Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Корола или Пежо 307

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Тойота Корола или Пежо 307

    Браво, значи е много добър разхода за такъв калибър кола.

    Коментар


    • #92
      От: Тойота Корола или Пежо 307

      Карал съм Тойота Корола Версо, а притежавах Пежо 307. Французите наистина могат да правят само музикални инструменти. Виола, контрабас ще ти направят, ама кола ... НЕ! 307ците са с няколко дизелови двигателя. Бензиновите няма да ги коментирам, защото са маслояди и не вървят кой знае колко добре. 2.0 ХДИ 90 к.с. - тук много зависи с коя горивна система са. Ако е Siemens - бягай надалече. Дюзите са неремонтируеми и струват около 100 лв втора употреба. Освен това помпата като тръгне изпуска стружки в цялата система. От там дюзите се запушват и става мазало. Бош са ок. 2.0 ХДИ 110 к.с. - добро теглене, може да има отново проблеми с дюзите и турбото. AGR клапана също отваря проблеми. Като най-безпроблемен препоръчват 136 к.с. Но това е за двигателите. Окачването е кашкавалено. Удобно е, но много лесно се скапва по нашите пътища. Евтино е, но за сметка на това често се обажда. Има скърцания и тракания, които също не се понасят. Освен това французите са го измислили много хитро окачването. За да сменя шенкел се наложи да откача целия амортисьор. Тъпотия до шия.
      Относно Тойотата - аз карах дизеловата версия и нямах проблеми. Набира си добре, харчи доволно малко. Не че Пежото харчи много де, но ремонтите при Пежото са си перо, защото за чести. Между тия двете аз бих си взел Тойотата без да се замислям.

      Коментар


      • #93
        От: Тойота Корола или Пежо 307

        Проблема на Тойотата е че ги няма, малко са на пазара и избора е много макък. Когато търсех на пазара имаше 2-3 короли и 20-30 Пежа.
        Изминах 10 000 км. нещо по окачването пчуква но още несъм го гледал. Смених съединителя, но си го купих със заминал съединител.
        Свети чека, нещо по околната среда е, сонда на катализатора.
        Прикачени файлове
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #94
          От: Тойота Корола или Пежо 307

          Първоначално публикуван от xainov Преглед на мнение
          Карал съм Тойота Корола Версо, а притежавах Пежо 307. Французите наистина могат да правят само музикални инструменти. Виола, контрабас ще ти направят, ама кола ... НЕ! 307ците са с няколко дизелови двигателя. Бензиновите няма да ги коментирам, защото са маслояди и не вървят кой знае колко добре. 2.0 ХДИ 90 к.с. - тук много зависи с коя горивна система са. Ако е Siemens - бягай надалече. Дюзите са неремонтируеми и струват около 100 лв втора употреба. Освен това помпата като тръгне изпуска стружки в цялата система. От там дюзите се запушват и става мазало. Бош са ок. 2.0 ХДИ 110 к.с. - добро теглене, може да има отново проблеми с дюзите и турбото. AGR клапана също отваря проблеми. Като най-безпроблемен препоръчват 136 к.с. Но това е за двигателите. Окачването е кашкавалено. Удобно е, но много лесно се скапва по нашите пътища. Евтино е, но за сметка на това често се обажда. Има скърцания и тракания, които също не се понасят. Освен това французите са го измислили много хитро окачването. За да сменя шенкел се наложи да откача целия амортисьор. Тъпотия до шия.
          Относно Тойотата - аз карах дизеловата версия и нямах проблеми. Набира си добре, харчи доволно малко. Не че Пежото харчи много де, но ремонтите при Пежото са си перо, защото за чести. Между тия двете аз бих си взел Тойотата без да се замислям.
          Сименс и Бош откога са френска фирма? А за това, че в България няма пътища а тестови полигони каква вина носят проектантите на окачването? За сравнение за 40к на хонда ЦРВ два пъти правих цялостно окачване - това ще рече, че е много здраво ли?
          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

          Коментар


          • #95
            От: Тойота Корола или Пежо 307

            Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
            Сименс и Бош откога са френска фирма? А за това, че в България няма пътища а тестови полигони каква вина носят проектантите на окачването? За сравнение за 40к на хонда ЦРВ два пъти правих цялостно окачване - това ще рече, че е много здраво ли?
            Покарай 307 с горвина система Сименс и после говори. 4 дюзи - 1000 лв. Заедно с ГНП - 1250 лв. На всеки 15-16 хил. км се прави предница. Кеф, кеф. Да не ти обяснявам. ЕГР клапана се запушва да кажем. Ама който не е сменял шенкел, той не е разбрал колко тъпо са го измислили франсетата. Никога повече няма да поддържам Пежо. Даже за служебна не я искам.

