Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна метеостанция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Пет градуса разлика са си напълно в реда на нещата между китаеца и колата.
    Тръгвам от двора тая заран в пет на градус-два над нулата с кучето и само на триста метра на открито до реката всичко е на кокал, поне минус няколко. В седем вече и в двора беше леко под нулата.

    Коментар


    • #62
      Нормално е в ситуацията която описваш ти. Но не нормално да имаш пермометър в гаража където е и колата и да има 5 градуса разлика . То е нормално за такъв тип устройства де, просто да се ориентираш дали е - или +. Ясно, е че ако ти е студено значи ти е студено, независимо от температурата, щото всеки чувства по различен начин температурата. Но въпреки субективния фактор разлика от 5 градуса никак не е малко именно за усещането. Пример ясен за това имам в работилницата - на 10* ми е студено и съм с шапка и яке, на 15* вече съм свалил шапката и ми се ще да сваля и якето.

      Малко изместихме темата де. Въпроса бе дали е удачно да имаш изобщо такъв вид уред като метеорологична станция с изнесени сензори за валеж, посока и скорост на вятъра и температурата и до колко би бил точен той ако го имаш. Следователно ако го имаш и е точен до колко е удачно да има и връзка с интернет (база данни).

      Поздрави

      Коментар


      • #63
        Ми аз ползвам вундер мап и го намирам за практично:

        https://www.wunderground.com/wundermap

        Това е мрежа от обикновено хаматерски ветар станции като моята, които публикуват данните си.
        Аз например хвърлям тук:

        https://www.wunderground.com/weather/bg/pernik/IPERNIK4

        Никой не ми плаща да го правя, едно време имаше и live cam но дръпнаха щепсела на тази 0слуга.
        Намирам го за практично особено като искам да знам какво е времето в момента на дадено място.
        Има още няколко популярни платформи за същото, аз си харесвам тази.

        Ясно е, че не е критично важна информация ама то и архива на форума не е.
        И без двете бази данни очевидно ще оцелеем ама предпочитаме да са онлайната
        Враг усраине

        Коментар


        • #64
          Благодаря! На този сайт има една станция на 300 метра в права линия от мен. Дава много врени данни, поне сравнени със служебната да я наречем измервателна апаратура!

          Благодаря още веднъж

          Коментар


          • #65
            Я да събудим темата

            Търси се станция да мери температура и влажност, като минимум вътре/вън, добре е да може да работи с повече датчици
            ​​​​​​Искам да има памет за мин и макс стойности, повечето гледам показват мин/макс за денонощие, мен ме интересува абсолютна ако няма памет по дати.

            Цената е фактор, доколкото не е най важната покупка, повече за глезотия

            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • gy6ter
              gy6ter коментира
              Редактиране на коментар
              https://www.smartdirect.bg/inteligen...ost-shelly-ht/ -температурата я мери точно,за влажноста не съм го проверявал ,работи с батерия ,но има и допълнителен аксесоар за УСБ захранване ,помни назад (от три месеца при мен ) ,безплатно приложение,свързва се към ВИ-Фи мрежата .За вътре ,но в буркан меря и вън .Ползвам и техен трифазен електромер.
              Последно редактирано от gy6ter; 09-06-22, 22:56. Причина: добавяне

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X