Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Post factum

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Post factum

    След войната джипа имаше много окаян вид.










    и джамовете....

    LZ1VMH

    Коментар


    • #32
      До: Post factum




      LZ1VMH

      Коментар


      • #33
        До: Post factum

        "Тренировките" са на всички.

        УАЗът изглежда геройски. Оаче, окаяно изглеждаха някой от съотборниците ви след 3та точка...

        Коментар


        • #34
          До: Post factum

          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
          Жоро, и ти ли почна да се излагаш вече?! Кви са тия глупости за усилени пушки? Всички пушки бяха проверени по 2 пъти преди началото. Веднъж като ги сглобявахме и веднъж преди старта. Пък аки си мислиш, че някой си е носил шестограми и ги е усилвал в последствие, направо вземи да се усъмниш дали не е стреляно с лагерни съчми. Да не говорим, че нямате нито едно доказателство за умишлено пипане на пушките, ами сте "чували" как дрънчат различните топчета. Вие сигурно и пиано можете да настроите вместо с камартон, с вилица. Това, за което говориш е грозно потъпкване на правилата и на мерките за безопасност и фактът, че допускаш, че някой от нас го е направил...
          Не само,че си мисля, че някой си е носил шестограни ами го видяхме лично. Малко след 17ч. около нашите джипове дискутирахме за пушките и премерих скоростта на някои съмнителни играчи. Венци Петров точно обясняваше, че това е безмислено и един от добре екипираните младежи извади една кутийка с шестограни за да усилим пушката докрай и да ми покажат как пука топчета. И с изненада установи, че му няма точно този шестогранен ключ, който става за пушките. Интересно къде ли го е загубил...

          Ако се познавахме по-отдавна щеше да знаеш, че избягвам да говоря празни приказки.

          Относно човешките сетива- не ги подценявай.
          Жена ми е музикален педагог, и навремето след като ми прави някакви тестове заключи, че имам "абсолютен слух". Ако не знаеш какво значи това на следващата игра може да я попиташ.
          Относно зрението- малко са животните на земята с по-добро зрение от човека...
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #35
            До: Post factum

            Да ви кажа честно ,при ежеседмично трениране повече от една година на отбор 1 , нашият отбор - ловците/без нито една тренировка /постигна много.В началото бяхме доста стихийни ,но и аз да кажа ,както по-горе някой от отбор 1 не му стигнали 10 мин.,то и на нас не ни стигнаха 20 мин. за точката на чешмата.Там имахме доста хора и чакахме още два джипа,та можеше да се поузорите да я удържите. С една дума ,положението към края коренно се различаваше от това в началото началото.Приятно изненадан съм от това ,което постигна отбора на ловците, повторям без нито една тренировка.
            Но истината е една, в рамките на определеното време победители без спор са отбор 1.Имаха перфектна организация,и показаха работа на добре сработен екип.
            Честито!
            п.п. Що се отнася до силата на пушките и аз подкрепям Жоро , казах го и там, и продължавам да го твърдя.Да това не е балет, и не става въпрос и за едно счупено огледало,но при счупена маска и поразено око каква песен щеше да се пее?!
            Густо майна , пътят свърши !!!

            Коментар


            • #36
              До: Post factum

              Добре. Като си такъв диригент, и изпускаш по един грешен тон от 20, ще ти стрелям по тенкия с различни пушки и топчета, а ти ще ми казваш скорстта +- 15 fps. А, да, и ще си говорим за акустика и т.н., щото мой има значение къде удря тенекията или респективно стъклото, т.е. на какво разстояние от опората. Или според теб барабанът изкарва само един тон при еднаква сила но различно място на удара?

              Имам предвид да си е носил шестограми, за да си усилва пушката, а не да я сервизира като й стане нещо. Щото някои хора са подготвени за различни ситуации. И какво стана като замерихте "подозрителните" играчи? Или те вече си бяха завили дроселиращите винтове? Или дай преки доказателства, или зарежи тая тема. Тия косвените - чух, стори ми се и т.н. нямат много тежест.

              Коментар


              • #37
                До: Post factum

                Щом е така да ви кажа, вие така се бяхте нахъсали за победа,че вероятно думата е била - С цената на всичко победа!
                Приемането на една игра толкова на сериозно,рано или късно ще ви изиграе лоша шега!Поеснявам какво имам предвид-водещото ,както при всяка любителска игра- без комерсиална цел- е участието,и всички да се приберем живи и здрави с приятна умора и натрупани емоции.
                Последно редактирано от e100; 02-07-07, 21:55.
                Густо майна , пътят свърши !!!

                Коментар


                • #38
                  До: Post factum

                  Хе, хе... Не аз подскачах, че ще бия някого по едно време, ами май ти. Което е несериозно, предвид, че средното тегло на отбора ви беше далеч от нашето, а за средна обиколка на бицепса да не говоря. Това в кръга на майтапа, въпреки, че е истина и ако се мислите за много корави, можем да спретнем по един преставителен отбор и да ви видим примерно на канадска борба как сте.

                  Нищо нахъснано нямаше, а девизът ни беше "На всяка цена да няма сакатлъци, защото всички ще изгорим", особено някои...

