Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГОЛЯМАТА ВОЙНА 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Първоначално публикуван от GAD
    Правим предварителни списъци, като обявяваме лимитна бройка и за двата отбора, примерно по 40 човека. Ден преди старта и двата отбора обявяват официалните участници. Ако на старта някой не дойде, това си е за сметка на отбора му....!
    Процедурата е много проста. След като уговорим на срещата с вашия отбор бройката оттук натам ще играем като при футбола. Бройката е ясна, който иска си води резерви. Който няма резерви проблема си е негов...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #92
      Първоначално публикуван от Венцислав Петров
      Колите се ползват от статута на танкове. Когато един автомобил бъде елиминиран хората в него не са. Те могат да стоя вътре колкото желаят, да стрелят оттам както и по тях да бъде стреляно. Никой няма право да отваря врата на противников автомобил или въобще да предприема действия като разглобяване и т.н. Като допълнение предполагам и никой да няма право да вкарва която и да е част от оръжието си в противников автомобил...т.е. може да стреля в него но само отвън...
      Значи, танковете, които са "убити" стават бункери?!... От него могат да те стрелят и "убият", като си подават пушките навън, но ти можеш да си пуцаш само "сватбарската" по него, или ако случайно улучиш някой, той може да си затвори вратата, да си избърше веществените доказателства от попадението и да продължи да стреля по теб, възкръсвайки....?!!! Това на някои хора много ще им хареса, да продължат да го правят..!
      САМО, ЧЕ какъв е тоя ТАНК, дето хем е излезнал от строя, хем продължава да е надеждно укритие, к'ви са тия измишльотини, кой остава жив в танк след директно попадение, или стои вътре след като е подпален..?!!!
      Хайде да сме реалисти и да измислим някакви по-реалистични правила за тия ТАНКОВЕ, щото ще ни се смеят и децата вече!!!
      8. Когато “умрат” колите, какво правят екипажите им?
      - илизат преди да е обезвредена колата, т.е. преди да са улучени всички мишени на колата
      - всеки който е останал в колата след нейното обезвреждане се счита за “убит” и оставя “скалпа” си до колата

      Коментар


      • #93
        Кратко включване от съдията( май за момента съм единствен от тая рядка порода). Виждам, че има значителни различия в мненията дори на хора от един и същи отбор. Затова предлагам двата отбора да консолидират по едно общо и официално за отбора мнение за правилата, да го изложат тук и да го обсъдим на среща очи в очи. Аз също ще поставя съдийското виждане за правилата тук, но то е най-маловажно, така че ще го направя последен. Нека трите варианта поседят за седмица, да ги видят всички и след това да направим една среща и да се напишат официалните правила, съгласувани и приети от двата отбора, които да важат за Голямата война 2.
        Очаквам от двамата капитани колкото е възможно по-скоро да изразят официалното виждане за правилата на водения от тях отбор, за да можем да изкараме този проблем от полето на теоретичните дискусии и да се захванем с техническата организация.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #94
          Първоначално публикуван от zzlatev
          Кратко включване от съдията( май за момента съм единствен от тая рядка порода). Виждам, че има значителни различия в мненията дори на хора от един и същи отбор. Затова предлагам двата отбора да консолидират по едно общо и официално за отбора мнение за правилата, да го изложат тук и да го обсъдим на среща очи в очи. Аз също ще поставя съдийското виждане за правилата тук, но то е най-маловажно, така че ще го направя последен. Нека трите варианта поседят за седмица, да ги видят всички и след това да направим една среща и да се напишат официалните правила, съгласувани и приети от двата отбора, които да важат за Голямата война 2.
          Очаквам от двамата капитани колкото е възможно по-скоро да изразят официалното виждане за правилата на водения от тях отбор, за да можем да изкараме този проблем от полето на теоретичните дискусии и да се захванем с техническата организация.
          Благодаря, за включването! Хубаво е, че и съдиите имат визия за промените. За да стане това ,което искаш, обаче първо трябва организатора на Войната и собственик на този сайт да изложи правилата които важаха на Войната1, точка по точка. Само, така може да има реална основа за обсъждания от двата отбора и съдийската колегия. Без точно формулирани стари правила, новите ще висят във въздуха, като прани гащи и целукупните напъни да се снесе нещо стойностно, ще завършат с н.......е!
          Ако, имаш тези стари правила от Войната1, напиши ги ти, няма значение...! Важното е да не обсъждаме "Устава", без да сме го виждали, черно на бяло. ЗАЩОТО Е ТРУДНО ДА СИ СЪЗДАДЕШ ПРАВИЛНО ВИЖДАНЕ ЗА ПРАВИЛАТА, разглеждайки безкрайните обсъждания за Войната1.
          С УВАЖЕНИЕ
          Подпис

          Коментар


          • #95
            GAD, правилата ги има някъде във форума за първата война..
            По принцип аз мисля, че като цяло са добри.
            Задължително в бъдеще точките трябва да станат недостъпни за джипки, за да не сгазим някой отбранител скрит в храст и тогава ударения джип може да си се ползва за укритие, щом позицията му е без тактическо и оперативно значение.
            Другото слабо място е маркирането и отново призовавам да прехвърлим по една лента през рамо и тя да се оставя на земята!

