Обява

Свий
Няма добавени обяви.

iRobot Roomba и други такива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: iRobot Roomba и други такива

    Преходна лайсна до около 5мм пресича, минава от стая в стая. На стълби не съм я пробвал, но на маса съм я пускал да се върти и не пада. Има си датчици за тази цел.

    Коментар


    • #47
      От: iRobot Roomba и други такива

      Твърдо съм решил да се оборудвам с едно такова чудо, но не знам дали би било добре да мие или само да събира прах /мисля си, че ако мие е по хигиенично/. Ще чисти общо около 60 м2 /не на веднъж/ 3 стаи и коридор с настилки паркет, ламиниран паркет и теракот.
      Каква марка /модел да избера?
      От къде да я купя?
      Колко време /цикъла/ издържат батериите и от къде да купя нови, че всичките неща с акумулаторни батерии бързо дават фира?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #48
        От: iRobot Roomba и други такива

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Твърдо съм решил да се оборудвам с едно такова чудо, но не знам дали би било добре да мие или само да събира прах /мисля си, че ако мие е по хигиенично/. Ще чисти общо около 60 м2 /не на веднъж/ 3 стаи и коридор с настилки паркет, ламиниран паркет и теракот.
        Каква марка /модел да избера?
        От къде да я купя?
        Колко време /цикъла/ издържат батериите и от къде да купя нови, че всичките неща с акумулаторни батерии бързо дават фира?
        От наличния скромен опит мога да кажа, че iRoomba 650 върши работа за тази цел, ако не държиш на миенето. Чудесията има четки и прахосмукачка. Ползвам я за около 120 кв.м. апартамент със същите настилки. Колко ще издържат батериите (а и другите части) е още рано да се каже, но поне елементите в батерията са от познат на науката вид и лесно (евтино) могат да се рециклират.

        Коментар


        • #49
          От: iRobot Roomba и други такива

          Току що си говорих дълго, дълго с представителя за Бг на Иробот. Той е на мнение, че Иробот са най-добрите, но ще чисти еднакво добре независимо дали ще купя най-големия или най-малкия модел. Но каза, че било по-добре да купя само прахосмукачка, а не подомиячка. Естествено, че Иробот били първите и най-добрите уреди от този вид според него.

          П.П. ? Има ли някъде сайт с ревюта на такива джаджи, както има такива за автомобили, пушки и др.?
          Последно редактирано от s_s1; 07-08-13, 14:17. Причина: ?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #50
            От: iRobot Roomba и други такива

            Че са първите и най-масови, е сигурно. Че около iRobot има цял нов спорт за любителска роботика - също. Дали са най-добри - предстои да сравняваме. Българският търговец малко корави цени е приготвил, ама тука е така.

            Предлагам някой да си купи различна машинка и да ги пуснем да се търкалят заедно.
            Последно редактирано от Ясен; 07-08-13, 14:11.

            Коментар


            • #51
              От: iRobot Roomba и други такива

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              ...
              П.П. ? Има ли някъде сайт с ревюта на такива джаджи, както има такива за автомобили, пушки и др.?
              Намерих: http://www.bestrobotvacuum.org/

              Сега чета като замаян и се мъча да си превеждам и да отсея едрия боклук от плявата.

              А лошото е, че само Иробот имат представителство тук, а за цените всяка техника отвъд океана е доста по-евтина.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #52
                От: iRobot Roomba и други такива

                Някой отварял ли е и сменял ли е батерия на Румба?
                След 5 години експлоатация най накрая батерията скоропостижно умрЕ
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #53
                  От: iRobot Roomba и други такива

                  Тия дни му наглеждах батерията защото вече не чисти по 3 стаи, а само по 1. Сменя се елементарно (теоретично то пристига с батерията отделно и се очаква да си я вкараш на мястото - 4 винта са).

                  Ако решиш да рециклираш батерията - елементите са 12бр NiMH по 3 амперчаса в много разпространен размер, свити в термошлаух и лесно ще стане. В същия размер има поне 4 амперчаса (сигурно и малко повече), ако решиш да го тунинговаш.

