Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закъснял технически преглед, как да процедирам

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Закъснял технически преглед, как да процедирам

    Привет колеги, покрай тази извънредна ситуация джипката ми е на паркинга повече от месец, сега преди малко се сещам, че през началото на май месец имам нещо да подновявам по документите на колата, поглеждам и виждам че трябва да се ява на ГТП на 24.04.20, тоест закъснял съм само с 6 дни, ще имам ли проблеми ако още утре отида на ГТП, ще имам ли глоба, а ако ме спрат, какво се прави, за първи път ми се случва от години да пропусна за ГТП, покрай извънредното положение и некаране на джипката, съвсем забравих?

  • #2
    Не се притеснявай за такова малко закъснение. Никой няма да ти направи проблем в пункта за преглед.

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси, ще отида до най-близкия пункт за ГТП, само дано да работят утре че нали е 1-ви Май

  • #3
    Никой нищо няма да ти каже, разбира се. Отиваш когато можеш.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #4
      На пункта за ГТП не правят проблем, че си закъснял. Ако пътьом те Фанат имаш глоба - 20 лв
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Ясно, ще гледам все пак да не ме спрат, макар че не са ме спирали от години за проверка, само да не ме застигне закона на "Мърфи"...., дано все пак стигна и мина безпроблемно ГТП

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Мърфи точно сега си има по-важна работа.

      • santaclash
        santaclash коментира
        Редактиране на коментар
        Полицай на улицата (извън КПП) не съм виждал от месец. Ако все пак видиш някъде, стандартната процедура- гледаш си пътя, в огледалата, а не в тях. Работи.

    • #5
      Без преглед свалят табелите, това ако не са на кеф. Иначе пишат фиш. Не е 20лв, ама малко повече. Номерът е да стигнеш до пункта без да те спира полиция. Това го казвам от опит. Две глоби имам от блеене. На другия ден се спука спирачна тръбичка. Да са живи и здрави, че ме спряха. Щях да карам още доста време, докато погледна документите. Просто иди до най-близкия пункт, вероятността някой да те спре за проверка е по-малка.

      Коментар


      • #6
        В пункта нищо няма да ти кажат, не ги интересува - една година бях закъснял с 2 месеца със Субаруто от заплесия, а после пикапа 2 години не беше минавал на преглед щото не се караше.
        С КАТ обаче нещата са "кошапраймся" - горе са ти го написали.
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #7
          За по-сигурно извикай платформа, и с нея до пункта
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • gimax
            gimax коментира
            Редактиране на коментар
            Не му давай такъв ъкъл,щото верно ще вземе платформа.

        • #8
          Карай внимателно до ГТП, да не стане някоя беля по пътя!
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #9
            Току що се върнах от ГТП за мой късмет, имаше такъв пункт буквално на няколко пресечки от нас, всичко мина безпроблемно, просто откак съм шофьор от 1995 год, никога не съм пропускал ГТП, та затова се бях притеснил.

            п.с. Междувременно установих неприятен проблем, спукано предно стъкло от нищото след едномесечен престой на паркинга, пуснах тема за съвет: https://offroad-bulgaria.com/forum/%...BA%D0%BB%D0%BE
            Последно редактирано от Еделвайс; 01-05-20, 09:14.

            Коментар


            • #10
              по ред причини колата ми беше без преглед от края на декември до преди месец. няма никакъв проблем, че си останал без преглед, аз си викнах репатрак, за да не се правя на келеш...

              Коментар


              • #11
                Само да отбележа, че без валиден преглед гражданската не е вакидна! Може би и Каското.

                Коментар


                • #12
                  Стига глупости. ГО няма нищо с прегледа. Това са ченгеджийски интерпретации на тема : "как да вземем някой лев отгоре на заплатата". Няма преглед, олеле, сега номерата, к'во шЪ праИм...Няма такова нещо. Никъде няма изричен текст, че ГО е невалидна ако няма преглед. Случаите, в които ГО не покрива рисковете, са изрично изброени в закона. Застраховани лица са собственикът, ползвателят и държателят. От тях само собственикът може да прави ГО, защото само той има голям талон у себе си.
                  Не се отнася обаче за Каското. Там застрахователят може да откаже да плати без преглед, по силата на договора.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • novatech
                    novatech коментира
                    Редактиране на коментар
                    Я пак? Иска ми се да видя застраховател да плати при липсващ ГТП. Е той ще плати , ама после ще нахлузи регреса към този без прегледа...

                • #13
                  При изтекъл ГТП, гражданската не е валидна, но само в случай, че водача на автомобила без ГТП виновно причини ПТП. Това е защото без ГТп няма право да се движи по пътищата.

                  Коментар


                  • #14
                    Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
                    При изтекъл ГТП, гражданската не е валидна, но само в случай, че водача на автомобила без ГТП виновно причини ПТП. Това е защото без ГТп няма право да се движи по пътищата.
                    Тъй де, то и за шофирането след къркане няма изрично споменато е гражданската, ама.....

                    Коментар


                    • #15
                      Няма тъй...дайте да четем КЗ,, че аман от свободни съчинения.
                      Има списък с неизправности, при които движението е забранено. Има и хипотеза в КЗ ако по време на движение възникне неизправност.
                      На прегледа искат ГО валидна. При сключване на застраховката никой не гледа преглед. Що така според вас?

                      Само за Каско трябва валиден преглед. Не ми се рови сега и съдебна практика. Със сигурност има. Ако ще доказвате нещо, нека е с текстове от закона. Аргументи..."един катаджия ми каза" ги зарежете.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • Стоян Боюков-Sariones
                        Стоян Боюков-Sariones коментира
                        Редактиране на коментар
                        За ППС без валиден ГТП И участващо в ПТП (с изключение на паркирано такова и с уговорката, , че не се е самозадвижило) какви са последиците? Залагам на личен регрес при положение, че е виновно, и неизплащане на обезщетение при невинно такова.

                      • santaclash
                        santaclash коментира
                        Редактиране на коментар
                        Куц е тоя кон, дето залагаш на него. Тъй като се наказва с глоба от 50 лева, непредставянето на МПС за преглед е сред маловажните нарушения по ЗДВП. И никъде няма забрана МПС без преглед да се движат по пътищата. Както и няма норма, която да приравнява непреминалото преглед МПС към технически неизправно.
                        Случаите на регрес са изрично изброени- общите са 433 ЗК и специфичните за ГО-в 500 ЗК. Извън тях регрес няма. ГО покрива риска за виновния. Това е условието да му се ангажира отговорността- вината.
                        За Каско могат да искат валиден ГТП. Там е друга системата. Ама то каското пък няма отношение към вината.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X