            Стига с тия вицове за нарушаването на камуфлажа, ако се е маскирал, значи и лентата няма да се види!

            Трябва много да внимаваме да не усложним правилата прекалено, 70% от участниците / и от двата отбора/ ще цъфнат сутринта с въпроса " и сега как ще играем ?" иди обяснявай 30 точки от правилника, да не говорим че спорните ситуации ще нарастнат лавинообразно и накрая ще се изпокараме - давам ти пример - още се спори, ако някой е ударен от друг в който в момента влиза топче - убит ли е или не?

            А ти чакай да се признаят за ударени 10 човека в ударен джип....

            Коментар


            • #96
              Volk, OK!
              Aз, ще разпечатам, за своя сметка тия правила в 100 екземпляра, само някой да ми ги прати,
              и ще ги раздавам собственоръчно на участниците!
              Само, че тя стана, като оная с Къна- все ме пращат при нея да я е..., но никой не ме запознава...!
              Като ги има тия правила някъде,
              що не вземе някой да ги намери и запознае аудиторията с тях,
              нали ще има и нови участници?!...
              Напълно съм съгласен с постановките които излагаш!
              За засадите, обаче трябва да се изчистят нещата,
              това и В.Петров го признава,
              ПРИМЕР: -"ТАНК" е препрепречил пътя, при засада,
              след което е обезвреден ....
              По правилата ,"остава на място", но той препречва пътя и никой не може да мине, нито да предприеме, каквито и да е действия спрямо него...., а от него даже стрелят?!
              Е, к'во праим..? Заобикаляме 15км., местим го с лебедки, или разчитаме на здравия разум на водача му?!
              За таквиз нещица говоря!

              Коментар


              • #97
                Пускаме сълзотворен газ под купето...

                Коментар


                • #98
                  Ей сега търсенето на щурмови противогази ще нарастне много...Аз си имам де...
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #99
                    лекинко да се намеся и аз

                    маркировката

                    на войниците - тиксото по ръкавите е идеален вариант.Ако се настоява за "скалп" при убиване вместо тиксо да се завърже текстилна лента - свалянето е по-бързо

                    на жипките - определено тия ленти от тиксо не се виждаха, а исказвания от рода на - помнете си жипките.....не ми се струват добри.Знаменцата...... възможно, но пак си е врътня - поръчване....моята идея е ленти с цвета на отбора да са защипани на стъклата на вратите - едва ли ще са опасни, едва ли някой ще тръгне да ги сваля.

                    засадите - защо да ги няма? Хем искаме да е възможно най-реалистично....хем почваме да забраняваме и ограничаваме. Прави се засада - задължително безопасна(в смисъл ако е зад завой да има място за минаване, ако кола на врага идва с висока скорост.....) при цялостно поразяване на джип ако същия пречи на преминаването по пътя - одмества се на място, където няма да пречи и живия екипаж - пешаци и това е .

                    за равенството на отборите - или сме наравно с равен брой муниции, или кой колкото хора си събере, но неограничен брой топчета. Правиха се сравнения с реални войни- да в реалните войни броя на войниците не е равен, но и оръжията не се ограничават.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от didkata_s
                      засадите - защо да ги няма?
                      Никой не е казвал, да ги няма!
                      Още повече, това е една тактика,
                      която може да е по-пагубна за "засадяващите"
                      от колкото за "засадените"!(Егати и каламбура стана!)
                      Справка Войната1- Вушев на ваша точка2 и вие на засадата за последната битка.
                      А, май и наште на точка1!

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от zzlatev
                        Кратко включване от съдията( май за момента съм единствен от тая рядка порода).
                        Злати,
                        Пиши още един съдия (дано само съм в София)!
                        LZ1JJJ

                        Коментар


                        • Правилата на първата Война са на темата за Правилната и официална дискусия,страница 1, писани от Венци,и на страница 6, писани от моя милост и по нататък прецизирани от колегите в детайли. Темата е затворена и не мога да ги цитирам тук. Дали модератора на темата или Венци не могат да го направят вместо мен? Благодаря предварително.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • http://forum1.offroad-bulgaria.com/v...t=3731&start=0
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • ... то за правилата, добре,
                              но всичко за ГОЛЯМАТА ВОЙНА
                              изчетох и въпреки това не раз-
                              брах - възможно ли е записва-
                              нето на нови участници?
                              Примерно такива дето са от
                              с.Искрец, да речем?Или пък
                              са балканджий от Балкана, д'ет
                              се казва? Или пък и двата
                              модела на куп?
                              К'во ше кажете, а? Бива ли?
                              Много ше слушам - обещавам!
                              Да живей куманизъма!

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от balkanjiata
                                ... то за правилата, добре,
                                но всичко за ГОЛЯМАТА ВОЙНА
                                изчетох и въпреки това не раз-
                                брах - възможно ли е записва-
                                нето на нови участници?
                                Примерно такива дето са от
                                с.Искрец, да речем?Или пък
                                са балканджий от Балкана, д'ет
                                се казва? Или пък и двата
                                модела на куп?
                                К'во ше кажете, а? Бива ли?
                                Много ше слушам - обещавам!
                                Записванията са при мен на ЛС.Но кажеш ли веднъж да,трябва да си
                                сигурен.Да не се откажеш в последният момент.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X