Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

    Случая:

    Купих от eBay части от търговец, намиращ се в London, UK. Търговеца, от който я купих беше обявил че не праща в България, но това, според Econt, не беше проблем. Вариантите са два - или търговеца я праща до офиса им в Лондон, и те после насам, или си заявявам самите те да организират взимането от адреса, и да се погрижат за всичко останало. Избрах втория вариант, понеже разликата в цената беше от порядъка на 10-ина лева, а и защото прецених че след като те ще вземат пратката, ще има по-малко потенциални проблеми.

    Да, да, ама не. Ето и как се "развиха" събитията:

    1. На 05.11.2009г. проведох разговор със служител на еконт, на когото описах случая, съответно ми беше заявено че всичко, което искам, е възможно и няма проблем да се изпълни. Изчислиха ми и съответната цена, която ме удовлетворяваше.
    2. Според указанията на служителя на Econt, трябваше да им изпратя заявка по e-mail, в която да укажа адреса от който трябва да се вземе, както и телефон за връзка с човека, от, който трябва да се вземе, и както и моите данни за доставка и телефон за връзка. И от тук започнаха меко казано смешните истории. Тоя e-mail го пращах 2 пъти в разстояние на 2 часа, понеже първия път така и не беше стигнал. До тук добре. Казах си - някакъв проблем с интернета, мейл сървъри и прочие.
    3. Специално позвъних да видя дали всичко е наред, и ми беше казано че всичко е наред, и да очаква обаждане или мейл с окончателните данни, които трябва да потвърдя. И зачаках.
    4. Получих мейла за потвърждение едва след уикенда - на 09.11.2009г. Съответно им отговорих че потвърждавам по e-mail, и дори звъннах да проверя отново дали всичко е наред. Казаха ми да очаквам обаждане с номер на пратка и всички други неща, че д мога да проверявам каква е хавата докато пратката пътува. Обаждане или e-mail така и не получих.
    5. На 12-ти или 13-и позвъних отново, попитах какво става. Казаха ми че ще кажат на служителя, отговарящ за пратката ми, да ми се обади. Междувременно, няколко пъти питах продавача идвали ли са за пратката, като на 12.11.2009г. той ми отговори че пратката е взета.
    6. Днес половината им телефони не работеха - поредния проблем. С триста зора се свързах, като първия път, след като служител ме пренасочи към съответния друг служител, който да ми даде информация какво става, така и никой не вдигна. Понеже съм настоятелен, след около час звъннах пак, чаках сигурно 5 минути докато някой благоволи да вдигне. Казаха че ще проверят и ще звъннат.
    7. Отново звъннах аз. Тоя път на националния им GSM номер, защото всички други, които знаех, не работеха. Казаха че имали транспорт в началото, в средата, и в края на седмицата, естествено по незнайни причини пратката ми не беше изпратена насам в началото на седмицата, а ще бъде пратена в средата. На настоящата седмица. Уведомиха ме с мазен глас че доставката траела 7 работни дни, и да очаквам пратката си към 25-27.11.2009г.

    Та, доставка от UK с куриер, ще отнеме 20 дни.

    Ако не беше тъжно, щеше да е смешно. А същите се бият в гърдите с акция "Да изкупим Британия". СМЕШКА!!!

    Та, ако някой има намерение да ги ползва, да има в предвид че може да му се наложи да почака 20 и повече дни. Всъщност колко ще чакам ще разбера чак като я получа. Все пак се надявам до нова година да дойде.

    За мен това е крайно неприемливо, некоректно, и за цените, които са обявили, неизгодно предложение за доставки на стоки по тоя начин. И съм вбесен от поредната българска измишльотина, с която някой без никакво притеснение се бие в гърдите, която в крайна сметка се оказва пълна измислица и само добро пожелание.

    ...за справка, пратки от UK с обикновена поща идват за около 4-6 календарни дни.

