Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продадох си Патрола!Сега накъде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение

    На мен и този вариант ми допада: ...
    А преброи ли темите във форума в стил "Ох-бох, изгорЕ ми моторчето на раздатката" / "Въх, не включва бавни" ?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Маркони
      Маркони коментира
      Редактиране на коментар
      Това е или от липса на поТдръШка, или от рядко ползване по предназначение - дип за пред кафето бавни не трЕбват.
      Е, случва се понякога и марката на Жиб-а/раздатката да е виновна...
      А, също и задволанното устройство, дето ръчка копчелъка зАлудо, на висока скорост и в завоЙ.

  • #32
    Кой какво ръчка незнам,но според мен джипка без лост за 4х4 и бавни не е удачен вариант.Разните му там моторчета задеисващи се с копчета или пък виско муфи,не мерси!
    Последно редактирано от stanislaffff; 29-01-21, 16:21. Причина: Правопис

    Коментар


    • Juiced
      Juiced коментира
      Редактиране на коментар
      Никакви хъркания няма при автомата, само трябва волана да е в изправено положение и да отпуснеш газта(да не си под товар). Когато светне индикацията за бързите си подаваш газ вече нормално.

    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Абсолютно същото е и при ръчка вместо копче. Съединител или автомат е все тая, важно е какви са хъбовете. Просто като задния кардан се върти, а предния е неподвижен, няма как да стане без хъркане, ако въобще и с него стане.

    • Джоу (x3mrjoe)
      Джоу (x3mrjoe) коментира
      Редактиране на коментар
      Така де, на КИАка предният кардан не се върти защото хъбовете не са зацепили, а това става след като кардана ги напъне, което не позволява да се включват в движение.
      ... а освен при нашите китайски боклуци, не се сещам за оригинална система, при която, при парт-тайма, хем предният кардан не се върти, хем можеш да включиш предното в движение.

  • #33
    Е,ако имах бюджет за Land Cruiser 150,едва ли щях да разсъждавам така но...реалноста е доста различна.

    Коментар


    • Маркони
      Маркони коментира
      Редактиране на коментар
      И аз нямам дори близък бюджет до подобен автомобил...c'est la vie

  • #34
    Цяла седмица разглеждам и обмислям покупка.Цените ми се струват неприлично завишени та ще видим докъде ще я добутам.В краен случай ще е някоя Витара

    Коментар


    • Juiced
      Juiced коментира
      Редактиране на коментар
      Повози се и на някой теракан за цени 2 хилки под това терано има супер екземпляри с история.

  • #35
    Цените на стари джипки вървят и ще вървят само в една посока - нагоре . Което си мисля , че е нормално .
    Има търсене , а предлагането на запазени екземпляри намаля с времето....ръжда , амортизация и т.н....

    П.П.Следя пазара по принцип и само един пример - запазени стокови Самураи вече са на цена около 7-8 к .
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • stanislaffff
      stanislaffff коментира
      Редактиране на коментар
      За ремонтите ясно,че са безкрайни.Относно занемареното състояние и високите цени,още по тъпото е че има и фрапиращи случай,на опитващи се да прикрият състоянието на тотално изстрадали екземпляри.

    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      Като казвам нормално, имам на предвид запазени стокови екземпляри без ръжда и с интериор в отлично състояние.

    • noname12
      noname12 коментира
      Редактиране на коментар
      20 годишен LC95 влиза в сервиза веднъж в годината за преглед и евентоален ремонт. Набиването на пари в него през годините беше стабилно и поради тази причина единственото закъсване е било в следствие на стартер. Нито километрите са му малко, нито е пазен кой-знае колко. Занемариш ли нещо, което е старо и ръждясало, пък било то и много здраво навремето за мен няма никаква стойност. Трябва да минеш към пълна реставрация, което освен, че е времеемко е и доста скъпо.
      За съжаление ръждата го почна. Явно ще се кара до някаква по-сериозна повреда оттам вече каква ще му е съдбата ще го мислим тогава.

  • #36
    Ей сега загледах обявите за Паджеро 3 с GDI двигателя.Някой с впечатления от разхода на гориво най вече,понася ли му качеството на нашенския бензин и т.н.?

    Коментар


    • bocho64
      bocho64 коментира
      Редактиране на коментар
      Офтопик ама нали искаше бавните с лост? Какво Паджеро?

    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      На Педжеро 3 бавните са с лост .
      Разхода се въртеше по спомен средно около 13-14 смесено каране.

  • #37
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21480083542214394_13.pic
Прегледи:398
Размер:92.5 КБ
ID:6704600Това виждам аз,може пък да греша

    Коментар


    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      Оооуу да ! Имаше нещо такова !
      ИзвинЯямса за грешката....

    • stanislaffff
      stanislaffff коментира
      Редактиране на коментар
      Значи може и аз да се извиня...

    • didooo
      didooo коментира
      Редактиране на коментар
      И да е джойстик , не бой се от суперселекта . Уникален е. Не е слабо място у пажерото . Потърси и други бензинки , освем GDI . 3.0 , 3.8 , а и не всички 3.5 са с директно впръскване . Стрелката на оборотомера ти , като минава 6500 е ..... гот

  • #38
    Честита Баба Марта на всички.Преди малко попаднах на една обява която ми хвана окото,но сигурно ще има подводни камъни,защото цената ми се струва доста ниска.Та джипката е Jeep Cherokee 3.7i ГАЗ/АВТОМАТ 2002
    с доста екстри,добри гуми на цена 4700 лв.Намира се в автокъща и едва ли ще се навият да я водим по майстори за оглед.Знам че има много изписано за модела във форума,но ще съм благодарен ако някой може да сподели лични впечатления,за какво да се внимава,евентуални скъпи ремонти и такива неща.Благодаря!

    Коментар


    • #39
      Известния проблем със шарнирите...не са скъпи, но са консуматив. Има и скъпо решение... виж темата на Bogoljub Gagic. Висок разход на този мотор. Багажника не е много обемен...освен ако не спускаш задните седалки. Мисля обслужването е сравнително евтино. Ако не се лъжа бензина е без full time.
      Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

      Коментар


      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        По принцип се лъжеш, още повече за конкретния екземпляр - има снимка с 5-те положения на лостчето за РК. Иначе е тука има, тука нема - според каквото има в оборудването. Но при сухо време 2HI си е основното положение )))))))))

        П.П. Виж, при малкия дизел наистина няма фул тайм раздатки.

      • stanislaffff
        stanislaffff коментира
        Редактиране на коментар
        Има(ше),обявата вече не е активна,някой ме е изпреварил.Здраве да е,

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X