Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

    Да, така. Въртящия момент при включени бавни е много голям само за един диф и 2 полуоски, по-добре е да се разпределя и към 4-те

    Коментар


    • #17
      До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

      Ъхъ , само че понякога нямаш избор .... Ако трябва да дръпнеш по асвалт тежко МПС и при това да маневрираш с всичките 86 к.с. с които разполагаш , каква е алтернативата ?

      Коментар


      • #18
        До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

        Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
        Ъхъ , само че понякога нямаш избор .... Ако трябва да дръпнеш по асвалт тежко МПС и при това да маневрираш с всичките 86 к.с. с които разполагаш , каква е алтернативата ?
        Алтернативата Мите е V8
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #19
          До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

          Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
          Ръчни!

          А специално на Уазката след като пръснах 3-4бр. преминах на старите си -таралежките е направо са ....много, много здрави!
          Привет на всички, вече и аз се присъединих
          Прав си колега, и аз си карам с оригиналните вече година и нямам никакви ядове

          Коментар


          • #20
            До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

            Опасно ли е да се кара на бавни без включени хъбове ?

            ТЛК 70


            При маневри с ремарке често се налага ползването на бавни.
            Но от мързел не се слиза да се щракнат хъбовете. Това опасно лие ?

            В инструкциите пише да НЕ се кара на 4х4 без да са заключени хъбовете. И какво толкова става като е на 4х2 режим.

            При мен върти само една гума на единия мост. Нямам шпер.
            И фактически съм 4х1 при бавни без заключени хъбове

            Коментар


            • #21
              До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

              а при вакуумните , спирането на двигателя май не въздейства. щото като завъртя ключа и запала пак си свети както съм го оставил на 4х4 бързи примерно. па знам ли

              Коментар


              • #22
                До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                При маневри с ремарке често се налага ползването на бавни.
                Но от мързел не се слиза да се щракнат хъбовете. Това опасно лие ?

                В инструкциите пише да НЕ се кара на 4х4 без да са заключени хъбовете. И какво толкова става като е на 4х2 режим.

                При мен върти само една гума на единия мост. Нямам шпер.
                И фактически съм 4х1 при бавни без заключени хъбове
                Товари се задния диф.Може,но внимателно...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #23
                  До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                  Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                  Товари се задния диф.Може,но внимателно...
                  E щом не е хубаво няма да се прави.
                  А по-опасно ли е на асфалт бавни 4х4 режим ?

                  Аз пък си мислех че нищо няма да му стане ако си карам 4х4 по сух асфалта (На бързи).

                  Аз ако ще пътувам на дълъг път и започва да вали слизам и си пускам хъбовете и карам с предно защото доста пъти ми се е случвало като дам малко повечко газ да изпреваря някой и задницата бяга на една страна. Също ако има бабуни по магистралата (Както си ги има и то много) и карам над 90 пак на мокро и ми се е случвало да поднесе. Затова и карам с 80 но се налага изпреварване понякога (На сняг не карам 4х2 поради горните причини)

                  Гумите са ми са оригиналните, но са сменени преди няколко години и имат доста грайфер. (Въпреки че стъпи ли извън пъта грайфера им се замазва )

                  Коментар


                  • #24
                    До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                    8 цилиндров и дизел да е, ехаа, как няма 1 дизелово хеми.

                    Аз така и не разбрах какъв е проблема да се ползва 4х4 на асфалт при парт-тайм.

                    износването нараства предполагам, както при фуй-тайм е ясно, че раздатките го отнасят бързичко, то при парт ще е още по-бързо, но пък рискът за чупене толкова ли е голям, та 4х2 бавни на асфалт да е по-безопасна?

                    Коментар


                    • #25
                      До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                      Защото е все едно да караш по асвалт фултайм с блокиран междинен.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #26
                        До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Защото е все едно да караш по асвалт фултайм с блокиран междинен.
                        Това е ясно. Ама според мен не би трябвало да има проблем.
                        Щом Марка като Тойота и Нисан си правят машините по този начин, значи са измислени и няма проблем...

                        Никаде не съм срещнал да пише, да НЕ се кара по асфалт на 4х4.

                        При мен на жабката пише, че се ползва 2х4 на асфалт. На мокро сняг кал или каквото и да е друго 4х4. И бавни за максимална мощност и сцепление. Но никаде не пише да не се кара на асфалт с бавни. Явно не е проблем..

                        Само пише да не се кара с включен преден мост при изключени хъбове.

                        Коментар


                        • #27
                          До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                          Никаде не съм срещнал да пише, да НЕ се кара по асфалт на 4х4.
                          Прочети началото на страницата...
                          Прикачени файлове
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #28
                            До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                            Първоначално публикуван от 2LT Преглед на мнение
                            Но никаде не пише да не се кара на асфалт с бавни. Явно не е проблем..
                            Странни хора сте! Изредиха се 10 души да обясняват защо не бива , а не защо не може да се кара така... Ако пипнете търсачката ще излязат още 20 теми с по 100 мнения по въпроса и пак ...

                            Коментар


                            • #29
                              До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                              Първоначално публикуван от 2LT Преглед на мнение
                              Но никаде не пише да не се кара на асфалт с бавни. Явно не е проблем.
                              Колега, карай си както искаш. Хич недей да слушаш кой какво ти разправя за каране на парт-тайм 4х4 на асфалт. Раздатката си е твоя, нали!
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                До: ХЪБОВЕ-РЪЧНИ ИЛИ АВТОМАТИЧНИ

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Странни хора сте! Изредиха се 10 души да обясняват защо не бива , а не защо не може да се кара така... Ако пипнете търсачката ще излязат още 20 теми с по 100 мнения по въпроса и пак ...
                                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                                Колега, карай си както искаш. Хич недей да слушаш кой какво ти разправя за каране на парт-тайм 4х4 на асфалт. Раздатката си е твоя, нали!
                                Благодаря ви. Ще се вслушам в съветите ви. Нали затова съм тук да се науча..

                                Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X