    Разполагам с всички e-mail-и от econt и от търговеца, от който купих въпросното нещо, а според телефонната им система всичко, дето сме приказвали се е записвало, така че и цялата работа съвсем лесно може да се докаже.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Случая:

    Купих от eBay части от търговец, намиращ се в London, UK. Търговеца, от който я купих беше обявил че не праща в България, но това, според Econt, не беше проблем. Вариантите са два - или търговеца я праща до офиса им в Лондон, и те после насам, или си заявявам самите те да организират взимането от адреса, и да се погрижат за всичко останало. Избрах втория вариант, понеже разликата в цената беше от порядъка на 10-ина лева, а и защото прецених че след като те ще вземат пратката, ще има по-малко потенциални проблеми.

    Да, да, ама не. Ето и как се "развиха" събитията:

    1. На 05.11.2009г. проведох разговор със служител на еконт, на когото описах случая, съответно ми беше заявено че всичко, което искам, е възможно и няма проблем да се изпълни. Изчислиха ми и съответната цена, която ме удовлетворяваше.
    2. Според указанията на служителя на Econt, трябваше да им изпратя заявка по e-mail, в която да укажа адреса от който трябва да се вземе, както и телефон за връзка с човека, от, който трябва да се вземе, и както и моите данни за доставка и телефон за връзка. И от тук започнаха меко казано смешните истории. Тоя e-mail го пращах 2 пъти в разстояние на 2 часа, понеже първия път така и не беше стигнал. До тук добре. Казах си - някакъв проблем с интернета, мейл сървъри и прочие.
    3. Специално позвъних да видя дали всичко е наред, и ми беше казано че всичко е наред, и да очаква обаждане или мейл с окончателните данни, които трябва да потвърдя. И зачаках.
    4. Получих мейла за потвърждение едва след уикенда - на 09.11.2009г. Съответно им отговорих че потвърждавам по e-mail, и дори звъннах да проверя отново дали всичко е наред. Казаха ми да очаквам обаждане с номер на пратка и всички други неща, че д мога да проверявам каква е хавата докато пратката пътува. Обаждане или e-mail така и не получих.
    5. На 12-ти или 13-и позвъних отново, попитах какво става. Казаха ми че ще кажат на служителя, отговарящ за пратката ми, да ми се обади. Междувременно, няколко пъти питах продавача идвали ли са за пратката, като на 12.11.2009г. той ми отговори че пратката е взета.
    6. Днес половината им телефони не работеха - поредния проблем. С триста зора се свързах, като първия път, след като служител ме пренасочи към съответния друг служител, който да ми даде информация какво става, така и никой не вдигна. Понеже съм настоятелен, след около час звъннах пак, чаках сигурно 5 минути докато някой благоволи да вдигне. Казаха че ще проверят и ще звъннат.
    7. Отново звъннах аз. Тоя път на националния им GSM номер, защото всички други, които знаех, не работеха. Казаха че имали транспорт в началото, в средата, и в края на седмицата, естествено по незнайни причини пратката ми не беше изпратена насам в началото на седмицата, а ще бъде пратена в средата. На настоящата седмица. Уведомиха ме с мазен глас че доставката траела 7 работни дни, и да очаквам пратката си към 25-27.11.2009г.

    Та, доставка от UK с куриер, ще отнеме 20 дни.

    Ако не беше тъжно, щеше да е смешно. А същите се бият в гърдите с акция "Да изкупим Британия". СМЕШКА!!!

    Та, ако някой има намерение да ги ползва, да има в предвид че може да му се наложи да почака 20 и повече дни. Всъщност колко ще чакам ще разбера чак като я получа. Все пак се надявам до нова година да дойде.

    За мен това е крайно неприемливо, некоректно, и за цените, които са обявили, неизгодно предложение за доставки на стоки по тоя начин. И съм вбесен от поредната българска измишльотина, с която някой без никакво притеснение се бие в гърдите, която в крайна сметка се оказва пълна измислица и само добро пожелание.

    ...за справка, пратки от UK с обикновена поща идват за около 4-6 календарни дни.

