Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща в планината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Къща в планината

    Нищо не плащаш при депозит. Понеже в днешното общество" честна дума" е странно понятие, ти доказваш че си заинтересуван от един имот но не те кефи цената, затова прибягваш до услугата на агенцията да се "цигани" от твое име. По- добрите брокери знаят историята на имота- от колко години се продава колко спешно иска да го продаде собственика, наоколо как вървят цените и на какви реални стойности се продават, недостатъци на района.... и могат да постигнат повече отколкото при директен контакт очи в очи продавач- копувач.
    От друга страна си гарантират че ако ти договорят условията няма да се откажеш. В такъв случай има вероятност да не могат да предлагат имота повече или най- малкото да не могат при следващи преговори да свалят отново цена.
    Ако условията не са ти договорени за 3-5- 7-10 дни си вземаш депозита обратно. Депозита е символична сума а не 10% както е при предварителен договор.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #77
      От: Къща в планината

      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
      1. Да де, ама за адвокат се иска юридическо образование, за брокер - не знам. ...
      И като ти е адвокатът в София с едното си юридическо образование ще ти намери хубав имот в, примерно, Родопите?!? Брокери всякакви, както и адвокати ... Попадали сме на пълни мърлячи, които само си чоплят носа и чакат от небето да им паднат едни комисионни, попадали сме обаче и на чудесен брокер, който не само доведе сериозни клиенти, но и оказа ценно съдействие при оформяне на нужните документи.
      Да не ти казвам как мастит адвокат си е прибирал едно "хонорарче" и после е изчезвал да си пече задника на море, баш когато ти трябва ...

      Директно със собственик е добре, че ще спестиш едни пари за комисионна, ама да не мислиш, че е лесно да си уредиш оглед? Особено, ако става въпрос за имот далеч от София и който не се обитава от собствениците? И хубаво да уредиш един оглед, ама после да биеш ХХХ км само заради него? А ако не ти хареса или не се разберете? А да съчетаеш графиците на няколко различни собственици да са свободни в един ден, в който ти можеш да отидеш? Като направиш някоя и друга врътка, и ще си похарчиш спестеното от брокера.
      Брокер, който работи активно и е събрал доста оферти в даден район, може предварително да ти подбере оферти, които да отговарят на някакви твои изисквания и после за един ден с него да обиколиш, ако трябва, и 10 места. И, току виж, може и да не харесаш това, за което си тръгнал, но на място да изплува нещо интересно.

      Естествено, използването на услугите на брокер не отменя консултацията с адвокат. В крайна сметка ще излезе по-евтино ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #78
        От: Къща в планината

        И като ти е адвокатът в София с едното си юридическо образование ще ти намери хубав имот в, примерно, Родопите?!?
        Ама не ща, бе хора, някой да ми търси имот! Толкова ли е трудно собственикът да го обяви в Нета? Така или иначе брокерите го правят вместо собственика, за "скромните" 2 по 3% комисион от двете страни. Дори не се навиват да ти търсят, щото е ялова работа.
        В крайна сметка ще излезе по-евтино ...
        Не съм съгласен.
        Първоначално публикуван от Радо
        По- добрите брокери знаят историята на имота- от колко години се продава колко спешно иска да го продаде собственика, наоколо как вървят цените и на какви реални стойности се продават, недостатъци на района.... и могат да постигнат повече отколкото при директен контакт очи в очи продавач- копувач.
        Откъде да знам какъв е брокерът, и ако не е добър - какво правим? Като го видя, че се мъчи да ме лъже още преди оглед - какво правим, като ми седи между мен и продавач?

        Коментар


        • #79
          От: Къща в планината

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          И като ти е адвокатът в София с едното си юридическо образование ще ти намери хубав имот в, примерно, Родопите?!? Брокери всякакви, както и адвокати ....
          Не е само това. Хората имат навика да имат по един адвокат на разположение, на който ползват услугите.
          С две думи:
          адв. Страхотнев трябва да изкара малчугана от второ районно, защото снощи са се сбили. Да ми погледне документите на новата кола внос от Италия. Да заведа дело срещу високата лихва на банката. Да рабира и от възстановени имоти по параграф 4 с построената второстепенна постройка с удостоверение за търпимост и да виси в общината да види дали няма промяна в ПУП а за района.
          Е@ти адвоката!!! Универсален- ама като патката.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #80
            От: Къща в планината

            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
            Не е само това. Хората имат навика да имат по един адвокат на разположение, на който ползват услугите.
            С две думи:
            адв. Страхотнев трябва да изкара малчугана от второ районно, защото снощи са се сбили. Да ми погледне документите на новата кола внос от Италия. Да заведа дело срещу високата лихва на банката. Да рабира и от възстановени имоти по параграф 4 с построената второстепенна постройка с удостоверение за търпимост и да виси в общината да види дали няма промяна в ПУП а за района.
            Е@ти адвоката!!! Универсален- ама като патката.
            Аз си избирам адвокат според каквото ще правя, така, че пак тенденциозно подхождаш. Доста сериозно проучих пробойните в систамата, че и адвокатите ми се шашнаха! За капак им дадох консултация по електронните подписи, майтап ти е на тебе. Как да се доверя на натрапен брокер, когото не съм избрал?

