Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кола до 1000лв :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кола до 1000лв

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    - Черока на Влади беше невероятен, но много разходи се събраха и просто няма как.
    Мълчи, че ме е яд..аз дето "да не видим' Американски пустиняк, го харесах....ама чак снощи видях обявата..а вече е продаден..
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #47
      От: Кола до 1000лв

      Тигра в никакъв случай, това е Корса малко по замазана, единственият + е ако откачиш задната врата става идеалното малко пикапче, много малка и тясна кола, Колегите каращи Тигри да не се обиждат, това си е идеалната дамска кола, но сядайки вътре често ще си удряш главата в тавана. Също така няма Тигра с мотор по малък от 1.4 16 калапанов екотек, много слаб мотор и склонен да си хапва масло, също така и баткото 1.6 и той тая категория. Двувалов= ангренажа е с ремък, 3 ролки и водна помпа, добри части в смисъл на които може да се довериш за 50-60х. километра излиза към 260-300лв. отделно от това рядко им работят климатиците а ремонта на такъв е маса пари, проблеми им създава клапана на парното който периодично си протича, е не е скъп но пък е заврян на майка си .......и обикновенно за ремонт вземат цената на датчика по 3, текат им рейки, късо междуосие и вози като лагерна количка, екотек мотор, очаквай разход на масло и то голям по заводски данни им дават след 150 000 да достига 1.5литра до смяна, тази тигра конкретно за тези пари ще е за скрап и нищо друго...повярвай ми. Читава тигра цената и започва от 3000лв. най лесно се познава дали Тиграта е в идеално състояние е ако отвориш багажника и при затваряне се свалят двете предни стъкла с 1 пръст, и това е направено нарочно защото често при затваряне силно на багажника се образува налягане което може да спука някоя стъкло и затова са го направили, истинските фенове им работи перфектно тази екстра. Вероятно тази е за ремонт на мотор според мен за да е на тези пари. Ако те интересува нещо за Опел питай мога да помагам от практиката си.
      Който оцелее ще закусва!

      Коментар


      • #48
        От: Кола до 1000лв

        Тиграта, както казах е прекалено малко, затова и Корсата отпада. Доста добри отзиви чух за Астра 1.6/1.8, като разхода е доста добър. Утре ще погледна Тойотата, ама още от сега съм резервиран. Утре смятам да прегледам и една Джета


        Поздрави !

        Коментар


        • #49
          От: Кола до 1000лв

          Ако не държиш на 4 врати, има и една Микра в Пловдив от 93-та за 1000 е обявена. Това па хептем ще "души" горивото...1.3 е и изглежда запазена, само едни тасове трябват,че са гадни джантите!
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #50
            От: Кола до 1000лв

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Ако не държиш на 4 врати, има и една Микра в Пловдив от 93-та за 1000 е обявена. Това па хептем ще "души" горивото...1.3 е и изглежда запазена, само едни тасове трябват,че са гадни джантите!
            - почти задължително е ! Ама ще решавам в движение

            Коментар


            • #51
              От: Кола до 1000лв

              Моята препоръка е ситроен zx 1,4 моноинжекция и се намира за тези пари.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #52
                От: Кола до 1000лв

                От всичките коли в първия ти пост, бих ти казал голф 2. Не съм имал лична, но примери покрай мен още от едно време колкото щеш. Със сервото ще е малко тегаво само. Иначе голф 1 би било класика!

                Коментар


                • #53
                  От: Кола до 1000лв

                  Ако взимаш Голф/Джета, освен механичната инжекция, гледай да не попаднеш на такъв с електронен карбуратор. Най-добрия вариант според мен е моноинжекция.
                  При доста от тези модели които си изброил, разхода не зависи много от кубатурата, т.е. големите харчат колкото малките при еднакво каране, а пък вървят сносно когато е нужно.
                  Френския еквивалент на Голфа, е Рено 19, и според мен е много добър избор. Окачването му е по-здраво от на еквивалентните модели на PSA. С двигател почти не може да сбъркаш до мощността за нисък данък. По-малките мотори(1,4) дори не са с ангренажен ремък, а с долен вал, та поддръжката е още по-лесна - само масло и филтри.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кола до 1000лв

                    Изпусна ме за малко! Преди няколко месеца си продадох аудито точно за 1000лв. С газова, всичко сменено (радиатори, помпи и др.). Мислех да го карам поне още 5 години, та затова го стегах. А тия не ръждясват междудругото! Грабна го едно момче дето му идваше да си удари гъза в тавана от щастие! Та намират се такива коли ама си е и до късмет!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кола до 1000лв

                      Още един глас за ZX.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кола до 1000лв

                        Още един глас за ZX.Имахме такъв 1,6-86 к.с бензин за работна кола.Вкарана с газова уредба от Италия.Карана над 10г. там с нея.При нас изкара 5г кърско каране,без да се сменя маслото.Да,без да се сменя.Накрая хвърли двигателя,и замина на моргата.Караше се всеки ден,от +35 до -25 градуса.
                        Сравнение с голфове,полота,астри,вектри и други торби цимент,е уникална кола.Разход,динамика и уникална возия.Никога не ме изморявала докато я карам.За тези пари е 6 от тотото.Дизелите и също са много добри.

