Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Джип до 10-11000 лв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на Джип до 10-11000 лв?

    "Предварително се извинявам за тъпите въпроси, но сам не мога да се справя"

    Здравейте, колкото повече чета темите, толкова повече се обърквам.
    Мислех за GRAND Cherokee, но пукал главите.
    Другите, които гледах или гният, или много харчели, или возят дървено/това са все мнения оттук/
    Основното за мен е да не харчи много.
    Да вози прилично и да е по-нов .
    На състезания няма да ходя с него.

    Възможните :
    Jeep G.Cherokee
    KIA Sport
    Pajero
    Frontera
    Galoper
    Musso

    Благодаря на колегите, които ще намерят време да ми отговорят.

  • #2
    До: Избор на Джип до 10-11000 лв?

    Колега irkum,
    Недейте да се обърквате от това, което четете, пос-коро се опитайте да извлечете най-важното за вас и вашите нужди от съветите и впечатленията на останалите и така да формирате какво е най-добре за ВАС.

    Напълно нормално е ВСЕКИ един 4х4 да има проблеми - един или комбинация от такива. В крайна сметка имайте предвид и това, че конструкторите на всяка марка оставят и слабо място или "бушон" някъде по-веригата. Едни го проектират да бъде най-лесно ремонтируемото и сравнително евтино за смяна, други не толкова и така.

    Едни греят, други текат, трети не текат и не греят, но чупят едикакво си или пък гният. Едните са full time 4x4 (предпочитано от повечето за път), но пък имат проблеми с нещо, другите са Part-time 4х4, но пък им липсва нещо си, което го има при full time-a и т.н. Never-ending story са казали хората.

    Ако имаше идеалното решение, всички щяхме да го купуваме и караме отдавна.

    Опасявам се, че за бюджетът ви не би могло да се вземе нещо кой знае колко ново. От по-новите от Вашия списък (и за даден бюджет за всички) аз бих предпочел Фронтера или Галопер, като казвам, че няма представа от Кия Спорт. Гранда, както и Паджеро-то ще бъдат по-добре в някои отношения спрямо Фронтерата и Галопера, но за същите пари ще са по-стари.

    Успех!

    Коментар


    • #3
      До: Избор на Джип до 10-11000 лв?

      колега yaro прав както винаги,но ти гледай да е нещо читаво и да ти хареса,а годините не ги гледай толкова.има по-нови години и са пълни кошници,а има и по-стари години които са добре подържани.успех

      Коментар


      • #4
        До: Избор на Джип до 10-11000 лв?

        И да е икономичен...май такова чудо нема, даже и 100куб.см фиат панда 4х4 без да се включва двойното харчи 7/100 бензин. Да не харчи много трябва да е малък, ама тогава вози ужасно. И аз дража 'ем хубаво, 'ем ефтино и за здравина еша му да нeма...
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          До: Избор на Джип до 10-11000 лв?

          Добре да поставя въпроса така:
          Кой е най комфортен отзад . , т,е, най-подходящ за малко дете на 2,5г.?
          От лични впечатления в Черокито е с голяма седалка и супер комфортна возия.
          От другите изброени кой е подобен?

          Коментар


          • #6
            До: Избор на Джип до 10-11000 лв?

            Мисля, че Yaro ти е дал много изчерпателен и пълен отговор.
            Щом е важна возията, просто разгледай, повози на всичките и ще си прецениш.

            Коментар


            • #7
              До: Избор на Джип до 10-11000 лв?

              Аз доколкото съм чела и чувала, мога да кажа не си взимай Гнусо(Мusso).
              Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
              A2 (+)

              Коментар


              • #8
                До: Избор на Джип до 10-11000 лв?

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Колега irkum,
                Недейте да се обърквате от това, което четете, пос-коро се опитайте да извлечете най-важното за вас и вашите нужди от съветите и впечатленията на останалите и така да формирате какво е най-добре за ВАС.

                Напълно нормално е ВСЕКИ един 4х4 да има проблеми - един или комбинация от такива. В крайна сметка имайте предвид и това, че конструкторите на всяка марка оставят и слабо място или "бушон" някъде по-веригата. Едни го проектират да бъде най-лесно ремонтируемото и сравнително евтино за смяна, други не толкова и така.

                Едни греят, други текат, трети не текат и не греят, но чупят едикакво си или пък гният. Едните са full time 4x4 (предпочитано от повечето за път), но пък имат проблеми с нещо, другите са Part-time 4х4, но пък им липсва нещо си, което го има при full time-a и т.н. Never-ending story са казали хората.

                Ако имаше идеалното решение, всички щяхме да го купуваме и караме отдавна.

