Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

    Аз ползвам хладилник Самсунг,но доставен от Германия.Вече една година не е мръднал.От тук си купих микровълнова Самсунг.За 4 месеца не интензивна употреба има 2 сервиза.Накрая и смениха електрониката.Сега чакам да издъхне и да си взема парите

    поздрави

    Коментар


    • #62
      От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

      Преди месец направих такова упражнение. Кратко и елементарно им поставих задача за 600лв, до 185 височина и долна камера(фризер) какво ще ми препоръчат.
      Скоро хладилници не бях сменял и новите модни течения и системи са ми напълно неясни. Аз избирах м/у Аристон, Индезит, Горение, Самсунг и още 1-2 марки подобни.
      С изумление във всички вериги продавачите според критериите ми отсякоха- Беко. В едно от технотата като за последно да затвърдя избора се заговорих с консултанта и без да споменавам нищо ми вика -"Беко са много добри последно време ама не ги предлагаме".
      Еми балиго- взех Беко. Харесва ми как работи. Ако се счупи ще пиша в темата.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #63
        От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Вече една година не е мръднал.
        Читав хладилник не трябва да мръдне минимум 11. Бирюсата на нашите е на 42 години - не е помирисвала техник, камо ли сервиз. Имам чувството че ще спре да работи едва след като тотално изгние, ама тя и да гние не ще.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

          Беко е последната марка хладилник,който бих си купил-тъщата изхвърли 1 на 2 години и половина-никой не можа да го оправи,сега е с Либхер,а аз с Електролукс

          Коментар


          • #65
            От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

            Имам Беко от около 7 години. До сега без проблеми.

            Коментар


            • #66
              От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

              Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
              Беко е последната марка хладилник,който бих си купил-тъщата изхвърли 1 на 2 години и половина-никой не можа да го оправи,сега е с Либхер,а аз с Електролукс
              Ами как да ти кажа, аз изхвърлих либхер защото му изгоря компресора и заприлича на гъз-уплътненията заминаха, решетките ръждясаха и трупаше лед. Годините-около 10.
              Индезит и аристон стояха в мазата 2 години. Комшията за 2 години смени два хладилника като финалният резултат беше че стават само за фризер и аз ги прибрах понеже само фризер нямам. Изхърлих ги понеже комшуто се оплака от третия че нещо не го кефи как работи и може да се сдобия с още един. Отказах му и другите два си заминаха понеже за толкова време не ми се се налагало да замразя нищо в тях.
              Силно се бях насочил към Горение но като ми показаха недостатъците само във "интериора" не стигнахме до техническата част.
              Предпочетох да им вярвам на продавачите тоя път.
              Като се счупи бекото ще се сетя за тебе. Ако случайно се прецака либхера или другия ти се сети за мене.

              В общи линии недей да приказваш сякаш сам си го сглобявал уреда. И либхера и бекото и електронам си кво са един и същ кенеф, най вероятно правен в Китай.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #67
                От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                Тцъ. Беко се прави в Турция.

                Коментар


                • #68
                  От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                  Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                  Тцъ. Беко се прави в Турция.
                  Това и аз го знам ама не съм го видял с очите си. Дали му завиват 10 винта и слагат найлоните в Турция или се прави в Турция само някой от завода може да каже. Както и за останалите марки.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #69
                    От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                    Хубаво е човек да не се доверява много на консултантите по големите вериги. Там яко се "цака" от представителите на фирмите и единия месец Веко е супер,на др. е пълен боклук, и се опитват да пробуат конкурентната марка. Така си направих експеримент с една кафе машина като и му казах на един,че ще му я прасна в главата и че го помня,как преди 2 месеца горещо ми я препоръчваше "щото знаел от личен опит какъв страхотен каймак прави" а след 2м. ми препоръчваше друга и като го питах за старата ми вика,че била "много слабо изпълнение". За това се чете и сравнява от хора,купили си и препатили. Та ползвал съм хладилник и Веко и Краун... и моето мнение е,че са много,много нисък клас. Незнам кое колко години кара и не съм търговски представител на Либхер,ама съм влюбен в нашия хладилник,колкото и идиотско да звучи,а не е от най-високите им класове. Беше около 900 1000лв. И до ден днешен никога,не съм го чувал да работи,а биричката ми е с перфектна температура винаги.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                      От 6 години доставям бяла техника тук в Австрия.
                      Няма Beko, Samsung , Indesit , Bosch, Zanussi и сега някакви нови китайски явно Exquisit (или нещо от сорта).
                      Филма е следния ... колкото повече електроника , толкова повече се чупи. Купуваш си хладилник с прост термостат ... и си го ползваш доста годинки.
                      99% от дефектните които взимаме, било то след 2-3-4г. след доставката, ги караме на едни нашенци дето сменят термостатите и ги продават 2ра употреба с гаранция.
                      Много малко от тях "надуват" ...

                      Единствената марка която не съм взимал стар хладилник на под 15години е Miele ... но там и цените са съвсем други.
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар


                      • #71
                        От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                        Някой да има впечатления от марката ?

