Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща в планината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къща в планината

    Понеже темата отиде в друга посока,а и този филм го играя от 7 години,да дам моите стотинки по темата.
    Първо си задайте въпроса-кога и колко ще я ползвате.Ако за един месец ще дойдете от чужбина,и си мислите,че ще се забиете в някое село и ще изкарате 15-20 дни във вашият собствен рай-забравете го.Дори да сте опазили мястото от посегателства,само вкарването на къщата и околното пространство в ред са ви нужни поне два дни-пускане на водата,основно почистване,спално бельо,баня и околно пространство. Еле ако е края на май-началото на юли, от дъждовете тревата е поне до кръста.Та косене,изнасяне,дребни ремонти-няма край.
    И най-важното-ако човекът до Вас(съпруга,приятелка...) не е на същият акъл като Вас-забрави го.Ако тя обича цивилизовано място,с хора,компания,забавление, а Вие дивотия,риболов и съзерцаване на гора и полянка-няма да се получи.
    Относно дърветата-ако някой си мисли-посаждам дървета (и или райграс) и после се радвам-отново голяма грешка.Това иска постоянна грижа,което не се връзва с ходене от време на време.
    На Ваше място,след като искате да прекарвате в БГ(което адмирирам),бих си купил каравана,или бих правил т.н.екскурзионно летуване-всяка година на различно място.В България има много хижи и къщи за кости за смешни пари.
    И бих събирал пари и като дойде предпенсионна възраст бих си купил готова къща,с всичко което се нуждая.В никакъв случай не бих строил.Най вече в планината.Няма такъв гърч и мазохизъм като строеж в планината, с ограничено свободно време и без надзор на работниците.
    Но кеф цена няма!
    Успех!

    Коментар


    • От: Къща в планината

      Първоначално публикуван от piper Преглед на мнение
      ...И бих събирал пари и като дойде предпенсионна възраст бих си купил готова къща,с всичко което се нуждая. ...
      Добро като пожелание - много трудно и изискващо голяма доза късмет за практическа реализация.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Къща в планината

        Първоначално публикуван от piper Преглед на мнение
        ...
        Като цяло споделям мнението ти. Само за частта за строителството не съм особено съгласен. Както всяко нещо - при правилен подход няма особени проблеми.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • От: Къща в планината

          Първоначално публикуван от piper Преглед на мнение
          Няма такъв гърч и мазохизъм като строеж в планината, с ограничено свободно време и без надзор на работниците.
          Но кеф цена няма!
          aaa, има, има...
          то така или иначе "стоежа" не е скоро предстоящ - първо лятото ще обиколя местата набелязани за огледи,
          някои са със съществуващи, опазени и поддържани постройки, вилички и т.н.
          На този етап локацията е най-важната.
          И благодаря за мнението - споделям в голяма степен, че строежа в планината ще си е гърч...
          Без организация, подходящ изпълнител, надзор и т.н.

          Коментар


          • От: Къща в планината

            Първоначално публикуван от piper Преглед на мнение
            Понеже темата отиде в друга посока,а и този филм го играя от 7 години,да дам моите стотинки по темата.
            Първо си задайте въпроса-кога и колко ще я ползвате.Ако за един месец ще дойдете от чужбина,и си мислите,че ще се забиете в някое село и ще изкарате 15-20 дни във вашият собствен рай-забравете го.Дори да сте опазили мястото от посегателства,само вкарването на къщата и околното пространство в ред са ви нужни поне два дни-пускане на водата,основно почистване,спално бельо,баня и околно пространство. Еле ако е края на май-началото на юли, от дъждовете тревата е поне до кръста.Та косене,изнасяне,дребни ремонти-няма край.
            И най-важното-ако човекът до Вас(съпруга,приятелка...) не е на същият акъл като Вас-забрави го.Ако тя обича цивилизовано място,с хора,компания,забавление, а Вие дивотия,риболов и съзерцаване на гора и полянка-няма да се получи.
            Относно дърветата-ако някой си мисли-посаждам дървета (и или райграс) и после се радвам-отново голяма грешка.Това иска постоянна грижа,което не се връзва с ходене от време на време.!
            Подкрепям на 100%.Имам си един съсед от Варна.Порфесор или доцент.Човека си имал парици,направил перфектна къща на село.
            Аз съм там вече 15 месеца и съм го виждал само веднъж.
            Беше пред нова година,запознахме се и каза ,че отивал на Банско да карал ски.
            Аз го попитах що не се появява,а той ми каза че на жената не се идвало.
            Двора буренясва и къщата си седи празна.
            Не виждам причината и смисъл за подобна инвестиция.
            Всеки си знае,но з
            Последно редактирано от Петьо Джартов; 03-03-14, 20:02.

            Коментар


            • От: Къща в планината

              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
              Подкрепям на 100%.Имам си един съсед от Варна.Порфесор или доцент.Човека си имал парици,направил перфектна къща на село.
              Аз съм там вече 15 месеца и съм го виждал само веднъж.
              Беше пред нова година,запознахме се и каза ,че отивал на Банско да карал ски.
              Аз го попитах що не се появява,а той ми каза че на жената не се идвало.
              Двора буренясва и къщата си седи празна.
              Не виждам причината и смисъл за подобна инвестиция.
              Всеки си знае,но з
              И ние имаме вила на морето, апартамент до морето и т.н. всички сме емигранти от години, на вилата вече дори не стъпваме и за ден, жената не иска и да чуе за вилата, а е на хубаво спокойно и живописно местенце, единствено аз ходих на апартамента за по 4-5 дни годишно, брата не е стъпвал от години, нашите и те я идат за седмица я не.