            Коментар


            • #96
              От: Тойота Корола или Пежо 307

              Разходът си е точно такъв в икономичен режим на каране. Аз на извънзимен смесен с предимно извънградско, без климатик съм твърдо на 4.5 - 5. Градското ми е с 1-2 човека, извънградското с 4-5 пълноразмерни и багаж в нормата. Със служебното на дълъг път с 90-110 и гл. сч-лка вътре почти на 4 заковах - ей тъй за собствена консумация лъжат ли много шоферите . Дизел само на Петрол, зимата зареждам от една местна бензиностанция, дето ми я препоръчаха едни разбирачи.
              По повод Тойота, френско и всичко останало. На колегите личните коли, по марки, различни модели - девет пежо /две бензин/ и пет ситроена. При единия има и втори ситроен в семейството. Две Тойоти Версо, едната е дублирана с малко Пежо в семейството. Другите които са по три са Рено, Опел и Фолксваген. Всичко друго е по едно-две бройки. Единият Ситроен е купуван нов, всичко друго втора, трета и т.н. ръка. Без изключения говоря само за хора относително разумни, с твърдо повече от десетилетие активен шофьорски стаж, добре информирани по автомобилните въпроси и сменили по една-две или повече коли преди това.

              Коментар


              • #97
                От: Тойота Корола или Пежо 307

                Първоначално публикуван от xainov Преглед на мнение
                Покарай 307 с горвина система Сименс и после говори. 4 дюзи - 1000 лв. Заедно с ГНП - 1250 лв. На всеки 15-16 хил. км се прави предница. Кеф, кеф. Да не ти обяснявам. ЕГР клапана се запушва да кажем. Ама който не е сменял шенкел, той не е разбрал колко тъпо са го измислили франсетата. Никога повече няма да поддържам Пежо. Даже за служебна не я искам.
                Нещо не разбрах - обвиняваш французите за това, че Сименс имат проблем с калпава нафта сипвана от туби? Аз ли бавно обяснявам, ти ли трудно схващаш... Пежо 307 съм карал и поддържал, споко, със сигурност имам впечатления и те са тотално различни от твоите. По другите ми въпроси що така старателно избягваш отговор? На 15 хиляди предница за да правиш или послъгваш леко, или си слагал възможно най-китайските части - това го знам със сигурност от лични впечатления по поддръжката на 307.

                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                ...Без изключения говоря само за хора относително разумни, с твърдо повече от десетилетие активен шофьорски стаж, добре информирани по автомобилните въпроси и сменили по една-две или повече коли преди това.
                Моите наблюдения са подобни - обикновено хората с повечко стаж или умствен багаж преценяват доста внимателно какво ще си купят (било то ново или втора употреба) и после са доволни. Има и една друга група, която много й се иска да кара нещо "немско или японско" щото е "безсмъртно" обаче няма пари за това и тогава си купува възможно най-утрепания барутник за малко пари, след което се започва невероятно плюене по производителите просто защото са купили тотална гробница - а както знаем евтините барутници в българия почти винаги са френски или италиански заради народните легенди за здравите немски марки. Аз пък имам супер негативни впечатления от хонда, ама не съм тръгнал да обяснявам на всеки питащ за ЦР-В какви боклуци са.
                Последно редактирано от swartalf; 23-04-17, 09:59.
                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                Коментар


                • #98
                  От: Тойота Корола или Пежо 307

                  Първоначално публикуван от xainov Преглед на мнение
                  ......... Бензиновите няма да ги коментирам, защото са маслояди и не вървят кой знае колко добре. ..................................................................... Но това е за двигателите. Окачването е кашкавалено. Удобно е, но много лесно се скапва по нашите пътища. Евтино е, но за сметка на това често се обажда. Има скърцания и тракания, които също не се понасят. Освен това французите са го измислили много хитро окачването. За да сменя шенкел се наложи да откача целия амортисьор. Тъпотия до шия.
                  ..................................
                  Имал съм и съм поддържал Пежо 306 - 1,6 бензин, 206 - 1,4 бензин и 306 - 1,6 бензин, всички купувани на старо. Нито едно от тях не гореше грам масло, вървенето е относително усещане. С трите общо съм минал над 200 х. км и съм сменял само няколко пъти биалети. На 307-цата смених и преден десен носач на около 170 х. км поради разбит шарнир. Легендите за слабо окачване на френските коли смятам за силно преувеличени.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Тойота Корола или Пежо 307

                    Значи имам Тойота Авенсис лична и Пежо 307 служебно и мога да кажа, че това от което си написал за Пежото няма нищо, ама нищо вярно. За мен са еднакво надеждни коли. Пежото го карам 13-та година и за около 110х.км сме сменили 1 шарнир, накладки и това е. Никакъв проблем с двигателя, който е 2.0 HDI 90 к.с. Така, че за кашкаваленото окачване нещо си сънувал.

