Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mercedes-Bеnz CL420

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Mercedes-Bеnz CL420

    Не е вече под моя юрисдикция друг разполага с него, аз само му подаван смес от време на време. А сега вече ще си ги сменяме, който има работа извън града ще ходи с Sката другия ще се стрелка с CL в града. Идилия

    Между другото на Sката взеха да излизат кирливите ризи една по една.
    Сутринта запали кофти с бял дим и заби грешка в подгревните свещи, турбо компресора не всеки път се държи адекватно, най-вероятно управлението на вакумите към него нещо...., има и слаби течове по разни връзки. Направо я закарах за тотална профилактика и ремонт при приятел педант.

    Коментар


    • #77
      От: Mercedes-Bеnz CL420

      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
      Не е вече под моя юрисдикция друг разполага с него, аз само му подаван смес от време на време. А сега вече ще си ги сменяме, който има работа извън града ще ходи с Sката другия ще се стрелка с CL в града. Идилия

      Между другото на Sката взеха да излизат кирливите ризи една по една.
      Сутринта запали кофти с бял дим и заби грешка в подгревните свещи, турбо компресора не всеки път се държи адекватно, най-вероятно управлението на вакумите към него нещо...., има и слаби течове по разни връзки. Направо я закарах за тотална профилактика и ремонт при приятел педант.
      "Всеки има право да бъде свободен",а ти се поробваш умишлено.Махай я овреме,ако не обичаш всекидневните изненади.
      ПАВКО
      0888802068

      Коментар


      • #78
        От: Mercedes-Bеnz CL420

        Едва ли след като я възстановя ще има изненади всеки ден. Компромиси с ремонтите няма да има.

        Коментар


        • #79
          От: Mercedes-Bеnz CL420

          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
          Едва ли след като я възстановя ще има изненади всеки ден. Компромиси с ремонтите няма да има.
          Аз имам мое виждане за този модел не искам да те разколебавам да не ме разбереш погрешно.
          Корифея Босса може да сподели,ама тогава ще станем двама с едно мнение и окочателно ще те разколебаем
          ПАВКО
          0888802068

          Коментар


          • #80
            От: Mercedes-Bеnz CL420

            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
            ... заби грешка в подгревните свещи,
            Малко да дам джокер че и аз скоро имах подобна грешка, може да е реле на подгревните свещи. Моето го ремонтирах(не аз де). Вътре има едни пластини които играят ролята на жичката при бушона, и те се прекъсват. При мен бяха изгоряли 2бр.(свещи). Пластините могат да се подменят с такива от всяко друго реле на дизелов МВ. Дебелината(съпротивление) е еднакво при всички модели МБ. Иначе ново реле струва около 300лв. Та, ако се окаже че проблема е в релето да знеш че може да бъде ремонтирано
            M57D30T1
            W450

            Коментар


            • #81
              От: Mercedes-Bеnz CL420

              Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
              Аз имам мое виждане за този модел не искам да те разколебавам да не ме разбереш погрешно.
              Корифея Босса може да сподели,ама тогава ще станем двама с едно мнение и окочателно ще те разколебаем
              Ай мале,какьв корифей сьм аз,гледам от тия да стоя далеч,че едно реле виждаш как е 300 кинта.Сьчетанието с модела,годината и нафтата в България нямат преборване.Не е до ремонт,ще я закара при пича в Несебър,ще я спретнат за там някакви пари и пак ще му трови нервите.Не е задьлжително да е мотор или трансмисия,тия проблеми големи не дават.Да не сьм лош пророк но електрика,електроника,окачване са си мамата тракали там.

              Иначе колата кефи,цвета е правилен,мотора си е дизел и като я стегнеш ще кара,но колко и с какви проблеми вече няма кой да каже,не е като да има 2 слабости в нея.
              Да не намразиш марката само,едно време аз така намразих Баварец покрай една кошница.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #82
                От: Mercedes-Bеnz CL420

                Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
                Аз имам мое виждане за този модел не искам да те разколебавам да не ме разбереш погрешно.
                Корифея Босса може да сподели,ама тогава ще станем двама с едно мнение и окочателно ще те разколебаем
                Аз съм твърда глава, докто не се убедя сам няма да го оставя този МВ

                Първоначално публикуван от josecuervo Преглед на мнение
                Малко да дам джокер че и аз скоро имах подобна грешка, може да е реле на подгревните свещи. Моето го ремонтирах(не аз де). Вътре има едни пластини които играят ролята на жичката при бушона, и те се прекъсват. При мен бяха изгоряли 2бр.(свещи). Пластините могат да се подменят с такива от всяко друго реле на дизелов МВ. Дебелината(съпротивление) е еднакво при всички модели МБ. Иначе ново реле струва около 300лв. Та, ако се окаже че проблема е в релето да знеш че може да бъде ремонтирано
                Колата е карана от руса кака, същата каза че една сутрин не могла да запали и в дарс и сменили релето. Предполагам че не са искали да сменят и свещите защото се късат лесно.

                Иначе днес вече проблема с подгрева е решен, сменихме 3 от свещите и всичко си дойде по местата. Проблема с турбото утре ще го борим защото тябваше да ни доставят нова свъзваща тръба, старат имаше малко откъртено парче и от там губеше налягане.

                Босс 15" джанти дали влизат на тея главини.

