Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дилема...

    Нещата при мен леко се объркаха... Ситуацията ми е малко нелепа - имам парите само за едно от двете неща - капли (сглобени на части) или вилка.

    Каплите са с 36 спици читава писта (чакам да пристигне всеки момент), стоманени спици на "SWISS" и главини съответно задна Formula DC 38 и предна DC 91.

    За вилка съм избрал Marzzochi 44 RLO RC...

    В момента и вилката и каплите не са стока... От една страна каплите се събират на части, а вилката не, от друга страна с добра вилка и скапани капли нищо не правя...

    Коментар


    • #32
      От: Дилема...

      Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
      Нещата при мен леко се объркаха... Ситуацията ми е малко нелепа - имам парите само за едно от двете неща - капли (сглобени на части) или вилка.

      Каплите са с 36 спици читава писта (чакам да пристигне всеки момент), стоманени спици на "SWISS" и главини съответно задна Formula DC 38 и предна DC 91.

      За вилка съм избрал Marzzochi 44 RLO RC...

      В момента и вилката и каплите не са стока... От една страна каплите се събират на части, а вилката не, от друга страна с добра вилка и скапани капли нищо не правя...
      А не си написал каква марка са шините за каплите. Помислил ли си за вариянт предна капла и вилка, ако вилката е 20мм или 15мм ос ?
      Последно редактирано от Brute-Force; 06-08-10, 17:15.
      Калин Величков

      Коментар


      • #33
        От: Дилема...

        Първоначално публикуван от Brute-Force Преглед на мнение
        А не си написал каква марка са шините за каплите. Помислил ли си за вариянт предна капла и вилка, ако вилката е 20мм или 15мм ос ?
        Шините за съжаление в момента дори не мога да кажа точно какви са, защото съм ги поръчал в Англия по много странен начин през едно приятелче, на което имам доверие. Wild guess - най-вероятно са някакви Mavic или нещо подобно... за 50 лева на шина...

        P.S. Всичко е 20 мм оси. Освен всичко у дома имам Avid BB7 и Avid BB5, които в момента тихо и кротко си лежат, защото нямам капли с ухо за монтаж на диск. Но и това не е всичко - нямам и гуми все още, а две вътрешни и две външни са си цена. Освен всичко командите ми са комбинирани, та ще трябва и тях да сменя... Въобще бъркотията е пълна
        Последно редактирано от господин никой; 08-08-10, 14:37. Причина: P.S. добавка...

        Коментар


        • #34
          От: Дилема...

          Край с дилемата... Вече имам Marzzochi AllMountin II 160mm от 2007 година - една от последните италиански вилки...

          До дни ще имам и чифт "горе-долу" капли и така ще избутам този сезон... Остават само командите, които за съжаление ще са явно най-евтините възможни боклуци...

          Коментар


          • #35
            От: Дилема...

            Някой да може да каже от какво се получава така, че диска сврири? Имам усещането, че опира във вилката, но като сляза от колелото и го погледна се вижда добро разстояние между двете...

            Коментар


            • #36
              От: Дилема...

              Най-вероятно от прегряване на диска.Ако сложиш по-голям би трябвало да не свири.Поне при мен беше така.
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #37
                От: Дилема...

                Диска е 203 мм на Avid... Добавих една 0,5 мм шайба между вилката и главината и свиренето намаля драстично. Мисля, че проблема най-вероятно е в каплата, която е само с 24 спици - не е като за моите габарити. За съжаление този сезон толкова... Вече изхарчих не петстотни, не хиляда, а дори и повече за колелото...

                Коментар


                • #38
                  От: Дилема...

                  Свири щото замърсени накладки. Няма страшно, ще мине. За чий ти такъв голям диск?! Има вероятността че ще ти откъсне един от ботушите на вилка. Провери в интернет, до какъв диаметър на дискът конструирана вилка!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дилема...

                    Диска е голям, защото съм "само" 96 кила и спира много трудно с по-малките. Това за ботушите на вилката го чувам от теб за пръв път честно казано... Иначе от Marzzochi дават Allmountin-а за съвместим с 203 мм диск сега, като се присетих го пишеше специално, макар заради размера да ми се наложи да купя адаптер.

                    Много внимавах за накладките - до колкото ми е известно са минерални и най-малкото омасляване или замърсяване ги съсипва... Дано да не съм ги повредил, но дори и така да е вече мисля да ги сменя поне на задната, защото много слабо лови и най-вероятно са за смяна. Та дали две или четири...

                    От кога мисля да снимам звяра, но... все забравям. Утре-в-други ден ще направя две-три снимки да го видите.

                    P.S. Все забравям... най-вероятно трябва да почистя и омасля жилата - как да го направя най-ефективно без да омасля и апаратите на спирачките или скоростите?
                    Последно редактирано от господин никой; 01-09-10, 08:13. Причина: P.S. добавка

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дилема...

                      Ето малко снимки на "крайният" вариант Сега, като се загледах... няма да е лошо да пребоядисам рамката, но... вече следващия сезон. Ако Даниел продължава да расте така бурно може направо тази да отиде за него, а аз да си купя нова...




                      Последно редактирано от господин никой; 06-09-10, 11:28. Причина: Стилистична корекция... Добавка... Картинки в превю...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X