Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Post factum

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Post factum

    Много добре знам, че не ти фуча, но нали сте отбор и трябва да сте единни... Добре, успокоих се, щом имам уверението ти, че няма да ни пердашите, дори и когато избухнете в справедлив гняв

    Коментар


    • #47
      До: Post factum

      Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
      Много добре знам, че не ти фуча, но нали сте отбор и трябва да сте единни... Добре, успокоих се, щом имам уверението ти, че няма да ни пердашите, дори и когато избухнете в справедлив гняв
      Нещо се е...ш с мен май???
      приемам го, като приятелска шега,
      а и много добре знаеш, че всеки отговаря за собствените си простотии??? Ако имаш претенции към моите, кажи си го направо!!!

      Коментар


      • #48
        До: Post factum

        Кви претенции да имам след като меко казано ви бихме? Просто казвам, че някои се бяха разпалили да ритат нашите, а това щеше да е доста необмислена постъпка. Не че щеше да се стигне дотам, де...

        Коментар


        • #49
          До: Post factum

          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
          Кви претенции да имам след като меко казано ви бихме? Просто казвам, че някои се бяха разпалили да ритат нашите, а това щеше да е доста необмислена постъпка. Не че щеше да се стигне дотам, де...
          Аз не оспорвам победата ви, ако забелязваш,
          а ако е трябвало да ритам аз някого, то вече щеше да се знае!!!!
          Не отговарям за чужди емоции, след края на Войната,
          ако по време на нея, когато съм бил капитан е имало изцепки,
          можеш да предявиш претенции, но иначе не....!!!???
          Няма да отговарям за хора, които не са си направили труда,
          да прочетат Регламента, или поне да изслушат инструктажа
          и са тръгнали на "сватба без х...."!!!!

          Коментар


          • #50
            До: Post factum

            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
            Не, аз няколко пъти фучах, че "ще бия" някого, ще му "откъсна главата" и т.н., защото си бил усилил пушката и защото като цяло не ме кефил.

            Бе, някои от ловците се имате за нещо повече от нормалните мъже. Затова ти казвам, че средно аритметично нито ни бяхте на килограмите, нито на мускулите, та да искате и да ни пердашите. Сега, ако ми излезеш с номера, че това не е важно, ами уменията, ще се нахендриш в капан, така че недей. Затова предложих алтернатива - ако си мислите, че можете да ни надвиете физически, канадската борба ми се струва достатъчно културно средство.
            Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
            Аз не съм фучал, че ще бия никого,
            за мен боя не е средство и не ми интересен,
            поне от 17-годишна възраст и не ми е проблем...!!!!
            Нито "канадската", детски истории....!!!!
            И не излизам с никакви номера,
            познаваш ме от един персонален дуел, мисля???
            Просто ще има друг съперник, отбор........!!!

            Уважаеми колеги моля с този въпрос да спрете дотук. Забелязали сте че не обичам "да си кривя душата" тъй че истината е че и в двата отбора имаше неспортсменско държане и отправяне на закани нещо което никога не ми е било по вкуса. Защото ако има нещо което най-много да мразя това е някой да седи и да ръси закани. Факт е че на една от точките в края на "войната" имаше закани срещу неназован участник в нашия отбор което въобще не прави чест на този "ловец" който дрънкаше подобни глупости. Но и от нашите направиха разноглед едно момче от джипа на Борко който не забеляза че пушката му е уцелена и уби след това още трима. Едва ли не, искаха да го линчуват. И двете страни обаче знаят че се намесих веднага... Тъй че всички се отправиха накъдето им е мястото. А тримата убити отидоха да се съживяват. Случват се грешки, случва се и в напрегнатата обстановка някой да си изпусне нервите. Но станалото станало, най-важното е всеки да си вземе поуката и когато е необходимо да се извини защото няма безгрешни... А надлъгването на тема кой е по-як го оставете за по-малките класове ако обичате...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #51
              До: Post factum

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Уважаеми колеги моля с този въпрос да спрете дотук. Забелязали сте че не обичам "да си кривя душата" тъй че истината е че и в двата отбора имаше неспортсменско държане и отправяне на закани нещо което никога не ми е било по вкуса. Защото ако има нещо което най-много да мразя това е някой да седи и да ръси закани. Факт е че на една от точките в края на "войната" имаше закани срещу неназован участник в нашия отбор което въобще не прави чест на този "ловец" който дрънкаше подобни глупости. Но и от нашите направиха разноглед едно момче от джипа на Борко който не забеляза че пушката му е уцелена и уби след това още трима. Едва ли не, искаха да го линчуват. И двете страни обаче знаят че се намесих веднага... Тъй че всички се отправиха накъдето им е мястото. А тримата убити отидоха да се съживяват. Случват се грешки, случва се и в напрегнатата обстановка някой да си изпусне нервите. Но станалото станало, най-важното е всеки да си вземе поуката и когато е необходимо да се извини защото няма безгрешни... А надлъгването на тема кой е по-як го оставете за по-малките класове ако обичате...
              Това имам предвид, благодаря за намесата(подкрепата)!!!

