Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

    Катерачните обекти на Боженица също са добро място

    Коментар


    • #62
      До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

      Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
      Гара Бов.
      Изглежда интересно, мерси

      Коментар


      • #63
        До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

        Долината на Ряката. Белинташ, Хайдук Кая, Караджов Камък, Момина Скала и тн.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #64
          До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

          Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
          Катерачните обекти на Боженица също са добро място
          Не се катерете на Боженица когато е мокро и влажно хвaтките се чупят много лесно!!!!! Иначе е много красиво място.
          Последно редактирано от братчеда; 29-04-09, 20:29.
          [B][COLOR=Red]
          SUZUKI DR 650 RS
          [/COLOR][COLOR=Red]
          [/COLOR][/B]

          Коментар


          • #65
            До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

            Първоначално публикуван от A_Skywalker Преглед на мнение
            Кажете някакви интересни места в Северозападна Бг, от Монтана съм.
            Иска ми се да се позанимавам с нещо интересно. Спортувам редовно, но е голяма скука, иска ми се нещо по екстремно.
            хаха, ами че там е рая бре човече... Врацата (скалите над Враца) естествено... и докато струпаш инвентар и опит за там потренирай на Лакатник. Първо "Алпийска", после "Вражите дупки". Не зная защо в последно време масово хората почват от "Вражите". Там туровете са доста тежички и за средняк като мен (турове основно 4-та до 7-ма категории) си е скука. А и "Жизел" е един от най-въздушните турове в границите на тези категории - под теб (доста под теб) само ИскърО, над теб - само небе...
            Бов...не бих го препоръчал за тренировъчен полигон за катерене... Освен ако не е ледено... Мокро, ронливо, малко екипирани скали (е поне когато преди 10-ина години бях за последно). Иначе за бивак, пикник, водопадуване, рапелясване на водопад си е чудно... За катерене - не.

            пп. с 30 м. въже какви ли рапели се правят

            Коментар


            • #66
              До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

              Първоначално публикуван от karies Преглед на мнение
              пп. с 30 м. въже какви ли рапели се правят
              Рапели по малко, но от сърце .. Хубаво е , че има и други хора с въжета... пооо-дълги.
              Каня ви на разходка!
              С водопади, каньони, скалички и пещерички.. повече подробности на линка в подписа.
              Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

              Коментар


              • #67
                До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

                Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                Каня ви на разходка!
                С водопади, каньони, скалички и пещерички.. повече подробности на линка в подписа.
                Мдам, хубаво си го замислила, много хубаво... На мен подобна идея ми се върти от десетина години впрочем, ама все нещо се случва ... И тази година е така, та... Приятно и безаварийно на вас. Аз за съжаление ще плакна очи само със снимките ви... Най-много завиждам за Мадара, другите обекти са познати:-)
                пп. и да подудна... ако фенерите са ви за "пещеричките" по-добре ги заменете с челници, поне още 1 резервно осветление (лично аз ходя с поне 3 вида осветление) и каски, че... тези работи искат уважение, подсигуровка и екипировка...
                пп2. и пак да подудна - внимавайте със змиите на Мадарското плато, че има доста... не че е проблем, но трябва да се внимава...
                пп3. видях, че има НАГРАДА!...ъъъ може ли неучастници да участвуват със снимки?:-)

                Коментар


                • #68
                  До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

                  Първоначално публикуван от karies Преглед на мнение
                  Мдам, хубаво си го замислила, много хубаво... На мен подобна идея ми се върти от десетина години впрочем, ама все нещо се случва ... И тази година е така, та... Приятно и безаварийно на вас. Аз за съжаление ще плакна очи само със снимките ви... Най-много завиждам за Мадара, другите обекти са познати:-)
                  пп. и да подудна... ако фенерите са ви за "пещеричките" по-добре ги заменете с челници, поне още 1 резервно осветление (лично аз ходя с поне 3 вида осветление) и каски, че... тези работи искат уважение, подсигуровка и екипировка...
                  пп2. и пак да подудна - внимавайте със змиите на Мадарското плато, че има доста... не че е проблем, но трябва да се внимава...
                  пп3. видях, че има НАГРАДА!...ъъъ може ли неучастници да участвуват със снимки?:-)
                  За Дуднене 1 - пещерите за които си мисля, не изискват нито предварителна подготовка (Курс) , нито катерене или лазене за да е наложително ръцете да са свободни, пък и дължината им не е голяма, биха били приятно ново изживяване за колегите от форума - предизвикващо емоции , но не и опасности.
                  Дуд - 2 Винаги внимаваме със змиите, тези безкраки красавици ...
                  Д - 3 Голямата нематериална награда може да се връчи само на присъстващите, снимките винаги са полезни и желани , но талисманите ще гарантират участието в мероприятието. Не че с монтаж няма да стане , ама пък да се лъжем сега ....
                  Защо не вземеш да дойдеш? Мини през някой зъболекар да те оправи и смело напред... Датата не е фиксирана така че кажи кога ти е по свободно - към 23ти или 30ти.
                  Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