                  Коментар


                  • #39
                    До: Post factum

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    ... предлагам строго да регламентираме скоростта и да предвидим драстични санкции.
                    Подкрепям!
                    Предлагам съдиите да имат радар и от време на време да тестват маркерите на играчите (когато не им е натоварено - например когато играчите са вече маркирани или докато се подготвят за засада). т.е. да не е само в началото на играта, а и по друго време: random time, random player


                    Предлагам също да има санкции за свалена маска. Пичове, знам, че не играете редовно пейнтбол, но по време на инструктаж винаги първо се представя маската и на 2-ро място маркера. За това има причина... вЕрвайте ми. Хора без маски извън джиповете имаше нонстоп. Събин се скъса да прави забележки. Чак на мен ми стана неудобно. Виждам от снимките, че и в отбора на ловците е имало хора без маски на терена. Моля да приемете присърце правилото за маската. Един да отнесе топче в главата и не в новините, ами не знам къде ще влезем. Смятате, че това ще е краят на пейнтбола в България. Ако искате да почивате без маската - влизате в джипа и затваряте прозорците.

                    НЕно

                    Коментар


                    • #40
                      До: Post factum

                      Става въпрос ,че проблемите можеше да дойдат или от сакътлък с ждип,или от стрелба с пушка.Затова не може да се приема за не сериозно това,че може да е имало завишаване на налягането.За мерене на физическа сила не става въпрос,та ние сме хора с еднакви увлечения и не смятам,че сме реални съперници,а по скоро всички сме в един отбор.
                      Густо майна , пътят свърши !!!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Post factum

                        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                        Венци Петров точно обясняваше, че това е безмислено и един от добре екипираните младежи извади една кутийка с шестограни за да усилим пушката докрай и да ми покажат как пука топчета. И с изненада установи, че му няма точно този шестогранен ключ, който става за пушките. Интересно къде ли го е загубил...
                        Относно инстументариума, повечето играчи със собствена екипировка разполагат и с инструменти за разглобяване и корекции(шестограм може да се купи от всяка железария).
                        Но всеки уважаваш себе си сериозен играч няма да седне и да си базика вече настроена и проверена пушка, камо ли по време на боя. Ами ако вместо да усили, намали или прецака нещо, нараво трябва да се връща за ремонт. А и колко души разполагат с радар да си следят скоростта (все пак струва не малко пари) и биха рискували да го повредят в битките.

                        Просто темата с усилването нещо взе да се изчерпва и превръща на заяждане. Че то огледало може да се напука и от камъче, че по тея пътища малко ли има хвърчащи каманаци и после изтрела да го е довършил. Защо няма строшени странични стъкла или малките прозорчета на машините, просто вероятността да се закачат на път е по малка.

                        Лично си проверих скоростта на пушката при слизане един път до лечебницата и мога да кажа, че си беше в нормата 280 фута/секунда.
                        А и това го правим всеки път на седмичните игри мисля че си бил свидетел на това Жоро.
                        LZ1VWW

                        Коментар


                        • #42
                          До: Post factum

                          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                          Хе, хе... Не аз подскачах, че ще бия някого по едно време, ами май ти. Което е несериозно, предвид, че средното тегло на отбора ви беше далеч от нашето, а за средна обиколка на бицепса да не говоря. Това в кръга на майтапа, въпреки, че е истина и ако се мислите за много корави, можем да спретнем по един преставителен отбор и да ви видим примерно на канадска борба как сте.

                          Нищо нахъснано нямаше, а девизът ни беше "На всяка цена да няма сакатлъци, защото всички ще изгорим", особено някои...
                          Обер, последното твое, беше първото мое изречение при инструктажа на отбора в началната точка, а ако имаш комплекси за избиване по мерене на бицепси и т.н., първо се посъветвай с татко си,
                          по отношеие на ловците и тогава се фърляй,
                          ако не си "вътре" в материята, а ти не си....!!!!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Post factum

                            започва студената война 2 и половина, май

                            ето малко снимки и от мен
                            Прикачени файлове
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #44
                              До: Post factum

                              Не, аз няколко пъти фучах, че "ще бия" някого, ще му "откъсна главата" и т.н., защото си бил усилил пушката и защото като цяло не ме кефил.

                              Бе, някои от ловците се имате за нещо повече от нормалните мъже. Затова ти казвам, че средно аритметично нито ни бяхте на килограмите, нито на мускулите, та да искате и да ни пердашите. Сега, ако ми излезеш с номера, че това не е важно, ами уменията, ще се нахендриш в капан, така че недей. Затова предложих алтернатива - ако си мислите, че можете да ни надвиете физически, канадската борба ми се струва достатъчно културно средство.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Post factum

                                Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                                Не, аз няколко пъти фучах, че "ще бия" някого, ще му "откъсна главата" и т.н., защото си бил усилил пушката и защото като цяло не ме кефил.

                                Бе, някои от ловците се имате за нещо повече от нормалните мъже. Затова ти казвам, че средно аритметично нито ни бяхте на килограмите, нито на мускулите, та да искате и да ни пердашите. Сега, ако ми излезеш с номера, че това не е важно, ами уменията, ще се нахендриш в капан, така че недей. Затова предложих алтернатива - ако си мислите, че можете да ни надвиете физически, канадската борба ми се струва достатъчно културно средство.
                                Аз не съм фучал, че ще бия никого,
                                за мен боя не е средство и не ми интересен,
                                поне от 17-годишна възраст и не ми е проблем...!!!!
                                Нито "канадската", детски истории....!!!!
                                И не излизам с никакви номера,
                                познаваш ме от един персонален дуел, мисля???
                                Просто ще има друг съперник, отбор........!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X