                        поздрави

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кола до 1000лв

                          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                          Аз доколкото разбрах търсиш малка кола. Но правилно си се ориентирал.. джетата също е прекрасен избор. Пасат 2-ка или Голф 2-ка също. Преди година продадох перфектен Пасат 2-ка. за 1000лв. и до ден днешен,тая обява уж я махнах от всякъде ми звънят хора за колата. Само който е карал такова чудо,знае що за здраво същество е. По нищо не отстъпва на славата на мерцедесите. Имал съм и 190-тка от тия години... мани бегай.. не ми се говори за нея,нищо че я продадох тая година за 3000лв.
                          Ако залитнеш по някое от изброените бензинови... бягай далече от МЕХАНИЧНА инжекция...,че там какви саги са.. Има и пасати с механични.. незнам за джетите,но сигурно и там са ги монтирали. Само карбуратор..
                          P.S Ако минеш към японците... виж и Нисан Примера P10 за тия кинти може и да се намери читав екземпляр. Страда от втулки на горни носачи,и често разхлопване на биялетки,но откъм мотор също е превъзходна.
                          Подкрепям за пасата и нисана , имал съм ги и двете.......само хубави спомени.Примерата ми беше Р11 2ТД, Пасата 1,8 бензин карбуратор.
                          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кола до 1000лв

                            Да. За малка кола има много прилична возия, заради торсионите. Майстора, при който си правя Ситроена от камара време, е купил ZX комби на дъщеря си. Казва, че от Варна до тук му е дал 5,5-5,6/100 при нормално каране (до 110).
                            Няма газова уредба. 1.4 мотора е .
                            Карал съм за кратко (две-три седмици) в Италия такъв , служебно муле.
                            Много приятна колица.
                            Харесах я дотолкова, че на два пъти ходих да гледам ZX.
                            Отказа ме цената и двата пъти. По това време ('99-та) и цените бяха други.
                            После попаднах на Ксантията и вече 9 години карам Ксантия. Актуалната ми е втора.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кола до 1000лв

                              Без значение на какво ще се спреш - не отдавай голямо значение на хидравликата. Имах Джета 2 1,8 моно, беше без хидравлика, но воланаси беше съвсем поносим - след като и жената нямаше възражения ...
                              По-малко агрегати - повече мощност на мотора и съответно - по-икономичен.

                              Успех в избора

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кола до 1000лв

                                Аз пък за тия пари дето си рекъл миналата година си купих Фиат пунто 1.1 с газова уредба.
                                Градско от 7до 10 литра според зависи от колко ме бие съчмата,а и извън около 6 на 100.
                                С повече от 100 не бих го карал.Не че не прави и 150 колкото му дават макс от завода,но си е самоубийство.
                                Цените на частите са смешни,но да предупредя,че си е кекаво като окачване.
                                Аз лично на моята и смених доста неща за година и нещо,но аз не пазя,а карам.
                                Като цени последно ремонта беше на гарнитура глава.
                                Гарнитура,шлайф,напасваване клапани,работа по главата включае демонтаж монтаж,масло,филтри,ремък,гумички клапани,гарнитури комплект - 200лв.Капачка радиатор 7лв,свещи 6лв парчето.Алтернатор втора ръка(че си мрат като мухи когато си решат) 30лв.
                                Окачването отзад цялото амове,там едни дълги болтове на носачите със втулки и т.н. беше под 200лв.
                                Отпред пак същата работа.Каре например има от 25 нагоре.Аз съм с 35лв и си кара чудесно.
                                Абе идеалният евтин градски кошник.Поне за мен.Като екстри за радост няма нищо,даже и датчик за температурата на водата.(затова и онази гарнитура на главата спомената по-горе)Има само лампа дето като светне е късно.

                                Другият вариант както казаха колегите е или астра или нещо от класа и.
                                Моят съвет е да се търси най-читавото.И ауди да изпадне и пасат взимайте.Не робувайте на марка.
                                Това не е кола дето ще карате до живот.Това е работно магаре.Колкото изкара толкова после за скраб и следващата.
                                И те така.
                                Няма страшно в умирачката...
                                Страшното е да си жив!...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X