                        Наскоро смених един Самсунг, който изкара повече от 10г, много тих, отвътре също беше много практично разположението. Действително са в ниския ценови диапазон за "екстрите" които предлагат, и са надеждни.


                        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                        "Беко са много добри последно време

                        Аха, затова толкова начесто привикват обратно някои модели. Последно тази година беше, че спонтанно избухвали в пламъци. Според статистиката на Лондонската пожарна, са причинили 20 домашни пожара. Освен това са "куче марка" с вложена минимална инженерна и дизайнерска мисъл. Няма причина да ги предпочетеш пред други марки, пазарът е доста добре задоволен.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                          Едно съвсем актуално впечатление: "Либхер" купуван на 28.12.2010г.Промоционална оферта,от един от Техно.. , гаранция 3г с опиция(която ползвах) за удължаване до 5г. Модела беше БГ производство,енергиен клас А++. Перфектно преставяне,изключително икономичен(По "мануал" около 0,5 kw/ден?!-Действително е някъде там!),но......до 07.12.2013г.! На тази дата около обяд,видях разтопената фризерна част и след около 2 часа четене на всевъзможна информация,се убедих,че не охлажда изобщо! Тъй като в и-нет попаднах на "разкази" за раздути хладилници се позагледах и......Бинго! Имаше си раздуване,което обаче нямаше да забележа,ако не бях свалил рафтовете и не се заглеждах целенасочено.
                          Последва телефонна комуникация със завода в Пловдив/Радиново.Точно тези разговори ме накараха да се замисля по въпроса защо при нас,в БГ, нещата обикновенно не са като по "белия свят".От понеделник до петък се наложи да водя 4 разговора с тях,като при последния им обясних,че се обаждам за последен път,защото след това ще си комуникирам с Комисията за защита на потребителите.Около 15 мин. по-късно последва обаждане от сервиза за гаранционна поддръжка в Ямбол,т.к. в Сливен вече нямало такъв. На следващия ден,дойдоха от въпросния сервиз и взеха хладилника,с обясненито,че ще го заменят с нов. След 6 дни докараха ховия хладилник,който вече 2 дни работи без проблем>
                          Защо купих "Либхер" през 2010г?-Защото имам друг от същата марка,който е купуван като втора употреба през 1997г. "Преживял" е 4 смени на квартири,ремонт в жилище(1 месец беше сред прах,местене,вибрации,ежедневно изстудяване на порядъчно количество бири за бригадата и т.н.) и сега си бачка "на село"-без проблеми.
                          Въпроси и изводи:1. "Либхер-а" от 2010г. определено, не е така издържлив като онзи от "втора употреба"! Дано не е защото новия е БГ производство!"Оптимистичното" е,че според 2-3 сервиза,такива проблеми имат и при други "маркови" хладилници от последните години.
                          2. "Либхер" в БГ реагират мудно при приемане на рекламации! Дано де е било изолиран случай,само за моя хладилник.
                          3. Все пак,и в БГ "Либхер",при ПРИЕТА гаранция,се представя на ниво,адекватно за марката-заменят хладилника с нов,без проблем. Интересно е,защо се опитват да се скатават при приемане на рекламациите?
                          4. Ако новия "Либхер" се скапа също толкова бързо,определено ще сменя марката.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                            Странно нещо са това хората.
                            Аз пиша че конкретния либхер на 10 години за нищо не става. Не става въпрос да подменя компресора само- целият хладилник е гроб. Като се има педвид че уплътненията и леда са от 2 години така. Вие ако сте на моето мяст пак либхер ли ще си вземете?
                            Индезита и Аристона от мазата бяха на месеци работа.
                            Горението не беше със чекмеджета във фризера ами с решетки- ами нали понякога имат навика да се разтичат продуктите. Или манджата ще я правиме още във фризера.
                            По-горе съм задал критериите за хладилник какъвто ми трябва и за колко пари.
                            Е хайде сега представете си че бюджета е 600 и отивайте да търсите хладилник. Либхер с такива параметри не влиза в цената, щот нали марка, пък и не желая . Като се махнат и няколко от изброените и кръга се стесни доста.
                            А дизайн на хладилник от ценови диапазон до 1500лв. е странно съчетание на думи. Нещо охлаждащо с дизайн виждам над тези пари- всичко друго е съндък бял или сив с рафтове вътре.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #74
                              От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                              Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                              Единствената марка която не съм взимал стар хладилник на под 15години е Miele ... но там и цените са съвсем други.
                              Miele се произвежда от Liebherr... Тестват се 48 часа, Libherr само 24.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                                Та на мен стария Snaige уплътненята почнаха да се скапват чак след 12 година. Но вече и машинката му отслабна , надут на 5 и не заледява така както по рано. И жената като си науми да го смениме , та за това попитах за мнения. Между другото харесах и още един - ZANUSSI с някаква система подобна на нофрост, няма ги тръбичките във фризерното отделение и момчето от магазина твърди че няма да прави лед.
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X