Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка 2018

    Чакайте сега - ей го на дъвчат новия Закон за местните данъци и такси... Такса боклука - според броя на живущите в апартамента
    Сега се чудя как например ще плащам данък боклук в 'курортния' ми апартамент... Не съм живущ там, а само инцидентен посетител...
    Цирка ще го погледаме на тази тема, и ако го решат въпроса - може да стане и с винетки, ГО и т.н.

    turtey, то риска е различен, ама май не е сума от двата риска
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Винетка 2018

      Семействата с повече от една кола са мнозинство. Все пак, както знаем още от 12те стола - автомобила не е лукс, а средство за придвижване.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Винетка 2018

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Аз пък казвам, че пак ще има писъци, защото за 1 семейна кола ще трябват 2 или повече ГО ...
        Ми не , няма да трябват.ГО е на собственика със СУМПС , а със вписаните ползватели , членове на семейството се оправя в къщи.При закрити врати.Ако газят лука - си купуват кола , плащат си ГО и си газят лука. Ако не - карат си с една ГО и еднавинетка всички.
        Е , само една кола , де.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • От: Винетка 2018

          Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
          Хм, ако въведат тол такса за леките автомобили ще стане още по-голяма олелия. Винетките ще ни се сторят без пари...
          Хм , ми ако продължаваме да търпим и гласуваме за тия...........
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • От: Винетка 2018

            На мен пък ми се струва, че няма справедлив начин да се определи на кой колко да му струва ГО, ако е персонална. Който шофира много, натрупва несравнимо повече нарушения назад във времето, отколкото някой съботно-неделен шофьор. Аз, без да работя като шофьор, имам навъртяни над 2 млн км с леки автомобили и бусове за 30 години, ПТП нямам. Мои познати навъртат по 5000 км на година, т.е. 20 пъти по-малко и имат златен талон. Как ще ни сравнят? Ще отидем на варианта - който шофира най-интензивно, ще плаща най-голяма ГО, ето това не ми се вижда справедливо. При това без да правим разлика кой шофьор е по-опитен на пътя и реагира и предвижда по-правилно. Последните години заради служебните автомобили всички фишове идват на мое име, независимо кой е карал. Това си е едно допълнително размотаване и губи време, за да припишеш фиша на действително виновния и не всякога имам време и възможност да го правя. И фишовете се трупат ли, трупат.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • От: Винетка 2018

              Бонус - малус , колега.Не е важно много , или малко караш.Бонус за който не се блъска.И обратното.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • От: Винетка 2018

                Не е толкова просто. Ето ви моя пример: Аз живея и работя в България, но 50% от времето (засега) съм в Люксембург - при приятелката ми.
                Плащам 2 ГО за 2 коли в БГ. Плащам и 2 винетки годишни за БГ.
                В Люксембург карам кола не всеки ден, но често. Когато пътуваме на дълъг път - винаги. Прятелката ми (с колата) си има ГО, с която може нейната кола да я кара всеки. Нарушенията и тежестите са за нея, освен ако не декларира, че не тя е шофирала колата, когато е извършено нарушението. Иначе ги поемам аз - ако съм си признал (да кажем).
                В Люксембург бонус-малус за ГО на кола работи. А и обикаляме 1/2 Европа без грижи.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Винетка 2018

                  Я, май ще пооправят малко световете с винетките:
                  https://nova.bg/news/view/2017/10/31...aign=onesignal
                  HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                  Коментар


                  • От: Винетка 2018

                    Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                    Я, май ще пооправят малко световете с винетките:
                    https://nova.bg/news/view/2017/10/31...aign=onesignal
                    Ами, глупости. Пак ще има поне 10 причини да плюнчат и да лепат/разлепват...

                    Коментар


                    • От: Винетка 2018

                      Що бе - ей го ... ОБЕЩАВАТ, че след 2 години МОЖЕ и да има електронна винетка.... Тогава ще плюнчим GSM-а на стъклото
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Винетка 2018

                        Като въведат тол системата, а с нея и електронните винетки, а с тях и еднодневните винетки, Масово ще паднат приходите от другите видове винетки: седмични, месечни, 3-месечни (за какво изобщо ще ги въвеждат) и годишни.
                        Така, както гледам, ще има още да отлагат.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Винетка 2018

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          ... ще паднат приходите от другите видове винетки
                          Размечтахме се нещо.

                          Споко, няма да паднат приходите.

                          А 3месечната винетка се въвежда за да се поръчва тираж на една печатница.

                          Коментар


                          • От: Винетка 2018

                            За мен най правилният начин за събиране на пътна такса е начисляване на процент върху стойността на горивата в полза на държавата . Плаща който кара, който не кара не плаща.Не може да сравняваме един БГ пенсионер с един БГ бизнесмен.Според вас кой на кого плаща данъкът?

                            Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • От: Винетка 2018

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Размечтахме се нещо.
                              ...
                              Пишат, че щяла да струва "някакви стотинки", което няма как да е вярно, разбира се. Дневната винетка според мен ще струва между 3 и 5 лв.
                              Ако струва 5 лв, значи с 10 лв можеш да отидеш на и да се върнеш от село. В момента това удоволствие струва 15 лв.
                              Моята статистика показва, че аз излизам около 10-15 пъти по републиканската пътна мрежа. Около 20 дневни винетки на година ме устройват. Тази година съм залепил 2 годишни винетки.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Винетка 2018

                                Първоначално публикуван от Lorax.bg Преглед на мнение
                                За мен най правилният начин за събиране на пътна такса е начисляване на процент върху стойността на горивата в полза на държавата . Плаща който кара, който не кара не плаща.....
                                Правилно друг път .
                                Първо , винетката съвсем не се отнася до всички категории пътища .
                                Второ , гориво се използва не само в автомобилите .

                                ... а па отделно "сравнението" на пенционерина с бизнесмена си е чиста доза популизъм в случая.
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X