Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Игра в неделя 09.09.2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Игра в неделя 09.09.2007

    И все пак идеята е да се осакати някого. Аз си мислех че спорта е водещото.
    UFC малко се разминава от определението за спорт
    За ринг съм навит ако имаме протектори.
    Ама не съм сигурен че ще остане нещо от теб след първата фаза на операцията

    Коментар


    • #47
      До: Игра в неделя 09.09.2007

      Че UFCто си е Mixed Martial Arts отсекъде. Ама и те си имат категории, щото иначе много бързо ще пенсионират по-болест всичко под тежката. Това, Орловски да млатне някой 80 килограмов... Пък и нас с теб ни делят не повече от 10 кг, така че аз ще кача още малко, ти ще свалиш и готово.

      Някой започна да плаче за протектори. Още малко ще решите да ви дойда във вида от аватара ми.

      Коментар


      • #48
        До: Игра в неделя 09.09.2007

        Първоначално публикуван от patrik Преглед на мнение
        И все пак идеята е да се осакати някого. Аз си мислех че спорта е водещото.
        UFC малко се разминава от определението за спорт
        За ринг съм навит ако имаме протектори.
        Ама не съм сигурен че ще остане нещо от теб след първата фаза на операцията
        За съжаление поне на този ринг за който писах няма протекторни каски за глава, незнам защо. Ако говориш за ръкавици - има. Всъщност има спор по темата дали е по вредно да получиш удар с ръкавица или без. За този който удря е ясно, че по-добре да е с ръкавици. Боксьорите неслучайно бият по крушата с ръкавици, а не с голи ръце. За този който понася удара не се знае. Голите ръце правят сериозни аркади, но ръкавиците може много по лесно да докарат мозъчно сетресение.
        Питай Гошко за ринга и основно за пода на ринга, той един ден го изучи доста детайлно

        Коментар


        • #49
          До: Игра в неделя 09.09.2007

          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
          Че UFCто си е Mixed Martial Arts отсекъде. Ама и те си имат категории, щото иначе много бързо ще пенсионират по-болест всичко под тежката. Това, Орловски да млатне някой 80 килограмов... Пък и нас с теб ни делят не повече от 10 кг, така че аз ще кача още малко, ти ще свалиш и готово.
          Принципно има категории, но борбата в UFC е за абсолютната където всеки може да се бие и е най-атрактивна. Гледай клипчето на Royce Gracie той е 185см 82кг и се бие само там. Повечето му противници са над 110кг и в 90% от случаите ги мачка. Този в клипа е над 220кг / 203см.
          http://youtube.com/watch?v=N0_svVIDORQ
          Не само че се пенсионират често ами и умират. UFC двубоите не са позволени на много места по света.

          Коментар


          • #50
            До: Игра в неделя 09.09.2007

            Оф, Митко, сига глупости. Аз не съм чул за никого да е умрял. Не само, че не са забранени, ами това е най-популярната формула на ММА по света. Наскоро купиха другата лига - Pride и сега са тотален хегемон.

            Явно информацията ти е от "зората". Тогава нямаше категории и се млатиха кръчмарската, та и номерата на клана Грейси минаваха срещу едри побойници. От много време там доминират всестранно развитите играчи и никой не може да заложи на единия кикбокс или бразилско джиу-джитсу. Като видиш какво млатене и мачкане правят Филипович, Лидел, Кутюр и Орловски, всеки мач с някой по-лек от тях ще свърши бързо, безславно и най-вече безинтересно.

            Не знам боксовите ръкавици да допринасят за сътресенията. Те са да няма строшени челюсти, скули и най-вече стави по ръцете.

            Коментар


            • #51
              До: Игра в неделя 09.09.2007

              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
              Не знам боксовите ръкавици да допринасят за сътресенията. Те са да няма строшени челюсти, скули и най-вече стави по ръцете.
              И аз не знам за вакумната бомба и за това не я коментирам

              А относно UFC наистина може инфото да ми е старо и сега да има категории, но ако е така е жалко! Одавна не съм ги следил. Друго си е да видиш как некой хамал само щото е пренасял цял живот трупи и в глават си има само бетон пребива някое профи или пък как някой много техничен мъник души разни назобени бизони.
              Последно редактирано от mitkos; 13-09-07, 18:27.

