Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

    Още древните китайци са стигнали до извода,че евтиното няма как да е добро,а скъпото не се знае-трябва да се провери.Та това се отнася не само за хладилниците,а и за колите,и за всичко.Голямият проблем е,че дори и една торба пари да дадеш за хладилник,и предишният да е бил същата марка и да е бил човек доволен,няма никаква гаранция,че и новият ще е безпроблемен.Когато аз си купих преди 5-6 години Електролукса(унгарски) в магазина имаше и шведски на двойна цена.Асега дали би изкарал двойно повече години-не се знае.А ако потрябва сервиз-дали ще се намерят части на разумни цени...Когато този се счупи,замислям се дали да не си купя Шарп-мисля че са японски.Има и компресорни,които са невероятно безшумни и почти не се чуват.Аслед като си купих този хладилник,сметката ми за ток падна с 5-7 лв

    Коментар


    • #92
      От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      Дойде му реда и на хладилника за смяна, та се зачетох в темата . Викам да събера малко информация. Разгледах промоциите по големите вериги и харесах един Самсунг за около 600 лв. Направи ми впечатление че в тази ценова зона само този Самсунг има но-фрост системата. Ще дебна сега около Коледа дали няма да го намалят. Някой да има впечатления от марката ?
      Аз тази мака много,много не я обичам и копувам всякакви "куче марки",но не и Самсунг.Та преди 5-6г стария мраз се предаде и взех HANSA,мисля,че беше полски.Работи много добре,уплатненията са като нови,в коридора е и се чува само ако си до него.Цената му беше -100 спрямо твоята.
      пп. Не вярвай на консултантите в големите вериги те гледат да ти пробутат това от което вземат най-голам процент.
      Последно редактирано от venci tr; 22-12-13, 20:56. Причина: Допълнение

      Коментар


      • #93
        От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
        Аз да използвам темата и да питам – трябва ми хладилник за студио, т.е. там ще се спи и е нужно хладилника да е възможно най-безшумен, по възможност абсолютно безшумен! Някакви идеи по този въпрос?
        Индезит нямат абсолютно никакъв шум при нормален режим, когато "зарежда" мърка много слабо, може да се спи в съседство и няма да те събуди.

        Коментар


        • #94
          От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Аз да използвам темата и да питам – трябва ми хладилник за студио, т.е. там ще се спи и е нужно хладилника да е възможно най-безшумен, по възможност абсолютно безшумен! Някакви идеи по този въпрос?
          Всичките трябва да имат и децибели за шум в спецификациите си.

          А то е и до човек - на мен средностатистически хладилник трудно би ми попречил да заспя като пън. BOSCH-а вкъщи също не ми пречи по никакъв начин да се трупирам гледайки телевизия.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #95
            От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
            Та на мен стария Snaige уплътненята почнаха да се скапват чак след 12 година. Но вече и машинката му отслабна , надут на 5 и не заледява така както по рано. И жената като си науми да го смениме , та за това попитах за мнения. Между другото харесах и още един - ZANUSSI с някаква система подобна на нофрост, няма ги тръбичките във фризерното отделение и момчето от магазина твърди че няма да прави лед.
            Взех Зануси то Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2492.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5547602 има малко натиснато от дясната страна и ми намалиха 3 % от цената. Ето го до стария латвиец.
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #96
              От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

              Честито! Аре слагай прасето и ракията у него!
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #97
                От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                В техномаркет предлагат "Самсунг" с 10 години гаранция на компресора(инверторен). Познат работи там и каза че до сега нямат оплакване.

                Коментар


                • #98
                  От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                  Либхер,завинаги!Голяма машина!Смяха ми са преди години като го купих,"ти булдозер ли купуваш или бяла техника",мразя нежна техника ,ако ще и да е бяла,особенно италианска!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                    Хладилник Самсунг - повече никога. То да не е телевизор, че да е Самсунг? Не стига, че гаранцията си не можа да изкара, ами и майсторите не искат и да го ремонтират - не, благодаря.
                    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                    Коментар


                    • От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Либхер,завинаги!Голяма машина!Смяха ми са преди години като го купих,"ти булдозер ли купуваш или бяла техника",мразя нежна техника ,ако ще и да е бяла,особенно италианска!
                      Ела, да ти покажа Либхер на 5 г., с цъфнал в корпуса изпарител, а от там - изтекъл фреон и докато ми се обадят, да кажат, че "нещо му става", беше изгорял и компресора. Засега още стои и чака решение, дали да го ориентирам към съживяване или да остава като шкаф. Така че, не е въпрос на марка производител, а на късмет със съответната бройка.

                      А в днешно време, "италианската" техника е най-често сглобявана в северната или в югоизточната ни съседка, с доста компоненти, внесени от далечния изток.

                      ПП. Сега прегледах и мнението (№ 8 в темата) на Sasho74 от миналата година, като в него се съдържа доста от това, което бих написал аз.
                      У дома ползваме успешно вече почти 10 г. (надявам се, още доста време да е така) Gorenje K357/2 CELA, клас А,с два компресора Danfoss.
                      Когато търсихме заместник на повредения Либхер, се оказа, че вече и подобните Gorenje, се произвеждат с по един компресор (най-често, полски) и ситуацията е почти идентична с останалите марки. Тогава се възползвахме от "промоцията" с удължената 6-годишна гаранция, с идеята, поне за този период да не се налага да се купува нов хладилник.
                      Последно редактирано от nickbochev; 26-12-13, 14:27. Причина: допълнение
                      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                      Коментар


                      • От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                        Ники и аз питах за модели с два компресора но няма. Иначе Занусито го правят в Унгария, а Самсунга в Полша.
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                          Ники и аз питах за модели с два компресора но няма. Иначе Занусито го правят в Унгария, а Самсунга в Полша.
                          Samsung се произвеждал в Полша ли...?Благодаря за инфото!Помня, че като си купувах лаптоп и избрах да е Dell имаше 3 избора за един и същи модел(с разлика в цената), като произведен в Ирландия имаше 3г. гаранция, в Китай-2 г., а в Полша с 1г. гаранция!
                          Изчетох темата, защото пред мен стои същата дилема за закупуване на хладилник, но се обърках още повече...Никой-нищо не каза за LG-тази марка досега не ме е разочаровала...
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                            Това с двата компресора е остаряло. Аз имам Баукнехт с два и си мислих че е най-добър вариант, но Уърпула с един си работи доста добре, като си разпределя правилно студа между двете части (хладилник и фризер), като е и но фрост система.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                              няма смисъл да се робува на марки, всичко е еднодневка вече, гледайте кой ви харесва на външен вид, събира среднодневните ви тенджери и тави, влиза в бюджета и има най-голяма гаранция!

                              иначе и моя индезит работи при мен 18г. без грижи и сега продължава на село /само уплътненията се удървиха/ ама това не означава че сега ако взема индезит, ще изкара и половината
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                                Аз гледам да е максимално просто, хладилника ми е едно BEKO, кьорава електроника няма, минала година спря, попремерих тук там с мултицета - заминал термостата.
                                Купих нов за 12 лева смених го и досега си работи. Харесвам му вътрешното разпределение, няма разни диспенсъри и тъпоумия дето заемат място.
                                Вярно вече тук таме боята се лющи, част от уплътнението се е вдървила, но вече май седма година кара, а за парите си и "труда" дето е положил аз кусур не мога да му намеря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X