Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща в планината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Къща в планината

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    ... С една дума е хубаво в такъв случай да се вземе вила на привлекателно и желано място за да изкарва пари от наем когато не сте в БГ или не ходите често до вилата си
    Има малък проблем обаче. Цените на имотите "на привлекателно и желано място" в най-честия случай са силно непривлекателни, тъй като много голяма част от продавачите още живеят със спомените от времето на балона. А да закупиш нещо на дебела цена с надеждата, че винаги ще ти носи приходи може да стане по схемата "а дано, ама надали" ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #62
      От: Къща в планината

      Защо изключваш варианта да закупиш земята на привлекателно място и след това да си построиш желания имот? Единствения недостатък е че бавно става, но всичко останало е предимство.
      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

      Коментар


      • #63
        От: Къща в планината

        Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
        Защо изключваш варианта да закупиш земята на привлекателно място и след това да си построиш желания имот? Единствения недостатък е че бавно става, но всичко останало е предимство.
        За цените на земята на привлекателно място важи същото. А иначе и аз за няколко месеца стигнах до извода, че вариантът парцел и градеж на чисто е най-добър ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #64
          От: Къща в планината

          Приморско и привлекателно място май са 2 различни места... ама всеки с вкуса си...
          Да не говорим, че по нашето Черноморие имотите са на цени като на Средиземноморието
          Сега някой ще предложи да се вземе "вила" в Банско или апартамент на Пампорово... Кеф ти тишина, кеф ти спокойствие
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #65
            От: Къща в планината

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            ... А иначе и аз за няколко месеца стигнах до извода, че вариантът парцел и градеж на чисто е най-добър ...
            А завърши ли строежа вече ? Защото ако не си, ще ти дам един прагматичен съвет. Никога не си носи личното оръжие на обекта. Доста пъти ще ти идва да гъмнеш някой "майстор".
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #66
              От: Къща в планината

              Всеки под определението "привлекателно място" разбира различни неща. Един море, друг балкан, трети язовир, четвърти центъра на града. За дядо ми например лозето му е най привлекателното място. За всяко място си има определена група хора които го харесват.. Зависи кой в каква "таргет група" се е насочил и какво повече свързано с конкретната група може да предложи.
              „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

              Коментар


              • #67
                От: Къща в планината

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                А завърши ли строежа вече ? Защото ако не си, ще ти дам един прагматичен съвет. Никога не си носи личното оръжие на обекта. Доста пъти ще ти идва да гъмнеш някой "майстор".
                Още не съм започнал ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #68
                  От: Къща в планината

                  Привлекателно място за едни е лесно достъпното с всички удобства, а за други - обратното...
                  Настана време, в което всяка една инвестиция е на ръба на безрасъдното!!
                  Нищо в момента не е переспективна инвестиция в БГ за момента....
                  Предимството на това време е, че масово хората продават всичко което може да се продава на цени, които в други години никога не биха ги продали..
                  Няма по-подходящо време от това, в което цените на имотите са на минимума...Масовата психоза и страх от грабежи и кражби спомага за обезценяването ...
                  Търсете различното и ценното, което би привлякло човек с възможности за в бъдеще да предпочете да си даде парите ....В бъдеще по нашите села и земи ще има нови заселници, които много бързо ще възродят и опазят имотите си...
                  Замислям се сериозно, дали не е повече от добре да заселят млади и образовани Сириици, Египляни в обезлюдената и опоскана страна...Тези хора са в пъти по-нормални от нашите цигани...Те имат средства да закупят имота си, да го поддържат, а не да го разрушават до основи, като им позволяват на нашите цигани..
                  Тези хора имат в пъти повече средства от местните етнически малцинства...Дали ни се иска или не, те са единствената ни надежда за съживяване от руините и на икономиката и на пазара на недвижимите имоти...Тук богати европейци няма как да дойдат в тази враждебна за тях среда....
                  Така че, аз зная какво е за тях планината , тревата, питейната вода и прохладата.....Безценно!!!
                  Та и за това си мисля, че сега е момента..., нищо че изглежда налудничаво...

