Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кола до 1000лв :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Кола до 1000лв

    Мдаа.. сега като се замисля, направо не мога да се нарадвам на сделката...
    Само, че имам малко задачки докато дойде време за стягане, но пък до края на септември време бол

    Коментар


    • #92
      От: Кола до 1000лв

      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
      Интересно.......
      Почти напълно съм съгласен с това което си написал.
      За голямо мое съжаление де.
      Колите от началото на 90-те години все още се правеха по старата философия-колата трябва да е що-годе здрава, и да издържа на доста години, респ. много хиляди километри, като за този период запазва годността си за експлоатация.
      Малко по малко автомобилостроенето се подчини на търговията(всички знаем лафа, че едно време колите са се правили от инжинери, а сега от счетоводители), и сегашните масови модели са подчинени на философията, че колата трябва да живее безпроблемно за средностатистическия срок на каране на колата, след който човекът ще си купи нова. За западния свят-нещо като 5-7 години. След това планирания от счетоводителя ресурс е изчерпан, и колата става неефективна за поддръжка и експлоатация.
      Е, винаги има и изключения-може да излезе модел който да има повечко ресурс(тогава счетоводителя ще си скубе косите, че е можело да спести още пари от ресурс), или да се попадне на кола която е карана така, че да има още какво да даде, но в масовия случай колите на старо произведени през последните 10-на години не струват.

      Ще си караме старите бангии, и ще се молим да станем нормална държава, та да може и по-обикновените хорица да си купуваме нови коли които да караме без проблеми по 5-6 години, и след това да си купуваме друга, нова.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #93
        От: Кола до 1000лв

        Поздравления.До сега съм имал два форда,но и двата дизелови-1.6 и 1.8. Противно на всеобщото мнение съм безкрайно доволен и от двата.Обърни внимание на гредите до задните амортисьори -имат навика да гният.
        0884 987 137
        В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

        Коментар


        • #94
          От: Кола до 1000лв

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          средностатистическия срок на каране на колата, след който човекът ще си купи нова. За западния свят-нещо като 5-7 години.
          Ммм, почти - в Бавария кола над 3 години на практика не видях, а малкото които бяха между 3 и 5 ги караха цигани.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #95
            От: Кола до 1000лв

            Е де... Европа, па и средностатистическата не се покрива с Бавария.
            Не забравяй, че има и Португалия, и Испания, Италия

            Иначе дай Боже всекиму.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #96
              От: Кола до 1000лв

              Честито и безаварийно!
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #97
                От: Кола до 1000лв

                Германия не е само Бавария.И там си има пазар на коли втора и трета употреба, и местните също пазаруват на него, разбира се предимно втората употреба, третата е за развиващите се.Средната заплата на монтажниците в завода на форд е 1700 евро без добавките, за тях нищо по-нормално от това примерно да си купят опел, втора ръка.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #98
                  От: Кола до 1000лв

