  От: „Вечна" память: къде може?

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Не може, разбира се...
                  Искаш да кажеш, не е разрешено. В една махала над Тетевен, където при дъждовно време нищо на колела на стига видях няколко кръста в двор на къща. Дядото там ми каза нещо, като "е па кой че се мъчи нАръце да ги влачи ча у градо? Па и са ми на сгода..."
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #84
                    От: „Вечна" память: къде може?

                    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                    Искаш да кажеш, не е разрешено. В една махала над Тетевен, където при дъждовно време нищо на колела на стига видях няколко кръста в двор на къща. Дядото там ми каза нещо, като "е па кой че се мъчи нАръце да ги влачи ча у градо? Па и са ми на сгода..."
                    Точно там и аз съм виждал.

                    Коментар


                    • #85
                      От: „Вечна" память: къде може?

                      E, погребал човекот 5-6 кучета и една-две шапясали овци. К'во му придиряте?
                      Иначе, може и така. Някъде пишеше, че близките му го "погребали", щото "нямали" (= не им се давали) пари за погребение. Пък и друго има - от НоЙ нема да се усетят веднага да спрат пенЦията на умрелия, та и дЕлавера си е.
                      А аз съм ви писал какво е законно и нормативния акт съм ви посочил. Но важното е лакърдията да си върви и всеки да пише без да чете.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #86
                        От: „Вечна" память: къде може?

                        Мен ще ме притеснява, ако си харесам местенце в БГ и взема, та се гътна докато съм на о-в Бали например. Тогава силно ще затрудня наследниците със сигурност, а да се ограничавам да се навъртам наоколо, щото не се знае е тъпо... Зат'ва - у комина и ако не го мързи някой да ме изсипе на чист въздух я на Тюленово, я в Родопите, се тая....
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • #87
                          От: „Вечна" память: къде може?

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          E, погребал човекот 5-6 кучета и една-две шапясали овци. К'во му придиряте?
                          Конкретно над Тетевен (всъщност Черни Вит) имам приятели и гробовете в двора категорично са на техни роднини. При съседите им докъдето стига поглед е същата работа (там теренът позволява да видиш дворовете на десетки къщи).

                          Коментар


                          • #88
                            От: „Вечна" память: къде може?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            А аз съм ви писал какво е законно
                            Законът не е всичко.

                            Пък и ти си първият който ще разпъне лакърдия в привидно еднозначен казус.

                            Коментар


                            • #89
                              От: „Вечна" память: къде може?

                              Добре де, това къде ТРЯБВА да си погребан е от компетенцията на общинските, държавните, или на църковните структури (да ма дзвинява Гаджич, ама не ми се четат подробности по тоя точно въпрос) щото аз имам роднини, погребани в двора на църква, примерно. Явно има тълкувателни елементи по тоя въпрос.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #90
                                От: „Вечна" память: къде може?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Приморско 2015 034 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:120.3 КБ
ID:5760707В духа на темата и наближаващия 10-ти юбилеен събор. хубаво място в квартал "Нов живот" е това. в Приморско - на северния плаж. изглед към морето и "Перла" - вероятно. отдавна изчерпан капацитет.
                                Последно редактирано от mitkochanev; 26-07-17, 17:13.
                                Life is too short to drive dull cars!

                                Fight global warming !
                                ... turn on your A/С !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X