Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Корола или Пежо 307

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тойота Корола или Пежо 307

    307 1,4? Преди време се бях замислил сериозно за 307, но заглеждах само 2,0 136к.с. тъй като 1,6 ми се виждаше малък и слаб за това купе и като се знам как карам 1,6 би горял дори повече от 2,0. 1,4 може да не е лош двигател, но за 106, дори за 206 ми се вижда леко малък.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • От: Тойота Корола или Пежо 307

      За 2.0 XD - от 9 години имаме и караме Peugeot 206 с такъв двигател. Досега не е създавал никакви проблеми. Маслото трябва да е все пак прилично, като за дизел с турбина, не се долива от смяна до смяна. Често срещан проблем е т.н. демпферна шайба на колянов вал, която задвижва ремък-аксесоари. Разслоява се гумата между двете части, после превърта. По-лошият сценарий е да протрие пластмасата към ангренажа и да се напъха под ангренажния ремък. При прехвърляне на зъби, обаче не криви клапани, биели и бутала, а само чупи две - три кобилици. Имат отслабено място за това. После се сменят к-т кобилица и евентуално хидравлични повдигачи. Надолу моторът си остава здрав.За автомобил с размера на 206 този мотор е повече от достатъчен. Дори при Partner се справя добре, но с малко по-висок разход. При 206 гори около 5,6 - 6 литра на 100 км.
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • От: Тойота Корола или Пежо 307

        Да, при 206 горе-долу е такъв разхода - 5,5-5,8 извънградско. В града е твърдо под 7/100 - с 42-47 литра минавам 700км. Това е при градско в Търново, което през последните години в пиковите часове стана доста изнервящо по главните улици. Засичам си разхода откакто съм купил колата (почти 5г), винаги зареждам догоре и на една бензиностанция, така че данните са абсолютно точни. Но както каза и колегата, за 307-ца мотора 1,4 не е подходящ. Моето мнение - 2,0 бензин или дизел, но без 1,4HDI (добър е за 206/206+).
        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

        Коментар


        • От: Тойота Корола или Пежо 307

          Браво бе, баси майсторите сте, щом на кола на която като нова и дават каталожен разход 9л/100км градски разход и вие я докарвате на "твърдо под 7/100 . А всички знаем че реалния разход почти винаги е 15-20 процента по-висок от каталожния, как само тука нещата се обръщат и реалния е 30 процента по-нисък - идея си нямам . Скоро очаквам някой вече да се похвали, че неговата не само не харчи, а направо връща гориво в резервоара.

          Коментар


          • От: Тойота Корола или Пежо 307

            Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
            Браво бе, баси майсторите сте, щом на кола на която като нова и дават каталожен разход 9л/100км градски разход и вие я докарвате на "твърдо под 7/100 . А всички знаем че реалния разход почти винаги е 15-20 процента по-висок от каталожния, как само тука нещата се обръщат и реалния е 30 процента по-нисък - идея си нямам . Скоро очаквам някой вече да се похвали, че неговата не само не харчи, а направо връща гориво в резервоара.
            С малолитражка е постижимо. На Демиото ми му даваха 9 градско, 6 извън, а аз съм постигал и то не веднъж 6,5 газ градско с включен през повечето време климатик. Виж извъградско повечето пъти гореше 7+, най-често около 7,5 без и 8-8,5 със климатик, рекорда ми е 11.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • От: Тойота Корола или Пежо 307

              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
              Разхода/дизела/ и подръжката на Тойотата как са?
              Защо не се препоръчва газифициране?
              Дизела с верига ли е?
              Освен всичко друго имам Корола 1.4 D4D, мотора е с верига, 2005 г, не се чува, че работи, много здрава и икономична. На извън селско 4/100 нафта. Вече е на 300 000 км, мърка като нова.
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • От: Тойота Корола или Пежо 307

                Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
                Браво бе, баси майсторите сте, щом на кола на която като нова и дават каталожен разход 9л/100км градски разход и вие я докарвате на "твърдо под 7/100 . А всички знаем че реалния разход почти винаги е 15-20 процента по-висок от каталожния, как само тука нещата се обръщат и реалния е 30 процента по-нисък - идея си нямам . Скоро очаквам някой вече да се похвали, че неговата не само не харчи, а направо връща гориво в резервоара.
                Прав си, майсторлък е явно. Ако си прочел по-нагоре, писал съм, че е записан всеки литър бензин, километри, цена, разход и каквото се сетиш свързано с горивото. Ако имаш мерак мога да ти изпратя екселския файл та да спреш да се чудиш. Пак повтарям, не карам като състезател, мисля че за тази кола разхода е напълно постижим. Ако си имал същата, карал си я по същия начин и при сходни условия - ок, коментара ти е на място. Ако не, не си баш в позиция за забележки. Да, знам какъв е официалния посочен разход, ама моята като гори толкова какво да правя, да лъжа ли 😁? И да, винаги в теми в които се обсъжда разход коментарите са подобни и е много забавно. А в крайна сметка инфото нито помага на споделилия нито пречи на коментиращия с "контрите". Полезно е някой, който търси съответната информация.
                Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                Коментар


                • От: Тойота Корола или Пежо 307

                  Полезно е само ако е достоверно, а аз много се съмнявам че твоята информация е такава. Такова пежо съм нямал, но съм имал други малолитражки - Нисан Микра 1.2 бензин 2006г градско 9-10 реален разход, Форд Фюжън 2004 1.4ТДЦИ - 7 нафта градско. Виж и по каталог колко им дават и си прави сметката. И не си мисли, че си най-икономично каращия за да ги свалиш под каталожния разход - няма как да стане, проверено е многократно. И на екселски файлове на едикой си не вярвам - отварям си и гледам http://www.spritmonitor.de виж там има инфо от реалните разходи на много хора и много коли .
                  Последно редактирано от martiob; 02-04-18, 18:51.

