Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на сноуборбд с твърди или меки обувки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на сноуборбд с твърди или меки обувки

    Само за дъската не съм съгласен. Аз откакто се качих от талпа от 200лв на ЛибТех от 400лв втора ръка, се почуствах като .... няма такова чувство де. Дъската завива още като си помисля, поне с три пъти по-малко усилия.

    А може би е и добре да покара, човек един сезон с талпа, за да може да оцени по-реално качествата на хубава дъска.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #17
      От: Избор на сноуборбд с твърди или меки обувки

      Здравейте темичката е стара, но много полезна за мен начинаещият .
      От години искам да подкарам сноуборд, но винаги се намираше причина да отлагам.Било финанси, време или соц. проблеми.
      Сега обаче твърдо съм решил, че какво ще и да става ще се кача и ще начупя поне една дъска
      Имам обаче няколко проблема.
      Единият от тях е че нямам възможност да ходя на планина, защото живея във Варна, а и заплатата ми не е цвете за мирисане.За сметка на това на с. Старо село обл. Русенска пада значително количество сняг и там има склончета от пресен сняг за каране.Може да не са дълги но стават ако не те мързи да ги катериш Хубавото им е че ги познавам като 5-те си пръста и нямат камъни.Някой от тях са си цели ниви.Ама си трупа стабилно почти всяка година към 50-60см сняг.Де факто ще трябва да си подбирам дъска за пудра или за всякакъв терен.
      Вторият ми проблем е че не мога да се ориентирам колко дълга дъска да си взема ?Аз съм висок някъде 173-175см, не съм се мерил скоро и според таблицата ще ми трябва 157см ''летва'', но на всякъде пишат да се взима малко по голям размер.
      Търся си втора ръка сноуборд по възможност с меки автомати с меки обувки.Или аз съм в грешка.
      За съжаление май ще трябва да се науча по трудният метод от типа падни стани.На пухкав сняг незнам колко и ще се науча.
      Ако има няко да продава моля да свирка.

      Коментар


      • #18
        От: Избор на сноуборбд с твърди или меки обувки

        С две думи на пухкав сняг, на лек наклон, без основа отдолу, няма да се научиш изобщо, и изобщо недей да се тормозиш, по-добре тъпчи чувал със слама и гааз. Ще е доста повече кеф.

        Иначе на малка заплата отиваш на по бюджетни курорти - Узана, Пършевица, Добринище, където ще можеш да почустваш пистата, да се научиш да пазиш баланс и да управляваш дъската.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #19
          От: Избор на сноуборбд с твърди или меки обувки

          Той мерака трудно умира Дъската принципно колкото по-малка е толкова по-лесно я връткаш и обратното. Височината на дъската трябва да ти е между носа и брадичката. Относно пухкавия сняг за мен лично няма по голям кеф, защото мнооооого мазно се правят завоите, но това е друга тема. Слагаш по-силния си крак отзад(най-лесно се разбира като някой те бутне отзад и с който крак направиш първата стъпка), защото той играе важна роля. Не знам колко големи са тези склонове, но е хубаво да имаш някаква скорост за да можеш да завиваш и да пренасяш тежеста от петите към пръстите Дъската трябва да ти е за freestyle или freeride. Меки автомати и меки обувки, с по разкрачен стоеж и приклякаш. Това с падането и ставането....всички сме минали през този път Аз като се учих една седмица след това задника ми беше син.

          Коментар


          • #20
            От: Избор на сноуборбд с твърди или меки обувки

            Емо я кажи щом си карал в пухкав сняг, трябва ли да си преместя автоматите назад? Таборката ми е All mountain.
            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

            Коментар


            • #21
              От: Избор на сноуборбд с твърди или меки обувки

              Не съм Емо ама да кажа. Доста и относително и не е само до дъската - тегло, височина, стила на каране, дали е равно отдолу или бабуни, наклон. Аз моята не я пипам, при преместване много лесно ми затъва борда и не местя нищо при смяна на писта и извън. Ако заорава върха просто натискам повече със задпия крак и това е. Иначе половин ден само ще въртим дъските вместо да карами.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #22
                От: Избор на сноуборбд с твърди или меки обувки

                Мда....аз понякога и със развити болтове на автоматите карам само и само да не губя време За карането по пухкавия сняг, аз лично не местя нищо, както е казал Пакс само натискам със задния крак повечко да може носа да се покаже над снега и да пори пудрата По коледните празници съм около Пампорово, ако има снежец може да направя сефтето за тоя сезон

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X