Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Dacia Duster или Skoda Yeti

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Dacia Duster или Skoda Yeti

    Клебанията ми са за един от тези два автомобила в ниския ценови клас.Недостатъци между двата медела.Всяка информация би ми била от полза.
    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

  • #2
    От: Dacia Duster или Skoda Yeti

    Вариант 4x4 или 4x2?

    В ценовия диапазон по-високото ниво на оборудване на Дачията (4x4) се доближава до базовото ниво на Шкодата(4x4).
    Засега нямам оплаквания от Дачията само 2000 км. и то предимно градско, за Шкодата не мога да споделя.
    Общо взето всичко което е поставено на Дачията е вече изпитвано (двигател, ходова част, задвижване 4x4, и т.н.)

    Бензиновия двигател е двигателя от меган,
    Дизеловия в диапазона 85-100 к.с. е същия като на нисан микра, кашкай, рено канго, рено лагуна и още доста други дачии, рена и нисани.
    Последно редактирано от _Константин_; 03-01-11, 20:10. Причина: допълнение
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Dacia Duster или Skoda Yeti

      4х4 ,сори идеята ми е с приблизително еднакво обурудване , дизелова версия.
      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

      Коментар


      • #4
        От: Dacia Duster или Skoda Yeti

        Имаш предвид оборудване на дизелова версия при шкода и дачия, ако е така, ако дизеловата дачия струва 30 000 лв. шкодата ще отиде над 40 000 същия вариант.
        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
        Dacia Duster 4WD

        Коментар


        • #5
          От: Dacia Duster или Skoda Yeti

          Колега , ако бе такава разликата хич нямаше да питам , но...сега ми предлагат Dacia Laureate DCI 110 k.s за 32 590 лв , както и Skoda Yeti Адвенчър 2.0 TDI-CR 110 k.s за 35 417.Обордванията са аналогични.От това се пораждат колебанията ми.По скоро здравина , функционалност , ей такива нещица.Изтъкват ми плюс че това е най новия двигател на ВАГ.
          „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

          Коментар


          • #6
            От: Dacia Duster или Skoda Yeti

            Едното е рено(нисан), другото е фолксваген. Шкодата е оборудвана с доста повече глезотийки от Дачията.
            Не си ли направил драйв тест все още?

            п.п. Шкода Йети ми прилича малко на баничарка, но това е мое мнение.
            Последно редактирано от _Константин_; 03-01-11, 20:46. Причина: допълнение
            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
            Dacia Duster 4WD

            Коментар


            • #7
              От: Dacia Duster или Skoda Yeti

              На Дачия-та направих , но не и на Шкода-та.За това и търся мнения от колеги.
              „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

              Коментар


              • #8
                От: Dacia Duster или Skoda Yeti

                ВАГ двигателите-ПД,коман рейлите 95% не стават за нашите ширини.Щом ПД поколението от ВАГ през 2009 година признават че са грешка,но си признават след 9 години,минават на команрейлите и се оакват още повече.Определено за мен френският дизел е за предпочитане.Дори и италианците взеха да правят по качетсвени дизели от германците.Наблюденията са ми за 3 години и над 150 000 км,минати от мен и колеги с шелски евродизел,никакави ядове с дюзи,помпи и т.н,а са по 1.3 двигатели на баничарки,и се товарят като чуждо магаре.При -20 палят само с един подгрев на двигателя!

                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  От: Dacia Duster или Skoda Yeti

                  Според мен Дачията има по добри оффроуд качества от шкодичката.
                  Това е видно и от спецификациите им.
                  В youtube има страшно много клипове където "кълчат" здраво и двете марки, разгледай ги.
                  Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                  Dacia Duster 4WD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Dacia Duster или Skoda Yeti

                    Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                    ВАГ двигателите-ПД,коман рейлите 95% не стават за нашите ширини.
                    Браво бе!
                    Не стават пък са едни от най-продаваните дизели(може би и най-продаваните) в Европа.Явно клиентите са силно оглупяли последните години.
                    Такива твърдения са несериозни.
                    Дачия-Шкода.Изпитана стара и евтина техника, срещу най-доброто в момента за тази цена.
                    Иначе и на мен Йети не ме кефи като дизайн, но и тигуана също.
                    За еднаква цена бих взел Шкодата.С 10 000лв ако е разликата скачам в Дачията!
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #11
                      От: Dacia Duster или Skoda Yeti

                      Да и за 5 месеца с цена на половина като нови
                      Най-продавани защото лежат на стари лаври от първите ТДИ,за които нищо лошо не мога да кажа,но след 2000 година само боклуци,веравй ми.



                      Поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: Dacia Duster или Skoda Yeti

                        Боклуци са сигурно, затова ги слагат на всички аудита, фаувета, шкоди, сеати, че даже и на митсубишита, крайслери и джийпове. Горе - долу половината, че и повече автопазар в световен мащаб.
                        Да не говорим, че в случая сравняваме разтоварен двулитров дизел (същата кубатура я има и във версия 170 к.с.) с натоварен 1,5 такъв и че ще се кара като лична кола, а не като служебна.
                        Не бързай ако искаш да стигнеш
                        __________________________________
                        Discovery II TD5 10P

                        Коментар


                        • #13
                          От: Dacia Duster или Skoda Yeti

                          Дали двигателите са боклуци или не времето ще покаже, след съответната нужда от ремонт, колкото повече издържат толкова по добре за новите собственици.
                          Поне ще знаеш, че при нормално каране и сравнително добро отношение към колата поне 5-6 години няма да се занимаваш с нищо по нея.
                          Окачването на Дачията е от Нисан Кашкай, а платформата за направата е от X-trail, за шкодата незнам може би от тигуана.
                          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                          Dacia Duster 4WD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Dacia Duster или Skoda Yeti

                            Колега, качи се и в Yeti и сравни изработката, сравни материалите. Помисли си, че едната кола е правена в Румъния, а другата в Чехия, която от началото на миналия век има силно развито машиностроене. Представи си, че едното е Renault, а другото е VW... Относно офроуд качествата им не бих могъл да кажа каквото и да е, но според мен и двете коли са по - скоро едни високи комбита. Но Dacia е грозна, много грозна.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Dacia Duster или Skoda Yeti

                              Първоначално публикуван от rsk_skodaowner Преглед на мнение
                              Колега, качи се и в Yeti и сравни изработката, сравни материалите. Помисли си, че едната кола е правена в Румъния, а другата в Чехия, която от началото на миналия век има силно развито машиностроене. Представи си, че едното е Renault, а другото е VW... Относно офроуд качествата им не бих могъл да кажа каквото и да е, но според мен и двете коли са по - скоро едни високи комбита. Но Dacia е грозна, много грозна.
                              Колега, ми според мен пък Шкода Йети е в пъти по грозна от Дачията! Всеки си има вкус. За издръжливост няма какво да сравняваме. Такситата в Бяла Слатина Шкода Фабия през месец правят ремонт на предницата а Дачийте Логан са на по 100000км. без да сменят нищо!
                              УАЗ 31512-Тото

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X