Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

    Първоначално публикуван от radi_kabakov Преглед на мнение
    А пък за черокито в форумите пишат че 2.5 ТДИ имат проблем с ГНП, това вярно ли е
    Ще ти спестя много четене като ти кажа 2.5 и 3.1ТДИ при Чароки да ги забравиш Пробемите са им в главите на мотора. Ако гледаш Американците само бензин, или комън рейла на Мерцедес 2.7 и 3.0 ЦРД.

    Коментар


    • #17
      До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

      Относно гниенето на Исузу:

      На моя приятел е едно към едно с моето, модел година дори и цвят(неговото е около 50 000 по малко от моето) неговата рама я изкърпва и задните му вежди почти ги няма. Моята няма дори ръждичка и веждите са ми перфектни, а никога не е кърпено и боядисвано.
      Аз си мисла, че зависи каде е карано колко редовно е минавало през мивка е и как го е потдържал човека преди нас е основния фактор за гниенето. Като отидеш да си избираш джип, навеждаш се гледаш рама вежди за скъсани маншони и си правиш сметка.

      Успех с покупката, каквото и да вземеш със здраве да го караш

      Коментар


      • #18
        До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

        Благодаря ви много колеги , много ми помогнохте

        Коментар


        • #19
          До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

          Първоначално публикуван от radi_kabakov Преглед на мнение
          Здравеите, може ли някой да ми даде савет, какъв джип да си купя. Не съм запознат много с джиповете. Ще го ползвам извън пътищата, затова ми трябва да е здрав. Колебая се между Опел Фронтера, Джиип чероки, Исузу тропер или Нисан теранно, обаче от старите модели от 90-95г.
          От така изброените марки, аз бих ти препоръчал Чуждият, добре оборудван и най-вече с опитен водач високо проходим автомобил. Не искаш да си направиш усилието да почетеш във форума - ок. Имай в предвид, че всеки тук има собствено мнение и предпочитание и опитност с определена марка и ще си похвали собственото "гардже". Което значи, че няма да е обективен, а и вкусовете ни се разминават. Всъщност, ако почетеш във форума, ще придобиеш най-вярна представа и точна, но ти нямаш време, което е до накъде разбираемо. Другото, което бих те посъветвал е да седнеш сам във всяка една от тези марки коли и да усетиш коя е твоята. Напиши от къде си и съм сигурен, че всеки колега би ти подал ръка за да си съставиш собствено мнение!
          "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

          Коментар


          • #20
            До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

            По принцип съм от Смолян, но от 4 год. живея в София, до някъде си прав, че всеки си хвали своето. Наистина нямам много време за да разгледам форума, пак казвам че за мен е важно да не съм редовен клиент в сервизите и да бъде проходим. Ще ми дадеш ли съвет?

            Коментар


            • #21
              До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

              Първоначално публикуван от abalon Преглед на мнение
              От така изброените марки, аз бих ти препоръчал Чуждият, добре оборудван и най-вече с опитен водач високо проходим автомобил. Не искаш да си направиш усилието да почетеш във форума - ок. Имай в предвид, че всеки тук има собствено мнение и предпочитание и опитност с определена марка и ще си похвали собственото "гардже". Което значи, че няма да е обективен, а и вкусовете ни се разминават. Всъщност, ако почетеш във форума, ще придобиеш най-вярна представа и точна, но ти нямаш време, което е до накъде разбираемо. Другото, което бих те посъветвал е да седнеш сам във всяка една от тези марки коли и да усетиш коя е твоята. Напиши от къде си и съм сигурен, че всеки колега би ти подал ръка за да си съставиш собствено мнение!
              Точно.Подкрепям.А за малко да забравя.Като ги пробваш вкарай ги на лекооооо пресечена местност (по възможност кална)и всичките джипки да са с подходящи гуми много бързо ще разбереш кои са по-корави и проходими.В профила ти не пише откъде си (то не че в моя пише)Но ако си близо до Панагюрище мога да предложа един Патрол и една Г класа за ПРОБА ей така за идеята.

              Коментар


              • #22
                До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                Ще ти спестя много четене като ти кажа 2.5 и 3.1ТДИ при Чароки да ги забравиш Пробемите са им в главите на мотора. Ако гледаш Американците само бензин, или комън рейла на Мерцедес 2.7 и 3.0 ЦРД.
                бих добавил и 2.1 който е на рено... и пак е проблемен.
                0877 83 30 90 - Жоро

                Коментар


                • #23
                  До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                  Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
                  Засрамете се
                  В каква връзка произведе този СПАМ?????
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #24
                    До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    В каква връзка произведе този СПАМ?????
                    Цитирал съм я."Гарантирам за проходимоста"Просто човека не го познавам и му пиша на Вие.Написах го да не подвежда човека.Фронтерата е далече от проходимост.(Чак сега прочетох в подписа че имате Фронтера.Повярвайте ми нищо лично.)