                  Коле, аз с тая философия и политика за новите коли съм се примирил и приел като даденост. Нови тенденции, нови реалности ОК. Надали ние обикновенните люде ще обърнем световното развитие.
                  НО. Кофтито е когато проблемите по бричките ги има именно в тея средностатистически километри или години, в които уж трябва да са все още в ред. За след това не говоря и не мисля. Огледайте се в темите на форума да видите за какво иде реч относно возила от по-новото поколение, на малко години и километри. Някои дори нови от магазина.
                  Айде личен пример. Ще изброя дефектите и проблемите на Мерцедеса до 150000км, демек си влиза в средностатистическото време на една западна кола, даже си беше и в гаранцията. Повечето бяха в гаранция и за "щастие" не плащах за тях, но в сметката не влиза времето на престоя на колата в сервиза:
                  -4те врати изгниха, смениха ги с нови;
                  - бомбетата на предните амове изгниха, смениха ги с нови и ги заляха с някъв антикорозионно покритие;
                  - турбото гръмна, смениха го с ново;
                  -предна дясна пружина ми се счупи по време на път и се разхвърчаха метални пръстени като солети (чуството при 170км/ч не е приятно);
                  - задни лагери разбити, сменени с нови (карам по немски пътища бе джанъм);
                  -кормилна рейка счупена + ел. командния и блок даде фира пак по-време на път;
                  -маншон скъсан, ОК, ама не можело да се смени само маншона, сменяло се с все цялото каре;
                  - магистралите на спирачната течност изгнили, спирачна течност изтича и карайки си по магистралата спирачки йок, крака ми потана като в блато. И при все всичките и електронни датчици, сензори и други ел. шибании, датчика за спирачките или там както се води не сработи/не светна и не ме предупреди и живота и на мен и семейството ми виси на Божата воля.
                  -Миналата година имах глупостта да ходя с него до БГ. След малко каране по някои софийски улици и междуградско, бордовия комп. си помисли, че има катастрофа и почна да отключва вратите автоматично, от тогава се сбърка нещо.
                  - Централното заключване при температура под 5° може да го забравиш- минаваш на ръчен режим.
                  - Сега в жегата като се напече предното табло от слънцето, данните от ел. компа се размазват и не можеш да видиш нищичко, все едно че го няма.
                  - Термостата даде фира, един ден го вадиха, щото някой хитър индженер го е сложил на кучето в дупето и разглобиха половината двигател за да го сменят.

                  Ти това горенаписаното свързваш ли го въобще с марката Мерцедес, за който си се изръсил една торба пари? Ще завърша с 2 култови реплики на Баш Майстора: "Това Мерцедеса кола ли е?..." и "Айде нема нужда..."
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Кола до 1000лв

                    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                    Айде личен пример.
                    Баси каръка дето си...
                    Ти как още си жив бе

                    Все съм чувал, че новото производство на Мерцедес не е като преди 20 години, ама чак толкова не вярвах да се е влошило. Все още Мерцедес е символ на качество и надеждност.
                    След този пост-с една степен по-надолу.

                    Ей сега ще дойде бенцбоса, и ще ни овика...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Кола до 1000лв

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Ммм, почти - в Бавария кола над 3 години на практика не видях, а малкото които бяха между 3 и 5 ги караха цигани.
                      Търтйо, в коя част на Бавария ходиш и ги гледаш тия коли бре? Дори шефа ми в Сименс-Фюрт (до Нюрнберг) кара БМВ над 3 години. А доколкото знам заплатата му е между 15-20000 евро на месец. Не е като да не може да си позволи, на циганин не прилича.
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • От: Кола до 1000лв

                        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                        Айде личен пример.

                        Я кажи кой модел, че да знаем..
                        Аз такова чудо не съм виждал като горе описаното...

                        Коментар


                        • От: Кола до 1000лв

                          Просто и той се присламчва лека полека към останалите.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Кола до 1000лв

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Баси каръка дето си...
                            Ти как още си жив бе

                            Все съм чувал, че новото производство на Мерцедес не е като преди 20 години, ама чак толкова не вярвах да се е влошило. Все още Мерцедес е символ на качество и надеждност.
                            След този пост-с една степен по-надолу.

                            Ей сега ще дойде бенцбоса, и ще ни овика...
                            Е да дойде, жалко, че не запазих сервизната книжка след продажбата. Там всичко си пише с фактури и сметки. Ама и преди съм казвал- карах сериен мерцедес слезнал от поточната линия, зглобен с хиляди други като него. Не е бил по поръчка един единствен екземпляр само за мене правен.
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • От: Кола до 1000лв

                              Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение

                              Я кажи кой модел, че да знаем..
                              Аз такова чудо не съм виждал като горе описаното...
                              B200 CDI, 2006 година.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: Кола до 1000лв

                                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                                B200 CDI, 2006 година.
                                Интересно.. Бях пуснал тук преди време да продавам едно такова..
                                В последствие, колега от форума ми каза, че е било такси, Вени ми помогна да открием инфо чрез вин-номера и наистина излезе такси..
                                Още си стои, караме го от време на време, не прави проблеми, ама такси е било нали..Със сигурност не е на километрите, които показва километража..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X