                  .....и едно огромно предимство...,което ние вече не ценим,но благодарение на това са се изхранвали прекрасно дедите ни , нищо че са били с десетина деца...
                  Земята..., на тази земя тук тези хора ще могат да се самоизхранват.., да произвеждат всичко необходимо за да живеят с минимум разходи....
                  Къде другаде в ЕС ще е възможно това за всеки един емигрант!!!??Ами никъде....Просто там ще са поредните мизерни пчелички, дето ще захранват веригит супермаркети с малкото парици изкарани полулегално, останали им след прилично високите наеми и цени на транспорт...
                  Така, че ще има кой да разбере предимствата, и на природата и на възможностите, които дава все още земята и липсата на тотален контрол...
                  Последно редактирано от pe4en; 18-02-14, 13:52.
                  СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                  Коментар


                  • #69
                    От: Къща в планината

                    Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                    ... Предимството на това време е, че масово хората продават всичко което може да се продава на цени, които в други години никога не биха ги продали ...
                    Нещо не останах с такива впечатления през последната година ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Къща в планината

                      Съжелявам да ви го кажа но хубав имот без агенция трудно се намира.
                      Юриста само може да провери документите и историята на имота. Локацията се избира след много задълбочено проучване на пазара, което купувача често няма възможност да направи.
                      Имотите в селата са безценни- нямат цена. Сделките в селата се движат единствено от хора свързани по някакъв начин с конкретното село. Няма и индикатор за ориентировъчна цена на кв.м.
                      Във вилните зони на големите градове е истината. Само там може да има някакъв прогнозиран застой или разстеж на цена на новозакупен имот. Теорията ми е че след 10-15 години ще настане "чудо" с панелките и хората които имат една идея повече средства ще предпочетат да си направят къщичка ,макар и малка" вместо да се впускат с олелията със санирането.
                      Съвета е - разглеждате имоти в дадена област, попреглеждате в интернет какво се предлага и на какви цени.Звъните на 2-3 фирми които предлагат повечко в региона. След няколко огледа ще разберете кой брокер е по- в час от другите.
                      След като се спрете на нещо конкретно проверявате:
                      Не само последният акт а историята на имота колкото се може назад във времето.
                      Регулацията.
                      Зоната за строеж-да не се окаже промишлена зона, или за озеленяване в някой бъдещ ОУП. Кинт, КК, ПЗ- Съобразно това преценявате дали идеята за вила или къща може да се вмести в конкретния имот.
                      Нова улична регулация- ако има такава. Бъдещо отнемане за разширяване на улици или създаване на нови- даже и да не ги направят никога, строителните граници ще бъдат съобразени с тях.
                      Подземен кадастър- дали не минават тръби или подземни кабели под имота- ако има такива те имат също сервитутни зони.
                      Ако има постройка, дали същата има документи или е с удостоверение за търпимост. Удостоверението не търпи разширяване или дострояване.
                      В общи линии е това.За мен най- добрата инвестиция е парцел в перспективен район. Как се определя като переспективен- питайте брокерите(читавите)- те знаят?
                      Парите за вила в планината трябва да са прежалени на 100%. Без илюзии.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #71
                        От: Къща в планината

                        Съжелявам да ви го кажа но хубав имот без агенция трудно се намира.
                        70% от агенциите ги мързи на един оглед да отидат. Цял месец вече не мога да видя един имот, хем голяма агенция, дори ми се обадиха любезно да ме питат докъде сме стигнали.
                        А брокерите са хора, дето са изпаднали от всички други възможности за работа. От първо лице се сблъсках, хем са неграмотни, хем ги мързи до съседния квартал да си вдигнат задника. Хем седят като тапа между клиент и продавач. Аз си наех адвокат като купувах, 1000 пъти по-грамотни са, а като пари излиза все тая. Гледам ти подписа, вероятно на майтап си го казал. Лелята дето купувах от нея ми натресе брокерка, и мърдата до последно се опитваше да развали сделката, защото искаше аз също да и платя комисион. Ако беше развалила сделката щеше да вземе нула лева, ей тъй от злоба го правят!


