Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Full Time или TOD за зимата ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Full Time или TOD за зимата ?

    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
    Палих ги днес и трите Кии без проблеми. -17 показваше термометъра. Добавки нямам никакви.

    п.п.п.с. Скорошен случай със Сиида. Няма палене след студа.

    Колко пъти да ти обяснявам и лъжата е изкуство.
    Той си знае .
    Просто съвпадение. Проблема беше съвсем друг и няма нищо общо с температурата и горивото.

    Коментар


    • От: Full Time или TOD за зимата ?

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Просто съвпадение. Проблема беше съвсем друг и няма нищо общо с температурата и горивото.
      Абе човек,темата е за друго,това мнение е грешка,защо продължаваш да спамиш?!?!?!?!?
      Р.S Съжалявам,ама не се сдържах
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • От: Full Time или TOD за зимата ?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Я кажи как е устроен тракшъна на Диско 2 ?
        Май никой не отговори. Ако е, моля за извинение. Диско 2 тракшъна му стиска спирачките. Нищо повече от това. Проста система, която на асфалт помага. В оффРойда,както вика Петьо, пречи и то здраво. Лично съм го видял. Аз ..... WRC не стигнах, ама съм си научил урока. Карам Диско 1 без никаква електроника и за да е ужаса пълен на това време с кални гуми. Други нямам. Плъзгам се всекАк и всекогАш, но още не съм измачкал раскето. Мога и демо да направя.
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • От: Full Time или TOD за зимата ?

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Това силно ме озадачава. Как по-точно, ондеманд с предно основно може да предаде 100% на задния?
          Няма такову изродче. Haldex е програмируем, но до 50/50.

          Коментар


          • Full Time или TOD за зимата ?

            Халдекса нищо не му се програмира. Той механично си "усеща" разликата и затяга.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • От: Full Time или TOD за зимата ?

              Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
              ......тракшъна му стиска спирачките. Нищо повече от това. Проста система, която на асфалт помага. В оффРойда,както вика Петьо, пречи и то здраво.....
              E, въпреки всичко може да те 'побутне' някъде, където си я окъсал...
              За сериозен офроуд си има други изисквания, но за зимата тези системи си работят достатъчно добре...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Full Time или TOD за зимата ?

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Халдекса нищо не му се програмира. Той механично си "усеща" разликата и затяга.
                Не е баш тъй. Има халдекс дето се управлява електронно. Примерно тоя на Golf 4 4х4 .

                Коментар


                • Full Time или TOD за зимата ?

                  Извинявам се, за торсен говорех. След 5 бири не трябва да се пише.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • От: Full Time или TOD за зимата ?

                    Е нали за ондеманд говорите, какъв торсен?
                    Иначе, за Х-драйв се носят слухове, че разпределя до 100% отпред или отзад, според както реши...

                    Коментар


                    • От: Full Time или TOD за зимата ?



                      Ето го X-drive-a. От 4:44мин.

                      Не е X drive. Прав си.
                      Последно редактирано от Вико; 20-01-17, 10:05.

                      Коментар


                      • От: Full Time или TOD за зимата ?

                        Аа, не така. Не съм разработил аз Х-драйв и не съм наследник на Квант. Казах само какво се говори
                        ПП И само за сведение, че сега загледах клипа, Е46 е фултайм, а не Х-драйв.

                        Коментар


                        • От: Full Time или TOD за зимата ?

                          Хубаво клипче, но защо не видях нито един джип да се пробва?
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: Full Time или TOD за зимата ?

                            Е имаше джипове - P38, Патрул, Паджеро, Ленд Круйзър ...

                            Коментар


                            • От: Full Time или TOD за зимата ?

                              Руснаците бяха пускали видео на някакъв тест на ролки на новото ГЧ, но Ларедо (т.е. без ELSD) и то в автоматичен режим, и без да сравнят различните режими (например само с едно предно колело на асфалта най-удобния/правилен режим би бил ROCK - блокирана раздатка на LOW, блокиран диференциал, а предния/отключения диференциал - контролиран много фино от спирачките за да прехвърля въртящ момент към правилното колело)......
                              Сравняваха го с някакво ново БМВ Х, но забравих дали бе Х3, Х5 или Х6....
                              Да, теста бе малко ляв (коментирали сме го точно с участника в теста), защото например 'бягането' встрани по ролките го смятат за негатив - ами да бяха натиснали колата отстрани, за да не се допира до ръба на ролките...

                              П.С. май тук бе:
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • Full Time или TOD за зимата ?

                                Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение


                                Ето го X-drive-a. От 4:44мин.

                                Не е X drive. Прав си.
                                Този клип тества проходимост, не пътно поведения. Много е ясно, че джипка с 3 100% блокажа ще мине и замине.

                                Ето един хубав клип on demand ( Auto от клипа) vs full time ( Manual от клипа).

                                https://www.youtube.com/watch?v=-pDtEB6Rs0M&app=desktop

                                Пребройте кой колко пъти настига другия.
                                Последно редактирано от Jimi; 20-01-17, 11:13.
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X