Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Додж Джърней

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Додж Джърней

    Дали пък не написах същото, ама с по-малко думи???
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • От: Додж Джърней

      Когато я купувах в магазина ми посочиха как върви напред и назад и това е.

      Гледам, че на лоста най-назад има / + - /,
      ама догодина ще питам за какво служи тази опция.

      Все пак поне веднъж месечно трябва да се включвам тук
      и дам признак, че съм жив.

      Коментар


      • От: Додж Джърней

        Ето го клипа с опитите :

        Коментар


        • От: Додж Джърней

          [QUOTE=Майкъл;2681774...

          Гледам, че на лоста най-назад има / + - /,
          [/QUOTE]
          Това е за ръчен режим - ако го превключиш от спрял автомобил, тръгваш на първа и я държи, докато не натиснеш +, тогава качва на 2-ра и т.н. Аз използвам този режим най-вече при продължително спускане за да спирам с мотора /особено полезно е при теглене на тежко ремарке/...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • От: Додж Джърней

            Аз пък съм се чудил, дали ако в движение превключиш от D на N(което става без да се натиска бутона на лостчето), после можеш в движение да превключиш обратно на D. Случвало ми се е по невнимание, докато си събличам връхната дреха да изключвам от скорост. После реших да не рискувам и спрях за да превключа обратно на D. Ако някой има опит, да сподели
            What happens in my garage stays in my garage.

            Коментар


            • От: Додж Джърней

              Първоначално публикуван от F.i.f.o. Преглед на мнение
              Аз пък съм се чудил, дали ако в движение превключиш от D на N(което става без да се натиска бутона на лостчето), после можеш в движение да превключиш обратно на D. Случвало ми се е по невнимание, докато си събличам връхната дреха да изключвам от скорост. После реших да не рискувам и спрях за да превключа обратно на D. Ако някой има опит, да сподели
              D<->N на всички автоматици може да се прави без натискане на бутона. Предполагам е направено с идеята ако загасне в движение(случвало ми се е веднъж с едно бензиново Мондео), да може превключиш бързо на N(тогава също може да се запали) да запалиш и да върнеш бързо на D. Иначе не карай на N.
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • От: Додж Джърней

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                Това е за ръчен режим - ако го превключиш от спрял автомобил, тръгваш на първа и я държи, докато не натиснеш +, тогава качва на 2-ра и т.н...
                Всъщност не е нужно да е спрял. Може спокойно да си върнеш в движение от най-високата предавка до първа. Хубаво е да се съобразяваш и със скоростта
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • От: Додж Джърней

                  Аз не съм казал, че трябва да е спрял... АКО го превключиш от спрял отива на 1-ва и не качва, докато не бутнеш +
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • От: Додж Джърней

                    Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                    Всъщност не е нужно да е спрял. Може спокойно да си върнеш в движение от най-високата предавка до първа. Хубаво е да се съобразяваш и със скоростта
                    Да разбирам ли, че когато си на автоматик на 6та и превключиш в движение на "+",
                    плюса автоматично приема 6та скорост и тогава започваш да сваляш с "–" до 3та например ?

                    Коментар


                    • От: Додж Джърней

                      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                      Да разбирам ли, че когато си на автоматик на 6та и превключиш в движение на "+",
                      плюса автоматично приема 6та скорост и тогава започваш да сваляш с "–" до 3та например ?
                      точно така!
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • От: Додж Джърней

                        Когато запалиш колата автоматика свободно си изрежда предавките. Цъкаш минуса веднъж и ти сваля една предавка, като ограничава скоростната кутия до тази предавка. Примерно от пета цъкаш два пъти минус и смъкваш на трета. Колата ще работи само в режим от първа до трета. Цъкаш веднъж плюса и освобождаваш до четвърта.С минус можеш да сваляш принудително предавките но с плюс не можеш да ги повишаваш насила. Трябва да стигне подходящите обороти за да качи до предавката до която си я ограничил.
                        Мисълта ми днес тече в странен порядък, та не знам колко е разбираемо написаното
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • От: Додж Джърней

                          Преди малко видях две коли да се дърпат.
                          Тогава потърсих къде е теглича отпред и установих, че няма.
                          Да предположим, че закъсам някъде в калта.
                          Как ще ме изтеглят от там?

                          Коментар


                          • От: Додж Джърней

                            Нямаш ли едно малко квадратче,от преде в бронята?От дясно на номера.То се маха и се навива "теглич"-нещо като болт с ухо за закачване.Тоя "теглич",трябва да стои нейде при инструментите на колата.
                            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                            Коментар


                            • От: Додж Джърней

                              Твоя Dodge има ли някъде отпред в бронята нещо такова?

                              Ако има, то в комплекта при крика и ключа за колелата вероятно ще има и едно нещо, което се завива в резба под това капаче. Нещо подобно на това:
                              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                              First impression is not always true. Get inspired.
                              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                              Reading is sooo boring, unlike writing!

                              Коментар


                              • От: Додж Джърней

                                Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                                Нямаш ли едно малко квадратче,от преде в бронята?От дясно на номера.То се маха и се навива "теглич"-нещо като болт с ухо за закачване.Тоя "теглич",трябва да стои нейде при инструментите на колата.
                                Така беше на предната кола...
                                Обаче тази няма такова нещо да се навива.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X