Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Решил съм да колоездя......

    Мерси!
    Нещо, което забравих да спомена - верига за заключване.
    Първо да спомена за какво служи - за да не изпиташ тъга, виждайки как колелото ти се отдалечава от теб, докато си пиеш кафето или си влязъл да видиш нещо някъде за 10 мин.
    По-добре не разчитай да ти опази колелото повече от 15 мин. на неохраняемо място.
    Вземи най-добре гумирано стоманено въже с вградено катинарче (не с уши). Дължина, колкото да го носиш по диагонал през рамо. Тази дължина стига и за завръзване към по-дебели обекти през рамката и ПРЕДНАТА гума (много по-бързо се сваля от задната). И нека катинарчето е с ключ, а не с шифър.
    Не се изхвърляй за скъпи вериги. Пазят по-добре, но не достатъчно добре за да го оставиш за по-дълго без наблюдение. А за кратко и евтините варианти стигат.

    Коментар


    • #62
      От: Решил съм да колоездя......

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Движението винаги е здраве.
      Но ако караш велосипед само по равно няма да отслабнеш.

      Аз отслабвам само с хранителен режим без движение:
      1. Без хляб и каквито и да са продукти от брашно.
      2. Без захар и подсладители.
      3. Без грам алцохол - съдържа доста въглехидрат.
      4. Хлям боже само по малко от най гадния дето е като тухла И можеш да убиеш човек с него.
      5. Без сладки плодове, само кисели и то не по много.
      6. Остават предимно сурови зеленчуци листни на салата но без сол и олио може малко обезмаслено кисело мляко и сирене.
      7. Месо бяло и само варено по един път на ден.

      За 2 месеца 20 кг. без движение

      Дано съм помогнал.
      Вие сте отслабнал, но без движение и достатъчно протеини освен мазнини сте загубили и мускулна маса. Нужни са протеини, бобови растения, ядки, мляко и млечни продукти, яйца, месо и риба.
      Особено са нужни протеините с животински произход, защото защото съдържат повече есенциални аминокиселини (тези, които организма не може да си произведе сам).
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #63
        От: Решил съм да колоездя......

        Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
        Мерси!
        Нещо, което забравих да спомена - верига за заключване.
        Първо да спомена за какво служи - за да не изпиташ тъга, виждайки как колелото ти се отдалечава от теб, докато си пиеш кафето или си влязъл да видиш нещо някъде за 10 мин.
        По-добре не разчитай да ти опази колелото повече от 15 мин. на неохраняемо място.
        Вземи най-добре гумирано стоманено въже с вградено катинарче (не с уши). Дължина, колкото да го носиш по диагонал през рамо. Тази дължина стига и за завръзване към по-дебели обекти през рамката и ПРЕДНАТА гума (много по-бързо се сваля от задната). И нека катинарчето е с ключ, а не с шифър.
        Не се изхвърляй за скъпи вериги. Пазят по-добре, но не достатъчно добре за да го оставиш за по-дълго без наблюдение. А за кратко и евтините варианти стигат.
        Грешка. Не си купувай верига и никога не оставяй колелото без да имаш пряк поглед и 5 сек. реакция. Това е 100%-ната сигурност. Имаш ли верига се почват "своеволията" и "вярванията".

        Коментар


        • #64
          От: Решил съм да колоездя......

          Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
          Грешка. Не си купувай верига и никога не оставяй колелото без да имаш пряк поглед и 5 сек. реакция. Това е 100%-ната сигурност. Имаш ли верига се почват "своеволията" и "вярванията".
          E стига де. Верига ти позволява да оставиш велосипеда за няколко минути. Ако искаш да влезеш в магазин за 1 вода, бира, вафла или там каквото трябва какво ще правиш?

          Коментар


          • #65
            От: Решил съм да колоездя......

            Честито и безаварийно, по- правилния избор
            Към мненията на колегите бих добавил една каска челядинка, някакви протектори колена/лакти и шише за вода.По София не бих се свирал, в събота съвсем. Освен малоумниците нали и тютюна си отказал, дай поне по по-ненатоварени трасета, после с колата в гората и на края само с педали
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #66
              От: Решил съм да колоездя......

              Подкрепям Ментор-а в пъти, пред декатлонското творение.
              Междувпрочем, мислех да ти пратя линк точто за Ментор, защото го има и по сайтовете за тази цена. Мисля, че ще ти върши идеална работа за това, което търсиш. Успех и весело!

              ПС - и да, не го оставяй на вериги, сиджимки и прочие.

