Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

    Развитието до тук:

    На 15-ти заявих взимане на 16-ти между 11:00 и 15:00. Взели са ги в 15:20. Изпращача ги чакал до 15:00, и като не дошли, оставил пакета заедно с документацията пред вратата си (нали се сещате това как ще се случи тук ).

    Сега пътуват към мен. Предполагаема дата на доставка - 23-ти. В крайна сметка се оказа че са пратени с FEDEX "europe economy".
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

      Вече е в румънско. Да видим нашите хубавци дали ще ми я домъкнат утре, или пак ще я свършим по български. Засега все още твърдят че утре до 18:00 трябва да е при мен.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

        Въпросният Еконт ми скъсаха нервите.Поръчах си от британски сайт сума ти работи.Попълних техният "он-лайн" заявка и получих по мейла такива щуротии дето и техен служител не можеше да рачете( два пъти)
        Да ти е.ем и Еконта.
        Grand Cherokee WJ 4.7 V8
        Това е положението.

        Коментар


        • #34
          До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

          Първоначално публикуван от Karlos Преглед на мнение
          Въпросният Еконт ми скъсаха нервите.Поръчах си от британски сайт сума ти работи.Попълних техният "он-лайн" заявка и получих по мейла такива щуротии дето и техен служител не можеше да рачете( два пъти)
          Да ти е.ем и Еконта.
          Затова и пиша тук всякаква информация до която съм се докопал, предимно от личен опит. За мен засега Interparcel е добър вариант, поне за случая. А и цената е горе-долу приемлива за куриерска услуга с тракинг и всичко както си му е реда. А е евтина, защото е сухоземна. Със самолет "прехвърча" само от UK до германия.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

            Естествено и тук има български изпълнения. Според тракинга на Interparcel и Fedex, пратката от Румъния е върната в Германия.

            Звъннах във Fedex, от там ми казаха че пратката ще се достави от Интерлогистика, а не от Fedex, и ми дадоха 3-ти номер (номера, с който се следи през Interparcel е различен от номера, с който се следи през Fedex, а номера на итерлогистика е съвсем отделен трети номер), с който за звънна в Интерлогистика да проверим нещата. В крайна сметка, както и очаквах, пратката ще дойде утре при мен (вече е в България), което е добре. Обаче това не прави ситуацията по-малко смешна и побългарена.

            Като видях че е уж е върната в Германия, направо хлъцнах.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

              Има ли врачки да кажат докога ще е такава подигравка. Както знаете, доста продавачи , особено от Германия, не искат да работят с нас.
              Като махнем Германия и Англия, в списъците на други изпращачи, България не съществува. Европейски съюз! Да бе...
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #37
                До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Има ли врачки да кажат докога ще е такава подигравка. Както знаете, доста продавачи , особено от Германия, не искат да работят с нас.
                Като махнем Германия и Англия, в списъците на други изпращачи, България не съществува. Европейски съюз! Да бе...
                А повече от това не искат да работят с Италия. Не знам защо.

                Не съм имал особени проблеми с доставките за насам. В смисъл, обикновено ако някой праща извън държавата, винаги се е навивал да прати и до тук, макар обикновено цената да е малко нагоре.

                Не знам на какво се базират впечатленията ти.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

                  да копирам и тука моите мъки с Еконта :

                  "за кой ли път се убеждавам, че всичко трябва да е документирано и да го пише някъде, иначе после се бориш с вятъра ... това е относно Еконта

                  .... още със спечелването се свързах с еконт по телефона, да се информирам как стоят нещата и дали да плащам на продавача моторетката. Проведените разговори ме убедиха, че всичко е възможно, разпитах схемата им на действие и дали могат да взимат пратки от адрес, защото продавача продаваше само от място - отговорът беше да можем. На въпроса относно цената, ми казаха, че ще контактуват с офиса в Лондон и ще ми се обадят. И наистина се обадиха - 300лв цена доставка от продавача, до офис еконт България. Идеална работа си мисля, ама както казват по Дарик, да ама нее..... греда колеги

                  питах продавача за състоянието, увери ме че е добро, платих му моторетката на 800 лири и си чакама аз еконта. ОСНОВНАТА ми грешка, че трябваше да кореспондирам чрез писма. След около седмица пристига писмо от офис, еконт лондон, че не могат да приберат мотора, понеже им трябвала платформа, а те нямат такава за вътрешни превози из ЮК. Хубаво пиша пак на продавача, а той е от другата Англия дет се вика /демек на майната му от Лондон/, човека предполагам, че не е против да изкара още някой лев от мен /за което все пак евала/ не всеки ще кара мотори - пише ми, че има познати с бус, пътуващи до Лондон ама искат 200лири за това .....