                Опасявам се, че за бюджетът ви не би могло да се вземе нещо кой знае колко ново. От по-новите от Вашия списък (и за даден бюджет за всички) аз бих предпочел Фронтера или Галопер, като казвам, че няма представа от Кия Спорт. Гранда, както и Паджеро-то ще бъдат по-добре в някои отношения спрямо Фронтерата и Галопера, но за същите пари ще са по-стари.

                Успех!
                +1
                П.П.Фронтера дълга база след 96г. вози доста добре, а и е С доста обширна задна седалка

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на Джип до 10-11000 лв?

                  Първоначално публикуван от irkum Преглед на мнение
                  "Предварително се извинявам за тъпите въпроси, но сам не мога да се справя"

                  Здравейте, колкото повече чета темите, толкова повече се обърквам.
                  Мислех за GRAND Cherokee, но пукал главите.
                  Другите, които гледах или гният, или много харчели, или возят дървено/това са все мнения оттук/
                  Основното за мен е да не харчи много.
                  Да вози прилично и да е по-нов .
                  На състезания няма да ходя с него.

                  Възможните :
                  Jeep G.Cherokee
                  KIA Sport
                  Pajero
                  Frontera
                  Galoper
                  Musso

                  Благодаря на колегите, които ще намерят време да ми отговорят.
                  Браво колега много внимателно си изчел всичко! Аз съм пред същия въпрос поставен- търся си джип. Но понеже всичките съм ги имал и ги знам какво представляват и за това не мога да се спра на нищо.
                  Просто си обикалям с парите и чакам да изпадне нещо доста под пазарната стойност за да не ме е яд като почнат ремонтите. Последно май съм се спрял на ленд крузър 70, ама аз искам да е с 4 врати ,а то такива нещо не изпадат често......

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на Джип до 10-11000 лв?

                    Абе сънувах Ровер Диско, ама незнам:-)

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на Джип до 10-11000 лв?

                      Много правилно си сънувал!
                      Само при избора на конкретния автомобил гледай да не са му взели вече душата. Вярно, че аз съм пристрастен, но за тези пари едва ли ще намериш по-разумен компромис.
                      Диско не гние повече от другите, разходът му е около 10/100 без жалене, при това динамиката му е прилична съпоставимо на разхода, а за возията мисля, че няма смисъл да го хваля - легендарна е.
                      Ха, ха, ха, от Мото Пфое трябва май да ме вземат за рекламен агент!
                      Иркум, нещата, които говоря са истина, само последното беше майтап.
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор на Джип до 10-11000 лв?

                        1. Купуваш Land Rover Discovery 1 - 1996-300tdi със скорстна кутия R380.
                        2. Проверяваш да не е изгнило и да не е прегрявано.
                        3. Откриваш си сметка/дебитна карта/ VISA и вкарваш 1500 евро.
                        4. Регистрираш се в английския сайт www.paddockspares.com. Трябва да имаш
                        и е-mail адрес.
                        5. Поръчваш си каквото ти трябва и след 20 дни ти го носят на вратата. Транспорта до 30 кг излиза под 100 лева, т.е. направи си добре сметка и поръчай колкото се може повече неща, които не са тежки.
                        Успех !
                        Land Rover Discovery 1-300tdi

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор на Джип до 10-11000 лв?

                          Диско-то никак не е лош вариант.
                          Цените вече доста им паднаха (нормално е, все пак са две поколения назад от актуалния модел на пазара) и за около 10.000лв. може да излезе прилично 300tdi (след 1995г.).

                          При Дискавъри ще спечели:
                          - икономичност. Дизела е тромав и не върви много, но определено е най-икономичен в класа си
                          - комфорт. Има доста приятен интериор (според мен) и екстериор (въпрос на вкус, аз го харесвам).
                          - с частите, колегите твърдят, че няма проблеми

                          Е, има и мимуси естесествено...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Избор на Джип до 10-11000 лв?

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            Диско-то никак не е лош вариант.
                            Цените вече доста им паднаха (нормално е, все пак са две поколения назад от актуалния модел на пазара) и за около 10.000лв. може да излезе прилично 300tdi (след 1995г.).

                            При Дискавъри ще спечели:
                            - икономичност. Дизела е тромав и не върви много, но определено е най-икономичен в класа си
                            - комфорт. Има доста приятен интериор (според мен) и екстериор (въпрос на вкус, аз го харесвам).
                            - с частите, колегите твърдят, че няма проблеми

                            Е, има и мимуси естесествено...
                            Понеже и мен ме заинтересувахте и порових обявите ама няма нито едно с 3.0тди. Едно интересно има 2.0 с газова инжекция

                            Коментар


                            • #15
                              До: Избор на Джип до 10-11000 лв?

                              Диското, за което става въпрос е с обем на двигателя 2.5 TDI, а самият двигател е 300 tdi. Има много писано по въпроса.
                              Освен това препоръчвам ти да е с 4 врати - с 2 е малко неудобно.
                              Успех
                              Land Rover Discovery 1-300tdi

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X