Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сув 2006-2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сув 2006-2010

    Търси се сув около 2006 -2010 година
    мл, диско, рейндж.

    Силно е желателно да не се троши през седмица.

    ПП кия и хюндай не ме вълнуват
    ​​​​​
    Последно редактирано от turtey; 04-11-21, 19:46.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    Що все пак , не пробваш Киата на Пенчо? Дава кръгчета.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • Пенчо
      Пенчо коментира
      Редактиране на коментар
      Баш така си го представях.

    • Пенчо
      Пенчо коментира
      Редактиране на коментар
      И тука отговорих, ама нещо става с форума, май.

  • #3
    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Търси се сув около 2006 -2010 година
    мл, диско, рейндж.

    Силно е желателно да не се троши през седмица.

    ПП кия и хюндай те ме вълнуват
    ​​​​​
    В каква финансова рамка ще се вмъкваш?
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Според зависи. Не е водещо.

  • #4
    Без да съм спец, виж там към какво се е ориентирал Спарки... Американски Москвич, ама може и да има нЕкой чарк от ML. Помня, че някога май питаше за тоя модел, или само за дизела на Мерцедес...
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #5
      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Търси се сув около 2006 -2010 година
      мл, диско, рейндж.

      Силно е желателно да не се троши през седмица.

      ПП кия и хюндай те ме вълнуват
      ​​​​​
      И къв ти е проблема? Сам си питаш и сам си отговаряш. Почвай да търсиш твоя екземпляр от посочените марки. Иначе за без пари, някой от драконите - Actyon, Kyron, Rexton.
      П.П. Ако имаш 20-тина К лева за харчене, може да се ориентираш към вездесъщата Хонда ЦРВ или пък РАВ 4.

      П.П.2. За жена може да включиш Дайхатсу Териос
      Последно редактирано от коко келеша; 03-11-21, 16:09.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #6
        Жълтият Търтейче....то е ясно

        Коментар


        • #7
          Бензин и задължително автомат.

          Джиип е добра идея.

          Очаквам да чуя по скоро слаби места на изброените.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Няма ли бензин или е кофти?

          • бат'Марто
            бат'Марто коментира
            Редактиране на коментар
            Има, ама е като бялата лястовица...Русев има такова. Или внос от Щатите.

          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Ясно. Благодаря

        • #8
          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Бензин и задължително автомат.

          Джиип е добра идея.

          Очаквам да чуя по скоро слаби места на изброените.
          Ня#Кой е хакнàл профЕла на Търтея.
          Нали беше "Дизелъ или смѪртъ" ?
          Па Jeep беше бокльук невиждан, дето да си изповръщаш червата, щото "ZJ-я на мама" беше така ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Неграмотен ще си останеш.

        • #9
          Аз лично, познавайки твоите нужди и това, че съм със сходни търсения и размисли, бих те посъветвал за нещо японско/американско: Акура или Лексус. Или вторият Аутлетдър с 3.0 мотор и нормален автомат, а не CVT. Здраво, но не толкова проходимо, колкото Рейндж, МЛ или Джийп, но и безкрайно по-здрави и евтини за поддръжка.
          Имам предвид на Рейндж: скоростни кутии, въздушно окачване, чарджър /ако има/ и огромен разход на гориво ако не е на газ, големи и скъпи размери гуми,
          За Мл знаеш най-добре: скорости, раздатка, окачване, ел. проблеми, гуми, разход на гориво
          За Джийп: отвратителен интериор - и като визия и като ергономичност, разход на гориво, но пък най-добре откъм форумни майстори, части и т.н.
          Ще говорим на живо

          Коментар


          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Не е за мен. Аз сув не ща )))

          • zlost
            zlost коментира
            Редактиране на коментар
            😀🍷

        • #10
          Преди изврстно време се рових за същото возило и четох доста из Нет-а.

          Mercedes в този период "не се разваля всяка седмица", но е с вероятни скъпоструващи ремонти

          - двигателите М272 и М273 с проблем със зъбно колело на балансиращ вал /М272/ . За М273 /5.5/ забравих какво беше. Имало е сервизни акции за отстраняването на този проблем, но ....
          - проблем с вихрови клапи на всмукателния колектор
          - проблеми с управляваща платка на 7G tronik-a

          Тези проблеми Mercedes отсраняват след 2010 година.

          Range Rover

          От всичко изчетено се оказа, че това е най-правилния избор. Range Rover но не Sport,
          Моделите след 2006 са под шапката на Ford и са с нови ск.кутии и доста екстри. Там обаче вариантите за бензин са 4,2 SuperCharged и след 2010 е някакъв с 510 к.с.
          Общо взето коментарите са, че вече доста надежни.

          За Disko и Jeep не съм се интересувал.
          Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
          Бахти, как се изказах...

          Коментар


          • zlost
            zlost коментира
            Редактиране на коментар
            Кутиите на Рейнджовете са ZF шестстепенни след 2005, като дотогава са ZF петстепенни. Хвани едните и удари другите. За справка всичкото БМВ от тези години са с тях и всеки уважаващ себе си сервиз да ремонт на АСК си има отделна секция за тях, както и за петстепенните Айсин, 7g троника и DSG

          • DimitarNikolov
            DimitarNikolov коментира
            Редактиране на коментар
            Не съм имал Range Rover, но от прочетеното поне аз разбрах, че докато е собсвеност на BMW Range Rover-те са със скоростна кутия GM /доколкото си спомням на Opel/ която е проблемна. След това е със ZF, която при навременно обслужване не давала дефекти.

