Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Винетка 2018

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    .. Добре, лошо няма...
    Ама за примерните шофьори пропуснаха да кажат, че трябва да се намали таксата... Щото нали и сега обявяват доста многомилионни печалби....
    Повече от 40 години го чакам този момент в който застрахователите ще почнат да ми плащат, ама нещо не се получава!
    И не съм чул по белия свят да се случва.

    Коментар


    • #92
      От: Винетка 2018

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Повече от 40 години го чакам този момент в който застрахователите ще почнат да ми плащат, ама нещо не се получава!
      И не съм чул по белия свят да се случва.
      Да ти плащат е ясно, че не може да се случи. Ама ти да плащаш, примерно, наполовина на стандартната премия, защото имаш 4-5 години без щети, го има отдавна. Но не и у нас.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #93
        От: Винетка 2018

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Ама за примерните шофьори пропуснаха да кажат, че трябва да се намали таксата... Щото нали и сега обявяват доста многомилионни печалби....

        Жорка пропуснал си го.
        Създава се база за оценка. Например 200 лв. За примерните ГО става 100 лв. за джигитите до 2,5 пъти базата. Или в числа 450лв. за един и също автомобил.
        Такъв е проекта с пбещание да стане в първите месеци на догодина.
        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
        freelander 1,8 2001g.

        Коментар


        • #94
          От: Винетка 2018

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Докато се радваме на уравниловъчни социалистически подходи няма да мръднем напред.
          Минетката е точно такъв прийом.
          Това всеки да плаща 1) еднакво и 2) предварително независимо колко ползва е меко казано безумие.
          Трябва да се радваме,защото ако ви е направило впечатление,след всяка промяна,уж за добро,става все по-зле.Морков няма,и не се очертава на хоризонта,та ще играе тоягата по гърбина.Винетка,ГО,данък мпс-нищо не е логично като цена,но не може да се очаква и да е,като всичко друго в държавата не е...Всичко си е навързано,и налудничаво като във филм на Костурица...Ама трябва да сме оптимисти.Ще става все по-скъпо да се притежава автомобил,ще има все повече дране на кожи.Обаче ако слушаме политиците,мнооого сме добре-някои вече си карат уикендите в Гърция.А ще се оплакват от винетки,че и с Порше ще ходят на протест

          Коментар


          • #95
            От: Винетка 2018

            Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
            За примерните ГО става 100 лв. за джигитите до 2,5 пъти базата. Или в числа 450лв. за един и също автомобил.
            Такъв е проекта с пбещание да стане в първите месеци на догодина.
            Сега ако може да се обясни как точно ще го определят джигита за да му вдигнат полицата , като ГО е "вързана" към колата , а не към джигита или примерния водач ...
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • #96
              От: Винетка 2018

              Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
              Жорка пропуснал си го.
              Създава се база за оценка. Например 200 лв. За примерните ГО става 100 лв. за джигитите до 2,5 пъти базата. Или в числа 450лв. за един и също автомобил.
              Такъв е проекта с пбещание да стане в първите месеци на догодина.
              Може и да съм го пропуснал... Пък може и да го 'пропуснат' при окончателното гласуване Теб ако те питат 'ти колко пари искаш да ти дадем безвъзмездно - 100 или 200лв' кое би избрал
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #97
                От: Винетка 2018

                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                Сега ако може да се обясни как точно ще го определят джигита за да му вдигнат полицата , като ГО е "вързана" към колата , а не към джигита или примерния водач ...
                Я си погледни полицата и виж дали на бланката няма раздел "Застраховани лица", в който се вписват собственик и ползвател!
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #98
                  От: Винетка 2018

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Я си погледни полицата и виж дали на бланката няма раздел "Застраховани лица", в който се вписват собственик и ползвател!
                  Погледнал съм я , има име на собственик , има графа за ползвател и в нея няма записано име ... пък собственика няма книжка , как ще го определят дали е примерен водач или джигит ... А ползвател можеш да напишеш всеки , и да я управлява кой да е , няма законово изискване да управляваш автомобил който не е твоя собственост - ето ти го джигита ...
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #99
                    От: Винетка 2018

                    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                    Погледнал съм я , има име на собственик , има графа за ползвател и в нея няма записано име ... пък собственика няма книжка , как ще го определят дали е примерен водач или джигит ... А ползвател можеш да напишеш всеки , и да я управлява кой да е , няма законово изискване да управляваш автомобил който не е твоя собственост - ето ти го джигита ...
                    На застрахователя мисля, че никой не му пречи да постави изискване в полицата да са вписани всички ползватели и да прилага най-високата тарифа, ако сред тях има джигит. Както и да откаже обезщетение, ако зад волана е бил някой невписан.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Винетка 2018

                      А далеч по-лесно е да се мине на персонално ГО.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Винетка 2018

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        На застрахователя мисля, че никой не му пречи да постави изискване в полицата да са вписани всички ползватели и да прилага най-високата тарифа, ако сред тях има джигит. Както и да откаже обезщетение, ако зад волана е бил някой невписан.
                        Te тогава ще настане истинския цирк... Т.е. ако не даваш автомобила на никой и си изряден - МОЖЕ да ти намалят ГО... Ако има вероятност да услужиш с автомобила на колега - НАЙ-ВИСОКАТА ТАРИФА, щото не знаеш точно на кой от колегите ще го дадеш и няма как да опишеш всички - вероятно ще има графа И ДРУГИ, а там - съвсем логично да е най-високата тарифа, защото може да попадне в ръцете на 'джигит'...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Винетка 2018

                          Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                          Жорка пропуснал си го.
                          Създава се база за оценка. Например 200 лв. За примерните ГО става 100 лв. за джигитите до 2,5 пъти базата. Или в числа 450лв. за един и също автомобил.
                          Такъв е проекта с пбещание да стане в първите месеци на догодина.
                          Бонус - малус!Има го от години , ма не в БГ

                          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                          Сега ако може да се обясни как точно ще го определят джигита за да му вдигнат полицата , като ГО е "вързана" към колата , а не към джигита или примерния водач ...
                          Като направят регистрацията да е свързана със СУМПС , за нетоварните коли.
                          И четейки

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Я си погледни полицата и виж дали на бланката няма раздел "Застраховани лица", в който се вписват собственик и ползвател!
                          бърже всичко си идва на място.
                          пп Много важен момент , собственик на автомобил , без СУМПС , имайки нужда от такъв да може да ползва регистрация.Но всичката отговорност да е на шофьора.Той не е ползвател , без собственикът вътре.Трябва да е закононарушител.
                          Последно редактирано от jeko47; 23-10-17, 20:00.
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • От: Винетка 2018

                            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение


                            Като направят регистрацията да е свързана със СУМПС , за нетоварните коли.
                            Нали това казвам , докато не стане ГО персонална и регистрацията на автомобила да свързана със СУМПС , всичко си остава само добри пожелания ...
                            VEREYA MOTORSPORT TEAM

                            Коментар


                            • От: Винетка 2018

                              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                              Нали това казвам , докато не стане ГО персонална ...
                              Аз пък казвам, че пак ще има писъци, защото за 1 семейна кола ще трябват 2 или повече ГО ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Винетка 2018

                                Ми нормално.
                                Риска като карам аз е един, като кара жената друг.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X