Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на возило за околосветско пътешествие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Избор за околосветско пътешествие

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Ми не са особено еднакви

    Ма стига спорихме за глупости, повече по темата лично на бира....
    Разбрахме се.

    Коментар


    • #62
      От: Избор за околосветско пътешествие

      Първоначално публикуван от absent Преглед на мнение
      ... с това автоматично Nissan, Mitsubishi и Mercedes за мен лично отпадат като марки (въпреки, че тази сутрин гледах една бяла запазена G300 за 8к и ми се искаше да я взема).
      G-то също има своите предимства и недостатъци :
      130+ държави с Г-класа

      Коментар


      • #63
        От: Избор за околосветско пътешествие

        Чисто информативно, някой разпознава ли тази Г-Класа. По данни на продавача е на приятел, всичко било "перфектно" с малката подробност, че е била с 2,8 мотор а сега е с 300Д

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5291615 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:139.7 КБ
ID:5291616 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:130.5 КБ
ID:5291617
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-07-11, 20:57. Причина: Линк към mobile.bg

        Коментар


        • #64
          От: Избор на возило за околосветско пътешествие

          Никой не коментира дългия Дифендър. Гори малко, вътре е като сандък, което е огромно предимство за разни допълнителни резервоари за вода и нафта. Рамата е яка и висока в централната част. Там също може да се сложи резервоар. Згъваемото легло се прави безпроблемно. Частите са срамно евтини. Задния диф е неубиваем за разлика от на Диското, за предния не е лошо да се сложи ARB с усилени карета и полуоски. Защо да не е и с дясна дирекция, че по-евтино? Комфорта обаче е в сверата на мечтите. Имам какво да кажа още, но ще изчакам, да видим накъде ще тръгнат нещата.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #65
            От: Избор на возило за околосветско пътешествие

            Това е класика в жанра, обаче при посочения бюджет, няма как да се вмести освен с десен волан.
            Но дори и за това ме съмнява дали ще стигнат парите.
            Дай малко английски линкове за продажби, ако наблюдаваш пазара.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #66
              От: Избор на возило за околосветско пътешествие

              Не го наблюдавам щото само се ядосвам, ама сметката е проста. 2500 лири за колата. 1000 за докарване. Части резервни могат да се купят на място. По моргите има плячка, да се побъркаш направо. Ако не се дават пари за труд, спокойн ще се вмести в 15 000 лв. Да не забравяме и Ebay.co.uk. Моята механична лебедка, тия дни ще пристигне. Как ти звучи цена от 160 лири? На мен ми звучи добре. Добре че беше Симо.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #67
                От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                Страхотна тема и идея...
                Тук има много по-запознати хора от мен, и няма какво да добавя.
                Обаче се споменават едни суми... гониш надеждност. 2 евтини и не дотам поддържани коли имат неимоверно по-висока надеждност. В смисъл, че все една от двете ще работи. И като пари за резервиране с една кола може да излезе дори по-скъпо. Друг е въпросът дали може да се довериш на втори човек, и дали искаш...
                Иначе тука един колега обиколи южна Америка с едната раница на гърба!
                Прощавайте за спама!
                Последно редактирано от Rabin; 22-07-11, 23:31.

                Коментар


                • #68
                  От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                  Първоначално публикуван от absent Преглед на мнение
                  Здравейте приятели,

                  От около година вече планирам едно пътуване около света и полека лека стигам до избора на возилото което ще ми е нужно. Маршрута почва от тук на изток - Румъния --> Молдова --> Украйна --> Русия --> Казахстан --> Узбекистан --> Киргистан --> Монголия --> Китай. От там към Южна Азия, след това с контейнър колата ми пристига в Централна Америка --> Южна Америка. От Буенос Айрес с контейнър към Реп. Южна Африка, на Сввер по сападната част и обратно в Европа. По-точен маршрут ще пусна ако някой се интересува. Времетраенето ще е около година и полонвина.
                  По въпроса за возилото, аз бих се спрял на ЛР Дифендър 110 с двигател 300Tdi, но при мен има сантимент към марката и модела, така, че не съм съвсем обективен.

                  Маршрута е много важен- доста хора тук вече са пътували по част от него и сигурно ще споделят ценна информация.
                  Препоръчвам ти да започнеш от тази тема (нищо, че е за планиране на мото-пътешествие):
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=88813
                  Димо, сигурно ще даде съвети и достоверна информация за Средна Азия. Непременно прочети пътеписа му, както и пътеписа за пътуването на Бойко и Мони: От София до Кейп Таун, барабар с подготовката му.
                  Мотал съм се из Южна Азия, но само за малко и не мога да бъда полезен. Южна Америка е бяло петно на картата ми, но при възможност, бих отишъл до Парагвай и Огнена земя (Ех, Джералд Даръл...).
                  Западна Африка ми е по-ясна и за това не ти препоръчвам този маршрут- проблемите с визите са трудно преодолими. Маршрута: Кейп Таун-Кайро е с по-малко проблеми и тук има хора, които наскоро минаха от там. (Бойко и Мони).
                  Нека тази тема си остане за избора на возило, а маршрута да обсъждаме в отделна тема.
                  There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                  No wahalla.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                    targa, аз още от самото начало съм сложил дългия Дефендър като най-вероятен избор. За легло вътре не знам, но без проблем може да взема конструкция за палатка на покрива му, струва около 2000$.

