Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

    Само да не е МИЛЕ -пари на вятъра ,още се чудя как послушах жената та взех та се оборудвах с МИЛЕ-та .Всичко се разваля ,въпроса е колко искат от всяка марка за ремонт .Развали се машината за чиниите и само за да дойдат ми взеха 40 Е а за смяна на един чарк +120
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • #47
      От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

      Подкрепям мнението на колегата за либхера. Миналата седмица се видях с един приятел , който работи в завода в Пловдив и потвърди, че се гонят бройки и качеството е лошо. То всичко май е на късмет,но май трябва да се търси хладилника с най голяма гаранция.

      Коментар


      • #48
        От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

        Ами в момента има промоция на Зануси с 55 месеца гаранция. Това добре, ама трябва да се прочете мнооого внимателно какви са условията, защото като попитах за гаранцията, взеха да ми обясняват как не покривала стъклариите, което е доста очевидно, та може да е бил опит за диверсия...
        Александър

        Коментар


        • #49
          От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

          Стъклариите и пластмасите са решили да не ги покрива гаранцията. Лично за мен е добре да е по дълга гаранцията, а след нея колко издържи. Никой производител няма интерес да прави здрави хладилници и електроуреди. Иначе имаме на село един мраз от 1964 с немски компресор и си бачка без проблеми. Никакви цикли размразяване не са му правени,а там напрежението редовно пада под 220в.

          Коментар


          • #50
            От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

            Незнам на кой Либхер,качеството е лошо..но ние по-тих и хубав хладилник не сме имали никога.Времето ще покаже дали ще се развали,но ако някога купувам,пак ще заложа на същата марка. Все едно е изключен... изобщо не е усилен до край,а вътре всичко е лед студено... и камерата е бетон. Последно,като изборахме хладилник Либхер-а беше с най-много варианти размери.

            Коментар


            • #51
              От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
              .. Последно,като изборахме хладилник ....
              Кога се е случило това събитие ?
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #52
                От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                Имам приятел,който поправя хладилници. Същия ми е казал, ако е хладилник, да е немски, последния му случай е бил хладилник БОШ на някаква баба, вика ми грозен куб е, трака, но просто няма грижи. Викнала го е, че и била изгоряла крушката.
                Да ама кой е немски сега, май никой не знае.. Аз съм с Либхер, ама австрийски и нямам грижи от 7г.
                Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                Коментар


                • #53
                  От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                  Моите 0.01 левчета за "вечните" "добри стари" машинарийки...

                  Миналата година като взимахме апартамента - дойде с хладилник и с отвратително тъмно сиви плочки в кухнята и трапезарията. Дар от бабката продавач която беше живяла в апартамента кажи го 40 години.

                  Детайлите ще спестя, но в общи линии - плочките се оказа че всъщност са кафеникави. Доказаха ми го след бас шурея (който ни беше на гости), и едно парцалче индустриален обезмаслител . А аз вече изчислявах как точно ще ги сменям. Както и да е. Не по темата.

                  Та за хладилника.
                  Хладилника работи. Читаво. Всичко както си трябва. На моменти ще цъкне, на моменти ще хрупне, но си работи.
                  Дженерал Електрик (GE). Опитах се да му изчисля модела по серийния номер. Оказа се че при GE номерацията е сменена примерно към 2005та, а в старата номерация номерата се "превъртат" през 14 или не знам точно колко години. Демек - може да е или от 2004та, или от 1990та, или от 1976та, или от 1962ра (примерно). За 1990та хладилника беше прекалено стар, съответно реших че е от 1976та. То горе-долу на такъв приличаше.

                  Хубаво, ама няколко месеца след това както си гледах Mad Men, не си спомням коя серия (хубаво сериалче, препоръчвам го), видях абсолютно същия, ама съвършено същия хладилник в офиса на Дон Дрейпър А действието се развива в началото на 60те. Съответно (освен ако не са направили грешка в реквизита, което е абсолютно възможно) - хладилника е от 60те години. Значи пиши го между 40 и 50 годишен, според това дали е произведен в края или в началото на серията за този модел (тогава не са сменяли моделите всяка година, да приемем че е било през 5-10). Сградата е строена 62ра година, предполагам че хладилника е от тогава (строен е по някаква програма за мебелирани жилища, тъй че хладилника 99% е дошъл с апартамента ми е идеята).

                  Както и да е. Шурея нали си вади хляба с котли и климатици - не ме остави на мира докато не го разглобихме за почистване тоз хладилник. Професионална деформация. Е, разглобихме го - махнахме му кората отзад.

                  Долу, при компресора - преградка. Зад тази преградка - купчина (буквално купчина) черен като въглен прах, който се стеле на малки черни облачета като във филм за вещици като го тупнеш. Събрахме няколко найлонови плика.

                  Това някога е било някаква изолация. Каквото там навремето са имали - пенопласт ли, иди го разбери. С времето е станало трошливо. Опекло се е. После се е и натрошило на късчета. После късчетата - на трохи. После трохите - на прах. Едно твърдо парче не намерихме.

                  После един следобед мери нова изолация, режи нова изолация, лепи нова изолация...

