Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Винетка 2018

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Бъркаш малко понятията .....
    Верно ?!
    Ти да видиш !


    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    ...Най много вземат от държавата тези които никога нищо през живота си не са и дали . Освен ако са работили нещо докато са по някакъв повод в затвора До тук аз колкото и да не искам цял живот внасям и имам подозрението че накрая няма да взема нищо .
    Тъй де , тъй .
    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    .... Железни аргументи.
    Всеки е свободен да плюнчи стикери .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #62
      От: Винетка 2018

      Имам една кола с годишна винетка.Ама мога да мисля и разсъждавам-може би.Кой е Андрешко,плюнчещият по стъклата и сменящ стикери,или държавния чиновник,измислил цялата тъпотия?Когато няма елементарна справедливост,естествени процеси на тарикатлък са нормален процес.Един човек кара една кола-две наведнъж не може,10-хептен.Ако се измисли винетката да е поименна,ГО-също,мисля че ще е по-добре.Отделно изминаващите повече километри рушат повече пътищата,от някой каращ например 3000 км/годишно.Тол такси за лек автомобил не се и предвиждат,ама не мога да приема за правилно,например любител на олдтаймери с 6 коли,да купува 6 винетки и 6 застраховки ГО за много малко карани автомобили

      Коментар


      • #63
        От: Винетка 2018

        Хм, ако въведат тол такса за леките автомобили ще стане още по-голяма олелия. Винетките ще ни се сторят без пари...
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • #64
          От: Винетка 2018

          Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
          Имам една кола с годишна винетка.Ама мога да мисля и разсъждавам-може би.Кой е Андрешко,плюнчещият по стъклата и сменящ стикери,или държавния чиновник,измислил цялата тъпотия?Когато няма елементарна справедливост,естествени процеси на тарикатлък са нормален процес.Един човек кара една кола-две наведнъж не може,10-хептен.Ако се измисли винетката да е поименна,ГО-също,мисля че ще е по-добре.Отделно изминаващите повече километри рушат повече пътищата,от някой каращ например 3000 км/годишно.Тол такси за лек автомобил не се и предвиждат,ама не мога да приема за правилно,например любител на олдтаймери с 6 коли,да купува 6 винетки и 6 застраховки ГО за много малко карани автомобили
          Ти, готов ли си да плащаш винетка между 200 и 700 лева? Приблизително така ще се оскъпи ако се контролира поименното ползване. А за пътища пак ше отиват около 50. За някои работи просто е безсмислено да се правят толкова тънки сметки, защото се късат и това не е непременно несправедливост.

          С поименна ГО е даже по-сложно ама някак сме закрепили положението.

          Някой с 6 олдтаймера едва ли е опрял до проблема с винетките и застраховките, които общо са около 1000 лева и са капка в морето от други разходи.

          Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
          Хм, ако въведат тол такса за леките автомобили ще стане още по-голяма олелия. Винетките ще ни се сторят без пари...
          Скоро, скоро.

          Коментар


          • #65
            От: Винетка 2018

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Общо взето, аман от тарикати.
            Аз си плащам на двете коли годишни винетки,който иска да си плюмчи.
            Знам и как се кара камион цяла година с месечна винетка.
            Ясене,затваряй темата!
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #66
              От: Винетка 2018

              Хм... Джавкаме се за винетките, а сега сравняваме с приятел (и тукашен съфорумец), че Каско+ГО за неговият Джип 2017 Summit са около 2(ДВА) пъти по-евтини отколко аз плащам за Overland (по-евтиния от Съммит модел), който е 2013г (т.е. с доста по-ниска остатъчна стойност)...
              Т.е. май сме евтини на брашното и скъпи на триците...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #67
                От: Винетка 2018

                Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                Ако знаеш колко хора мислят като теб... Всъщност да сме оптимисти - може пък и да достигнем да пенсия...от 200лв.

                За винетките - чета цялата тема и недоумявам, що писане се изписа за един резервоар гориво. Много ще спестим...манталитет!!!
                От 15 годишен работя все на трудов договор а през повечето време и на два . Беше преди 2 - 3 години . В събота по някое време на едно ръждиво тенеке си срязах ръката . Нищо сериозно обработих си и си превързах раната . По някое време следобед минах покрай студентска поликлиника да ми ударят една инжекция против тетанус . Сестрата викна един сънен доктор той погледна раната и с голямо недоумение ме изгледа и каза ти сам си се оправил защо въобще идваш ? Викам му ами аз такова за една инжекция против тетанус щото се порязах на доста ръждива ламарина . Сестрата ме изгледа гузно и каза ами то ваксините свършиха още миналата седмица мога да ти я бия ако си купиш долу от аптеката ваксина игла и спринцовка струват общо 2-3 лева . Аз оцъклих очи и отидох до аптеката да си купя ваксина игла и спринцовка . По пътя си мислех сам да си я бия ама си мисля така или иначе ще вземат пари за прегледа поне нещо да свършат . Та така се сетих за един приятел лекар който на времето ми каза пич най прекия път за оня свят е по пътека на здравната каса Плащаш не плащаш опреш ли до държавата си отекъл .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #68
                  От: Винетка 2018

