Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кола до 1000лв :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Кола до 1000лв

    Първоначално публикуван от Totko Преглед на мнение
    Накрая чак ми стана интересно - коя ли марка не е застъпена? Щом има и препоръки за ZX - зАрежи! "1000-левовите" автомобили са ми любими - (нема пари - а требе да се върши работа). Като стартирах собствено проучване по въпроса - накрая излезе FIAT Punto MK I. Мога да се аргументирам надълго и широко, ма ше ви отегча. Този Фиат и никакъв друг и само с двигател FIRE. Фиатката ми е "репер". Дето се вика "нула децибела". Всички евтини коли ги сравнявам по Пунтото. "Що да си купувам... еди кво си - като Пунтото е 1000 лв". Купуваш стара кола - качваш се и караш като на нова. Е.. почти..)))
    Ако обичаш дай надълго и широко да ти чуем аргументите.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #77
      От: Кола до 1000лв

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      То и с леките коли е като при джиповете. Обикновено спестеното при първоначалната инвестиция ти излиза по-скъпо с последващите ремонти+загубено време и нерви. И съм си дал "обет" - никога повече да не купувам кола от "селянин" (не визирам живеещите на село).
      То и аз си имах такова съображение. Ама ей на - харесах си модел на 20+ години. Така и не намерих екземпляр не-поразен от неграмотни ръчички. Дадох само 1500лв преди нотариуса. След още 1500 вече може да се разглежда като автомобил.

      Коментар


      • #78
        От: Кола до 1000лв

        По-подробно за Пунтото:
        - Купе - в тоя клас и цена - няма по-добро. Може да е "също толкова" или по-зле. Няма ръжди и гниене. Като при Форд, Мазда, Опел и др. Достатъчно голямо за тоя клас, не като Микра, Туинго, Ка...
        - Окачване - достатъчно просто и непретенциозно, евтино за ремонт "пред блока", без изгъзици иновации и пр. (като при "френските" торсиони примерно). Не е по-различно от доста други ог класа. Може да вози и малко твърдо - ама кво му плащаш!
        - Най-хубавото му е двигатуля. FIRE - Fully Integrated Robotised Engine. 80 и някоя година почват да го слагат на Уно. Мисля, че това е първото в света роботизирано производство на двг. Слага се на Уно, Ланчия, Панда, Марбела, Пунто - от първото пунто, та до ден днешен. Ремък и ролка се сменят на 120 000 км. Евтини ролка и ремък - 20 лв., скъпи - 40лв. Праи се пред блока, за не повече от час - с два три номера ключове и додето бройкаш съседките и пиеш бира. Ако не го направиш - не удря клапани. Няма никакви доказани болежки. Пъргавелко и не харчи много. Компютъра и датчиците му не са проблемни, като при Симтека на Опел или Сажема на Рено. Като смятам много грубо: Уното е над 6.5 милиона само в Европата. Отделно се прави освен в Италия и в Турция, Египет, Бразилия, Сърбия, Полша. Пунто МК 1 и то толкова. Значи общо, така на око - може би над 16-17 милиона двигателчета има от тоя чешит. Ако случайно си мацка и си много руса и ти изтекът водите и ти светнат лампите и гарнитурата на главата даде фира - 25 лв. струва шлайфа и миенето и то без да разглобяваш разпр. вал и клапани. Още толкова гарнитурата. Болтовете първия път може и да са стари, втория са 20 лв. Пак става пред блока и може да си "неспециалист".
        - Пазаруването - хич нищо да не разбираш от коли - няма кво толкова да сбъркаш. В 80% от случаите просто плащаш, качваш се и караш. Цената, отнесена към това което получаваш е супер! Зер - купуваш неква италианска барака - даваш хилядарка, мръщиш се и чакаш да ти върнат ресто..
        - Газифицира се лесно и безпроблемно. Не знам кво требва да направиш за да "пукне"! Сипваш газ и си свиркаш.
        - Кусурите му са - на първо място притискателния диск и изключващия лагер. 120 - 160 лв. комплекта. Алтернатора - 50 лв. от "италианеца" и си ти. Правил съм ремонт на предница (ламарини - лек челен удар) за около 250 лв. С нови фарове неква ламарина и броня! Капак от италианеца. За три часа "пред блока"... При Пунто от 97, може да се спука един от щуцерите на бенз. помпа към маркуча. 50 лв. комплект с помпа и бензиномер от италианеца или тнтм за 5 лева... Горе-долу това е...