                    Анализирайки маршрутите стигнах до извода, че около 70% от пътя би бил проходим и със съвсем "нормална" кола. Теоритично ако го променя малко мога да стигна и 80% (говорим за асфалтирани улици). Само 10% (около 12.000км) ще са през пътища 2-ро и 3-то качество, като най-големия проблем виждам в планинските преходи в "стан-ите", южна азия, африка и около 1500км в южна америка.

                    Имайки предвид това се чудя дали като цяло съм се насочил правилно към Land Cruiser/Defender/G. Изглежда, че най-важното е мотора да е много издръжлив и чак на второ място по приоритет почва окачването, шасито и т.н. Защото дори да намеря най-добрата 80-та - ако мотора е на 250к ще ми е доста рисково да поема с него където и да е. Ако не съм прав ме поправете, но това ми е текущата дилема.

                    Обиколката на Димо е уникална, следя темата му. Писаното и снимките даже ме накараха да сменя малко маршрута си и да мина през няколко места, които той е отразил в темата си. Търсенето за "перфектното" возило продължава, но хубавата новина е че чрез това забавяне бюджета вероятно ще е по-висок.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                      Първоначално публикуван от absent Преглед на мнение
                      Имайки предвид това се чудя дали като цяло съм се насочил правилно към Land Cruiser/Defender/G. Изглежда, че най-важното е мотора да е много издръжлив и чак на второ място по приоритет почва окачването, шасито и т.н. Защото дори да намеря най-добрата 80-та - ако мотора е на 250к ще ми е доста рисково да поема с него където и да е. Ако не съм прав ме поправете, но това ми е текущата дилема.
                      Ако намериш 80ка с двигател на 250 000 ще си късметлия (нямам предвид какво пише на километража). На 250 000 някои двигатели таман са разработени.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                        .... %^&*$#@%^&**....... А на това какво му е...не мисля,че десния волан ще е ангажиращ с нещо!Това е перфектната машина за мен,останалото са компромиси и експерименти.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:128.8 КБ
ID:5291722 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:88.4 КБ
ID:5291723 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:114.8 КБ
ID:5291724
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-07-11, 21:39. Причина: Линк към mobile.bg

                        Коментар


                        • #72
                          От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                          Такаа, работата пак отива на надджипване.
                          А аз си мисля, че има и други фактори, които трябва да се съобразят като например какво става с околосветското, ако колата бъде открадната, изгори или се преобърне.
                          Аз бих подходил по друг начин. Бих взел проста и докарал в перфектно състояние кола (TLC 70-73, пък защо не и някоя Витара или пикап), чийто тунинг да се придържа към минимализма. Това осигурява остатъчни средства "за черни дни" и прави ремонтопригодността на машината в порядъци по- възможна.
                          Ако ще пътувам сам ще търся и по- компактен вариант, тук летят 80ки, патроли и т.н., а реално багажът на един човек не е толкова много, освен, ако няма да си вози иконостас и кубик неща, които, евентуално, някога би могло да му потрябват...
                          Спестяването на тегло на колата от тунинг и багаж също ще спомогне за удължаване полезния живот на много части, консумативи и агрегати, както и по- нисък разход на гориво, предвид експлоатацията.
                          Хората правят околосветски с парадоксални возила, които ние тук не бихме използвали дори за отиване до магазина.
                          Подготовката трябва да се направи дотолкова, че пътуването да е възможно, а в банката да има задел за реагиране на различни ситуации. Няма вариант на 100% подготовка и предвиждане на ситуациите и това го знаем от много експедиции, в които, въпреки огромния брой резервни части в багажа, машината остава на място, защото нещо друго се чупи.

                          Желая успешно осъществяване на пътуването, а с каквото и да се направи, след това ще е все едно.
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #73
                            От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                            Понеже е премахнат линка в по-горния ми текст,искам да отбележа,че тази 80-ка е обявена в мобиле на цена 12 и нещо т.е. в границата на бюджета.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                              Моите лични пристрастия и препоръки са за Тойота Хайлукс Пикап - ресорна с цели мостове . По-здрава е от повечето джипове, като собствено тегло е по-лека , а за багажа място колкото искаш .

                              Коментар


                              • #75
                                От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                                Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                                Такаа, работата пак отива на надджипване...
                                С няколко кредитни карти и две три банкови гаранции и витара няма да ти трябва... Там, където има ток де.
                                По-назад в темата писах, че и с трабант може да се направи пътуване. С всичко може. Явно Георги е решил за класическия подход, а именно да избере надежден 4х4 автомобил, а те реално са няколко.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X