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Плащаш не плащаш опреш ли до държавата си отекъл .
                  По принцип е точно така. От държавата полза няма (и не говоря за нашата, щото то е съвсем специфичен случай) Доколкото обществото не е узряло да се премахнат държавите остава да се мине на принципа - ползваш плащаш, не ползваш не плащаш. Премахването на преките данъци ще освободи много ресурс, както и ще премахне нуждата от огромно количество клатикурци чиновници, на които им плащаш да те проверяват дали им плащаш.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #69
                    От: Винетка 2018

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    огромно количество клатикурци чиновници, на които им плащаш да те проверяват дали им плащаш.
                    От тая сган няма да се отървем никога . Едва ли има по устойчив на промени цирей от държавната администрация .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #70
                      От: Винетка 2018

                      По темата, винетката си я купувам редовно за да ми е мирна главата, но мен друго ме тормози всеки пък като пътувам, например новата магистрала от разклона около Стара Загора - Бургас е станала на вълни и с леки коловози заради тежките камиони, които не са спазили масово ограничението да не карат при над определени летни температури.
                      За да не ми друса джипката се принуждавам често да карам към крайната лява лента която все още е относително гладка, заради това се налага да гледам постоянно към огледалото за задно виждане от каращи над 140 км/h Шумахери.
                      Не смятам че е нормално да плащаш за в лошо състояние и то доскоро направени нови магистрали, за старите да не говорим. Пътувал съм в Гърция, Турция, Англия там магистралите им са супер, чак нереално добре изглеждат, все едно пешеходци ходят само по нея, а кажете ми, будала ли съм че си купувам винетка и си я лепя както трябва на стъклото..?
                      Последно редактирано от Еделвайс; 21-10-17, 08:23. Причина: Пояснение

                      Коментар


                      • #71
                        От: Винетка 2018

                        Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                        ... Ако се измисли винетката да е поименна,ГО-също,мисля че ще е по-добре. ...
                        Ха на бас, че тогава пак ще има писъци, щото едно семейство с една кола, но 2 или повече шофьори, ще трябва да си плаща по 2 или повече винетки и ГО!
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Винетка 2018

                          Автоматизираният контрол при документ=автомобил е изключително лесен и ефективен....
                          Винетка и ГО можеш да следиш през камери и т.н... А ако са поименни - чий ще хванеш...
                          Пък и винетката зависи от типа МПС... Няма начин да е поименна - тя е привързана само към автомобила - колко амортизира този автомобил пътя...
                          Вече дали ще е на километър или обща годишна сума - това са детайли...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Винетка 2018

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Автоматизираният контрол при документ=автомобил е изключително лесен и ефективен....
                            Винетка и ГО можеш да следиш през камери и т.н... А ако са поименни - чий ще хванеш...
                            Пък и винетката зависи от типа МПС... Няма начин да е поименна - тя е привързана само към автомобила - колко амортизира този автомобил пътя...
                            Вече дали ще е на километър или обща годишна сума - това са детайли...
                            Поименни винетки са простотия, напълно съгласен с теб. Идеята е, да има гъвкавост. Днес ще си ида до село с джипа, плащам дневна винетка. Другия месец пак така. Зимата пада сняг, плащам месечна, ходя си на работа с него. Ама не 10 лв. за седмична, да я ползвам един ден. Пресен пример - колега си купи кола началото на Септември, има голям избор - 4 месечни или една годишна, с еднакъв срок на действие, все за 100 лв. Както се казва "Найс, а?"
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #74
                              От: Винетка 2018

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Автоматизираният контрол при документ=автомобил е изключително лесен и ефективен....
                              Винетка и ГО можеш да следиш през камери и т.н... А ако са поименни - чий ще хванеш...
                              Пък и винетката зависи от типа МПС... Няма начин да е поименна - тя е привързана само към автомобила - колко амортизира този автомобил пътя...
                              Вече дали ще е на километър или обща годишна сума - това са детайли...
                              Те англичаните са го измислили , колата се кара само от собственика , за да я кара някой друг (например съпругата ) трябва да е вписан в застраховката . И всички автомобили са вписани в една застраховка на един водач , имат си камери и billing address , ама си нямат баби и дядовци с 10 коли на тяхно име ... Докато номерът на автомобила не е "вързан" към водача и собственика на конкретния автомобил , проблемите винаги ще ги има ... Много ми е интересно да видя как ще санкционират баба Пенка от Горно Нанадолнище , защото автомобила и се е движил без електронна винетка и без ГО , и има 10 електронни фиша за превишена скорост ... От доста време наблюдавам една тенденция за купуване на автомобили без прехвърляне , само с малък талон ...
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • #75
                                От: Винетка 2018

                                Те и норвежците са го измислили - не ги интересува кой кара автомобила... Регистрираш си автомобила в електронен сайт, заедно с кредитната си карта...
                                И когато преминеш през определен платен участък камера хваща автомобила и - автоматично ти смъкват сума от предварително изтеглената сума. Като плащаш само за преминаване на определена точка от пътя... Не по дистанция, а например, че си преминал през дадено кръстовище, или даден мост... Доста нарядко. Като голяма част от пътищата са безплатни... Караш по 'инфраструктурно интересни места' - плащаш...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X