                Коментар


                • #83
                  От: Mercedes-Bеnz CL420

                  А влизат ма не е правилната джанта.Отвора на мерцедес е един и сьщ,дистанцията на дупките на болтовете е една и сьща,болтовете са ти различни от тия на другите модели Мерцедес та няма как да дадеш болт на заем на сестра ти която има джанта ма болтовете са и кьси за нея -пробвано.
                  Не е правилно защото модела иска над 42 офсет,а това го има само 140,220 модела и май новите,но тях не ги броя защото те малки джанти нямат.
                  Най-куцата джанта на 140 модела е 16 цола и няма 15.
                  С класа е и 126 модела,те имат малки джанти,но там са на другия край. На света с офсета - 11 или 12, има го в ония линк за джантите.
                  Остава всичко по средата,офсет под 42 и над 25 става за ц,е,слк,цлк.

                  Ти си с големи апарати,не влиза всяка джанта там,козата си иска прьч.


                  Сега ако питаш и как се сваля модела и сьвсем ще падна,за чий си и намислил 15 джанти?5Х112 ,Голф,Джета,Ауди,Ламборджини,Майбах май е тука...........

                  С 16 стои като скопен,влизат му в калниците баш като подарени,17 или 18 поне ако ще я караш.

                  Лично мнение,от 5 броя само моя е с 16ки,че като му сложа 18 и големи валяци и спира все едно сьм му дрьпнал рьчната.За С320 говоря,уж имал 230 коня пьк нещо само се натиска в земята с валяците.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #84
                    Re: Mercedes-Bеnz CL420

                    А честито. Имал съм такава кола и да знаеш, че изобщо не е приятна за поддръжка. Но пък кефа е голям. За амортисьорите има вече доста по-евтини решения, от сорта на 400 долара/брой в САЩ, а и в БГ има рециклирани с гаранция.
                    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                    Коментар


                    • #85
                      От: Re: Mercedes-Bеnz CL420

                      Няколко дена оправям бакия след бакия по колата. По двигателя смених всички тръби и маркучи на турбо пътищата, доста ТНТМ имаше там, след смяната на ел. клапан на турбото колата чувствително вдигна мощност. Въздушния филтър май беше на над 100000км. Безброй различни винтове и болтове бяха заменени с правилните. В купето при пускане на вентилатора се чуваше че закача някъде перката, отворих го и ОоОо чудо под капака открих жълта торбичка била под нея насаден вентилатор от голф или ауди, така насаден че..... Останах като пиян да гледам какво чудо са сътворили. Днес дойде правилния вентилатор с нов капак, стария го бяха окепазили, монтирах и всичко "заспа". А тунингования вентилатор едва ли е имал дебита на оригиналния и за това "майсторите" бяха лишили купето от всичките 4 филтъра. Естествено вече и те са по местата си. Понеже все повече ми харесва този МБ днес му подарих и комплект стелки за модела, за мое учудване бяха произведени в Германия и им личеше де Поръчал съм си още доста шукарийки ама като идват една по една ще споделям как става с тях.
                      За утре съм предвидил смяна на двигателното масло и това в АТ заедно със филтри (никой не знае сегашните на колко километра са)

                      В мозъка ми се насади една идея, да си направя печката със принудителни включване и дистанционно управление като при достигане на определена температура да се включват и вентилаторите в купето. Не знам обаче това дали е възможно!!!!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Mercedes-Bеnz CL420

                        Е сега от опит знаеш защо хората казват,че нямало евтин Мерцедес.

                        И аз сьм ти в отбора,взимам ги за по 5-6-8 и им слагам още толкова за да станат както заслужават,после ме питат дали ги продавам.Продавам ги,двийно на пазарната им цена кой ми даде и слизам веднага.

                        Това с печката е идейно,но според мен си пази силите и нервите за момента в който ще го подкараш.Зимата мина.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #87
                          От: Mercedes-Bеnz CL420

                          Не знам дали е болестно състояние, но на мен ми харесва да се занимавам с възстановяване на автомобили без значение от марката. Някак си ми е кеф когато една машинка започне да работи правилно, после пък ми идват и идеи за подобряване и става "мазало" Абе в общи линии който си купи от мен кола ме споменава с добро
                          Това последното изречение не го разбрах аз мрца си го карам, вече му навъртях 200км. затова казвам че все повече ми харесва
                          Следващия му подарък:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:331907317_o.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5354164

                          сегашните мигачи са пълни с вода иначе работят, мога да си гледам рибки в тях

                          Коментар


                          • #88
                            От: Mercedes-Bеnz CL420

                            Мислех,че си го вдигнал на трупчета и го поправяш.Аз нерви нямам да го сьбирам ако не е готов,на улицата ги ровя и отнема време да го сглобя за няма нищо и карам което вьрви.

                            Я да те зарибя тогава - модела има екстра хладилник който е вграден ПРЕЗ резервоара и седи между задните облегалки.
                            Модела има и рьчна както и електрическа масичка на облегалката на предната седалка,нещо като тия по самолетите.
                            Щорички имаш ли на задните прозорци?Оригинал ги има под номер Мерцедес и много лесно се монтират.
                            Ако не се льжа имат и вградени монитори за пьтниците на задната седалка.140 има и факс в Бизнес Едишьна та и 220 може да го има макар,че на кой му дреме - слагай барчето,хладилника и масата с щорите и после ще скиваш колко мераклии има да карат.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #89
                              От: Mercedes-Bеnz CL420



                              Горе 220 с маси,долу щори на 140 за идея само.



                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #90
                                От: Mercedes-Bеnz CL420

                                Имах снимка и с бири,но не я намирам.

                                Mercedes part #A220 830 0160 (нова е 1500$),на старо тук беше около 250,но ми трябва и резервоар с дупка, това вече става много.

                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X