        Коментар


        • #79
          От: Кола до 1000лв

          Доста по безпроблемна от това което описваш би била една Астра Ф с мотор от 1.4 до 1.8 и доста повече работа би му свършила на човека (под работа визирам да не я мисли за предници, и т.н) темата за ръждата не я коментирам писах по напред за това. Ако аз си търсех здрава кола щеше да е немски москвич или лада...Общо взето всеки си дърпа чергата към него но ако човек би вземал кола до тези пари по добре би било да се оглежда дали ги има още по моргите за да си набавя по евтини части, а от тези е пълно още. Да не говорим че на първо време се сещам за поне 10 форума за въпросните марки и още поне 5 ФБ групи които съществуват и хората там продават доста евтино. Дали ще е Опел или ФВ (концерна) няма да сбърка. Преди месец купихме една корса Б 95-96г. за 500лв. с течащ радиатор и гола като пушка, за 500+ вкарани в нея колата се обзаведе с дискови спирачки задни, ел, стъкла, заден капак (без абсолютно точка ръжда) газова уредба, аларма и централно, гуми и джанти е това ако не е безценица здраве му кажи, а колата се кара от жена абсолютно начинаещ шофер и досега не е успяла да я пребие.
          Който оцелее ще закусва!

          Коментар


          • #80
            От: Кола до 1000лв

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            То и аз си имах такова съображение. Ама ей на - харесах си модел на 20+ години. Така и не намерих екземпляр не-поразен от неграмотни ръчички. Дадох само 1500лв преди нотариуса. След още 1500 вече може да се разглежда като автомобил.
            Хъм, аз досега май само веднъж съм купувал кола по избор. Другите все са ми били по стечение на обстоятелствата (има-няма двайсетина парчета). Та тая, дето я избирах гледах да няма никакви изпълнения тип "домашен майстор" и не сгреших. Карах я няколко години без да пипна нищо (освен биелетки и консумативи) и я продадох пак в отлично състояние. Общо-взето една кола можеш и само по салона да се ориентираш на какво дередже е. Ако е оср@н и накичен с евтини шарении, бягай далече без да вдигаш капака. И не съм попадал на читава кола, която е "живяла" в Долно Нагорнище примерно. Все са някакви изпълнения с тел, дублирани инсталации, скрити и открити ключета и задължително - обилно ползване на "вълшебния" червен силикон.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #81
              От: Кола до 1000лв

              Здравейте колеги!
              Ама не съм съгласен хич с мненията за фиатите!!!! Имам Фиат Брава 2001г. 1.6 16v бензин 103 кс!!! Купих го преди 6 г. от Италия на 68 000 км. и до момента на това добиче съм сменил предни накладки - около 40 лв., носач горен - около 65 лв. и моторче за клапата на парното - 20 лв. втора употреба! Масла и филтри не ги броя...Добичето гори 6/100 извънградско - 6.50 с включен климатроник при човешко каране - до 140 км/ч. Ръжда няма грам!!! За продаване ми е, но не съм му платил данъците и няма как
              Не че ще го дам за 1 000 лв де...

              Коментар


              • #82
                От: Кола до 1000лв

                Носача на бравата не е горен, щото е долен...
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #83
                  От: Кола до 1000лв

                  Все тая....носач беше.....65 лв. Та преди фиата имах опел астра....1.8 16 V 94 г....комби....докарана от Щвейцария на собствен ход....то не бяха спирачни дискове, ламбда сонда, датчик на КВ, кабели, компресор на климатика ....накрая думна гарнитура на главата (жена ми я караше) и от Ихтиман дойде до София на практика без антифриз......Сипах й 5 литра вода и в сервиза...мотора не беше мръднал (опелски екотек)....до ден днешен я карат без особени проблеми! така, че всичко до късмет! Никога не съм мислил да си купувам фиат..но с тази колица нямам ядове за сега...и не съжалявам до ден днешен! А дали носача е горен или долен....мисля че е без значение!
                  Последно редактирано от Neosi; 01-08-13, 21:15.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Кола до 1000лв

                    Здравейте, не съм поствал от известно време, щото имах разни задачки, но кола все още се търси или по скоро се търсеше .
                    МОЛЯ, да не ме заплювате, изтривате от телефонните си указатели и тнт... - купих си ФОРД
                    Противно на всичките ми възгледи, разбирания и ринципи - ОРИОН 1.6 - "92 набор;
                    И бързам да напиша ЗАЩО точно този индивид:
                    1) има платени винетка, гражданска и преглед до юни 2014..
                    2) почти няма изгнило, което за форД на тези години е цяло чудо;
                    3) има газова уредба и на газ минава 100км за 8-9лв
                    4) има 2 комплекта гуми, като зимните са ЧИСТО нови;
                    5) неугледен външен вид, което се целеше ( не питайте защо..)
                    6) най-вече цената - 550лв , а кажете не е ли СДЕЛКА ?!