                  Коментар


                  • От: Тойота Корола или Пежо 307

                    Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
                    Полезно е само ако е достоверно, а аз много се съмнявам че твоята информация е такава. Такова пежо съм нямал, но съм имал други малолитражки - Нисан Микра 1.2 бензин 2006г градско 9-10 реален разход, Форд Фюжън 2004 1.4ТДЦИ - 7 нафта градско. Виж и по каталог колко им дават и си прави сметката. И не си мисли, че си най-икономично каращия за да ги свалиш под каталожния разход - няма как да стане, проверено е многократно.
                    Фюжъна е на базата точно на Демио. Както казах - 6,5 градско газ с климатик, нормално каране не е гонена икономия, като това е разход за 3-4 поредни засичания зареждане и до празна бутилка - всеки път еднакъв и само лятото, зимата отиваше на 8-9 градско като половината е бензин. Брат ми се учи да кара на нея и в София в трафика му даваше 7,5-9 с климатик.

                    Като засичах въпросните 6,5 я бях взел от баща ми защото не му вярвах, че може да гори толкова. За 2-3 седмици 3 пъти зареждах за по 10лв. и минавах всеки път по около 180км. градско и до вилата което при тогавашните цени(не ги помня) идваше 6,5. Извънградско който да я кара не я е свалял под 7, като със 120(средна) гореше около 8,5.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • От: Тойота Корола или Пежо 307

                      Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
                      Полезно е само ако е достоверно, а аз много се съмнявам че твоята информация е такава. Такова пежо съм нямал, но съм имал други малолитражки - Нисан Микра 1.2 бензин 2006г градско 9-10 реален разход, Форд Фюжън 2004 1.4ТДЦИ - 7 нафта градско. Виж и по каталог колко им дават и си прави сметката. И не си мисли, че си най-икономично каращия за да ги свалиш под каталожния разход - няма как да стане, проверено е многократно. И на екселски файлове на едикой си не вярвам - отварям си и гледам http://www.spritmonitor.de виж там има инфо от реалните разходи на много хора и много коли .
                      Напълно съм съгласен с написаното от теб, няма никаква причина да ми вярваш. Ама щом не вярваш на статистиката ми водена за десетки зареждания пълно-пълно, единствения начин е да идваш на гости на бира с кебапчета, да пълним догоре и да се возим ����. Само време да има. За сега приключвам по темата, да не разгорещявам ненужни спорове. Поздрави и лека вечер.
                      Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                      Коментар


                      • От: Тойота Корола или Пежо 307

                        Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
                        Полезно е само ако е достоверно, а аз много се съмнявам че твоята информация е такава. Такова пежо съм нямал, но съм имал други малолитражки - Нисан Микра 1.2 бензин 2006г градско 9-10 реален разход, Форд Фюжън 2004 1.4ТДЦИ - 7 нафта градско. Виж и по каталог колко им дават и си прави сметката. И не си мисли, че си най-икономично каращия за да ги свалиш под каталожния разход - няма как да стане, проверено е многократно. И на екселски файлове на едикой си не вярвам - отварям си и гледам http://www.spritmonitor.de виж там има инфо от реалните разходи на много хора и много коли .
                        Абре хора градско в 2 различни града е все едно да сравняваш компютри с компоти.
                        То и в един град да е аз мога да карам 90% по околомръсното и разхода ми да е 5 а колегата през центъра и да е 15
                        Аз мога да кажа че Пежо 206 1.4 хди / 68 к.с. за Варна не можеше да падне под 6 като карането е 50/50 градско/селско
                        Сега с Голф Комби 1.6 тди / 105 к.с. същия маршрут е 5.5-5.7 на бензиностанцията.
                        Повечето градско във Варна ми е обиколно през околомръсните доколко ги има.

                        п.п. живял съм и в Търново ама преди много години.
                        Даже там съм си крал шофюорските курсове за Б и после за Ц.
                        Града е доста разпилян сравнен с Хаскьой и мога да предположа че задръстванията са доооста различни доколкото може да ги има де.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • От: Тойота Корола или Пежо 307

                          Когато взех Пежото компютъра показваше среден разход 5,8 и средна скорост 55 км за последните 10 000 км. Това някъде из Белгия.
                          При мен за последните 10 000 км разхода е 4,4 и средна скорост 44 км.
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • От: Тойота Корола или Пежо 307

                            Ааа, и ти не се вписваш в нормите ��.
                            Майтапя се, разхода е перфектен. Долу горе в какъв диапазон караш - имам в предвид скорост, обороти?
                            Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                            Коментар


                            • От: Тойота Корола или Пежо 307

                              Около 2000 оборота, извън градско 90-110 , градско както дойде, но в Монтана няма задръствания, улиците са прилични без дупки.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • От: Тойота Корола или Пежо 307

                                Ок, благодаря. Пожелавам ти много безаварийни километри 🙂.
                                Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X