              При тези цени на имотите дали не е по-далавера да си вземеш нещо в Испания или Гърция, там поне лятото е два пъти по-дълготрайно и няма толкова крадливи туземци като в БГ, които да ти свалят и арматурата от колоните на къщата...
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • От: Къща в планината

                ...разбирам ви, много добре.... за съжаление има много тъжна истина в това, което споделяте...
                картинката никак не изглежда розова, но какво мога да загубя или спечеля... ще видим -
                поне ще си харесам място, обикаляйки по селца и паланки...
                а морето, жегата, не ме влече - предпочитам планината
                не знам още, какво ще излезе - след огледите в края на лятото ще мога да кажа и споделя повече...
                засега набирам места с локация... останалото е проект, идея

                Коментар


                • От: Къща в планината

                  Здравей те колеги, чета темата не защото съм писал в предните постове а от интерес , не знам но от прочетеното до сега се хващам за главата и си правя заключение: Защо трябва да се къпя, като утре или още днес ще се оцапам . Ако се окъпя пък защо да го правя щот ше се намокря . Не знам що за човеци сме но до тук преобладаващите мнения са все негативни . Ей бого стига с този негативизам . Стига с това кой, как и покакъв начин може да те, ......... мами ,измами ,подмами, окраде и прочие . За това всички сме хора, големи , малко или много умни и или платежоспособни . Колко теми има пуснати от БЪЛГАРИ, колеги от форума и не само.Който искат да се върнат в нашата мила родина и да инвестират тук ,не само средства а и капацитет .А вие с негативизам го стряскате.
                  Докато разсъждаваме по този начин и гледаме с черни краски , никога няма да се подобри положението. А човека иска България и вижда хубавото в нея .Според мен това което можем да му помогнем е да онагледим повече места и природни хубости в които той да се ориентира.

                  Поздрави, и не искам да засегна когото и да било .
                  Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                  ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                  Коментар


                  • От: Къща в планината

                    Първоначално публикуван от nvelikov Преглед на мнение
                    ... Стига с това кой, как и покакъв начин може да те, ......... мами ,измами ,подмами, окраде и прочие . За това всички сме хора, големи , малко или много умни и или платежоспособни . Колко теми има пуснати от БЪЛГАРИ, колеги от форума и не само.Който искат да се върнат в нашата мила родина и да инвестират тук ,не само средства а и капацитет .А вие с негативизам го стряскате.
                    Докато разсъждаваме по този начин и гледаме с черни краски , никога няма да се подобри положението. А човека иска България и вижда хубавото в нея .Според мен това което можем да му помогнем е да онагледим повече места и природни хубости в които той да се ориентира. ...
                    За онагледяване на природни хубости си има рекламни брошурки и хубави картинки в Интернет. По-горе в голяма част от мненията се споделя личен опит от реалния живот, който не цели да стряска някого, а да предпази от подводни камъни. Купуването на проблемен недвижим имот не е като да си купиш кило развалени домати, които лесно можеш да изхвърлиш на боклука ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Къща в планината

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      За онагледяване на природни хубости си има рекламни брошурки и хубави картинки в Интернет. По-горе в голяма част от мненията се споделя личен опит от реалния живот, който не цели да стряска някого, а да предпази от подводни камъни. Купуването на проблемен недвижим имот не е като да си купиш кило развалени домати, които лесно можеш да изхвърлиш на боклука ...
                      Дааа , съгласен съм с теб колега , но все пак има някакви граници. И аз ходя по същите мъки в момента в далеч по сложна ситоация от горепосочените , но не смятам че може да се предвиди 1000% всичко. Но ако се вгледаш в писанията на всичко до тук е една меко казана писимистична картинка. И при мен бяха ,впрегнати , банки адвокати , нутариоси и прочие и въпреки всичко вече четири години гриза дървото , то не е само до това а и до законодателна система но както и да е това си е мой проблем , не го пожелавам никому . Но всичко си има някаква граница . Не ме разбирайте погрешно!

                      Поздрави!
                      Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                      ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                      Коментар


                      • От: Къща в планината

                        Първоначално публикуван от nvelikov Преглед на мнение
                        Дааа , съгласен съм с теб колега , но все пак има някакви граници. И аз ходя по същите мъки в момента в далеч по сложна ситоация от горепосочените , но не смятам че може да се предвиди 1000% всичко. Но ако се вгледаш в писанията на всичко до тук е една меко казана писимистична картинка. И при мен бяха ,впрегнати , банки адвокати , нутариоси и прочие и въпреки всичко вече четири години гриза дървото , то не е само до това а и до законодателна система но както и да е това си е мой проблем , не го пожелавам никому . Но всичко си има някаква граница . Не ме разбирайте погрешно!

                        Поздрави!
                        Върха на оптимизма, няма що.......
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • От: Къща в планината

                          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                          Върха на оптимизма, няма що.......
                          Нещо не те разбирам ........
                          Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                          ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                          Коментар


                          • От: Къща в планината

                            Последно редактирано от nvelikov; 04-03-14, 21:52.
                            Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                            ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                            Коментар


                            • От: Къща в планината

                              Явно идеята ти е, че повече хора трябва да "гризат дървото"...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • От: Къща в планината

                                ще трябва да систематизирам и обобщя точка по точка, казаното и прочетеното...
                                като документи, препоръки, на какво да се обърне внимание и т.н.
                                сигурно през почивните дни ще стане...
                                Основно по две направления:
                                1. Дворно място с къща, вила, постройка
                                предимства, недостатъци, набор от документи
                                2. Дворно място -
                                също +/- и набор от документи
                                като и за 2-те точки:
                                а) наличието на ток и вода
                                б) нотариален акт (има ли други валидни документи за собственост?)
                                в) да са в регулация
                                ...си остават основни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X