                  ....е, какво да правя и стях и без тях, плащам му и тях и чакам. През това време пиша писмо до еконт, че ще им докарат до офиса пратката. Тук малко отклонение - на по-големи килограми 100 и нагоре, има услуга карго и цената на 100кг е по 2.14 кг. т.е. доставката би трябвало да бъде 214лв. Пиша им писмо,че мотора е 78 кг, с упаковка плюс 2-3-5 кг дали може да се сложи нещо и да се тарифира на тегло 100кг за да ми излезне доставката 214лв - отговарят ми да може, ще го опаковат и ще го изпратят на 23ти и да го чакам в офис еконт враца на 4 януари. Хубаво, вчера пътувам си за София, звъни телефон - добър ден, имате пратка с мотор, радостен минавам да си го пирбера и него .... и ... цена доставка е 360 лв. "Ами те колегите са го пуснали на килограм 78 по стандартна тарифа и излезна 360лв, свържете се с управлението"

                  Е то да, там момчетата не са виновни, на товарителницата пише 360 искат ми 360,

                  Но все пак съм доволен, въпреки,че трябваше да платя с близо 560 лв по-малко, ама .... ще си подредя кореспонденцията и ще пращам на управлението на Еконт, не че нещо ще се промени, но да си подам жалбата аз :“
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • #39
                    До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

                    и обобщено, доволен съм когато продавача праща нещата - идват от ЮК средно за една седмица. Обикновенно гледам, че са Роял Мейл, пристигат ми в пощата и всички сме доволни. Не съм доволен от ДХЛ пратките от германия идват за един месец. Не им знам схемата, но по номера на товарителница се следят при мен до Гърция, като до там стигат за два-три дни, след това къде скитосват - нямам на представа, а и на адреса ми ги кара куриер, а не Български Пощи, което е пак минус. В адреса ми е посочена пощенска кутия, а куриер и пощенска кутия са два различни индивида и не се понасят Ама досега от Германия само с ДХЛ пращат, сигурно им е промило мозъка на германците тия три букви.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #40
                      До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

                      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                      и обобщено, доволен съм когато продавача праща нещата - идват от ЮК средно за една седмица. Обикновенно гледам, че са Роял Мейл, пристигат ми в пощата и всички сме доволни. Не съм доволен от ДХЛ пратките от германия идват за един месец. Не им знам схемата, но по номера на товарителница се следят при мен до Гърция, като до там стигат за два-три дни, след това къде скитосват - нямам на представа, а и на адреса ми ги кара куриер, а не Български Пощи, което е пак минус. В адреса ми е посочена пощенска кутия, а куриер и пощенска кутия са два различни индивида и не се понасят Ама досега от Германия само с ДХЛ пращат, сигурно им е промило мозъка на германците тия три букви.
                      А аз съм получавал точно от Германия отново с Interparcel, Parcelforce или нещо от сорта. срещу 20 евра ми докараха електроженче, тежащо общо 12 кила, с опаковката. При това за 3 дни.

                      Не знам каква точно услуга на DHL си ползвал, но тяхна пратка до сега не ми се е бавила от никъде - Канада, USA, Китай, UK, Германия. Всичко си е идвало за максимум 5 дни.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

                        ДХЛ, пратка не знам, но по номера, на товарителницата дадена ми от изпращача, се следи до Гърция, от там по сведения на ДХЛ България пратката се поема от БГ пощи тъй като е евтин вариант на изпращането. Кашон 30х30х40 около 5кг, тръгва он Нюрнберг на 20 февруари и пристига на 18 март, за 20 евро. Утре ми пращат за 22евро доставка със застраховка роудбук по ДХЛ от Берлин, обещавам да се отчета в тази тема за колко време ще пристигне.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • #42
                          До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

                          Не знам защо, но при мен пратка за 2-3-5 дни за 20 евро от Германия никога не е пристигала.

                          Днес дойде пратката за която стана дума по-горе от Германия, изпратена на 26 март, т.е. две седмици.

                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • #43
                            До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

                            На мен ми дойдоха нещата с Импреса - около 3 седмици отне, ама празници ... ала .. бала ... цената си беше 1,5 паунда на килограм.
                            Доволен съм и пак ще ги използвам ...
                            Грандоман WJ 3.1 QD

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X