              Коментар


              • #67
                От: Решил съм да колоездя......

                Идеализмът е нещо много странно и доста често грешно след дълъг опит.
                Влизам с колелото или купувам от директен достъп-Магазин. Ако няма как да влезна - еми няма. Ама има колело.
                Колело ако е под 50 euro, тогава го връзвам където си поискам и не ми пука. Пред барове, кръчми, градинки и тн.

                First rule: Take it with you!

                Ако пък си решил да тестваш - Abus web 1500 пак от Байкцентър.

                Коментар


                • #68
                  От: Решил съм да колоездя......

                  Преди да хукне по горите е редно да свикне с колелото и да подобри формата си. Сори, ама се започва със София.
                  От Младост 4 има чудесна велоалея до пазара на Младост 1. Все надолнище и се взема по-бързо от с кола. После се минава по квартални улички до Окръжна болница. Оттам се пресича дола по пешеходно мостче и през Мусагеница и до следствието се стига КАТ. Заобикаля се КАТ и през Изток се стига Борисовата градина. Спускане надолу през тунела под алея Яворов и покрай стадиона. Откъдето има два варианта:
                  - по-късия е покрай канала до НДК
                  - по-дългия е през паметника на Съветската армия, подлеза на Ректората, Художествената галерия, градинката пред нея (спирка за Старбъкс или Коста кафе), Витошка и НДК
                  От НДК през целия южен парк до Парадайз мол, после по велоалеята към Токуда. Малко преди Токуда се забива по една алея в Ловния парк (обяд в бившия Ловен ресторант), после Студентски град и през поляните на парк Въртопа се стига до полицейската школа в Симеоново. Откъдето до Младост 4.
                  Основно паркове и квартални улички. Пробвано многократно - препоръчвам.
                  Шише за вода в София не трябва, а за планински разходки е малко (трябва си поне двулитров кемълбек).
                  В планината, никога сам (един навехнат глезен в място без ГСМ покритие и ...). И по-добре след около 500 км опит. Без да е влязъл в кондиция ще е излишна мъка.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Решил съм да колоездя......

                    Всичкото оборудване гледам да ми е средно и над средно ниво. Заключвалката, обаче, я взех за лев и 60. Единствената и цел според мен е да не тръгвам да гоня някой мангал когато съм на 10-тина метра от колелото.
                    Не е важно колко ти е надеждна заключвалката, а колко дълги резачки е скрил в панталона циганина.
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #70
                      От: Решил съм да колоездя......

                      Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                      Всичкото оборудване гледам да ми е средно и над средно ниво. Заключвалката, обаче, я взех за лев и 60. Единствената и цел според мен е да не тръгвам да гоня някой мангал когато съм на 10-тина метра от колелото.
                      Не е важно колко ти е надеждна заключвалката, а колко дълги резачки е скрил в панталона циганина.
                      На 200% съгласен!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Решил съм да колоездя......

                        Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                        Преди да хукне по горите е редно да свикне с колелото и да подобри формата си. Сори, ама се започва със София..
                        Я дай някаква карта или ако ползваш страва. Интересно ми е "през поляните на парк Въртопа се стига до полицейската школа в Симеоново."
                        Аз карам в локалното на околовръстното събота и неделя няма коли, няма сериозни наклони , открито и безопасно,
                        Другия фенски маршрут е До Симеоново с рейс след това катерене до Бистрица от там до Панчарево

                        Коментар


                        • #72
                          От: Решил съм да колоездя......

                          Ето така:
                          https://goo.gl/maps/g6saZL4MLsq

                          Коментар


                          • #73
                            От: Решил съм да колоездя......

                            Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                            ...Не е важно колко ти е надеждна заключвалката, а колко дълги резачки е скрил в панталона циганина...
                            Важното е повече време да му трябва да го отреже, или отключи. Да го забави колкото се може повече. До пристигането на дървения господ.
                            -Чем занимаетесь по жизни?
                            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Решил съм да колоездя......

                              Та навъртях днеска около 17-18 км.От нас до Орлов мост и обратно с 30 мин почивка на Ариана.И се справих басси!!!
                              Коолото се представи добре,само на средното движение нещо си не беше стегнато както тряа та пътьом минах през магазина на ХМС та го опраиха.
                              Абе ще се разберем с Овена........
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                              0888854582
                              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Решил съм да колоездя......

                                Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                                Та навъртях днеска около 17-18 км....... с 30 мин почивка на Ариана....
                                И какъв е разхода в бира и кифтета ? А аз те чаках при дъртака да минеш да почерпиш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X