                    Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                    Д - 3 Голямата нематериална награда може да се връчи само на присъстващите, снимките винаги са полезни и желани , но талисманите ще гарантират участието в мероприятието. Не че с монтаж няма да стане , ама пък да се лъжем сега ....
                    Защо не вземеш да дойдеш? Мини през някой зъболекар да те оправи и смело напред... Датата не е фиксирана така че кажи кога ти е по свободно - към 23ти или 30ти.
                    как ще ме оправи...най-много да ме развали, убие или нещо подобно...зъболекарите са най-върлите ми врагове
                    ахам, нещо не съм разбрал значи условията за участие, тюх изпуснах наградата
                    Благодаря за поканата, но не вярвам да мога. Впрочем, какъв ви е плана (в случай, че нещо измисля)? Като видях обектите, които са подготвени за покриване мислех, че поне за 5-6 дни става дума... Един лагер на Мадара за 2-3 дни, един на Дряново за 2-3 дни и за другото колкото остане
                    пп. и с колко инвентар ще разполагате... аз съм скромен - 3-4 примки, няколко прусека, 10-ина спита в наличност, 5-6 планки, екипирана седалка за мен+неекипирана за мен (преди 15 г и -25 кг, тоест за някой~60 кг),8-ца, рапелрак+няколко карабинера с муфи+45 м 15 г-но динамично еделвайсче...ех, хубаво беше, ама от 7-8 г-ни все няма време за ползване и вече се чудя кога ще ме остави някъде...
                    Останах с впечатление, че идеята е катерене на дряновските и мадарските скали+каквото има интересно между тях. Първите са добре екипирани и няма ядове, за вторите обаче ще трябва доста джаджинг...

                    Коментар


                    • #70
                      До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

                      Първоначално публикуван от karies Преглед на мнение
                      как ще ме оправи...най-много да ме развали, убие или нещо подобно...зъболекарите са най-върлите ми врагове
                      ахам, нещо не съм разбрал значи условията за участие, тюх изпуснах наградата
                      Благодаря за поканата, но не вярвам да мога. Впрочем, какъв ви е плана (в случай, че нещо измисля)? Като видях обектите, които са подготвени за покриване мислех, че поне за 5-6 дни става дума... Един лагер на Мадара за 2-3 дни, един на Дряново за 2-3 дни и за другото колкото остане
                      пп. и с колко инвентар ще разполагате... аз съм скромен - 3-4 примки, няколко прусека, 10-ина спита в наличност, 5-6 планки, екипирана седалка за мен+неекипирана за мен (преди 15 г и -25 кг, тоест за някой~60 кг),8-ца, рапелрак+няколко карабинера с муфи+45 м 15 г-но динамично еделвайсче...ех, хубаво беше, ама от 7-8 г-ни все няма време за ползване и вече се чудя кога ще ме остави някъде...
                      Останах с впечатление, че идеята е катерене на дряновските и мадарските скали+каквото има интересно между тях. Първите са добре екипирани и няма ядове, за вторите обаче ще трябва доста джаджинг...
                      Поканата е озаглавена Разходка - и е в раздела за разходките и не се планира масово катерене...а - разходка - без страх и много пот за колегите от форума... . И в Емен и в Хотница и до Преображенския има скали, на които всеки желаещ може да се порадва, но не са задължителни . Най- добре описани , с дължини и дати и нужен инвентар са скалите до Света Троица и на Устето ... Имам гидовник за там ... но нямам нужното време ...
                      Идеята на разходката е да ми зеленясат очите, че от вкъщи на работа през града и обратно - и всичко ми е сиво --- и така от доста време.
                      Въжето и седалката ще си ги нося , но няма да ни е фикс идея да ги ползвам. Ще има и офроуд варианти за достъп до точките - колегите от форума които не обичат асфалта ... само да ми остане време да опиша всичко ... а пък на моторизираните ще им е най-лесно ...
                      Странен парадокс във форума .. много хора се оплакват , че разходки не се организират ... а сега само аз си пиша в другата тема ....
                      За катерене на Мадара освен нощем и тайно - иначе май няма друг начин, понеже е защитен обект... Дивдядово в района е за катерене - и по-до Шумен ..
                      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

