Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Корола или Пежо 307

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тойота Корола или Пежо 307

    Здравейте
    Виждам, че до тук в темата коментирате предимно дизелов двигател. Интересува ме имате ли мнение относно 307 1.4 16V, защото искам кола която да отговаря на малкия данък и да мога да сложа и газ. Имам притеснение с дизеловите относно дюзите и маховика на съединителя. До сега срещнах доста отрицателни отзиви за това, а и на пазара намирам предимно с дюзи на Сименс. И другото което искам да попитам е - климатик или климатроник.

    Коментар


    • От: Тойота Корола или Пежо 307

      Карам бусче Пежо дизел вече 145000 км-бензинките на Пежо не са добри,харчат и масло.А и 1,4 е базов,мноко слаб мотор,с който няма да можеш да изпреварваш.Съединител още не съм сменял,1 реглаж на помпа и дюзи.Ама моето е много дърто-1,9ТД,307 с такъв мотор няма.Естествено че климатроника е за предпочитане,при равни други условия.Ако искаш малък данък,двулитров дизел с 90 коня-пак може да сложиш газ

      Коментар


      • От: Тойота Корола или Пежо 307

        Първоначално публикуван от Macencetto Преглед на мнение
        Здравейте
        Виждам, че до тук в темата коментирате предимно дизелов двигател. Интересува ме имате ли мнение относно 307 1.4 16V, защото искам кола която да отговаря на малкия данък и да мога да сложа и газ. Имам притеснение с дизеловите относно дюзите и маховика на съединителя. До сега срещнах доста отрицателни отзиви за това, а и на пазара намирам предимно с дюзи на Сименс. И другото което искам да попитам е - климатик или климатроник.
        10 години и 4 месеци го имам 1.4 16v во 307 Break кутија и сум многу задоволен. Имам вградено гас од 36000 км и до денес (128000) си работи беспрекорно. За "испреварвање" нема проблем сепак е 90 коња. Нај голема потрошувачка на гас низ град (кога возам "идиотски") е 10 литра. Надвор од град на отворено со едно полнење (40 литра сад) стигам од Скопје до Стара Загора [emoji12] и тоа со 140 по магистралата. Сепак што и да земеш на крај зависи од тоа што ќе начекаш.

        Коментар


        • От: Тойота Корола или Пежо 307

          Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
          Карам бусче Пежо дизел вече 145000 км-бензинките на Пежо не са добри,харчат и масло.А и 1,4 е базов,мноко слаб мотор,с който няма да можеш да изпреварваш.Съединител още не съм сменял,1 реглаж на помпа и дюзи.Ама моето е много дърто-1,9ТД,307 с такъв мотор няма.Естествено че климатроника е за предпочитане,при равни други условия.Ако искаш малък данък,двулитров дизел с 90 коня-пак може да сложиш газ
          Пежото за което говоря е след 2005 г и е 90 к.с. новия мотор. Сигурно говориш за по малкия мотор.

          Коментар


          • От: Тойота Корола или Пежо 307

            Разхода на дизела е около 4,5-5.
            Газова уредба е около 1000.
            Трябва да пресметне за колко километра се изплаща газовата.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • От: Тойота Корола или Пежо 307

              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
              Разхода на дизела е около 4,5-5.
              Газова уредба е около 1000.
              Трябва да пресметне за колко километра се изплаща газовата.
              Газта по-скоро 700 за тая кола. Ако ще смятаме - дюзи, помпа...за дизела, все пак е на 13 години и не е на 140 х.км., каквото и да те убеждават.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • От: Тойота Корола или Пежо 307

                Всичко е на късмет с колите втора ръка.
                То и маховика е приключение и екологията.
                Но пък и при бензинките може да се хвърли човек в приключени, при 308 има един хубав двигател мисля разработка на бмв.

                Ние изхождаме от това, че всичко ще е наред и разглеждаме само разхода на гориво като разход, инвестиция и изплащане.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • От: Тойота Корола или Пежо 307

                  Да не отварям нова тема.
                  Заглеждам разни баничарки Партнер и Берлинго с 2.0 хди 90 к.с.
                  Този мотор читав ли е и даяни ли на италианска употреба
                  Ще взимам нещо пътническо което хем да е супер евтинко - говорим за 1.5-3к с всички разходи.
                  Хем ще се кара инцидентно хем да е куче и да се разчита на него.
                  Гледам в Германия са по 750 евра та така.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • От: Тойота Корола или Пежо 307

                    ХДИ е дизел, хвалят ги много тези мотори.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • От: Тойота Корола или Пежо 307

                      Това е мотора.Тия,евтините,са пред разпад

                      Коментар


                      • От: Тойота Корола или Пежо 307

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Да не отварям нова тема.
                        Заглеждам разни баничарки Партнер и Берлинго с 2.0 хди 90 к.с.
                        Този мотор читав ли е и даяни ли на италианска употреба
                        Ще взимам нещо пътническо което хем да е супер евтинко - говорим за 1.5-3к с всички разходи.
                        Хем ще се кара инцидентно хем да е куче и да се разчита на него.
                        Гледам в Германия са по 750 евра та така.
                        Мотора е добър. Случва се на повечко километри да духне гарнитурата.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Тойота Корола или Пежо 307

                          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                          Всичко е на късмет с колите втора ръка.
                          То и маховика е приключение и екологията.
                          Но пък и при бензинките може да се хвърли човек в приключени, при 308 има един хубав двигател мисля разработка на бмв.

                          Ние изхождаме от това, че всичко ще е наред и разглеждаме само разхода на гориво като разход, инвестиция и изплащане.
                          Да, мотора си е лайно. Мисля заедно го разработиха. Блока на пежо, главата бмв.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Тойота Корола или Пежо 307

                            Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                            ...бензинките на Пежо не са добри,харчат и масло.А и 1,4 е базов,мноко слаб мотор,с който няма да можеш да изпреварваш. :
                            От почти 5г карам Пежо с 1,4, но 75к.с мотора - много си е добър даже, масло за 10000 км до смяна досега никога не съм доливал, нито пък съм имал каквито и да е проблеми с мотора. Бих казал, че е доста икономичен (карам на бензин, няма газ), но по-принцип карам умерено, не го рендосвам. С другото съм съгласен, слабичък е. Зависи все пак какво търсиш - мощност/скорост или икономичност. За здравината, ако естествено е поддържан двигателя, нямай притеснения.
                            Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                            Коментар


                            • От: Тойота Корола или Пежо 307

                              Имаме вкъщи кола с тоя мотор. Под 8,5 градско не е падала никога, обикновено е 9/100. Извънградско под 6,5 не пада, ама това при каране като да стигнеш утре. С магистрални скорости е съпоставим разхода с градския. Повече от 120-130 не се кара, че е много некомфортно.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Тойота Корола или Пежо 307

                                При мен разхода е доста по-нисък, но зависи и от десния крак все пак. Пък и моята е по-лека от 307, което е от значение. Но да не разводнявам темата, коментара ми беше само за двигателя, не конкретно за 307-та.
                                Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X