              Коментар


              • #52
                До: Post factum

                Първоначално публикуван от vesowarworld Преглед на мнение

                Просто темата с усилването нещо взе да се изчерпва и превръща на заяждане. Че то огледало може да се напука и от камъче, че по тея пътища малко ли има хвърчащи каманаци и после изтрела да го е довършил. Защо няма строшени странични стъкла или малките прозорчета на машините, просто вероятността да се закачат на път е по малка.

                .
                Понеже някои очевидно не са запознати с фактите сам длъжен да ги напиша.

                Щети на нашите джипове:
                1 Три странични огледала- на двата Дифендъра и на зелената Газ-69.
                2 Предно стъкло на зеления самурай.

                Всеки да ги тълкува както иска, но това с камъчетата е несериозно.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #53
                  До: Post factum

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Понеже някои очевидно не са запознати с фактите сам длъжен да ги напиша.

                  Щети на нашите джипове:
                  1 Три странични огледала- на двата Дифендъра и на зелената Газ-69.
                  2 Предно стъкло на зеления самурай.

                  Всеки да ги тълкува както иска, но това с камъчетата е несериозно.
                  айде наистина да не си говорим несериозни неща, като това за камъчетата

                  аз лично бях в дефендъра на Волк, а от вън беше Венци Петров с когото се "убиха" взаимно, когато от близката стрелба (не повече от 3-5м.)дадоха фира двете огледала........ бяхме обстреляни от всички страни с почти цялата мощ на събраните противници....

                  не мога да изкажа компетентно мнение дали това е нормална ситуация, топчетата да чупят пластмасови детайли от близо (дори и без усилване), но дори на момчето до мен му пробиха "пълнителя" на пушката, който е от подобна пластмаса.

                  някой просто си пъхна цевта през отворения горен люк на дефендъра и като затрещя......

                  сега като си спомних ситуацията, потръпвам - не съм сигурен че маската ми би издържала такъв обстрел от 3 метра
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #54
                    До: Post factum

                    И да кажа пак,не става въпрос за щетите,/те бяха и от ваша страна,както сам се убедих/който е дошъл си е преценил.Но почти сигурно е ,че при попадение в предпазната маска резултата ще е същия,и тогава въпрос на време е да се случи нещастие,и да влезем в новините.
                    Не мога да разбера защо се инатите и никой от вашия отбор не си каза ,абе наистина дайте да видим,може и да е истина?!Никой не казва,че това е причена за победа или загуба.Всички от отбор 2 нямаме абсолютно никакви претенции към резултата.
                    Ако това е резултат от нагряването не виждам какво ви успокоява.Факта си е факт.Хайде ние не разбираме,но при вас има почти професионалисти,но немога да ги обвинявам ,защото като се замисля това е организационен проблем.Защо никой не каза ,при тази висока темп. рискуваме да се получи повишено налягане ,така че нека да се намали налягането именно с тази цел.
                    п.п.Макар че разширяването на газа в бутилката ,не би трябвало да влияе на изстрела,който е дозиран.
                    Густо майна , пътят свърши !!!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Post factum

                      Добре, бе, никой никого не е карал на сила да си идва с джипа. Пушките бяха проверени два пъти преди старта, както казах 10 пъти досега. Топчетата са хем качествени, хем пресни, хем правилно съхранявани. Не е нормално да се чупят огледала, ама то от кола до кола и от корпус до корпус има разлика. Миналата година помня, че имаше оплаквания за нагърчени тенекии на Дифендърите. Ако още веднъж някой каже, че при нас са си усилвали пушките или да представи обективни доказателства, или да млъква вече, защото започвате да дотягате. Най-големите щети май са на Голди и на Събин, а не при вас. Иначе нямаме счупена маска досега, а счупеният пълнител отгоре е спорен въпрос - не е ясно дали вече не е бил пукнат и това да го е довършило. По хората няма големи травми (аз и за малки травми не чух даже), а това е важното.

                      За другия път ще направим дискусия дали да свалим първоначално пушките на 250 fps и по време на играта да имаме 3 радара в съдиите, които да проверяват.

                      Налятгането в бутилката СО2 влияе на началната скорост. Не влияе при пушиките със сгъстен въздух, където има редуктор на изхода. Между другото, претенциите ви са предимно към хора, които играха със сгъстен въздух и единственото обяснение е, че са си усилвали пушките, което е пълна простотия да се твърди. Маска не може да се счупи и на 400 fps и е изпробвано. Явно огледалата са кекава история, а за предното стъкло нямам обяснение. Изобщо не си представям, как топче ще спука триплекс.