                        Печен, туй последното ти мнение ме изуми. Ся пак ще ми лепнат бан, ама ела с мен да се разходим вечер край джамията, да им се порадваш на сирийците, дето не са чернокожи. Дано имаш лично оръжие, че няколко вече наръгаха. Бях свидетел една сутрин как силно цветнокож бяга от полицаите, и се качи в автобуса при нас.
                        Организъм без имунна система умира, това са природни закони от милиарди години.
                        Последно редактирано от Rabin; 18-02-14, 15:51.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Къща в планината

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          70% от агенциите ги мързи на един оглед да отидат. Цял месец вече не мога да видя един имот, хем голяма агенция, дори ми се обадиха любезно да ме питат докъде сме стигнали.
                          А брокерите са хора, дето са изпаднали от всички други възможности за работа. От първо лице се сблъсках, хем са неграмотни, хем ги мързи до съседния квартал да си вдигнат задника. Хем седят като тапа между клиент и продавач. Аз си наех адвокат като купувах, 1000 пъти по-грамотни са, а като пари излиза все тая.
                          Tърси от останалите 30%.
                          И при адвокатите,автомонтьорите, лекарите,учителите... има мърша. Точно от големи агенции трябва да се бяга, защото текучеството е голямо.
                          Адвокатите са грамотни, но често не познават проблемите на даден район. Точно във Варна има една сюрия непрокопсани адвокати които поради близостта си с клиентитите ,разбират че са финансово затруднени и им продават имотите. Само че си нямат и идея какво продават.
                          Има и вариант , в който заедно с начетения ти адвокат, да разбереш как са купили съседното място до тебе на половин цена от твоята при еднаква квадратура.
                          Последно редактирано от //Радо//; 18-02-14, 15:53.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #73
                            От: Къща в планината

                            Брокерът има единствената грижа да си вземе комисионната. Ако продавачът е грамотен - аз за толкова пари ще си направя труда и ще знам къде какво се продава. Като не може да се оправи в нета - да накара внука си! Поне един телефон да лепнат на джама на имота, не да чакам благоволението на поредната немотивирана лелка, и да и слушам оплакванията от живота по огледи!
                            Изобщо не ми е зор да търся читав имот в сечение с читав брокер. Тия се държат като чист паразит, и пречка в сделката.
                            Въобще не е до парите, аз така или иначе ги дадох на грамотно лице да ми движи нещата.
                            Последно брокерката се изгуби в населеното място, където живее. Едно от селата край София, не била тя ходила по баирите ТАМ! Идва без GPS, мъчи се през смартфона, то пък нямаше мобилно покритие... абе да ти скъсат нервите!
                            Точно във Варна има една сюрия непрокопсани адвокати които поради близостта си с клиентитите ,разбират че са финансово затруднени и им продават имотите.
                            Адвокат си избирам аз, брокера ми го натриса продавачът. Аз така ги и церя, още преди да съм видял имота искам продавачът да смъкне от цената брокерската комисионна, задето е взел това решение вместо мен!

                            Попаднах и на един читав брокер, в интерес на истината. Един! Дето не ми обяснява за нещата от живота и цените още от вратата, просто си свърши работата без да мишкува.
                            Последната мода е да ти искат лични документи и договор още преди оглед! Оператори на лични данни ли са, и как си доверяваш данните? Ако искаш пазарлък - първо те карат да внесеш капарото, преди да си видял лично проверката за тежести! Зорлем те бутат в разказ с неизвестен край. Ако излезе проблем - приятно разтакаване по съдилища да си търсиш капарото!
                            Последно редактирано от Rabin; 18-02-14, 16:25.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Къща в планината