                    Та днес цял ден я разкарвам нагоре надолу. Както се очаква за кола на тези години и пари има какво да се желае, но належащите неща са :
                    - смяна на заден лев лагер, щото вие като за световоно + предни биелетки и тампони на стаб.щанга макар и да не трака;
                    - имам леки съмнения, че съединителя е напът да си замине, но и него ще го меня превантивно.. Като се замисля май и маншоните на каретата ще сменя
                    - ами като се замисля това е , аа и задължителното обслужване, макар и за 550лв, ще и сменя маслото и ангренажа, щото мотора е чуК;
                    И така, снимки няма да показвам, поне засега, че ще ми се смеете доста, но като цяло противно на всичко в което съм бил убеден - ФОРДА е кола ...
                    При това доста височка, направо взе да ми допада, особено откъм возия е суперр... има си и голям багажник, абе дето се вика на вторични да я върна ще съм на 0.

                    Та така, ако някой има опит с ФОРДОВЕ да дава акъл, че нещо напоследък навикнах на джипки

                    Поздрави и БЛАГОДАРЯ на ВСИЧКИ отзовали се и дали съвети !!!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Кола до 1000лв

                      Честито! Дано имаш др.превоз за зимата щото нали знаеш,че циганин и форд зимата не работят
                      Сега сериозно... за тия пари,квото и да си взел щом е в движение браво. На половината бюджет си и ще можеш да я постегнеш. Това,което си изброил за смяна... ми,че тя значи си е почти нова.. толкова запазен форд... не съм виждал никога. Ръчкай здраво и да не ти дреме

                      Коментар


                      • #86
                        От: Кола до 1000лв

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                        Честито! Дано имаш др.превоз за зимата щото нали знаеш,че циганин и форд зимата не работят
                        Сега сериозно... за тия пари,квото и да си взел щом е в движение браво. На половината бюджет си и ще можеш да я постегнеш. Това,което си изброил за смяна... ми,че тя значи си е почти нова.. толкова запазен форд... не съм виждал никога. Ръчкай здраво и да не ти дреме
                        Благодаря

                        Коментар


                        • #87
                          От: Кола до 1000лв

                          Честито.!
                          Карах Орион 1,6 цели 6 години. По двигателя, скорости, съединител, спирачки, палене зимата и т.н. нямаше абсолютно никакви проблеми.
                          Ходовата част : шарнири, амортесьори и др. се скапваха много бързо. Но аз кола от дупки не пазя. А и купувах от най-евтините.
                          А тва, дето ти говорят за Фордовете, не обръщай особено внимание. Взел си го направо като подарък.
                          Успех..
                          Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                          -----------------------------------------------
                          Питието определя съзнанието....
                          -----------------------------------------------
                          0887770735

                          Коментар


                          • #88
                            От: Кола до 1000лв

                            Робуването на марки е глупаво.
                            Всяка кола си има и добри и лоши страни. И не е от значение каква е марката, а как е поддържана.

                            Първата ми западна кола беше Форд Ескорт, купена 2000 година за 1500 лева. Еми, карах я 6 години, после използвах двигателя и други неща за бъгито.
                            След нея взех астрата, и как да ти кажа-форда макар и да беше 7 години по-стар(1984 срещу 1991 за астрата) ми се виждаше по-добрата кола.

                            Та така, колаз в движение за 500 лева, при това с още един комплект гуми за минимум 250-300 лева си е сделка отвсякъде. Ако не допуснеш да изгние-можеш да я караш още доста време, с адекватната поддръжка разбира се.

                            Аз се оглеждам за някой мъник за жената, ама надали ще стане скоро, че финансите са силно кът...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Кола до 1000лв

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Здравейте, не съм поствал от известно време, щото имах разни задачки, но кола все още се търси или по скоро се търсеше .
                              МОЛЯ, да не ме заплювате, изтривате от телефонните си указатели и тнт... - купих си ФОРД
                              Противно на всичките ми възгледи, разбирания и ринципи - ОРИОН 1.6 - "92 набор;
                              И бързам да напиша ЗАЩО точно този индивид:
                              1) има платени винетка, гражданска и преглед до юни 2014..
                              2) почти няма изгнило, което за форД на тези години е цяло чудо;
                              3) има газова уредба и на газ минава 100км за 8-9лв
                              4) има 2 комплекта гуми, като зимните са ЧИСТО нови;
                              5) неугледен външен вид, което се целеше ( не питайте защо..)
                              6) най-вече цената - 550лв , а кажете не е ли СДЕЛКА ?!