                  Коментар


                  • #54
                    От: iRobot Roomba и други такива

                    Аз батерията съм я свалял - елементарно с токоснемащи пластинки... Въпроса е дали размера на елементите го има, че по спомен бяха 'херметизирани' в найлонов пакет и тогава не можах да видя какви елементи са..
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #55
                      От: iRobot Roomba и други такива

                      Това е най-разпространеният индустриален размер NiMH ама пусто не го знам наизуст.

                      Коментар


                      • #56
                        От: iRobot Roomba и други такива

                        Ще го разпилея и снимам...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #57
                          От: iRobot Roomba и други такива

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Някой отварял ли е и сменял ли е батерия на Румба?
                          След 5 години експлоатация най накрая батерията скоропостижно умрЕ
                          Да, на служебната, преди два месеца. Операцията е сравнително елементарна, ако разполагаш с подходящо оборудване. Най-вече, за заваряване на елементите.
                          Новите елементи ги поръчах от ТМЕ, че ми допаднаха като параметри и цена. Преди началото на операцията е хубаво да се направи едно фото на пакета, за да се спести чудене кое къде и как е било. И естествено, да се внимава да ориентацията на + и - на новия пакет. Звучи тъпо, но има причина да го споменавам изрично...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #58
                            От: iRobot Roomba и други такива

                            Да, за фотото отдавна щракам всичко при разглобяването - въпреки натрупания опит за такива действия...
                            Често спестява излишни нерви или просто забравяне ако сглобяването/въздействието е след известно време (това последното - например дълго щракане на ВИК и ел-инсталации по всяка стена и ъгълче при 'ребилдване' на апартамента )
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #59
                              От: iRobot Roomba и други такива

                              Днес настъпи време за разпиляване на батерията...
                              Общо взето съдържанието е:
                              1. 12 бр Ni-MH акумулатори ф22 х 42 mm, 3Ач, 1.2В (китайски според надписа )
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26201850103_1dfc0c715a_z.jpg
Прегледи:1
Размер:52.8 КБ
ID:5714138
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26738643011_c2321756d0_z.jpg
Прегледи:1
Размер:72.8 КБ
ID:5714129
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26738643481_54de5dce31_z.jpg
Прегледи:1
Размер:65.1 КБ
ID:5714130
                              2. Термодатчик , вмъкнат между батериите и залепен вътре в пакета (бялото е силикона, с който е бил залепен датчика. Внимателно се отстранява.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26805327105_d7ea6348fc_z.jpg
Прегледи:1
Размер:59.3 КБ
ID:5714135
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26200720214_ee83261832_z.jpg
Прегледи:1
Размер:40.9 КБ
ID:5714134
                              3. Бушон с означение MZ LP 420. Според интернет това е полимерен бушон 4.2А при 22С... Който изключва при 7.6А за около 6 секунди, след което отново дава контакт...
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26781297166_fe912fe3c2_z.jpg
Прегледи:1
Размер:64.2 КБ
ID:5714131
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26533475290_4d6effeb3d_z.jpg
Прегледи:1
Размер:94.1 КБ
ID:5714132

                              Резултата: пакет 14.4В / 3Ач, NiMH
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26200722164_bd69c6c75f_z.jpg
Прегледи:1
Размер:102.4 КБ
ID:5714136
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26805328015_29f34f7e99_z.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5714137
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26201853973_d2d35d4cdf_z.jpg
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:5714133
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #60
                                От: iRobot Roomba и други такива

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                ...3. Бушон с означение MZ LP 420. Според интернет това е полимерен бушон 4.2А при 22С... Който изключва при 7.6А за около 6 секунди, след което отново дава контакт...
                                Самовъзстановяем предпазител. Сработва при определено претоварване и се възстановява при отпадането му. Не е на време, или поне не би трябвало да е.
                                Всъщност е термистор (PTC) с по-стръмна характеристика.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X