                        Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                        Поканата е озаглавена Разходка - и е в раздела за разходките и не се планира масово катерене...а - разходка - без страх и много пот за колегите от форума... . И в Емен и в Хотница и до Преображенския има скали, на които всеки желаещ може да се порадва, но не са задължителни . Най- добре описани , с дължини и дати и нужен инвентар са скалите до Света Троица и на Устето ... Имам гидовник за там ... но нямам нужното време ...
                        Идеята на разходката е да ми зеленясат очите, че от вкъщи на работа през града и обратно - и всичко ми е сиво --- и така от доста време.
                        Въжето и седалката ще си ги нося , но няма да ни е фикс идея да ги ползвам. Ще има и офроуд варианти за достъп до точките - колегите от форума които не обичат асфалта ... само да ми остане време да опиша всичко ... а пък на моторизираните ще им е най-лесно ...
                        Странен парадокс във форума .. много хора се оплакват , че разходки не се организират ... а сега само аз си пиша в другата тема ....
                        За катерене на Мадара освен нощем и тайно - иначе май няма друг начин, понеже е защитен обект... Дивдядово в района е за катерене - и по-до Шумен ..
                        Мдам, извинявам се, прочетох на две на три темата, понеже видях в заглавието свой отдавна мечтан маршрут и другото си го напаснах със своята идея Извинявам се отново, не съм писал и няма да пиша там, защото така или иначе нямам възможност за участие... А на вас - много приятно, отпочиващо и безаварийно
                        пп. бтв. това за Мадара ме изненада. Доколкото зная далеч не цялото плато е ПК. Така или иначе, ако има някакъв проблем (хъм, боя се че познавам доста добре закона за паметниците на културата, новия още ме мързи да прочета, де) той ще е за биене на спитове, евентуално клинове. За класика с ексендрици, френдове и клеми, еле пък горна осигуровка, просто никой нищо на никого не може да каже... А и съм чувал за турове на това плато, някои даже оборудвани, необорудвани съм виждал при 2-те си кратки посещения, единият даже на 20-ина метра от конника... Както и да е, ще питам колегите от Шумен, ако все пак събера време да се организираме някоя година...
                        Извинявам се за оффтопика и спама, няма повече, стана ми странно... Весело, приятно и безаварийно на вас отново

                        Коментар


                        • #72
                          До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

                          Първоначално публикуван от karies Преглед на мнение
                          Мдам, извинявам се, прочетох на две на три темата, понеже видях в заглавието свой отдавна мечтан маршрут и другото си го напаснах със своята идея Извинявам се отново, не съм писал и няма да пиша там, защото така или иначе нямам възможност за участие... А на вас - много приятно, отпочиващо и безаварийно
                          пп. бтв. това за Мадара ме изненада. Доколкото зная далеч не цялото плато е ПК. Така или иначе, ако има някакъв проблем (хъм, боя се че познавам доста добре закона за паметниците на културата, новия още ме мързи да прочета, де) той ще е за биене на спитове, евентуално клинове. За класика с ексендрици, френдове и клеми, еле пък горна осигуровка, просто никой нищо на никого не може да каже... А и съм чувал за турове на това плато, някои даже оборудвани, необорудвани съм виждал при 2-те си кратки посещения, единият даже на 20-ина метра от конника... Както и да е, ще питам колегите от Шумен, ако все пак събера време да се организираме някоя година...
                          Извинявам се за оффтопика и спама, няма повече, стана ми странно... Весело, приятно и безаварийно на вас отново
                          Ако мечтаните 6 - 7 дни ти се освободят - не пропускай да се похвалиш тук или да ни поканиш .. към мероприятието мога да добавя налични 3-4 карабибера , една осмица, осигурителна лента и седалка за слаботелесни ( до около 90 кг) Прусек и скромното ми Въже.
                          Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

                            Ако ви трябва информация за катерачни обекти и масиви и въобще красиви места за посещаване, ето в този сайт са описани много добре.
                            http://www.climbingguidebg.com/
                            Описани са местата и как да се стигне до тях, описани са масивите и отделните турове и как да се стигне до тях, колко са дълги, колко инвентар трябва какъв е подхода и слизане от тура и има и много снимки на дадените места, където може да видите за какво горе долу става въпрос.
                            Надявам се да съм бил полезен.
                            Поздрави.
                            Михаил Филипов 0887895169
                            As long as she still goes and runs well who cares about the Horse Power
                            Lockem in low and over the hills we go!!!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

                              Първоначално публикуван от Kent Преглед на мнение
                              още едно място, любимо за ходене
                              Оня ден ме хвана съклета и отскочих до едно мое любимо място, преди нощната :bounce:











                              За пръв път прониквам в една от килиите от горе /от към платото/. То било лесно бря :clap2:

                              На стената се виждат резки, сянката от една колонка пада в/у третата...Решихме че е нещо като календар 8-)

                              Здравейте!
                              Сега попадам на тази тема и ми стана интересно, кое е това любимо място и къде се намира?
                              Последно редактирано от Димо; 26-10-09, 15:04.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

                                и от мен няколко снимки
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X