            Коментар


            • #81
              От: Къща в планината

              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
              Ама не ща, бе хора, някой да ми търси имот! ...
              Ако щеш! Всеки решава за себе си. Хайде стига сме пълнили темата!
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #82
                От: Къща в планината

                Всеки решава за себе си.
                Точно от там тръгна тя приказката, че в 90% пазарът е налазен от брокери, и не решавам аз.

                Коментар


                • #83
                  От: Къща в планината

                  Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                  Ама не ща, бе хора, някой да ми търси имот! Толкова ли е трудно собственикът да го обяви в Нета? Така или иначе брокерите го правят вместо собственика, за "скромните" 2 по 3% комисион от двете страни. Дори не се навиват да ти търсят, щото е ялова работа.
                  Не съм съгласен.
                  Откъде да знам какъв е брокерът, и ако не е добър - какво правим? Като го видя, че се мъчи да ме лъже още преди оглед - какво правим, като ми седи между мен и продавач?
                  Изключително трудно е да накараш купувачи и продавачи да гледат( четат) на едно и също място. Отделно от това някои имоти изкарват по няколко години преди да се продадат. Това означава някой постоянно да се грижи за обявата и да се уговаря с отсрещната страна за огледи. Този пък който се грижи за обявата трябва да е наясно какво е предимството на имота и снимките и описанието да са максимално добре избрани за да се заинтригува бъдещия купувач. С две думи за да си продадеш на сметка парцела или гарсониерката трябва да си брокер.
                  Ами ако си строител и имаш 30 апартамента за продаване? Кой ще "побутне" клиента който търси панел във Младост да си купи ново строителство в Надежда за същите пари- примерно.
                  Още един момент- това което искаш в момента го няма на пазара. Колко време можеш да отделиш на ден за да преглеждаш всички източници на информация докато се появи твоя имот, примерно след 8 месеца? Да ама не си само ти има още 10 човека които чакат да се появи същия имот. Появява се и понеже агенциите по цял ден следят , водят си клиент и след два дена вече го няма имота на пазара. Точно тогава пък ти си имал в повечко работа и не си поглеждал всички сайтове и вестници.

                  Aми след първата среща с тоя брокер -няма втора.
                  Както навсякъде - магазин, сервиз, адвокат...
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #84
                    От: Къща в планината

                    Кой ще "побутне" клиента който търси панел във Младост да си купи ново строителство в Надежда за същите пари- примерно.
                    Верно си е за нова тема, ама който купувач не се е сетил, си заслужава да го лъжат и да плати дори 10% комисионна. Младост и Надежда са съвсем различен калибър квартали. Не са домати или краставици. Аз си искам моя избор, а не да ме представят пред свършен факт, и само за интереса на агенцията да ми говорят! Още не сме се видяли, они за договори, комисионни и предплати почват!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Къща в планината

                      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                      ... Аз си искам моя избор, а не да ме представят пред свършен факт, и само за интереса на агенцията да ми говорят! Още не сме се видяли, они за договори, комисионни и предплати почват!
                      Хайде престани да занимаваш света със своите терзания! Като не ти харесват условията казваш "Чао" и всичко приключва!
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Къща в планината

                        Бе що не отворите тема за адвокати? И за врътки при покупко-продажба?
                        Тая май е за друго.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Къща в планината

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          Точно от там тръгна тя приказката, че в 90% пазарът е налазен от брокери, и не решавам аз.
                          Грешиш! Брокерите рекламират и предлагат същото което предлагат и продавачите. Просто го правят по професионално. По цял ден целогодишно "зареждат стока" за да може като се появи някой с определени критерии да му намерят подходящото и да си продадат стоката.
                          Доста голяма част от хората пък нямат време да се занимават да търсят с години имот и направо се обръщат към агенция.
                          Други нарочно го правят- например големите сделки. Можеш ли да продадеш или купиш фабрика без няколко адвоката и агенция която да оформи цялата бумащина?
                          Информацията винаги е бил мощен инструмент ако знаеш как да я използваш.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #88
                            От: Къща в планината

                            Бяхме за 2 дни в Странджа на хотел в едно затънтено село - Младежко се казва.
                            Басейн, сауна, джакузи и хотела добре отоплен.
                            Прекрасна природа добро обслужване.
                            За почти никакви пари.
                            Строя къща от нулата вече 3-та година. Потроших една камара пари и започва да му с вижда края.
                            Като свърша може и да съм направил почти всичко което въпросния хотел вече има, а може и да не съм!
                            Когато реша да почивам слагам пръста на картата и тръгваме.
                            Успех с покупката.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #89
                              От: Къща в планината

                              Mалко и аз извън темата.Росене, това затънтено село за което говориш, е едно от селата в Странджа с най-живописните местности.Даже на някои карти не го отбелязват.Сетих се в кой хотел сте отседнали,случайно попаднах на него 10 дни след като го бяха отворили -спрях за кафе с мотора.Хубаво място.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Къща в планината

                                В Странджа има страхотни места, за почивка става - но ми е далече... А и наистина за 1 месец в годината става въпрос... Приятели ли да пообилоля, на някой театър ли да отида, с градина ли да се занимавам, с ремонти ли... или да си паркирам караваната на някое място, ток и вода ми трябва, даже и това не е задължително... И да си запаля мотора и да пообикалям... Е, и с кемпер е идеално за обикаляне, да пътуваш, ако искаш да обиколиш повече места, или ако си на туризъм в някоя страна, по скъпи са... но може и под наем. За купуване, и цената им е същата като на вила, за 1 месец в годината и той, не си заслужава...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X