    Разполагам с всички e-mail-и от econt и от търговеца, от който купих въпросното нещо, а според телефонната им система всичко, дето сме приказвали се е записвало, така че и цялата работа съвсем лесно може да се докаже.
    А Български пощи не били качествени Еми кофти за тебе и инфо за другите. Добре че сподели, аз мислех чрез тях да си направя коледен подарък.. Явно съм изпуснал срока за поръчка, подаръка ще дойде най-вероятно след Нова година. Мерси и успех с поръчката.
    OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

    Коментар


    • #3
      До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

      Мразя да рева като ощипана мома, но досега Еконт са ми повреждали доста части които доставям през тях. Когато става въпрос за едрогабаритни части няма други, но са много зле. И Спиди са по подобен начин, за други няма какво да кажа, ползвам тези две компании.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

        Ох ох, да бяхте само вие с проблеми с Еконт. То не е било закъснения, сбърката или повредена стока. Но както беше казал поета "каквато ни държавата - такова ни всичкото"
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #5
          До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

          Търся си двигател за мотора от UK и смятах да ползвам Еконт като най-евтин вариант. Не ми е проблем да изчакам, колкото е необходимо.
          С анлийските пощи определено е по-скъпо, а другите не предлагат над 30кг.

          Коментар


          • #6
            До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

            Еми, истината е че до сега съм бил доволен от тях, но за доставки в страната. Никакъв проблем, особено при добре опакована стока.

            Обаче тоя срок ме разби!
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Обаче тоя срок ме разби!
              Най-вероятно чакат да се събере достатъчно стока, която да бъде изпратена до България, понеже едва ли кьораво и сакато се прибива да пазарува от Великобритания.

              Коментар


              • #8
                До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

                Първоначално публикуван от diecast Преглед на мнение
                Най-вероятно чакат да се събере достатъчно стока, която да бъде изпратена до България, понеже едва ли кьораво и сакато се прибива да пазарува от Великобритания.
                Напротив. Казаха че пращат стока 3 пъти седмично.

                А от там пазарува много народ, вЕрвай ми! По отношение на авточасти, и нови, и втора ръка, избора е огромен, а цените - ниски.

                Какти звучи преден диференциал от Terrano 2002г. за 30 лири? На мен ми звучи прекрасно! Не че съм се засилил да купувам де...

                ...освен това, заявих на 6-и, а те са до взели от търговеца на 12-и. 6 дни за доставка от Лондон до Лондон, как ти се струва?
                Последно редактирано от sparkybg; 16-11-09, 18:32.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Какти звучи преден диференциал от Terrano 2002г. за 30 лири? На мен ми звучи прекрасно! Не че съм се засилил да купувам де...

                  ...освен това, заявих на 6-и, а те са до взели от търговеца на 12-и. 6 дни за доставка от Лондон до Лондон, как ти се струва?
                  Не успорвам, че цените на повечето им стоки, от както падна паунда не са на далавера. Просто предположих, че може би не толкова голям брой хора пазаруват от там, че да им е толкова "натоварен" графика по изпращането на пратките за България.

                  Шестте дни за вземане от подателя могат да се обяснят по много начини и всичките достатъчно достоверни за да може да послужат за обяснение на забавянето им.

                  Държа да подчертая, че съм далеч от това да ги обвинявам в безотговорност, мързел и т.н. Що се отнася до вътрешните поръчки на територията на страната, работил съм много често с тях и винаги са идвали на време.

                  Същото мога да кажа и за всички останали, с които съм работил. Впечатление прави това, че по-малките фирми когато закъснеят с няколко часа (примерно идват привечер винаги се извиняват за закъснението). Просто прави хубаво впечатление...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

                    И аз мислех да ги ползвам за бъдещи покупки, но ме глождеше мисълта дали всичко ще бъде наред.
                    Относно услугите им в страната, само на мен ли ми се струва че цените се вдигнаха доста
                    .