                    Коментар


                    • От: Тойота Корола или Пежо 307

                      А да, още нещо да допиша към горния си пост, ако позволите. Значи говоря само за колеги които са си купили колите в последните 3-4-5 години и които не предвиждат смяна на колата в следващите 2 до 3 години. Имам колеги и с кошници, които им предстои смяна - чакам ги да видя дали ще внесат някакво разнообразие в автопарка, хаха. Ама надали... Както мъдро каза колегата напред, всички търсим най-доброто и накрая вземаме френско.
                      Трима от колегите, един с японска, двамата с немско, синовете им през последните две години си взеха и карат Пежо/Ситроен.

                      Коментар


                      • От: Тойота Корола или Пежо 307

                        Първоначално публикуван от xainov Преглед на мнение
                        Покарай 307 с горвина система Сименс и после говори. 4 дюзи - 1000 лв. Заедно с ГНП - 1250 лв. На всеки 15-16 хил. км се прави предница. Кеф, кеф. Да не ти обяснявам. ЕГР клапана се запушва да кажем. Ама който не е сменял шенкел, той не е разбрал колко тъпо са го измислили франсетата. Никога повече няма да поддържам Пежо. Даже за служебна не я искам.
                        Не знам дали си наясно, но дюзите Денсо на Тойота са по 1200 фабрично рециклирани, не нови! Нови не поисках да попитам колко са. Мисля ,че 1000 за 4 броя на пежото са супер оферта

                        Аз на моето 307 за 90 хиляди км съм сменил 2-3 биалетки и един шарнир по окачването.

                        Коментар


                        • От: Тойота Корола или Пежо 307

                          Специално за подпушването на ЕГР и някои проблеми с турбините - на доста места по пежарските форуми има дискусии на тема масла и поне на 2 места - доста подробно обяснено, защо не е добра идея да се кара с 'някакво' масло. Точно заради ЕГРа. За турбото изобщо няма да отварям дума - няма съвременен турбодизел, който да е безразличен към качеството на маслото, независимо какво производство е.
                          Не ми се рови да търся, но който има желание да чете - Гугъл помага. Поне единият от форумите беше на английски, та не би трябвало да има проблем с езика.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: Тойота Корола или Пежо 307

                            Смених маслото на 10 000 км. сложиха 5W40 на тотал в пежо сержиз, също и въздушен и маслен филтър.
                            Нещо потропва по предницата.
                            Намислил съм да изкарам постоянно захранване в багажника, когато намеря време.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • От: Тойота Корола или Пежо 307

                              Понеже гледам, че темата стана нещо, като бюлетин за френски коли и най-вече Пежо, да кажа и аз моето мнение.
                              Карам 406, модел 2001г., с двигател 1.8 16v /6FZ/. Купих колата с вече монтиран газов инжекцион.
                              Сипвам само 5W40 Total- гори го, гори и 10W40 /2л. на 10 000км/, но това не ми пречи особено, като слушам познати с какви коли и какви години на производство, горят толкова, че и повече.
                              За 5год. и изминати 100 000км. противно на митовете, по окачването не съм сменил абсолютно нищо, ни биалетка, ни гайка дори! Не тропа! Активен риболовец съм и редовно се кара по доста лоши и черни пътища. Вози уникално, карам доста други коли междувременно /по-нови/, като седна в нея се раждам.
                              Двигателят му липсва оооще съвсем малко мощност да е перфектен за това купе. Капризен е на газ, иска коректна настройка на инжекциона и няма ядове.
                              Оригинални ремъци и ролки малко над 200лв. с труда- дават и 100 000км.
                              Разход на газ - 8-9.5л. /100км предимно извънградско с малко градско.
                              Добра защита срещу корозия! От както съм я взел имам едно място с ожулена боя до ламарина, няма никакви наченки на ръжда.
                              Дребни ел. проблеми- главната букса на фара понякога прави мизерии, лоста на мигачите е малко кофти и прещраква. Понякога бутона за ел.стъклото се прави на луд.
                              Като цяло, безкрайно доволен!

                              Коментар


                              • От: Тойота Корола или Пежо 307

                                Аа, копчелъците за стъклата правят глупости наистина И на мене ми се опече фасунката на едната къса светлина, мъка.
                                Кракра, у багажника нямаш ли място да се бучне запалката? Маслото на 15 хиляди или на две години. Че то ако е на по-малко не моеш я засечеш дали гори, хаха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X