              Коментар


              • #52
                До: Игра в неделя 09.09.2007

                Ми, интересувал съм се от физиологията на мозъчните сътресения и всичко опира до ускорението на черепа. Единственото, с което ръкавиците допринасят е, че не позволяват част от енергията да отеди за чупене на нещо, но от друга страна има загуби от смачкването на материала им. Та, затова казвам, че не знам по какъв механизъм ще повишат риска от сътресение. Обаче как се оперират строшени челюсти и скули съм чувал. Именно това е идеята на ръкавиците - да няма травми, които за дърго да извадят някого от играта. Нерентабилно е. По същата причина навремето много рядко е умирал по някой гладиатор. Били са са до кръв и до победа, но са се трепали по изключение или невнимание. Пак щото е било нерентабилно.

                А, по въпроса за хамалите, това беше при "детските болести" на този формат. От много време там тече селекция и във всяка категория господстват най-добрите в света. Хамалите по естествен начин отпаднаха. Грейситата - също. Вече никой не може да си позволи да е слаб в някой от елементите, защото конкуренцията е страшна. Поради същата причина никой майстор от леките категории не може да разчита, че ще се срещне с некомпетентен дангалак и има някакъв шанс. Така че категориите са най-естественото нещо в този случай. Иначе нищо няма да стане. И е така от поне 10ина години, та явно си гледал нещо апокрифно.

                Обаче на този ринг като нищо можем да строшим нечий нос, а изобщо не си струва.

                Коментар


                • #53
                  До: Игра в неделя 09.09.2007

                  Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                  Ми, интересувал съм се от физиологията на мозъчните сътресения и всичко опира до ускорението на черепа. Единственото, с което ръкавиците допринасят е, че не позволяват част от енергията да отеди за чупене на нещо, но от друга страна има загуби от смачкването на материала им.
                  Точно за ускорението на черепа говоря. Плътен удар с боксова ръкавица предизвиква по-голямо ускорение.

                  Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                  А, по въпроса за хамалите, това беше при "детските болести" на този формат. От много време там тече селекция и във всяка категория господстват най-добрите в света. Хамалите по естествен начин отпаднаха. Грейситата - също. Вече никой не може да си позволи да е слаб в някой от елементите, защото конкуренцията е страшна. Поради същата причина никой майстор от леките категории не може да разчита, че ще се срещне с некомпетентен дангалак и има някакъв шанс. Така че категориите са най-естественото нещо в този случай. Иначе нищо няма да стане. И е така от поне 10ина години, та явно си гледал нещо апокрифно.
                  Следих UFC много запалено до преди 2 години (преди 10 не съм имал интернет). Това което в момента са направили не е толкова близко до реалността. Както го описваш не ми звучи добре. Подобни формати по бокс, кикбокс, джудо и борба има много. UFC беше по различно и атрактивно понеже имаше съревнование между много разнообразни във всяко отношение бойци. Нещо като в игрите “Street fighter” и “Mortal combat” но без finish him, въпреки че и такива бруталии имаше ако съдията не се намеси на време.
                  Грйсовците определено имаха голям талант. Не мисля че може по този начин да се прави сравнение между бойци които не са се срещали реално. Възможно е сегашните бойци да са по комплексни, но пък Грейс умееха да душат и да се впиват като кърлежи и го правеха перфектно. Този спор е все едно да спорим кой е по силен – Batman VS Spiderman

                  Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                  Обаче на този ринг като нищо можем да строшим нечий нос, а изобщо не си струва.
                  Да строшим нос едва ли, може само на другия ден някой да има главоболие. Все пак когато ходиш с приятели целта не е да се доказва кой кого може да пребие. Това че в началото го пуснах по този начин си беше 100% шега, нито бокс нито на баскет бих си позволи да контузя някой умишлено. Може да съм варварин ама да не съм варварин Но ако те притесняват 10-те ми кг отгоре си кажи, ще ги смъкна за 2-3 седмици

                  Коментар


                  • #54
                    До: Игра в неделя 09.09.2007

                    Ускорението е функция на приложената сила, а не на площта. Така че ръкавицата няма никакъв принос към него.

                    Чистите граплъри изпаднаха от класацията, защото вече всички са добри във всяко отношение. Това, че някой раздава юмруци, не значи, че можеш да го пребориш на земята. Обаче докато се опитваш да го докопаш ще си аут.

                    А, сравненията са съвсем уместни, защото всеки настоящ участник е навътре я в джи-джитсу, я в борба или самбо.

                    Това са носа го казвам, че спокойно може да стане в суматохата. То и ние кво сме правили на противниците на баскетбола случайно...

                    Кви килограми ще смъкваш за 2-3 седмици? Съвсем ще се дехидратираш и повредиш.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X