                    Коментар


                    • #11
                      До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

                      Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
                      И аз мислех да ги ползвам за бъдещи покупки, но ме глождеше мисълта дали всичко ще бъде наред.
                      Относно услугите им в страната, само на мен ли ми се струва че цените се вдигнаха доста
                      Еми.. аз преди 2 дни работих с тях за в страната. Струва ми се същата цена.. Зависи какво си пращал/получавал
                      OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

                        Еконт пращат стоките си с някои от бусовете, които пътуват от Англия до България. Поне така беше преди месец и нещо. Та вместо да минавам през тях, аз просто поръчвам до адрес на познати, които карат багаж с бусове. Караха и за Еконт, последно като сме говорили. Имайте предвид, че там пощите стачкуваха до преди седмица и беше някъв ужас. Пратка от Гримзби до Лондон я чаках 14 дни. Щом обаче правят такива реклами и се имат за сериозна фирма трябва да се точни и коректни. Аз като ще поръчам говоря с тези с бусовете и ми казват кога ще има. Някой път се чака по 15 дни, но поне знам, че ще е така. Но, знаем, че тая интернет търговия и доставки крият своите рискове. Аз сега имам една стойка за кола с вградено хендфрий, на което микрофона не работа. Купено е от Англия преди 20 дни от мой познат и аз чак сега установявам. Ходи се разправяй още повече за 16 паунда. Тампоните на носача, които бях поръчал се оказаха за Пасат B6 /ако някой търси да казва/ - верно тройно по-скъпи от моите, ама сега тряя да ги продавам и тях, а нямам вина. Не че има общо с доставките де, но просто риска си го има при тоя начин на пазаруване.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                        Коментар


                        • #13
                          До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

                          Първоначално публикуван от Спас Спасов Преглед на мнение
                          Еми.. аз преди 2 дни работих с тях за в страната. Струва ми се същата цена.. Зависи какво си пращал/получавал
                          Стар монитор. 17" с кинескоп.
                          Купих го за 20 лв. доставката с куриера до офиса на куриера беше 22,2 лв.
                          Може и да е нормална цената, но ме озадачи малко.
                          .

                          Коментар


                          • #14
                            До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

                            Добре де, пощите като явление, съществуват от векове, тъкмо защото работят. Защо използвате пародиите им?
                            Миналата година май, бях пуснал тука онлайн движението на пратка от Петербург до София. С реномирания ДХЛ. Те разбира се са невменяеми, мандахерцането между София, Варна, и Мюнхен, две седмици, слабо прилича на адекватно поведение. Истинската чалга беше в това, че някой от тука ми върза кусур, че не съм си платил нам си кво. Глупостта на клиента неизбежно води до глупост на изпълнителя. На какво се чудите - не вдявам. Понякога човек трябва да признае че сам си е виновен, колкото и да не приемам това като текуща съвременна философия.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Доставка от UK с Econt - поредната българска смешка.

                              А, аз съм казал защо Econt. Защото търговеца на праща директно тук. Пощите и стачките им в случая не играят. Стоката се взима на вратата на търговеца от английски куриер, и се доставя до офиса им в Лондон. От там са те. Стачки тука не играят. За мен причината си е техни вътрешни неуредици. Но вместо да ме правят на луд "Ще се обадим" и т.н., можеха поне да кажат. Няма нищо лошо и наистина се случва. От сигурно 200 пратки вече, съм имал проблеми с 2-3. Най-големия кусур в случая им е че не ме държаха информиран. А номер на товарителница и начин за следене и до момента не са ми дали.

                              Риск при първо ползване на дадена услуга е ясно че има. Просто споделих какво да очакват други потенциални клиенти. Както казах от услугите им за България до сега съм доволен и не съм имал никакви проблеми, освен 2 разкарвания до централния им офис да си взема пратки, които изрично бях поискал да дойдат в офиса им на Цар Симеон.

                              Просто схемата не е това, което е нормално да очакваш. Пратки с InterLink express, например струва 20-ина лири за ресор на фероза. А това хем е много по-малко, хем е много по-евтино, хем го доставят по-скъпо, хем идва в пъти по-бавно.

                              За други случаи ще търся други варианти. Но все пак искам да подчертая че засега нямам основания да подозирам че със самата доставка ще има проблем. Просто срока е безумен.

                              ПП: И не изключвам вероятността при други поръчки схемата да работи добре и с по-човешки срокове. Аз се бях подготвил за между 10 дни и 2 седмици, но тия 20 дена направо ме утрепаха.
                              Последно редактирано от sparkybg; 16-11-09, 21:39.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X