                  Та това нещо, както се радва човек че хладилника му изкарал 50 години а на балъците - 5 - така си го диша всекидневно, и децата му - и те. А балъците - не.

                  Отделно че харчи ток колкото пет нови хладилника, но това точно в нашия блок пак е изкривено понеже сметката е обща за целия блок и бабетата се радват че са със здрави хладилници и дреме им за останалото.

                  Та така със старите неща. Безплатен обяд...

                  За новите - поживем увидем. Преди месец взехме LG LTC24380. Не знам дали екивалента му се продава в Европа, представлява класически хладилник с горен фризер, просто големичък (670 литра). Направо се родихме с това нещо (само на вратата можеш да наредиш шест туби по галон - 3.7 литра, преди като вземем един галон мляко за детето и хладилника се запълваше).

                  Два месеца ги гледах всичките преди да купя този - с двойна врата - бягам надалеч, просто е супер неефективно използване на пространството. За здравината - ще видим. Тук в Щатите Бош се води върха на сладоледа, но са слабо разпространени. Корейските се водят боклук в сравнение с "доброто старо американско", но то пък вече също е доста западнало и тези които го хвалят го сравняват със старите модели, не с новите.

                  PS: Сега да не си помислите че сме изхвърлили стария ?!? Седи си гадта. Остана за бира и напитки .
                  Последно редактирано от Goblin; 05-08-13, 18:35.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #54
                    От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                    В студентските години , брой ги преди 30, и аз имах в една квартира ГЕ, така си го и оставихме - работещ. Имам и един Саратов, от 1979, тъщата му се радва все още. Ново Горение, след изтичане на гаранцията, взе да прави номера, не работи датчика за температура на фризера, обаче никой не знае къде се намира тоя датчик. Там, където пише , че е , няма нищо.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #55
                      От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      В студентските години , брой ги преди 30, и аз имах в една квартира ГЕ, така си го и оставихме - работещ. Имам и един Саратов, от 1979, тъщата му се радва все още. Ново Горение, след изтичане на гаранцията, взе да прави номера, не работи датчика за температура на фризера, обаче никой не знае къде се намира тоя датчик. Там, където пише , че е , няма нищо.
                      А, то ако е за дърт - и ние имаме Бирюса, набор 71-ва година. За тия 42 години просто е седял и си е вършел работата. Никога от никой по никакъв повод не е пипван. Това ще изгние (буквално) преди да му стане нещо.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                        В този ред на мисли ,майка ми имаше един мраз140. Има го от както се помня /на 45г съм/и работеше до миналият месец.Казвам работеше защото се наложи да го преместя на друго място и просто се разпадна в ръце те ми .Взех и едно малко либхерче.........не му се чува гласчето. А в къщи съм с WHIRPOOL ,комбиниран с фризер с два двигателя. Вече около 8-9 години и никакви ядове.Предишният ми беше мраз150 купен 1990г, още работи без да е пипано нищо по него.Мисля че е въпрос на късмет.
                        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                        Коментар


                        • #57
                          От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                          Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                          ...Предишният ми беше мраз150 купен 1990г, още работи без да е пипано нищо по него.Мисля че е въпрос на късмет.
                          Май беше въпрос на късмет тогава дали ще попаднеш на Мраз със Зануси компресор

                          Нашия помня беше такъв (купуван нов средата на 80те), не му помня размера. Май беше 250. Изхвърлихме го работещ преди няколко години (бащата изхвърли и работеща печка Раховец тогава, по инерция. Беше впечатлен че от изхвърлянето и на боклука до изчезването и от боклука мина време колкото от боклука до петия етаж и обратно, с асансьор. После като тръгна да и търси заместител - разбра защо се е изпарила толкова бързо, но беше късно ).
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #58
                            От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                            Не съм го гледал с какъв компресор е но, когато "фризер" беше още мръсна дума по нашите ширини съм му вадел пластмасите под камерата и всичко ставаше на кокал до долу.Пък и тогава имаше какво да се слага вътре.После около 96-97г си купих едно фризерче ГДР-ейско с Югославски компресор втора употреба.......е още си работи
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • #59
                              От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                              За либхер защо да са лоши,моите 5 ст.Хладилника да е с два термостата и два компресора.Вече новите карат до 8 г. максимум по неофициална инфо от търговци и техници.Миналата година купих два хладилника единия АЕГ към 1400 лв ААА клас с два термостата неръждаем с вентилатор но фрост и отделение за свежи зеленчуци които наистина ги държи така,работи отлично с компютър.Втория е беко за къщата пак хладилник само че с горна камера ,ефтин беше ,на въпроса кара ли ,продавача каза на не повече от 3 степен и 5-6 години може би !Е зимата не работи ,така че 10 г. да се надявам че ще кара,сравнен с АЕГ-то немеца е звяр в изстудяването,тих,много доволен за сега !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #60
                                От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                                Дойде му реда и на хладилника за смяна, та се зачетох в темата . Викам да събера малко информация. Разгледах промоциите по големите вериги и харесах един Самсунг за около 600 лв. Направи ми впечатление че в тази ценова зона само този Самсунг има но-фрост системата. Ще дебна сега около Коледа дали няма да го намалят. Някой да има впечатления от марката ?
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X