Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

    Здравеите, може ли някой да ми даде савет, какъв джип да си купя. Не съм запознат много с джиповете. Ще го ползвам извън пътищата, затова ми трябва да е здрав. Колебая се между Опел Фронтера, Джиип чероки, Исузу тропер или Нисан теранно, обаче от старите модели от 90-95г.

  • #2
    До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

    Първоначално публикуван от radi_kabakov Преглед на мнение
    Здравеите, може ли някой да ми даде савет, какъв джип да си купя. Не съм запознат много с джиповете. Ще го ползвам извън пътищата, затова ми трябва да е здрав. Колебая се между Опел Фронтера, Джиип чероки, Исузу тропер или Нисан теранно, обаче от старите модели от 90-95г.
    Защо не преместиш погледа и върху някое Паджеро със Супер селект!

    Коментар


    • #3
      До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

      Незнам, мисля че Пажерото не е толкова добро(проходимо и здраво)

      Коментар


      • #4
        До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

        от тези дето си подбрал май най-добре Исузу или ЧЕРОКИТО, по възможност дизел , исузу имат добри дизели , а ЧЕРОКИ 2,1 или 2,5 тди , лично съм виждал какво правят извън пътя.

        Коментар


        • #5
          До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

          Първоначално публикуван от radi_kabakov Преглед на мнение
          Здравеите, може ли някой да ми даде савет, какъв джип да си купя. Не съм запознат много с джиповете. Ще го ползвам извън пътищата, затова ми трябва да е здрав. Колебая се между Опел Фронтера, Джиип чероки, Исузу тропер или Нисан теранно, обаче от старите модели от 90-95г.
          За "извън пътищата"Посочените от теб марки (с изключение на Черокито)не са на цели мостове.По-добре търси с цял преден мост.Нещо от рода на Г класа,,Дефендер,Патрол,Вранглер,Дискавъри че защо не и Уаз знам ли.Всичко е относително и въпрос на личен избор.

          Коментар


          • #6
            До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

            Само незнам защо толкова бързо изключихте Фронтерата....Ако ще е гранд за мене само бензинов...ВМ мотори - далече от тях, демек и Фронтера 2.5 ТДС също не.
            Аз лично бих те посъветвъл да търсиш Фронтера 2.8 дизел или Исузу със същия мотор...Успех!
            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

            Коментар


            • #7
              До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

              аз съм ЗА фрнтера карал съм всичките модели и разновидности-всичките създаваха проблеми ,но гарантирам за проходимостта
              Марио-0896 109 351 или 0876 438 583

              Коментар


              • #8
                До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                Първоначално публикуван от mari0 Преглед на мнение
                аз съм ЗА фрнтера карал съм всичките модели и разновидности-всичките създаваха проблеми ,но гарантирам за проходимостта
                Засрамете се

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                  От горепосочените марки най-добър 4х4 за мен е Исузу-то.Няма трошене,особено мотора!Подкрепям колегата НЕМЕЗИС,че по-добър вариант е цял преден мост,ако джипа е за постоянна тежка експлоатация извън пътя!Успех в избора!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                    Първоначално публикуван от niksi_2003 Преглед на мнение
                    ЧЕРОКИ 2,1 или 2,5 тди , лично съм виждал какво правят извън пътя.
                    Тук трябва да се има предвит и какво може да ти причинят и в сервиза. Иначе хубаво е колегата да опише малко на какъв терен ще се ползва джипа. Ако се определи и максималния бюджет съветите ще са по адекватни към твойте нужди колега.

                    Поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                      ЗДРАВЕЙТЕ, КОЛЕГИ СЪФОРУМНИЦИ !!!

                      РАДИ, какъв джип ще си купиш и караш си е твоя работа, аз съвет за джип недавам

                      Само ще ти кажа за "ИСУЗУ" карам такова от 20000 км. купих го защото един приятел има и знам на какво го е подлагал и какви тестове му е правил. Машината излезе доста добра, затова и аз раших да се спра на тази марка. Моя е 3100сс и 115 к.с. 95 г. къса база англичанка, но то други от тези модели няма. От двигатела съм доволен, масло непипа и извън пътя дава около 13 разход. Че не е цял мост не е особен проблем носачите и шърнирите са по здрави от на ПАДЖЕРО ( лично наблюдение) на "ИСУСЧЕТО" още несъм сменял, но извън пътя е доста често. Проблем е ако се скъса маншон и него смениш на време, чупи карето (моето го сменях точно поръди тази причина 150 лв. само маншон около 15 лв.) Филтри и ремаци сръвнително ефтини, точни цени немога да дам, предни накладки 40 лв. задни 50 лв.Това съм сменил за 20000 км. и съм доволен.

                      За проходимостта е доста добър (разбира се ако има гуми) двигатела има страхотен ряз и в кално време от място на 2-ра предавка (бърза) с газ прави страхотно развъртане на гумите което позвилява да се изчистат от калта, а това е важно

                      На асфалт по магистрала със постоянна скорост 130 няма никъкъв проблем за двигатела, около 3500 оборота. Разход на гориво точно 10 литра.

                      Возията е добра, невози двърдо като други джипове къса база в които съм се возил, в същото време е доста стабилен (точни градуси при странични наклони немога да кажа)

                      ОБЩО ВЗЕТО ТОВА МОГА ДА КАЖА ЗА ИСУЗУ, НЕ Е РЕКЛАМА А ВПЕЧАТЛЕНИЯ ОТ МАРКАТА КОЯТО КАРАМ

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                        Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                        Само незнам защо толкова бързо изключихте Фронтерата....Ако ще е гранд за мене само бензинов...ВМ мотори - далече от тях, демек и Фронтера 2.5 ТДС също не.
                        Аз лично бих те посъветвъл да търсиш Фронтера 2.8 дизел или Исузу със същия мотор...Успех!

                        Мдааа тука мога да те подкрепя.
                        Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                        Honda CB 919 Hornet
                        0898849413-Светльо
                        Кръвна Група: 0+

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                          Аз имах УАЗ, но го продадох. Иска ми се нещо по ново, ще го карам по бълкана, до тук разбрах че исузото е машината която търся. Искам само да попитам за исузото гние ли много, защото четох в форомите че това им е недостатъка.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                            А пък за черокито в форумите пишат че 2.5 ТДИ имат проблем с ГНП, това вярно ли е

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помощ-ОПЕЛ ФРОНТЕРА ИЛИ ИСУЗУ ТРОПЕР

                              Хора кажете нещо и за нисан патрол-терано и за ленд ровър

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X