                              Та днес цял ден я разкарвам нагоре надолу. Както се очаква за кола на тези години и пари има какво да се желае, но належащите неща са :
                              - смяна на заден лев лагер, щото вие като за световоно + предни биелетки и тампони на стаб.щанга макар и да не трака;
                              - имам леки съмнения, че съединителя е напът да си замине, но и него ще го меня превантивно.. Като се замисля май и маншоните на каретата ще сменя
                              - ами като се замисля това е , аа и задължителното обслужване, макар и за 550лв, ще и сменя маслото и ангренажа, щото мотора е чуК;
                              И така, снимки няма да показвам, поне засега, че ще ми се смеете доста, но като цяло противно на всичко в което съм бил убеден - ФОРДА е кола ...
                              При това доста височка, направо взе да ми допада, особено откъм возия е суперр... има си и голям багажник, абе дето се вика на вторични да я върна ще съм на 0.

                              Та така, ако някой има опит с ФОРДОВЕ да дава акъл, че нещо напоследък навикнах на джипки

                              Поздрави и БЛАГОДАРЯ на ВСИЧКИ отзовали се и дали съвети !!!
                              Няма от какво да се срамуваш!Стегнеш ли я ще ти върши работа.Преди две седмици уредих на един комшия астра г 1.8 комби, 1999г., за 500лв.До тука е вложил в нея около 600лв и вече й се радва и се вози.Колата имаше страшно много неща за правене, но не е гнила, с нови бобина и свещи, нов акумулатор, нови фарове макар и тайвански и 4 летни гуми, които ще изкарат още 2-3 сезона.Ще му оправим климатика, слага газ на изплащане и е готов.Междувременно си продаде мегана 1.6 с газ(защото беше загнил), иначе добре поддържан за 1000лв.Купувача, мисля, ще може да го покара още 2 години без да го поддържа особено, преди да го изхвърли и да му вземе 300-400лв на скрап, или повече на части.На мен преди време ми писна да влагам пари в коли(а и времената вече са различни във финансово отношение) и продадох квото имах, една година стоях без кола и бяхме с тази на жената, докато си търся запазен ван, но докато намеря такъв ми писна и взех един опел от близък роднина за не много пари и кола, която познавам и зная как е поддържана.И до сега я карам без да я жаля и ми върши страхотна работа, не на последно място защото и не й треперя и робувам.Пък и разхода й е нормален.Така че потегни боеца и само газ.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #90
                                От: Кола до 1000лв

                                Интересно, имало колеги, които са на моето мнение. Сега като чета и аз се престрашавам да напиша малко "ерес". В далечната 1996 година баща ми си продаде Опел Кадета на един съсед. Тогава все още бяха актуални. Модела беше дизел 1,7. До ден днешен съседа си го кара и е доволен от него. Благодарение на мерака му, външния му вид е останал почти не променен. В интерес на истината лично за мен Кадета остава най-непретенциозната, евтина и здрава западна кола която съм имал. С него съм ходил и минавал на такива места, които гледам от другите теми и до днеска са предизвикателство и за доста джипове. В това отношение безапелационно смаза и Мерцедеса, които притежавах до скоро и от, който се радвам, че се отървах. Сега ще пробвам един японец (след над 30 години експлоатация на различни само немски возила), но това е тема на друг разговор.
                                На второ място слагам пак една оплювана марка- Форд Мондео: безкрайно безгрижно и безпроблемно съжителство. И Кадета и Мондеото са карани само в БГ докато живеех още там.
                                Най големите ми разочарования и патила са от нови и "елитни" марки. БМВ 5, Ауди А6 и последни гореспоменат Мерцедес. Карани са тука по немски пътища, поддържани в немски сервизи с оригинални части. От опита ми с тях не им давам и месец живот при експлоатация в БГ. Може и аз да съм карък и да съм нямал късмет с дадените модели. Просто си споделям личния опит с това, което съм преживял. Просто за мен този "елит" вече не е елит, а нищо повече от напудрени електронни кошници или казано просто въздух под налягане, струващи много пари заради едната слава от миналото.
                                За лошо или добро света върви напред и всички сме принудени да ползваме това, което се предлага на пазара. Все по-рудно и невъзможно ще става да намерим здрави и непретенциозни коли, каквито е имало до близкото минало.
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X