Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Додж Джърней

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Додж Джърней

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Като я чета тая тема, и ме засърбява навсякъде. На едната ми кола и хвърлих акумулатора след 10 годишна употреба. До последно си въртеше бодро, ама заради смяна на фар беше откачен, и аз направо взех нов. "Новия" си работи вече 5 години. На жената колата и тя е 6 години с един акумулатор. Как ги морите тия акумулатори бре?
    А за наврян под калника... няма и да коментирам. САЩ...
    Ами защото живееш на плюсови температури целогодишно

    Коментар


    • От: Додж Джърней

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Като я чета тая тема, и ме засърбява навсякъде. На едната ми кола и хвърлих акумулатора след 10 годишна употреба. До последно си въртеше бодро, ама заради смяна на фар беше откачен, и аз направо взех нов. "Новия" си работи вече 5 години. На жената колата и тя е 6 години с един акумулатор. Как ги морите тия акумулатори бре?
      А за наврян под калника... няма и да коментирам. САЩ...
      В Либия изкарват и над 20 години.

      Коментар


      • От: Додж Джърней

        NIK SD, забравил си какво е 3-4 месеца зима, отрицателни температури до -12, че -15*С. Освен това разстоянията тук не са като при вас. Вие само до Costco да отидете за седмично пазаруване, трябва да карате 20 - 30, че и повече мили. Тук в най-честия вариант карането е за 5-10, хайде 15 мин. и после колата се гаси. Освен това целогодишно се кара на фарове, а за кратките преходи акумулаторът не може да се зареди, дори само да компенсира загубите при стартирането. Често има и периоди през които колата не се кара всеки ден. Не зная при Dodge как е, но при повечето по-нови автомобили дори и при изгасен и заключен автомобил остават да работят някои електронни модули. При Jeep даже си има и един бушон, който е наречен IOD fuse - Ignition Off Draw и е предвиден да се изключи при по-продължителен престой с цел да се предотврати разреждането на акумулатора.
        Поздрави!
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • От: Додж Джърней

          Аз съм си абориген и въпреки това акумулатор смена ли го веднъж кара повече от 5-6 години (не знам колко точно, защото на толкова някъде сменявам колата), като никога не съм робувал на марки - обикновенно взимам това, което ми препоръча продавача. Особено интересни са ми акумулаторите на колите на жена ми - тя ги кара от дъжд на вятър по малко километри и пак си карат ( единствените случка са няколко дозареждания). Може и до късмет да е, ама това са поне 7-8 коли...

          п.п. всъщност като се замислих и от служебните коли (~ 70 парчака) не съм чул за проблеми с акумулациите, са верно, че те се сменят на 4-5 год. ама все пак се чудя дали нещо нямате проблеми я консумация, я с недозареждане?!?
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Додж Джърней

            Значи положението е следното:
            Единствените акумулатор, които се побира на стойката е,
            Exide AGM 50Ah MAXXIMA с 800 пусков ток на цена 400лв.
            Оригиналния беше Оптима 50Ah с 760 пусков ток.
            Смяната се оказа много сложна работа.
            Стойката е закръглена и правоъгълни акумулатори не се побират.
            Двама човека си играха 2 часа докато го заменят.

            Коментар


            • От: Додж Джърней

              Защо пак не си взе оптима? НЕ СИ СЛАГАЙ БЕЛЯ НА ГЛАВАТА С МОНБАТ!!!
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Додж Джърней

                Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                Значи положението е следното:
                Единствените акумулатор, които се побира на стойката е,
                Exide AGM 50Ah MAXXIMA с 800 пусков ток на цена 400лв.
                Оригиналния беше Оптима 50Ah с 760 пусков ток.
                Смяната се оказа много сложна работа.
                Стойката е закръглена и правоъгълни акумулатори не се побират.
                Двама човека си играха 2 часа докато го заменят.

                Еееее... честито!
                Кой си пуска брада - трябва и за гребен да помисли.
                Иначе са готини хамериканските играчки.

                Коментар


                • От: Додж Джърней

                  Тука явно проблемът не е в акумулатора, а дизайна (проектирането) на колата... Тоя додж не беше ли 2.0д? С 50Ач акумулатор???
                  Пасатът ми изкара 9г с оригиналния си акум., ама беше 88Ач
                  Иначе аз напоследък пазарувам PERION (френски) и не съм имал ядове... Включително 2 години ползване на лодка с интервали между излетите до 2-3 месеца...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • От: Додж Джърней

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Защо пак не си взе оптима? НЕ СИ СЛАГАЙ БЕЛЯ НА ГЛАВАТА С МОНБАТ!!!
                    Приключех вече, Exide е марката

                    Коментар


                    • От: Додж Джърней

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      Тука явно проблемът не е в акумулатора, а дизайна (проектирането) на колата... Тоя додж не беше ли 2.0д? С 50Ач акумулатор???
                      Пасатът ми изкара 9г с оригиналния си акум., ама беше 88Ач
                      Иначе аз напоследък пазарувам PERION (френски) и не съм имал ядове... Включително 2 години ползване на лодка с интервали между излетите до 2-3 месеца...
                      И аз това се чудя. Голяма кола с малък акумулатор.
                      Място колкото щеш а го хакнали в калника.
                      Ако не се свали гумата е абсурд да се смени.

                      Коментар


                      • От: Додж Джърней

                        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                        Приключех вече, Exide е марката
                        Май познах, от втори път.

                        Коментар


                        • От: Додж Джърней

                          Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                          Приключех вече, Exide е марката
                          Туй всъщност е американска марка и то не коя да е, а изобретателите на автомобилния акумулатор Малко фалираща (и то за втори път) в момента, ама то й "Ролс-Ройс" няколко пъти фалира Така, че е подходяща за "ДоЖда", независимо, че е дизелче.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Додж Джърней

                            Абе, и аз мислех да го `фаля този Exide, щото и аз съм със същия - Premium 72Ah/720A, с три години гаранция. Но преди два месеца взе че внезапно умря на втората си годишнина. Оказа се мъртва клетка. Вярно, смениха го без всякакви увъртания и сега съм с нов, но с остатъчна гаранция от още една година /всъщност вече 10 месеца/. Та май няма гаранция и за скъпите, и за по-евтините - рядко изкарват повече от 5 години, а и винаги има и дефектирали. Живот и здраве - следващият ще е Optima, какъвто беше и оригиналния. Това чудо, след като го свалих от джипа стоя повече от година захвърлено в гаража и преди да го дам за скраб реших да го проверя - волтметърът показа 12.5V. Оставих го за резервен, макар и да не става за зимна експлоатация на голям дизел, все още има някакъв живот в него.
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • От: Додж Джърней

                              Голяма набутка си направи колегаааааааа, на ти сега хамерикански коли...
                              Майкъл, карай си колата, ползувай си смартфона, носи си новите дрехи и тва е. На друга талига, можеше да окапят амортисьорите, да ти скърцат седалките... Скоро ще те търся за тест-драйв, че предстои покупка на подобен автомобил за жената.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Додж Джърней

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Голяма набутка си направи колегаааааааа, на ти сега хамерикански коли...
                                Майкъл, карай си колата, ползувай си смартфона, носи си новите дрехи и тва е. На друга талига, можеше да окапят амортисьорите, да ти скърцат седалките... Скоро ще те търся за тест-драйв, че предстои покупка на подобен автомобил за жената.
                                Два три дена докато се занимавах с този акумулатор
                                и проявявах нервност,
                                по едно време жена ми вика, ади да я махаме

                                Харесала била Волво

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X