                    Коментар


                    • #25
                      До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                      Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
                      Цитирал съм я."Гарантирам за проходимоста"Просто човека не го познавам и му пиша на Вие.Написах го да не подвежда човека.Фронтерата е далече от проходимост.(Чак сега прочетох в подписа че имате Фронтера.Повярвайте ми нищо лично.)
                      Никога не приемам нещата лично. Не съм аз конструктора на фронтера.
                      Но е несериозно да се изказвате по този начин в технически форум. Нямам идея какво 4х4 возило управлявате нито колко опит имате, но все пак горното ви твърдение е крайно несериозно. Може на ЛС да ми напишете колко Фронтери сте притежавал и колко километра Оффроуд сте изминал с тях. Ще се радвам да обменим опит по управлението на Фронтера на пресечен терен.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #26
                        До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                        Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
                        Написах го да не подвежда човека.Фронтерата е далече от проходимост.(Чак сега прочетох в подписа че имате Фронтера.Повярвайте ми нищо лично.)
                        Колега звучите ми като псевдо разбирачите които са виждали Фронтера само на снимка. Или пък "Аз Фронтера не съм карал ама приятел на приятел ми е казвал че са големи боклуци"
                        Нищо лично.....

                        Извинявам се за спама!
                        Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                        Honda CB 919 Hornet
                        0898849413-Светльо
                        Кръвна Група: 0+

                        Коментар


                        • #27
                          До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                          Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
                          Фронтерата е далече от проходимост.
                          ...гледал шопа жирафа,гледал,па отсякъл-такова животно нема...
                          С кой мотор,колега,имате тези фундаментални наблюдения,с кои дифове,с кое окачване и с какви гуми.Също не маловажно-кой е бил водача на въпросната окаяна машина.
                          Исузу Родео/Амиго,Хонда Паспорт,Холден,Му,Шевролет Блазер,Визард биват-Фронтера/Воксхол,не.
                          Четете малко за икономическата политика на GM и ISUZU/джойнтвенчъра им/,после характеризирайте технически преимущества и/или недостатъци на едно от многото близначета на консорциума.
                          Такова генерализиране,без половин аргумент е ЕЖК.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                            Простете за безпокойството.Изглежда навлязох в "кошера" на Фронтераджиите и ще бъда "нажилен"много яко.Забелязвам че по-улегналите хора от този форум не взимат никакво отношение към подобни теми (и са прави)Ще взема и аз да го правя та ако ще и Рав Четворка да се препоръча на някой като "корав"и "проходим" за в гората джип.Така всички ще са доволни дори и новия собственик на предполагаемото возило (до момента в който почне да го ползва в гората)Но какво толкова.Съжалявам ако съм засегнал някой гледам да съм обективен и не го правя правя нарочно.С уважение Иван.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                              Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
                              Простете за безпокойството.Изглежда навлязох в "кошера" на Фронтераджиите и ще бъда "нажилен"много яко.Забелязвам че по-улегналите хора от този форум не взимат никакво отношение към подобни теми (и са прави)Ще взема и аз да го правя та ако ще и Рав Четворка да се препоръча на някой като "корав"и "проходим" за в гората джип.Така всички ще са доволни дори и новия собственик на предполагаемото возило (до момента в който почне да го ползва в гората)Но какво толкова.Съжалявам ако съм засегнал някой гледам да съм обективен и не го правя правя нарочно.С уважение Иван.
                              То хубаво, ама не отговорихте на въпросите на "неулегналия" maxxx от горния пост.....
                              Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                              Honda CB 919 Hornet
                              0898849413-Светльо
                              Кръвна Група: 0+

                              Коментар


                              • #30
                                До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                                Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
                                Простете за безпокойството.Изглежда навлязох в "кошера" на Фронтераджиите и ще бъда "нажилен"много яко.Забелязвам че по-улегналите хора от този форум не взимат никакво отношение към подобни теми (и са прави)Ще взема и аз да го правя та ако ще и Рав Четворка да се препоръча на някой като "корав"и "проходим" за в гората джип.Така всички ще са доволни дори и новия собственик на предполагаемото возило (до момента в който почне да го ползва в гората)Но какво толкова.Съжалявам ако съм засегнал някой гледам да съм обективен и не го правя правя нарочно.С уважение Иван.
                                Отново сте голословен....
                                Какво значение има кой колко е улегнал във връзка с опита му с дадена машина? Аз примерно имам 14 годишен шофьорски опит и над 5 годишен с 4х4 като общо километрите ми с обсъждания джип надхвърлят 140 000. 20 от които са по пресечен терен всякакъв вид.
                                Отново ще попитам имате ли конкретен опит с Фронтера? Много държа да кажете поне ДА или НЕ. Иначе думата ви 50 стотинки не струва.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X