          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            Това с надежността на РР ме хвърли яко под масата от смях.

            Преди около месец продадох моето Чероки донор на един младеж, работи в сервиз специализиран само за РР, дойде да натовари моя Черок с ремарке влачено от ТЛК )

            Бъзнах го за Рейнджовете и се разговорихме, вика няма такова трошене, яко сензори, електроники, модули, сложнотии, проблеми яко и страхотен бизнес ) скоро няма да свърши, защото всичко нови са много по-зле, това не са РР от преди 2000'та година, които с ролка тел, изолирбанд и чифт гуми стигат до Южна Африка и обратно.

        • #11
          Ако увеличиш годините на след 2010, има Гранд черокита 3.6 бензин, с въздушно оТкачване и прочие. Тук почват откъм 22 бимберици някъде. За същите може да си внесеш от хАмериката 5.7 с малко доправяне тук (в смисъл, леко дръннат или от сорта).

          Иначе пак гранд чероки 5.7 до 2010 - около 12-15000 в зависимост от годината и състоянието, пак от америка. Тук + 4-5 бона отгоре за аналогично състояние.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #12
            15 годишно, каквото намериш запазено и неизгнило, то ще е.
            Погледни и нетурбинирания Форестър 3та генерация, ако му преглътнеш външния вид /гледката не е за всеки/, си струва.
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • бат'Марто
              бат'Марто коментира
              Редактиране на коментар
              Форестър 3 , на фона на търсените возила, е пълен кош. Вратите му се затварят като на Вартбург. Интериора е покъртителен. Няма нищо общо просто с другите три.

          • #13
            Аз си търся среден размер паркетник за 10-15 до 20К и съм се спрял на Аутлендър 2 бензин с всички екстри за модела. Набелязах няколко, но не ми остава време да ги видя.

            Всичко друго в диапазона 10-20к лв. е поне едно от изброените - дърто, тромаво, дърво, твърде скъпо за поддръжка или рисково за покупка. Не искам голям и тежък СУВ, трябва ми за ежедневен автомобил който да паркирам лесно на тесните паркинги.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • zlost
              zlost коментира
              Редактиране на коментар
              Беше с фул екстри и със субуфер. Вчера сутринта се появи в Пловдив и вечерта вече го нямаше. Аз също ги следя. Не прави компромис със CVT то. Изчакай някоя 2.4 ръчка или гледай и Ситроените и Пежата. Там все изкача по някоя ръчка. Двамата с теб, макар да не се познаваме лично, все вървим със сходен вкус и коли - Мазда 323/Примаси, Мазда 6 и сега Аутлендър 😁 Успех в търсенето!

            • Иван Жоров
              Иван Жоров коментира
              Редактиране на коментар
              Ситроените и Пежата ги гледам също, те са еднояйчни близнаци. CVT не ме плаши толкова, карал съм и ме кефи. Не са чак толкова проблемни и евентуален ремонт би трябвало да излезе под 2000лв. в днешно време.

              Аз сега имам и Мазда 6 която съм оставил на баща ми, трябваше ми за временно ползване. Имах преди това Демио и 626. Иначе Аутлендъра го търся като наследник на Х-Трейла. Като тип возило съм супер доволен, но 4-степенния автомат и липсата на екстри не ме кефят, отделно съм му малко сърдит и е набелязан за изгонване от къщата.
              Успех в търсенето! Прави ми впечатление, че излизат най-много в района на Пловдив, но на мен ми е много далече.

            • zlost
              zlost коментира
              Редактиране на коментар
              👍 Благодаря! Мазда засега съм я зачеркнал след 626, 6 и любимата 323, с която за жалост трябва да се разделим след 18 години в семейството. Много добра техника, с доста и работещи серийни екстри, приятна возия, добър разход и т.н., но с отвратителна ръжда до 2012г., както знаеш.
              За CVT то - ти си решаваш. Аз не бих си го причинил. За мен е нереално да се плаща и да се прави какъвто и да е било ремонт/обслужване на кола след 2005г. на стойност над 1000лв. Още повече, че колата струва 8-15000лв. Но може би съм повреден от карането и поддръжката на японки и не съм много в час😁🍷

          • #14
            Аз за такова возило, бих търсил нещо с три диференциала, само в много краен случай бих направил компромис с това. Подозирам, че и Търтея има подобна идеология​ А такива возила са били сравнително малко в посочения времеви диапазон, а от тогава дори още намаляват.

            Рейнджа след 2006г мисля че губи един диференциал.


            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • zlost
              zlost коментира
              Редактиране на коментар
              Но пък печели 4.2 и 4.4 на Ягуар😀

          • #15
            А защо Г-то не е в играта? Търтей предложил си го в 50% от темите, а ти самия даже не го споменаваш за твоя избор!?
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              Щото се търси именно сув.
              А и както писах, не е за мен
              Последно редактирано от turtey; 04-11-21, 12:21.

            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Поста ми е силно ироничен, аз знам че са различни. Но той и по-долу си казва, че СУВ не ще. Отделно го предлага във всяка втора тема, където в повечето случаи точно СУВ търсят хората.

            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              Вероятно е така

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X