                      Не забравяйте, че най-високата измерена скорсто беше на ГАД (естествено, нашите измамници придвидливо си бяха намалили пушките към края).

                      Коментар


                      • #56
                        До: Post factum

                        Против подозренията за пренастройка има лесно решение - от ония гадните лепенки, дето не се отлепят или се късат при отлепяне. След проверка с радара една такава върху болта и толкова.
                        Това за да няма повече такива глупави дискусии. Иначе опитните играчи знаят, че повишеното налягане само скапва точността и пука топчета и просто няма смисъл да вдигат налягането. Само като си помисля моята пушка как почва да фалцира при над 300...

                        Коментар


                        • #57
                          До: Post factum

                          А, не става така. Ще кажат, че някой си е напичал бутилката на слънце и ще трябва да накараме всички да са със сгъстен въздух, което ти е ясно какво значи. Тук въпросът е принципен и генерално ни обвиняват, че някой от нас с ясно съзнание си пипа пушката, за да стреля по-далеч и да троши джиповете като страничен ефект (без да са наясно, че от набримчена пушка файда няма). Щом имате такова мнение за нас - ваш проблем, че сте се объркали да играете с подлеци.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Post factum

                            Извинявам се за закъснението с отговора, но твърде много постове и нямам време да ги изчета. Добре че убера ми обърна внимание:
                            Който е идвал при мен да плаща нещо - било то топчета, пушка и каквото и да е то съм му взел и таксата участие 5 лв. с малки изключения за които в навалицата (знаете как е) съм пропуснал.
                            В случая с Голди по справка излезе че е заплатил 500 топчета = 25 лв. , 5 лв. за пушката и 5 лв. за таксата и ми е обещал 1 бира (това последното си го измислих )
                            Имаше хора които са със собствено оръжие и взеха патрони централизирано а не индивидуално и съответно не съм имал възможност да ги глобя. Имаше и хора които си носеха и топчета, които пропуснахме да проверим по регламент и го отчитам като моя грешка (но съм убеден, че не е било проблем това). Та от тях такса също не съм взел и чакам да ми пишат на лично ... още нямам такова но ги имам документирани

                            Коментар


                            • #59
                              До: Post factum

                              Ако правилно разбирам се твърди, че част от играчите на „Отбор 1” умишлено са вдигнали скоростта на пушките си за да нанесат материални щети на противника, като по тоз начин рискуват точността на пушките си. Т.е. сме решили, че не искаме да Ви победим, а по скоро да нанесем травми и повреди!!! Това е логичния извод понеже аз лично без радар не бих пипал вече регулирана пушка! Колеги! Според мен бъркате спортната злоба с реална омраза. Вярно е, че бяхме много нахъсани да победим, но се съмнявам някой от нас да изкарва този хъс извън играта! В крайна сметка мероприятието беше с цел да се забавляваме и едва ли някой би се чувствал добре ако извади нечии очи!

                              Между другото, ако не се лъжа на джипа на Събин освен счупен стоп имаше и счупено странично огледало.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Post factum

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                айде наистина да не си говорим несериозни неща, като това за камъчетата

                                аз лично бях в дефендъра на Волк, а от вън беше Венци Петров с когото се "убиха" взаимно, когато от близката стрелба (не повече от 3-5м.)дадоха фира двете огледала........ бяхме обстреляни от всички страни с почти цялата мощ на събраните противници....

                                не мога да изкажа компетентно мнение дали това е нормална ситуация, топчетата да чупят пластмасови детайли от близо (дори и без усилване), но дори на момчето до мен му пробиха "пълнителя" на пушката, който е от подобна пластмаса.

                                някой просто си пъхна цевта през отворения горен люк на дефендъра и като затрещя......

                                сега като си спомних ситуацията, потръпвам - не съм сигурен че маската ми би издържала такъв обстрел от 3 метра
                                Точно така беше и този който си пъхна пушката през отвора бях аз. И изстрелях поне 100 топчета вътре някои от които в упор от 10 см. по Volk. И го направих с ясното съзнание че няма никакъв проблем защото срещу себе си имам човек който нито ще мрънка нито ще се оплаква. Както и стана. Volk се усмихна и се поздравихме взаимно за добрия бой който определено си заслужаваше да се снима. Е затова и по-горе писах - който си е воин по душа такива неща не го плашат, който не е ... не е! И така за себе си съм взел решение.

                                Аз лично повече няма да участвам в никакво мероприятие в което има контрол на скоростта на изстрела. Нямам против противника да си регулира както желае пушката аз също. Освен това като допълнение ако противника е съгласен ще играем голи до кръста тъкмо да се виждат по-добре попаденията! Събин е на същото мнение!
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X