Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв джип да ползваме в Африка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Здравейте,

    Много благодаря за толкова чудесни коментари, идеи, анализ. Безценно е да има много ангажирани и сериозни хора.
    Все още не съм избрал. То и се разсеях напоследък с други неща - един тежичък КОВИД, бая работа, карантини, болници.
    Но ще продължа подготовката. Дотук набелязах няколко неща -
    - Да проверя как стоят нещата с нова Тойота 73 или подобна, произведена в Африка.
    - Да вземем да изровим нещо по-старо и евтино - пак Тойота или ЛР, да го рециклираме до дъно и да не се занимаваме с глупости.
    - Да не се хвърляме на романтичен дизайн и атрактивност, а на проста серийнаZele!40ve43ta практичност. Най-много пауър броня и лебетка. Но и това за какво, ако няма да прекосяваме Мара в дъждовния сезон
    - Като понаближи ще взема да се хвана чирак при някого, да ме обучи на полезни дейности по ремонт и поддръжка на двигател, окачване, сглабяне, разглабяне. Така ще сме по-самостоятелни.
    Продължаваме да приемаме мнения и идеи. Успех и безаварийни приключения на всички

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Абе по-добре е да имаш лебедка отколкото да нямаш. Аз не бих тръгнал на каква да е експедиция с джип без лебедка.

      Говорим за експедиция, нали, не за туризъм по пътищата където спират да се снимат с лъвовете.

    • Tramp
      Tramp коментира
      Редактиране на коментар
      Аз разбрах от началото на темата, че хората се планират пътешествие в Източна Африка от Египет на юг, а не експедиция.

    • Vladimir Samurkov
      Vladimir Samurkov коментира
      Редактиране на коментар
      Така е. По-скоро е пътешествие, отколкото експедиция. Имаме още време да решим дали, да се натоварваме с лебедки и брони. Като гледам хората си пътуват и с обикновени коли там. Та може да избегнем това украсяване. Все пак си мисля, че ще ми е по-спокойно. Но - да видим Има време.

  • #47
    Tramp

    Значи пежо 405 му трябва
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Подкрепям, няма такъв автомобил, и клирънса му клирънс и харчи супер малко и е просто като лейка.

  • #48
    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Tramp

    Значи пежо 405 му трябва
    По-скоро Peugeot 504 Estate.
    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
    No wahalla.

    Коментар


    • #49
      Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение

      По-скоро Peugeot 504 Estate.
      Оф да. Все ги бъркам тия щати
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • Vladimir Samurkov
        Vladimir Samurkov коментира
        Редактиране на коментар
        Това звучи адски романтично ))) Представата ми е да съм по-брониран и тежък. Но може би второто пътешествие )) ахаххахаха
        https://pbs.twimg.com/media/EPcIRZFWAAA3dfT.jpg

    • #50
      Първоначално публикуван от Vladimir Samurkov Преглед на мнение
      ........
      - Да проверя как стоят нещата с нова Тойота 73 или подобна, произведена в Африка.
      .............
      Що не се разходиш до ето тези в Пловдив:

      https://www.facebook.com/garage31/

      Вече внасят чисто нови 70-ки бензин за никакви пари.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        Автомобилите които предлагат са си мечта !
        Но са за хора с пари...

      • royce
        royce коментира
        Редактиране на коментар
        Баси, това въпросното "за никакви пари" е 50k - 57k в евра ...
        Последно редактирано от royce; 23-03-21, 19:03.

      • Vladimir Samurkov
        Vladimir Samurkov коментира
        Редактиране на коментар
        Да. Чудесно изглеждат. Ще мина през тях. Благодаря много. 50К евро верно не е малко хахахаха
        Но ще мислим нещо. )))
        Време още има. Може па да треснем някоя шестица от тотото )))) Или да намерим някой спонсор

    • #51
      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение

      Що не се разходиш до ето тези в Пловдив:

      https://www.facebook.com/garage31/

      Вече внасят чисто нови 70-ки бензин за никакви пари.
      Ако става дума за Тойота като цяло аз лично бих се консултирал с тях и бих оставил евентуалната покупка при тях за проверка и (поне частично) рециклиране и тунинг.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #52
        Някои хора и с това нещо са били в Африка:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02pic_feature_out_of_africa.jpg
Прегледи:231
Размер:46.4 КБ
ID:6723742

        https://www.facebook.com/watch/?v=718298128349483
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • Tramp
          Tramp коментира
          Редактиране на коментар
          Кой, кога, от къде и с какво превозно средство е пътувал из Африка е отделна и интересна тема, която заслужва да бъде отворена. Давай...
          Преди години в Кот д' Ивоар бяхме срещнали две германски студентки с WV костенурка на път за езерото Чад (караха към Нигерия). Купили костенура от Мароко и отпрашили на юг. По-късно се обадиха от Габон, на път за Южна Африка. Пристигнаха живи и здрави в Йоханесбург, подариха костенура на някаква мисия и се прибраха на време за началото на семестъра. Бяха си направили интересна лятна ваканция, без претенции за някакво постижение. Много симпатични момичета.
          Конкретно тези от Top gear не са постигнали кой знае какво (нито претендираха за това)- Ботствана е чудесна, почти безопасна страна със сносни пътища. Да не говорим за подръжката на това пътуване.
          Нека не отклоняваме посоката на тази тема повече.

        • NovemberCharlie
          NovemberCharlie коментира
          Редактиране на коментар
          Не бих казал, че Хамстерът точно е пътувал много с Оливър из Африка. Колкото за шоуто - да.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X