Обява

Свий
Няма добавени обяви.

iRobot Roomba и други такива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: iRobot Roomba и други такива

    Здравейте,

    Искам да попитам някой ползва ли роботите ILIFE? От два дни на гости ми е едно роботче ILIFE A8. На кратко казано чисти доста добре. Хаотично но чисти. Хареса ми как се справя и според мен ще намали домакинската работа и си струва инвестицията в един робот. Сега да си дойдем на въпроса. ILIFE или Roomba? На тестовия екземпляр не ми харесва, че няма мобилно приложение. Ровейки сайта на ILIFE открих, че има модел А7, който върви с мобилно приложение. От друга страна Roomba са ги измислили тези роботи и може би предлагат по - добро качество. От техните предложения ценово май ме устройва 696 или подобен модел.

    За роботче с приложение важно ми е да мога да му давам зони в които да не влиза и през приложението да му кажа отиди и изчисти ето тази зона сега. Всякакви коментари и съвети са добре дошли.

    Коментар


    • От: iRobot Roomba и други такива

      Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
      Здравейте,

      Искам да попитам някой ползва ли роботите ILIFE? От два дни на гости ми е едно роботче ILIFE A8. На кратко казано чисти доста добре. Хаотично но чисти. Хареса ми как се справя и според мен ще намали домакинската работа и си струва инвестицията в един робот. Сега да си дойдем на въпроса. ILIFE или Roomba? На тестовия екземпляр не ми харесва, че няма мобилно приложение. Ровейки сайта на ILIFE открих, че има модел А7, който върви с мобилно приложение. От друга страна Roomba са ги измислили тези роботи и може би предлагат по - добро качество. От техните предложения ценово май ме устройва 696 или подобен модел.

      За роботче с приложение важно ми е да мога да му давам зони в които да не влиза и през приложението да му кажа отиди и изчисти ето тази зона сега. Всякакви коментари и съвети са добре дошли.
      ILIFE Х623 работи в къщи от близо 2 години и е безпроблемно.
      Нямам приложение, не знам какво означават символите на дистанционното, ползвам само бутона в/у прахосмукачката. Работи и не създава проблеми освен на малка кучка Бети.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: iRobot Roomba и други такива

        С приложението ще си играеш 10на пъти и после ще пускаш прахосмука сам да си работи Реалността е по различна, след често ползване. По скоро обърни внимание, на засмукваща мощност и жовот на батерията. Приложението е На Xiaomi, които са чудни машини, проблем им е лазерния датчик, който е именно с цел трасиране на помещението и зониране. Като се скапе механизма за въртене на лазера и нищо не работи, поради грешки.Та, идеята ми е, по просто и по функционално е по добре.
        С Румба 770 съм ,с виртуална стена, дистанционно (ползвано 3 пъти) и след 3та година, сменена батерия.Консуматив са въртящите четки и филтрите. Купуват се от Ebay, тук са се объркали с цените.
        Пътят е целта.

        Коментар


        • От: iRobot Roomba и други такива

          Xiaomi Roborock 2. Магьосник....ако успееш да го вържеш към нета. аз успях, ама не знам как.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • От: iRobot Roomba и други такива

            Благодаря ви за мненията, колеги. Май почвам да се насочвам към Шаоми първото. Цената му е много добра. Замукващата сила също. Има си приложение. Ще поогледам пазара още малко, пък да видим.

            Коментар


            • От: iRobot Roomba и други такива

              Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
              ...Консуматив са въртящите четки и филтрите. Купуват се от Ebay, тук са се объркали с цените.
              Не са се объркали с цените. По-точно, и цените в ибей не са мерило.
              Консумативите които се продават в ибей, са китайски реплики, и не са точно същия продукт като оригиналните.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: iRobot Roomba и други такива

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Не са се объркали с цените. По-точно, и цените в ибей не са мерило.
                Консумативите които се продават в ибей, са китайски реплики, и не са точно същия продукт като оригиналните.
                Докато имах румба съм си купувал консумативи от ибей и от физически магазин в САЩ. Получаваш абсолютно същото и на двете места и все на една и съща 1/3 от цената в България. В ибей беше малко по-скъпо. Не вярвам за 2-3 години да са се променили много нещата.

                Коментар


                • От: iRobot Roomba и други такива

                  Абсолютно еднакво е качеството, проверено е многократно. Който иска, да си ги купува и с 1000% надценка, не ми влиза в работата, кой иска да купува скъпо. За себе си искам да имам чудесно съотношение цена-качество.Особено, когато няма разлика с оригинала.
                  Пътят е целта.

                  Коментар


                  • От: iRobot Roomba и други такива

                    Още един глас за Xiaomi - труди се всеки ден, като го пускам само през приложението, докато няма никой в къщи. Справя се отлично (пълни си целият контейнер с прах на всяко пускане), на практика няма нужда от класическа прахосмукачка след неговата дейност. Все още е с оригиналните четки и филтър, макар че купих резервни от Ebay за смешни пари, които видимо не се различават по нищо от оригиналните. Алгоритъмът му за маршрут е доста оптимизиран, успява да обходи 75 кв за 35 мин., като си изтощава батерията до 75%. Като минус мога да отбележа че е доста шумен при настройка за висока смукателна мощност, но това се лекува с дистанционното пускане.

                    Коментар


                    • От: iRobot Roomba и други такива

                      Аз днес си взех Xiaomi първото, дето е без парцал. Прецених, че ще е най - добро съотношение цена качество. Като се потруди малко ще дам отзиви.

                      Коментар


                      • От: iRobot Roomba и други такива

                        Честито
                        Пътят е целта.

                        Коментар


                        • От: iRobot Roomba и други такива

                          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=223431 Това от темата се труди над година и няма проблем с лазери, навигация или с каквото и да било.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • От: iRobot Roomba и други такива

                            Имам iRobot от почти 5 години. За това време съм сменял само въртящите се четки веднъж. Допреди 3 години работеше почти ежедневно, откакто сме с куче по 2 пъти в седмицата, че се стресира малко или много(кучето, де. Железен е.

                            Коментар


                            • От: iRobot Roomba и други такива

                              Ако Roomba-та е с гумените валяци то те се водят консуматив и се сменят като се износят. У нас това отнема около година. Износването е забележимо и с износени валяци чисти по-зле. До сега за около 3 години се износиха около 3 комплекта. 4ят и той е на 50% вече.

                              Коментар


                              • От: iRobot Roomba и други такива

                                Четки има при мен. Какво са гумени валяци не знам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X