                              Поред на изреченията:
                              1 А на адвоката мотивацията не е ли същата?
                              2 Продавачите и купувачите са всякакви- грамотни, неграмотни, със средства, закъсали, луди, нормални, с по 20 наследника, с 3 прдходни брака..... Ти само от грамотни продавачи ли ще търсиш имот?
                              3 Внука какво разбира от градоустройство, ПУП,строителна линия,разрешително за строеж? Дали знае колко струва машиносмяна на един багер? Хващал ли е някога мистрия или маламашка?
                              Знае ли предния парцел дали е отреден за промишлено строителство и дали някога няма да построят точно пред хубавата ти къща за 150000евро пункт за вторични суровини с опашка целодневна от роми, или автосервиз и тенекеджийски услуги.
                              4 Пропускам няколко изречения- както казах мърша има навсякъде.
                              5 Брокер никой не може да ти го натресе, ако си се свързал директно с продавача.
                              6 Пазарлък се прави с "депозит за сериозни намерения" в които се внасят условия. Примерно- искам да закупя имот с идентификатор ..... при цена.... и срок....
                              Депозита не се дава на продавача, а остава в агенцията. Ако се сбъднат условията се продължава към сделка, ако не се връщат парите.

                              Кефи как правиш генерални изводи.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • #75
                                От: Къща в планината

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                Поред на изреченията:
                                1 А на адвоката мотивацията не е ли същата?
                                2 Продавачите и купувачите са всякакви- грамотни, неграмотни, със средства, закъсали, луди, нормални, с по 20 наследника, с 3 прдходни брака..... Ти само от грамотни продавачи ли ще търсиш имот?
                                3 Внука какво разбира от градоустройство, ПУП,строителна линия,разрешително за строеж? Дали знае колко струва машиносмяна на един багер? Хващал ли е някога мистрия или маламашка?
                                Знае ли предния парцел дали е отреден за промишлено строителство и дали някога няма да построят точно пред хубавата ти къща за 150000евро пункт за вторични суровини с опашка целодневна от роми, или автосервиз и тенекеджийски услуги.
                                4 Пропускам няколко изречения- както казах мърша има навсякъде.
                                5 Брокер никой не може да ти го натресе, ако си се свързал директно с продавача.
                                6 Пазарлък се прави с "депозит за сериозни намерения" в които се внасят условия. Примерно- искам да закупя имот с идентификатор ..... при цена.... и срок....
                                Депозита не се дава на продавача, а остава в агенцията. Ако се сбъднат условията се продължава към сделка, ако не се връщат парите.

                                Кефи как правиш генерални изводи.
                                1. Да де, ама за адвокат се иска юридическо образование, за брокер - не знам.
                                2. "Ти само от грамотни продавачи ли ще търсиш имот?" Като търся - търся читав имот, продавачът не ме касае. Заради брокери дори не мога да видя имота, по 2-3 пъти звъня, и все ги мързи. Един апартамент в Лозенец така и не успях да го видя, а е комуникативно място, и метро има вече.
                                3. Плащам си за експертиза, това е моя грижа, не на внука. Да пусне обявата със снимка и телефон, другото само ще дойде.
                                5. Как да се свържа директно, като брокерите са налазили на 90%, възползвайки се от простотията на собствениците.
                                6. "Пазарлък се прави с "депозит за сериозни намерения в които се внасят условия. " - верно ли??? Аз като ходя на интервю за работа - все едно да ме накарат да започна при тях, а за заплата после ще го мислим... Ако не ми смъкнат цена да ми хареса - няма сделка, за какви депозити ми говориш? "Ако се сбъднат условията се продължава към сделка, ако не се връщат парите." Не знам, може да си прав, въпреки това за мен е недопустим въртел. Да оставя депозити в 10 агенции, докато си спазаря имот, и после да ходя да си ги търся по списък... аз да не съм милионер? Изобщо къде го има това да плащаш като дори няма съгласие за сделка? Досега нямам случай да не са ми клекнали с поне 20% отсреща, ако няма корекция - не се занимавам. Настоящия имот го взех с 25% долу от първоначално обявената. За София говоря, доста читаво местенце.

                                Ще повторя - нямам против брокерската комисионна, но да си вършеха работата! Обаждат ми 3 и колко беше процента, че и ДДС за услугата. Това съпоставено с цената на имот си е цифра. Така или иначе тия пари ги дадох на адвокат по мой избор, и нямам оплаквания, уважавам труда на всеки.
                                Последно редактирано от Rabin; 18-02-14, 17:59.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X